Неспукан фоликул

  • 14 923
  • 10
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 3 864
Здравейте момичета! Пуснах този постинг в темата за дуфастона, но май там няма да я прочетете  Embarassed.
Вчера при гинекологичен преглед ми установиха, че при последната ми овулация фоликулът не се е спукал. Междувременно ми дойде цикълът, мина, а фоликулът стои доста голям и имам болки в яйчника, защото бил много напрегнат. Лекарката каза, че това не било страшно. Изписа ми Дуфастон за 3 месеца, който да пия от 15 до 25 ден.
Само не можа да ми обясни (или аз не разбрах   Embarassed) какво ще стане с този голям фоликул. Кога ще се пукне? При следващата овулация ли? Или като почна да пия Дуфастон? И въобще ще имам ли нова яйцеклетка този месец?

Ще съм ви много благодарна, ако споделите вашия опит. За първи път ми се случва такова нещо и за първи път ще пия такива лекарства и съм малко объркана  Rolling Eyes.

# 1
  • Мнения: 4 324
че при последната ми овулация фоликулът не се е спукал

Както казах и в една друга тема: Овулация - това е момента на спукване на доминантния фоликул.

По мое мнение този цикъл не си имала овулация Sad
Пак по мое мнение, този фоликул май ще стане на кистичка (не съм убедена обаче, така че не се шашкай предварително).
За дуфастона  - не знам

# 2
  • Варна
  • Мнения: 3 864
Права си Таня, наистина не е имало овулация, изказах се неправилно.
За кистичка май също си правя - д-р Станева каза, че е нещо такова, яйчникът ми бил много напрегнат и затова ме боли и кърви. Обаче ми е странно защо не се е спукал този фоликул толкова време (трябваше да съм с овулация на 16 юли и миналата седмица и цикъл имах) и защо тя не ми предписа нещо за спукването му  newsm78
Междувременно сега четох историята на Bebii, на която уж открили неспукан фоликул, а след 2 седмици се оказало, че е бременна. Съвсем се шашнах  Shocked

# 3
Май имаме един и същи проблем, но подхода на лекарите ни е различен. Ако искаш погледни и темата за "Късна овулация", която и аз неправилно записах, защото също става въпрос за неспукан фоликул. Само дето моя доктор ми предписа 2 месеца да пия противозачатъчни newsm78.

# 4
  • София
  • Мнения: 4 273
Аз пък един месец имах 2 неспукани фоликула, които станаха кисти и с помощта на Дуфастон се пукнаха. На другия месец нямаше и следа от тях. Имах си овулация. Така че, не се тревожи!

# 5
  • Мнения: 1 612
И аз си имах 2 неспукани фоликула. Вече 2 месеца съм на противозачатъчни. Оказа се обаче, че само еидния се е спукал. Сега за трети месец ще трябва да ги пия. Иде ми да  #2gunfire д-р Станева(Варна). Уж ходих при нея да види дали да се спукали. Тя каза, че всичко е ок, пък като отидох до София се оказа, че единия си е там. Видях го с очите си на монитора на узито.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 3 864
Лилия, и ти ли си ходила при д-р Станева  Shocked Тя на мен ми изписа Дуфастон, който да почна чак от събота. За противозачатъчни нищо не спомена. Тъкмо мислех да й звъня, защото днес имам доста болки, а сега се двоумя като прочетох пистинга ти  newsm78

# 7
  • София
  • Мнения: 4 273
Болките са от това, че фоликулите са станали доста големи. Пийни си 2 таблетки Но-шпа. Дано се почувстваш по-добре!

# 8
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
И аз имам този проблем
не пукам фоликули, дори в момента съм с 29мм. фоликулярна киста на 11 ден.
Аз също съм на Дуфастон от 15-ти ден.
Гинеколожката ми каза, че дори и да се спука вероятността от забременняване е твърде малка. Трябва да се пукат между 17 или 20 мм, след това са негодни.

# 9
Момич4ета, а на вас правиха ли ви някакви изследвания (хормонални например) преди да ви предпишат каквото и да е ле4ение за неспуканите фоликули, защото на мен не newsm78

# 10
  • Мнения: 1 612
Светли аз ходих при нея само за да види дали са се спукали фоликулите. Иначе не съм и редовна пациентка. Моята гинеколожка беше в отпуск.
Иначе ми ги откриха в София(клиниката на Щерев) и понеже ще правя инвитро ми предписаха противозачатъчни за да се спукат.Те освен за спукване се пият задължително и преди инвитрото.

Общи условия

Активация на акаунт