Въпрос за колелото без педали

  • 9 013
  • 34
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 6 390
Привет
не знам дали има специална дума за колело без педали на бг, но надявам се всеки знае що е то  Mr. Green
Някой ме съветват да сваля педалите на колелото... е да ама каката 4.г. го кара ... въпроса е че при нас има много хълмове... и е на горе - на долу... тя разбира се не иска да върти педалите на горе ... когато ходя с количка ми се вижда като по удобно каката да има колело без педали, а с баща си двамата да въртят в почивните му дни...
Искам да избера някакво, ако може майките с опит да споделят:
1. Дървено или с рамка?
2. Тежко или леко
3. някаква марка конкретно да препоръчате
4. карат ли го вашите деца, от колко до колко г. се ползва на практика...

Друго не се сещам... но кой каквото иска да споделя по темата
мерси  Grinning

# 1
  • Мнения: 3 804
Такива колела при нас няма-а може ли да ми обясниш на какъв принцип се движи newsm78

# 2
  • Мнения: 6 390
амиии... на принципа на колелото с педали  Mr. Green
на право ме затрудни да ти кажа... мислех си че на всякъде ги има Blush
Избутваш се с краката,  учиш се да държиш равновесие като си ги вдигнеш от земята и то върви - нещо като подготовка за колело с две гуми
тук има видео -
http://www.youtube.com/watch?v=UwebrL5oZYE&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=sU4q2eJG7-M
http://www.youtube.com/watch?v=mPsUhbUuNkc
http://www.youtube.com/watch?v=zajx7_fNf4w

Последна редакция: ср, 18 мар 2009, 15:08 от Eli_cz

# 3
  • Мнения: 3 804
ясно-тук на същият принцип има нещо прили4но на голям скейтборд-с кормило -детето сяда в/у него и с кормилото се управлява посоката-за съжалениене мога да се сетя как се казва за да намеря снимка

# 4
  • загубено
  • Мнения: 6 483
И тук ги няма.
Видях такова в Бг в магазините на ТСМ.И останах учудена каква е идеята?
Ако ще е такъв вид,не е ли по добре една тротинетка newsm78
Синът ми има,и е голям купон Laughing
Но повече кара колело на 2 гуми с 2 помощни отзад.
За сега не е падал.

Ели,сподели ако купите как се справя госпожицата.

# 5
  • Мнения: 6 390
имаме тротинетка... е вече отдавна не е хит у нас...колелото е по ... но не съвсем ...  у наше село е  като в Пловдив, но много по на близо са тепетата  Mr. Green улиците са ни или на горе или на долу  Mr. Green равно само покрай реката... а там с количка не ходя...

# 6
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Привет
не знам дали има специална дума за колело без педали на бг, но надявам се всеки знае що е то  Mr. Green
Някой ме съветват да сваля педалите на колелото... е да ама каката 4.г. го кара ... въпроса е че при нас има много хълмове... и е на горе - на долу... тя разбира се не иска да върти педалите на горе ... когато ходя с количка ми се вижда като по удобно каката да има колело без педали, а с баща си двамата да въртят в почивните му дни...
Искам да избера някакво, ако може майките с опит да споделят:
1. Дървено или с рамка?
2. Тежко или леко
3. някаква марка конкретно да препоръчате
4. карат ли го вашите деца, от колко до колко г. се ползва на практика...

Друго не се сещам... но кой каквото иска да споделя по темата
мерси  Grinning


за пръв път виждам подобно неЩо  Shocked Embarassed
не мога да съм полезна. ние сме с колело с помоЩни колела. мисля, 4е е достатъ4но, за да се у4и на равновесие и като подготовка за 2 гуми  Rolling Eyes

# 7
  • Немция
  • Мнения: 6 874
В Немско са доста популярни- карат ги малки деца до 3-4 години, като се избутват само с крака. Предимството според мен на това колело е , че първо-така детето постепенно се учи да пази равновесие и второ, което лично на мен ми се понрави е, че на равно не се развива висока скорост както на колело с педали.

Не мога да ти дам обаче конкретна препоръка- дано се включат майчета, живущи в Германия!

# 8
  • Мнения: 4 399
Ели, ние имаме като това червеното на картинката. Обаче не мога да ти кажа дали е добро zащото ни го подариха преди 1 година, а ние чак преди 2 седмици си купихме помпа и още не сме го напомпали и иzпробвали.

За това колело се твърди че било голям кеф zа децата. Било и много полеzно zа да научат да паzят равновесие и след това им било лесно да се научат да карат колело беz помощни гуми. Както каzах нищо не мога да твърдя от опит, това е което съм чувала. Тротинетката определено е по_лош вариант. Всъщност тя си е направо вредна и ако има начин бих я иzбегнала. Е, ако детето много настоява, сигурно ще се наложи да я купя, но бих гледала да се полzва колкото се може по_малко.

