Замаскираните обяви за работа

  • 10 738
  • 99
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 5 370
Преди две седмици пуснах CV по обява за Help desk agent, в която формално отговарям на всички изисквания. Никой не ми се обади, но наскоро се оказа, че имам познат - супервайзър в същата фирма, но в друг отдел и той  предложи да ми препрати CV-то. Хоп - след два дни звънят: "Добър ден, обаждаме се във връзка с Вашата кандидатура, препоръчана ни от еди-кой си, бихме желали да Ви поканим на интервю."
Ха сега де - и позицията е същата, и CV-то е същото, а човекът ми е далечен познат, т.е. не ми познава  детайлно качествата, за да се каже, че реално ме е препоръчал.
Да видим какво ще стане на интервюто другата седмица...
Така е, Алексче, аз също съм препоръчвала хора за предишната ми работа, хелп деск, даже и бонуси за тях получих, като им изтекоха тримесечните срокове.
Също ти звънят веднага и ако вече си работил в сферата. Тоест, те знаят, че малко народ издържа в бранша и търсят хора с опит. Демек, крадат. Mr. Green

# 76
  • Мнения: 9 990
 Laughing
навсякъде , независимо от обявите се котират препоръчани хора.а ако има и за какво да те препоръчат и имаш зависно св и контакти-реално сменяш работите си не по обяви.Някои позиции въобще ен стигат до обяви-хората за тях в бранша се знаят и се канят директно.

# 77
  • Мнения: 1 726
Цитат
това е просто и логично.по цял свят го има проблема на прекалено квалифицирания специалист.ти ако си учена, а се налага банички да въртиш, няма ли да продължиш да търсиш междувременно?

Така е , но при положение, че обявата продължава да стои с месеци, се питам всъщност трябва ли им човек или не?

# 78
  • Мнения: 0
На мен ми направиха впечатление един тип обяви има навсякаде от тях. Свързни са или с оставяне на коментари на сайтови или пък с инсталиране на някакви прорамки на компютъра и колкото повеч newsm78е активност имаш на комютъра толкова повече пари печелиш! Ясно ми е, че това са някакви пълни измислици, но ми стана любопитно за какво се прави всичко това и някой по-запознат да разкаже подробности!

# 79
  • София
  • Мнения: 38 476
Скоро слушах при Гала една "ейчар-ка" да обяснява , че ако преценят , че си по-способен от това което им трябва не ти се обаждат, защото трябва да ти дават по-висока заплата или пък ги е страх, че ще продължиш да си търсиш работа.

И какво толкова като си прекалено квалифициран?
И какво ако продължиш да си пускаш СВто по обяви?
Да не сме роби на фирмата, като подпишем договор?

Това всъщност са само тъпи оправдания за тъпи шефове, които не могат да те задържат поради някакви тяхни причини.

В момента шефа ми много добре знае, че съм прекалено квалифицирана и че си търся друга работа, но има достатъчно акъл да знае, че поне цяло лято ще остана в магазина и ще работя добре. А наесен - ще видим.

# 80
  • Мнения: 5 616
Покрай тази тема се загледах в обявите за работа. Вижте какво открих:
Цитат
Модератор на сайт

Описание и
Изисквания   Търсим модератори за всички категории на сайта ни *******
Работата се изразява в съставянетао на анкети от различни категори,които да са актуални и интересни. Разгледайте внимателно съдържанието и категориите в сайта ****** и ако представляват интерес за Вас се свържете с нас чрез електронна поща.
Категория    Администрация,
Интернет/Електронна Търговия
Тип Работа    Непълен Работен Ден,
Постоянна
Ниво    Студенти,
Неквалифициран персонал

Дата   03.07.2009
Тип   Free
Заплата    от 100 до 1000 BGN на Месец

Тип на
Организацията    Фирма / Организация
Директно търсеща служители.

# 81
  • Мнения: 32
Тази обява видях и аз ....преди да си пусна СВ-то влязох във въпросния сайт .... там пишеше с големи букви на едно от менютата ПОБЛИКУВАЙ АНКЕТА  #Crazy Кликнах на контакти и им написах че не е възможно да допускат толкова груба грешка - тя е много повече от правописна, тя е грешка от неграмотност! И също така, че ако не бях видяла този правопис щях да си пусна биографията, защото работата (ако беше това, което пише) щеше да е лека и в мойта област .....
Сега е поправено , но грешката тотално  уби ентусиазма   Naughty

Това е от вчера - без коментар  #Crazy newsm78 #Crazy
ВИКАЧ С НЕМСКИ ЕЗИК
Описание и
Изисквания   ВИКАЧ С НЕМСКИ ЕЗИК ЗА БАР В К.К ЗЛАТНИ ПЯСЪЦИ.
Категория    Обществени Услуги
Тип Работа    Непълен Работен Ден,
Временна/Договор/Проект
Ниво    Студенти,
Неквалифициран персонал
Населено Място    Варна / Област Варна / България
Дата   02.07.2009
Тип   Free
Лице за Контакт   ИВАЙЛО МАНДИЧЕВ
Телефон   0897966490
Email   За да кандидатствате използвайте бутона "Кандидатствай по тази обява"
Организация   ET Стойчо Банов
Тип на
Организацията    Фирма / Организация

