Отговори
# 30
  • Мнения: 2 334
Дъщеря ми се отказа от нощното хранене още на 40 дни.На 1 годинка като стана и махнах шишето с биберон и и купих такова с накраиник и 20 дни след това и купих шише със сламка и сега пие абсолютно всичк със сламка.

# 31
  • Мнения: 3 411
не се тревожи,нищо не става насила,моята дъщеря е почти на 4 години и едва от 1 месец спря нощното хранене
ти направо ми разби всички надежди на пух и прах!  Tired
още се буди, за да суче поне 2-3 пъти на нощ и това в комбинация със заспиване в полунощ и събуждане в 6.30- 7 сутрин, почти ме е довело до физически колапс  Tired "зомби" е точната дума, както е написала Angel_Dust. Вода, сок и т.н. не пие изобщо. все тая надежда, че скоро ще започне поне да прескача едно- две хранения.  Tired

# 32
  • Мнения: 22 843
caprice,моето дете на 7м.се будеше много повече от 2-3 пъти на нощ.Не бях спала повече от 4ч.от раждането му и то само веднъж.Стискай зъби,около годинка се будеше 2 пъти,но вече се бе отбил и бяхме на АМ.

# 33
  • Мнения: 542
ние имаме такъв проблем че моето дете не пие нищо друго от чаша освен вода,шишето е като приспивателно с мляко,аэ много се притеснявам от това цокане нощем и си мислех и аэ да пробвам към 2 годинки да скрия шишетата ,но тя отказва да пие мляко от чаша,като види че не е вода и го излива!а иначе е на обща храна от 8 месеца !

# 34
  • Мнения: 46 508
До 3 г. дъщеря ми си лягаше нощем в 12-12.30 ч. с мляко, сутрин към 7 ч. пиеше пак. Т.е. нещо като нощно хранене може би трябва да се води, но тя преди сън не заспиваше без мляко.

Момичета  докато  не  скриете  шишетата,няма  да  се  откажат.И  моя  син  така  ядеше  ту  мляко,ту сок.И  една  вечер  скрих  шишето  да  не  го  вижда.Събуди се  видя  че  го  няма  въртя  ,въртя  се  и  заспа.Сега  и  да  се  събуди  въобще  не  го  търси.Така  им  се  натоварват  стомахчетата  и  не са  спокойни  през  нощта.

Ами номално е, хората имат различни нужди, всяко едно стомахче дава сигнал, когато трябва, друго, което не дава сигнал, но му се бута яде - ще се натовари, това, което има нужда - не може да се натовари. Дълбоко и непробудно спи, когато е нахранена, не когато е гладна/жадна, тогава се върти, плаче, не може да спи.

А за шишетата, без да ги махам си спря нощното.

Явно сте уцелили момента, в който детето така или инче е щяло да спре, но е можело да стане без неудобство и неприятни усещания за него ...



# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Моята дъщеря се отказа от нощното хранене още в края на първи месец тогава я кърмих.Като минахме на смесено /кърмене и АМ / отказа и това в 12 заспива към 21 ч.  и спи спокойно до сутринта 6 или 7 ч.Този режим си го създаде сама , не знам обаче дали това ще е така и занапред като чета колко големи дечица се будят нощем.

# 36
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
От нощно хранене се отказа още първият месец, но пък реши, че ще пие вода и така до три годишна възраст. Опитвала съм да скрия шишето, но следваха ревове и затова предпочитах да си пийне вода и да си спи после. Сама се отказа в един момент да пие вода през нощта.

# 37
  • където има любов
  • Мнения: 307
На десетия ден се отказа от нощното хранене сама.До тогава не съм правила никакви опити ,а то си беше и рано.Но дори и да не беше се случило и през ум не ми е минавало да зълъгвам със сокчета или водичка.Представям си как бих реагирала ,ако някой ми предложи чаша вода,когато съм гладна!

# 38
  • София
  • Мнения: 12 554
Синът ми беше на девет месеца, когато спря да яде през нощта. Не съм го отказвала от нищо. Сам спря, но и досега вечер преди лягане си пие АМ от шише.

# 39
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Дъщеря ми спря да яде през нощта , когато беше на 2 месеца и половина , но все още не съм махнала шишето с биберон.

# 40
  • Мнения: 3 411
caprice,моето дете на 7м.се будеше много повече от 2-3 пъти на нощ.Не бях спала повече от 4ч.от раждането му и то само веднъж.Стискай зъби,около годинка се будеше 2 пъти,но вече се бе отбил и бяхме на АМ.
стискам аз, но не знам докога ще мога  Tired изоставам с работата си, а и сесията ми започва  Tired

# 41
  • Мнения: 805
И двете спряха да се будят като станаха на 1 месец.
Съчувствам ти искрено...аз без здрав сън не мога.

# 42
  • Мнения: 117
И аз не мога без сън- толкова обичам да спя. По едно време и аз се бях много отчаяла. Добре че тати ни помага много в това отношение. Иначе и сега си иска шишето към 1-2ч. нощем. По едно време ядеше и по 3 пъти нощем ooooh! Добре че мина този период Whistling

# 43
  • Мнения: 1 037
Ех, благородно завиждам на майките, чийто дечица са се отказали от нощно хранене още първите месеци. Моя бебо откакто се е родил ми се буди за мляко, друго не иска-пробвах какво ли не...вода, чайчета, сокчета Rolling Eyes Направо не издържам вече на това безсъние...Сега положението е по-добре буди се по 3 пъти нощем, а преди няколко месеца-на всеки час ooooh! Дано скоро да започне да спинка непробудно нощем Tired Бленувам вече за този момент Whistling

# 44
  • Мнения: 121
Моето дете само се отказа малко преди да навърши годинка не съм се старала да го отказвам когато реши той тогава.От първия до 6м. не се будеше но после започна

Общи условия

Активация на акаунт