# 9
  • Мнения: 7 837
Двуколесният Рейзър ми се струва по-добра идея, пак подпомага усъвършенстване на баланса.

# 10
  • Мнения: 6 390
Цитат
Двуколесният Рейзър
какво представлява

# 11
  • Мнения: 7 837
Алуминиевите скутери, може това да е тротинетката на български, не знам.


За мен, тези безпедални колела са поредната не особено нужна джаджа с малко попресилено действие.

# 12
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Тук също много ги карат. Даже мисля, че ги карат деца под 3 години. Но ние не сме купували такова.

# 13
  • Мнения: 6 390
Да, това е тротинетка, такова имаме обаче  събира само прах...

Попрегледах някакви местни форуми, Кетлер са спечелили местните тестове за тези колела...
Все пак все се надявам някой от немските мами да каже личния си опит...

Не знам защо си мислех че това е много популярно... пък то май не е...

# 14
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
не съм ги виждала тези
тротинетката, която е показала кейси се оказа едно от най-сполучливите мобилни средства у нас.
моника я юрка от 3 годишна, има и такова колело, може да го кара дори без помощни колела, но винаги си избира тротинетката за разходка.

# 15
  • Мнения: 3 521
Личен опит точно с Laufrad на Кетлер мога да дам Wink, модел Speedy - http://media.smatch.com/product_images/300x220/2/7/1/271874-48-16755779.jpg. Колелото е хубаво, стабилно, детето го кара от 2-3 седмици(от както се запролети) и свикна бързо с него. Като гледам обаче няма да го ползваме кой знае колко дълго още най-много година - ситната започна да се заглежда по "нормалните" колела Crazy. Голям плюс на този модел е спирачката. Нямам представа какви са му предимствата пред дървеното, защото ни го подариха и не съм се интересувала.  Embarassed

ми това е - не помогнах много, но съм още "пионер".

# 16
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
Ели, много неудобни ми се видят тези колела Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 3 521
А удобни са - ситните чучват и "подпирайки" се с крачетата карат. Мисля, че ако детето преди това е имало количка от типа на Боби кар много бързо ще свикне с колелото Peace.

# 18
  • Мнения: 6 390
що бе Харе... тук ги карат... съседчето ни в последно време го гледам много жули с него... Емата се е качвала... ама ще й трябват няколко дена за да се гонят  Mr. Green

Сърфи
точно спидито гледах, щото гумите са 12,5 цола - и за по височки деца става - като нашите демек

# 19
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
може бе мацки, ама аз нали съм консерва...педалите ми липсват сякаш Laughing

# 20
  • Мнения: X
Като това червеното сме харесали за малкия ни син, тия дни ще го поръчваме.
Големия беше с класическо детско колело с помощни гуми, но като дойде  крайно време да махнем помощните, имаше проблем с равновесието. Мисля че тия безпедалните колелета са по-подходящ преход към класическите.
Ползват се от 2 до към 4 години.

# 21
  • Мнения: 4 399
Ели, Кетлер няма наЧин да не са хубави, но пък като си помислиш какви са му функциите и колко се ползва, не знам дали тестовете са толкова важни в слуЧая. Аз, Честно, не бех инвестирала в Кетлер за колело без педали защото не мисля Че при тия колела има толкова голяма разлика. Като му дойде времето за истинско колело, определено бих търсила нещо каЧествено.

# 22
  • Мнения: 3 880
Мисля, че на 4 години вече е късно за такова, още повече пък щом детето си има вече друго колело.
Иначе и на мен ми се виждат "полезни" за приучаване към пазене на равновесие, въпреки, че ги водят опасни newsm78 Ние нямаме опит с такова, но тротинетката е голям хит....всеки с предпочитанията си Laughing

# 23
  • Мнения: 7 837
И без това, е нормално децата да подкарат колело, без помощни гуми, около 6-годишни. Изключения има, да, но то зависи от развитието на детето като цяло.

# 24
  • Мнения: X
4 години си е ОК за колело без помощни гуми - това според моите наблюдения над моите и познати деца. Даже и по-рано, но да не прекаляваме. Това без педалите е за по-малките. За 2-3 годишните е перфектно, наистина.
Да, и аз мисля че е излишно да се купува от най-скъпото такова без педали. Не си заслужава. Виж, класическото колело трябва да е качествено.

# 25
  • Мнения: 7 837
Съдейки по моя 4-годишен, му е рано, а и аз не смятам да го натискам. Дори според педиатричните таблици за развитие, е вписано при 5-6 годишна възраст, ако те са някакъв критерий.

