Как да постъпя с една сума пари...

  • 3 028
  • 37
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
Баща ми почина скоро. Продаваме нещо, негово, с майка ми, което неможем и няма как да ползваме и то доста изгодно. Тя ми дава половината от парите , не са много - 200 лева. Нямах претенции...не ги исках, но така или иначе това е нейна воля. Сега въпроса е че за мен това са едни по-специални пари, които незнам в какво да вложа.....Исках да си купя нещо златно, за спомен, защото искам да е нещо трайно......Сега се разколебавам....защото мъжа ми смята че не е нужно да си купувам злато за да имам спомени ! И защото болката от липсата на татко е голяма и съзнателно избягвам неща които ми напомнят за него...твърде скоро е всичко ми причинява болка....Което от своя страна ме доведе до мисълта че дори да си купя злато , а аз отдавна искам колие, то със сигурност няма НИКОГА да го сложа, не мисля че ще има ден в който по-малко да ми е мъчно за баща ми и съзнателно да нося неща напомнящи ми за него. Все пак е нещо материално........От друга страна за мен тази сума пари е малко по-....специална....и съм сега в едно положение......Пари ми трябват, за много неща и то ежедневни. Трябвам ми дори и за дрехи за детенцето и мен. Сега като се позатопли за градинката му трябват, а тоя месец заплатата ми отиде за лекарства......Дали да не използвам парите по този начин? Или е глупаво?
Сигурно някои от вас може би няма да ме разберат. И все пак.....всички може би сте губили близък, някои от неговите неща се разпродават.....какво правите с парите? Бихте ли си купили ежедневни неща от които имате нужда, или държите да е нещо което ще остане за "спомен". Или както казва мъжа ми , спомените не са това което сме си купили.....

# 1
  • Мнения: 293
Ох,миличка....според мен човек носи мъките и радостите си в сърцето.
Дали ще купиш ланче или неща от първа необходимост не е показателно за това колко тати ти липсва  Cry ....Според мен.

# 2
  • In my tropical dream
  • Мнения: 250
Моите съболезнования.
Може да поръчаш да нарисуват портрет на баща ти.

# 3
Ох,миличка....според мен човек носи мъките и радостите си в сърцето.
Дали ще купиш ланче или неща от първа необходимост не е показателно за това колко тати ти липсва  Cry ....Според мен.

Знам че не е показателно, но е странно някак , в смисъл аз ЗНАМ от къде и защо имам тези пари, което ми носи дискомфорт....каквото и да ги направя ! Дори сякаш неискам да ги има ! Немога да ги даря обаче защото.....наистина имам нужда от тях сега, но очевидно и незнам какво да ги направя......Мисля, че ако татко можеше да ми даде съвет, би ми казал да ги похарча за това от което се нуждая, той не си падаше по "спомените". Него също го натъжаваха.......
 Благодаря ти, точно такива обективни мнения са ми нужни.

Моите съболезнования.
Може да поръчаш да нарисуват портрет на баща ти.

Това е абсурдноза мен . Може и някои хора правят такива неща, но за мен е непонятно в точно тази ситуация. Майка ми прибра всички негови снимки в къщи, а аз не смея да отворя албум.
Съжалявам ако остана неразбрана, но съм категорична в това отношение. Опитваме се да започнем не бих казала отначало, но някак си да загърбим болката.....

# 4
  • София
  • Мнения: 18 679
Честно казвам - ако парите ми идват така, как да кажа, абе в повече, веднага ги давам за благотворителност.
Ако обаче съм в ситуация да си давам последните средства за лекарства и детето ми да има нужда от нещо, моментално ги изхарчвам за него. Не мога да си купя нещо за спомен, ако детето ми няма обувки, да речем. Независимо откъде са парите.

# 5
  • Мнения: 4 916
Вероятно ще предпочета да закърпя положението с ежедневните нужди.

# 6
  • гр.София
  • Мнения: 380
Моите съболезнования за загубата! Моето мнение е, че с чиста съвест можеш да похарчиш парите за неотложните ежедневни нужди. Не е необходимо да влагаш парите в някаква вещ, за да си спомняш с обич за баща си. Щом в момента си притеснена финансово, най-добре е да използваш парите, за да облекчиш положението.

# 7
  • Мнения: 301
Моите съболезнования!  Hug
Може би да купиш нещо на детето ти, от което се нуждае. На мен ми звучи като да претвориш нещо, което ти носи болка в обич. И аз загубих баща си и разбирам болката ти. Почти нищо, което е било негово, не мога да се насиля да докосна вече 5 години.