Директно търсеща служители.
Обявата е от джобс.бг

# 82
  • Мнения: 3 411
Покрай тази тема се загледах в обявите за работа. Вижте какво открих:
Цитат
Модератор на сайт

Описание и
Изисквания   Търсим модератори за всички категории на сайта ни *******
Работата се изразява в съставянетао на анкети от различни категори,които да са актуални и интересни. Разгледайте внимателно съдържанието и категориите в сайта ****** и ако представляват интерес за Вас се свържете с нас чрез електронна поща.
Категория    Администрация,
Интернет/Електронна Търговия
Тип Работа    Непълен Работен Ден,
Постоянна
Ниво    Студенти,
Неквалифициран персонал

Дата   03.07.2009
Тип   Free
Заплата    от 100 до 1000 BGN на Месец

Тип на
Организацията    Фирма / Организация
Директно търсеща служители.

о, аз отговорих на тази обява. така и така работя от вкъщи, реших, че може да намеря и нещо допълнително. ето какъв отговор получих:

"Модерирането  в сайта .............  се изразява в следното

Вие избирате категория/и  които следите и представляват  интерес за Вас. Създавате и публикувате  интерсни и актуални анкети,така че посетителите на сайта да имат интерес и желание да отговарят на тях.

Изпращате линкове  към сайта ...................   до максимален брой Ваши приятели,познати,колеги и клиенти които да отговорят на анкетите в сайта.

Вие имате неограничена свобода да създавате колкото желаете анкети в рамките на деня,седмицата или месеца.Вие имате най-различни опции които можете да прилагате към всяка анкета.Например да добавяте обяснителен текст от няколко изречения преди самата анкета.Да добавяте линк към даден сайт (заплаща се 20.00 лв/месец), да бъде заключена анкетата след определен период от време и всеки който желае да види резултатите от нея,да заплати определена такса за това.И още много и различни по вид опции.

Друг основен  източник на доходи е поставянето  на рекламен банер. Във всяка анкета само срещу 60.00лв. на месец ще може да поставяте банер с размери 300х250 пиксела на клиент който желае да се рекламира,в създадената от Вас анкета.Той ще се показва в рамките на 30 календарни дни.

По този начин  клиентът освен, че се рекламира, си прави и маркетинг на бизнеса , което ще му помогне да бъде по-гъвкав в условията на финансовата криза и да разбере от какво се нуждаят клиентите му.

Цените са без ДДС , а приходите се поделят по равно между Вас и (името на сайта)


 Laughing

# 83
  • Мнения: 4 120
По тази обява за модератор,обаче за форума им и аз се пробвах:)
"Поради огромният интерес, даваме възможност на всички кандидати да участват във форума с интересни теми и дискусии и в края на месеца...."/не цитирам с точност/:)Не става много ясно какво ще се случи в края на месеца.
Много забавно. А в самия форум темите са от 2007-2008 година...

# 84
  • Мнения: 3 405
Това е от вчера - без коментар  #Crazy newsm78 #Crazy
ВИКАЧ С НЕМСКИ ЕЗИК

Викачи наричат тези, които стоят пред вратата и канят клиенти да влязат в заведението.
Тази обява си е съвсем реална според мен. Друг е въпросът, че 'викач' не звучи особено професионално  Grinning

---

Все по-често се случва да позвънят на мъжа ми, относно пусната от него обява за работа и да започнат разговор с въпроса: " Истинска ли е обявата?"  Confused

# 85
  • Мнения: 5 228
Викач, ако не знаете, е PR. Или PR e викач, не става ясно:

# 86
  • Мнения: 3 405
Тъкмо си го мислех това, че Връзки с обществеността най-много му отива на викача  Mr. Green. Или поне Връзки с клиенти  Laughing

# 87
  • Мнения: 6
Тъкмо си го мислех това, че Връзки с обществеността най-много му отива на викача  Mr. Green. Или поне Връзки с клиенти  Laughing

Да ви кажа, викачите в Гърция, Турция и Кипър са едни от най-добре платените служители в ресторантите  Naughty
Цял ден се правят на маймуни и дърпат хората от улицата, но съм виждала в съседните държави и такива образи, че с кеф да влезеш в заведението след като те покани.

# 88
  • Мнения: 3 405
Аха, за това няма спор Simple Smile

# 89
  • Мнения: 5 228
А в българските курорти викачите приемат като лична обида фактът, че си българин.

Общи условия

Активация на акаунт