# 26
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Мартин също кара такова "колело" подобно на това червеното от снимката. Докато не можеше да се качи на него го буташе само, после го подкара доста бързо и сега ми е направо екстремен понякога, какви скорости развива по нашите баири. Спирачката на кормилото е само за "декорация" (поне на нашето де, абсурд е детска ръка да успее да спре с нея) той си спира с крака. Доволен е досега, ние също  Sunglasses За нормално колело не му достигат сантиметри, иначе би подкарал сигурно, но...има още да расте

# 27
  • Мнения: 7 605
Ха, Милена има такова колело и е много хубаво, бибитката добре е обяснила предимствата  Peace Ето тоzи модел http://www.puky.de/homepage/produkte/laufraeder/4033.htm http://www.mytoys.de/catalog/show/KID/de-mt.to.ca02.17.04.06/1682755  има. Пуки е иzвестна фирма и добра, то се вижда и от цената  Money Но си е много ка4ествено наистина, има го от септември месец и веднага се нау4и да го кара  Peace (а по принцип не я бива много по такива работи  Blush ). И е оЩе актуално.

Идеята е от него да се ка4и направо на истинско колело беz пом. гуми. Аz бях то4но на 4 когато се нау4их да карам колело беz помоЩни гуми  Wink

Бибс, zа 1 път 4увам 4е се водят опасни. ЗаЩо?

# 28
  • Мнения: 592
 Моят мъж в на4олото бе много против, не zнам zаЩо, но неЩо не му допадаха. Като видя комШийското дете на 2 годинки и 2 месеца как хвър4и, май взе да се позамисля  Thinking
Дървените са ми малко скъпи , стигат до 200 евро, 4е някой модели дори до 300  #Crazy като тук, отделно, 4е не ми допадат. Предпо4итам Кетлер.
Засега имаме таzи триколка и се справя добре, но кра4етата бърzо пдат от педалите. Така, 4е тоzи вариянт колело беz педели май е много подходяЩа zа таzи въzраст. А и zа мое у4удване са доста бърzи

# 29
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
В Швейцария много се тачат, особено дървените, хлапетата ма'ат с краката, и ако не си достатъчно бърз да се дръпнеш от пътя им, може да те качат и да те повозят ....  Joy, почти не съм виждала "нормалните" велосипеди. Както и тротинетките, има най-различни за различните възрасти, тези за 2-3 годишните се движат едва-едва, за да могат хлапетата да добият някакви рефлекси.
На мен лично да карам такова колело без педали ми се вижда адски уморително, не знам защо Thinking. Сигурно е от възрастта.

# 30
  • Мнения: 6 390
Бибе
що опасни???
Иначе то затова имат цолове колелата - което е големина, 10 са за най-малките, 12,5 е следващия клас за по големите - 12,5 цола и колело и такова без педали до към 6.г. възраст е достатъчно, да не говори ме че аз го имам за инвестиция за две деца... ако ми беше само Емата едва ли щях да се навивам сега да го купувам, при условие че си има супер колело с помощни колела...
Въпроса е че тя с колело а аз с количка далеч не стигаме...а това си мисля че като са й краката на земята, за нея би трябвало да е много по лесно, по сигурна да се чувства и да бъде по маневрена...

Цената на тези кетлерските при нас е около 40 еур  newsm78 не ми се вижда толкова скъпо
По евтини от 30еур дори не съм и виждала... на старо много не се продават все още...
колко струват при вас?

# 31
  • Мнения: 3 880
Уф, хванахте ме на тясно, не съм много запозната, чувала/чела съм от тук от там и затова съм останала с такова впечатление. Проблемът е най-вече в спирачките или по-точно в липсата на такива. Имало е нещастни случаи, някои даже с фатален край, защото детето (в повечето случай 1-2-3 годишно) не знае как да спре, ако се озове по надолнището на някой баир. Ръчните спирачки също са под въпрос, дали една малка ръчичка може да я стисне достатъчно, за да спре колелото...

# 32
  • Мнения: 7 605
Ръчните спирачки също са под въпрос, дали една малка ръчичка може да я стисне достатъчно, за да спре колелото...

Има реzон  Tired  Милена много трудно я стиска, но zа това пък я у4ехме да спира преди да иzлеzнем с колелото на вън. Освен това zадължително с каска  Peace

# 33
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Спирачките наистина са отвратителни, аз не смогвам с моята тренирана ръка да спра, та какво остава за дребните. Затова още от началото се научи да спира с крака..т.е. с обувки.  ooooh!

# 34
  • Мнения: 3 521
И моята търка пети основно, но започна да си помага със спирачката за намаляване на скоростта. Peace

Общи условия

Активация на акаунт