# 8
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Личното ми мнение е да ги похарчиш за детенцето ти.

# 9
Ох, благодаря ви момичета Hug Наистина сега съм малко по-уверена, че трябва да покрия другите си нужди.........Все пак ще го направя със свито сърце, сигурна съм......
А  хладилника се мъдри от няколко дни само една кутийка маргарин Confused Даже се чудя дали да не изляза да напазарувам....

# 10
  • Мнения: 6 647
Приеми и моите съболезнования.
Аз с точно такива пари си купих бижу, което нося непрекъснато.
Като прочетох обаче за кутийката маргарин мисля, че няма какво друго да направиш освен да излезеш и напазаруваш.

# 11
Приеми и моите съболезнования.
Аз с точно такива пари си купих бижу, което нося непрекъснато.
Като прочетох обаче за кутийката маргарин мисля, че няма какво друго да направиш освен да излезеш и напазаруваш.

Първата ми мисъл беше да си купя бижу. За да е някаква "ценност". Първо мислех за колие, после за бижу с кристал, после дори за бижутата от стъкло...само и само за да има "нещо" което да ми напомня....и все клонях към по-евтино и по-евтино за да ми останат пари и за нас.....Все пак обаче, какъв е смисълът да имам напомнящ предмет...целият ми живот ми напомня за обичта му ! А това не е ли най-ценното?
 Възхищавам се на това че умееш да носиш нещо като спомен от баща си и то непрекъснато, но хората са различни и различно изживяват болката. Аз немога. Напълно съзнателно бягам от спомените, вещите му и т.н.

# 12
  • Мнения: 4 916
... Напълно съзнателно бягам от спомените, вещите му и т.н.

Не виждам причина тогава да искаш да купиш бижу, което всеки ден да ти напомня.
Покрийте докъдето можете настоящите си нужди, в края на краищата парите са за това. Бижутата не са от първа необходимост.

# 13
  • Мнения: 59
Моите съболезнования.На твое място бих си купила нещо съвсем дребно,ей така колкото да не е без хич-кутийка за бижута,вазичка или нещо такова,а другите пари за пазаруване.Защото може веднъж през живота  да ти се прииска да имаш спомен от баща си,а такъв няма да има и ще ти е тежко-повярвай ми.

# 14
  • Мнения: 359
Моите съболезнования.На твое място бих си купила нещо съвсем дребно,ей така колкото да не е без хич-кутийка за бижута,вазичка или нещо такова,а другите пари за пазаруване.Защото може веднъж през живота  да ти се прииска да имаш спомен от баща си,а такъв няма да има и ще ти е тежко-повярвай ми.
И аз така направих. Когато почина дядо ми (който обичах дори повече от баща ми), баба ми раздели последната му пенсия между внуците, за да си купим нещо за спомен. И аз мислих за бижу. После обаче си купих нещо, което по- ми напомня за дядо (той вечно нещо майстореше) - едни кухненски ножове Солинген - доста скъпи по онова време, но затова пък ги ползвам вече 15 години и всеки път се сещам за него. А останалата част от парите, както казва Адриана - за неотложни нужди.

# 15
  • Мнения: 2 522
Купи си ето това:

Доколкото видях струва 48 лева /има  и по-евтини варианти/. Така, като го погледнеш, ще имаш спомен и за твоето дете, и за това, че то носи частица и от твоя баща, която продължава да живее чрез него.
А с останалите парички запълни дупките в семейния бюджет.
Тъй бих направила аз.

# 16
  • Мнения: 25 551
Купи нещо на детето си. Ако искаш - нещо за спомен от дядо му, ако си много на зор в момента - от каквото има нужда сега. Помисли, ако можеше да попиташ баща си, той какво би те посъветвал. Нас не ни слушай.
По принцип не съм много по предметните спомени - предпочитам тези, които са в сърцето ми. Но ако държиш на предметното, по-добре купи за детето си, защото твоите спомени с баща ти са богати, а неговите с дядо му все повече ще избледняват, ако изобщо има такива (не знам колко е голямо)...

# 17
  • Мнения: 494
Приеми и от мен съболезнованията ми :hug

Аз на твое място,сега бих запълнила дупките в семейния бюджет. Направо ми се скъса сърцето като прочетох за кутийката маргарин Hug Сигурна съм,че винаги ще си спомняш,как тези парички са ти помогнали в тежък момент!

