По какъв начин родихте бебчетата си?

  • 14 402
  • 357
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 121
Родих секцио по мое желание. Доволна съм от избора си.
Болка има, но направо е за подценяване на фона на съкровището, което имаш в замяна.
Ако те боли има обезболяващи, които може да си поискаш ( и не пречат на кърменето)- аналгин например или зависи там какво предлага болницата.
На втория ден (щом излязох то реанимация) вече ме гонеха по коридорите.  Grinning
Изкъпах се, гримирах се, премених се, к'во като сме раждали и малко наболява няма да се запуснем я. Wink
Малко е неприятно едно подръпване, което има първите няколко дни, но като махнат конците на 7-мия ден отминава.
Най-неприятно ми беше като се смея- направо имах чувството, че ще се цепна, но и това е доста закратко.
Абе каквото и да си говорим на 10-тия ден ден вече всичко е отминало.
И остава само да се посвиеш малко.  Wink
Та за има- няма 10 дена дискомфорт струва ли си да се тревожиш?! Laughing
А и като погледнеш малкото мъниче всичко забравяш.  Hug

# 61
  • Мнения: 276
Родих нормално и за мое щастие доста бързо само за час и половина от първата контракция Laughing

# 62
  • София,
  • Мнения: 4 267
ПЪрвото дете родих нормално, но второто се наложи секцио, просто нямаше друг начин. Естествено, че съжалявам, но както казах просто нямаше друг начин. Иначе изживях един пълен кошмар, но след време всичко се забравя! При всеки е различно, аз се възстанових много бавно и трудно, имах доста проблеми след операцията, раната ми загнои и се наложи да се правят и други процедури и да пия АБ, но това се случва много рядко, по принцип ако си здрава и силна натура ще се възстановиш бързо. Аз бях натрупала много подкожна тлъстина на корема и затова се получи така, но до двайстия ден вече си бях съвсем добре, после около три месеца леко ме понаболяваше, но с времето раната зараства и даже почти изчезва белега. НЕ се притеснявай толкова, важното е бебенцето ти да се роди живо и здраво, всичко ще е наред! ПОнякога просто условията го налагат и не мисли за нищо друго освен за хубавото бебче, нека то ти бъде стимул!  Hug

# 63
  • Мнения: 174
Родих със секцио .- така се налагаше , не беше по желание . Не е чак толкова страшно . Мен повече ме е страх от нормалното раждане . smile3503
Peace
Различни хора сме и понасяме болката по различен начин.
Пожелавам ти успешна операция!

# 64
  • Мнения: 149
Родих нормално, без упойка. Не беше толкова страшно и трудно колкото ми го описваха приятелки Peace
Следващите пак по естествен път, дай Боже.

# 65
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Родих нормално.

# 66
  • Мнения: 447
Родих нормално

# 67
  • София
  • Мнения: 5 079
Първият път родих нормално, силно се надявам и сега... Praynig

# 68
  • плевен
  • Мнения: 644
Секцио защото умирах от страх  Laughing

# 69
  • Мнения: 3 376
Естествено.

# 70
  • Мнения: 1 677
И двете си деца родих секцио - не по желание.

# 71
  • Мнения: 2 172
Родих нормално  Peace
Сега живот и здраве пак така ще раждам.Не искам секцио,защото е все пак коремна операция,а и остава белег  Confused Ще си изтърпя болките геройски,защото знам,че 2 часа след това(след като стана от магарето) ще съм все едно не съм раждала  Peace

# 72
  • Временно
  • Мнения: 788
Започна като нормално раждане,завърши със секцио по спешност.

# 73
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Родих нормално, надявам се сега пак така да е. Peace

# 74
  • Мнения: 439
Родих нормално и доста бързо,като за първо раждане

Общи условия

Активация на акаунт