А след време,при повече възможност,бих нарекла други пари,с които да взема нещо материално за спомен!

# 18
  • по света
  • Мнения: 1 587
Имах едни такива пари и си купих злато.

# 19
моите съболезнования
 Cry

И аз бях в същата ситуация преди около 5 години, и аз получих малко пари и се чудех какво да правя. Със парите направих един хубав ден за детето, заведох го на увеселителен парк,
направихме му снимки там, после ходихме на ресторант и му купих играчки.
Спомените са най-хубавия подарък, който можеш да си направиш.
Не си купувай по-добре нищо материално, защото ако ти напомня много ще се натъжаваш.
При мен поне беше така, през първите три години ми беше страшно тежко, след това човек някакси свиква. Сега 5 години по-късно си спомням само хубавите моменти когато мисля за него и болката се е превърнала в благодарност, че съм имала възможността да познавам този човек и да споделя 20 години от живота си със него.

  Hug

# 20
  • Мнения: 24
Имаш и моите съболезнования...
Нз дали моето предложение е адекватно,но аз бих ти предложила,известна сума да вложиш във всекидневието ви(напр. да напълниш хладилника),а остатъка да внесеш в някоя банка,на името на детенцето ти и след време,когато то порасне (нека да ви е живо и здраво),а те са се натрупали, и има нужда от пари(напр. за сватба,кола или каквото и да е др.) да му ги дадеш и да му кажеш-"Ето,тези пари са от дядо ти...!"
Нз дали би одобрила подобно нещо,това е просто моя начин да ти дам съвет!
Каквото и да решиш-желая ти успех!

# 21
Имаш и моите съболезнования...
Нз дали моето предложение е адекватно,но аз бих ти предложила,известна сума да вложиш във всекидневието ви(напр. да напълниш хладилника),а остатъка да внесеш в някоя банка,на името на детенцето ти и след време,когато то порасне (нека да ви е живо и здраво),а те са се натрупали, и има нужда от пари(напр. за сватба,кола или каквото и да е др.) да му ги дадеш и да му кажеш-"Ето,тези пари са от дядо ти...!"
Нз дали би одобрила подобно нещо,това е просто моя начин да ти дам съвет!
Каквото и да решиш-желая ти успех!
това с парите не ти го препоръчвам, защото все се обезценяват, не се знае след 20 години какво можеш да направиш с тези пари, може и нищо да не можеш да си купиш.

моите съболезнования
 Cry

И аз бях в същата ситуация преди около 5 години, и аз получих малко пари и се чудех какво да правя. Със парите направих един хубав ден за детето, заведох го на увеселителен парк,
направихме му снимки там, после ходихме на ресторант и му купих играчки.
Спомените са най-хубавия подарък, който можеш да си направиш.
Не си купувай по-добре нищо материално, защото ако ти напомня много ще се натъжаваш.
При мен поне беше така, през първите три години ми беше страшно тежко, след това човек някакси свиква. Сега 5 години по-късно си спомням само хубавите моменти когато мисля за него и болката се е превърнала в благодарност, че съм имала възможността да познавам този човек и да споделя 20 години от живота си със него.

  Hug
това ми се струва много добра идея  Peace

# 22
  • Страната на приказките
  • Мнения: 368


......Мисля, че ако татко можеше да ми даде съвет, би ми казал да ги похарча за това от което се нуждая, той не си падаше по "спомените". Него също го натъжаваха.......



ами ти си си отговорила...

# 23
  • Мнения: 90


......Мисля, че ако татко можеше да ми даде съвет, би ми казал да ги похарча за това от което се нуждая, той не си падаше по "спомените". Него също го натъжаваха.......



ами ти си си отговорила...

 Peace

# 24
  • Мнения: 2 641
похарчи ги за най важното, от което се нуждаеш в момента. дори да напазаруваш за 200 лева за семейството ти.
моя баща беше все още жив, когато взе едни пари и ми даде 800 лева. това бяха за мен страшно много пари, а нашето семейство никога не е имало много. баща ми ме попита какво ще си купя с тях и аз казах компютър /това беше преди 9 години/. татко беше вече много болен, а аз от компютри неразбирах нищо. знаех обаче че там е бъдещето, каквото и да почнеш да работиш. купих си много добър и скъп компютър. баща ми ме попита дали ще изкарам с него 1 лев. аз го погледнах и казах да. и виж какво изкарах - запознах се с един от бившите ми шефове и започнах работа. изкарах от заплати доста повече от 1 лев. но се запознах благодарение на компютъра и със съпруга ми и факта че ни хрантути вече 5 години откакто съм в майчинство може да се разглежда като една добра инвестиция от този компютър  Grinning така че... ти си знаеш.
радвам се баща ми беше жив когато започнах работа и беше щастлив че наистина парите които ми даде си ги заслужих с труд.

# 25
Благодаря ви на всички! Много искрени и прагматични сте, най-вече - успяхте да ми помогнете и то много ! Взех 40 лева преди малко, ходих с малкия до магазина, купихме за ядене, за пиене, до аптеката за ежедневни неща и се чувствам много по-добре ! Спретнах 2 манджи и баница, а за утре торта ! Ще си купя и нещо дребничко наистина, за спомен. А когато имам възможност да се поразходя тия дни ще купя дрешки на малкия и нещо за мен!
 Hug Hug Hug

Много ми е мъчно.....Тъпо в всичко това.....

# 26
Според мен не е уместно да купуваш неща от първа необходимост - да напълниш хладилника и т.н. Ако бях на твое място бих купила някакво сувенирче или кръст, икона или нещо такова. Това винаги би ми напомняло за близък човек. Не знам, така го чувствам. Не се ангажирай с мнението ми.

# 27
Според мен не е уместно да купуваш неща от първа необходимост - да напълниш хладилника и т.н. Ако бях на твое място бих купила някакво сувенирче или кръст, икона или нещо такова. Това винаги би ми напомняло за близък човек. Не знам, така го чувствам. Не се ангажирай с мнението ми.

Ще купя и такова нещо Peace

# 28
  • Мнения: 6 615
Използвай ги за това, което ти е на-нужно в момента.
Бижута ,сувенири  .........едва ли имаш нужда от тях за да пазиш спомена за баща си.

# 29
Според мен не е уместно да купуваш неща от първа необходимост - да напълниш хладилника и т.н. Ако бях на твое място бих купила някакво сувенирче или кръст, икона или нещо такова. Това винаги би ми напомняло за близък човек. Не знам, така го чувствам. Не се ангажирай с мнението ми.
i az sam za ikonka ili ne6to podobno.Utre vdrugiden pak 6te ti minat pari na raka,s koito da pokrie6 razhodi.No tova e ne6to drugo.Vse pak ti si znae6. Confused

# 30
  • Мнения: X
Благодаря ви на всички! Много искрени и прагматични сте, най-вече - успяхте да ми помогнете и то много ! Взех 40 лева преди малко, ходих с малкия до магазина, купихме за ядене, за пиене, до аптеката за ежедневни неща и се чувствам много по-добре ! Спретнах 2 манджи и баница, а за утре торта ! Ще си купя и нещо дребничко наистина, за спомен. А когато имам възможност да се поразходя тия дни ще купя дрешки на малкия и нещо за мен!
 Hug Hug Hug
Много ми е мъчно.....Тъпо в всичко това.....

Съболезнования! Като те чета, няма нужда да питаш нас какво да правиш, виждам, че имаш голяма нужда от тези пари - да нахраниш детето си, да купиш лекарства... Това са елементарни неща, но са необходими. Когато утре направиш торта, седнете на масата и благодарете на баща ти, че с неговата помощ имате този момент. Казвам ти го като човек, чийто баща обича семейството си чрез храната. Когато ни е купил любимите неща и ги е приготвил за нас  е щастлив да види, че се храним и сме доволни и щастливи около масата, на която се събира цялото семейство. Ако баща ти сега знаеше, че нямате нищо в хладилника, би бил щастлив, че ви е помогнал да имате всичко от първа необходимост. Не се чувствай виновна, постъпила си правилно.

А ако искаш нещо да остане за спомен - събери няколко любими твои детски снимки с баща ти, занеси ги в някое фотостудио, където ще ги копират, постави ги в малки рамчици и ги окачи някъде. Ще ти струва не повече от 20лв., но ще направиш малък и приятен кът от семейни снимки, който винаги можеш да допълваш. Ако сега това ти е болезнено, направи снимките в рамки и ги прибери някъде. Окачи ги на стената, когато сметнеш, че си преодоляла болката от раздялата и са останали само хубавите спомени.

# 31
  • Добрич
  • Мнения: 1 144
Моите най-искрени съболезнования за баща ти! Повечето момичета са ти отговорили и мисля, че е правилно. Ясно е, че ти трябва да ги похарчиш за ежедневни нужди, но съвестта ти ти казва, че не е редно. Ето моето мнение- редно е ! Просто баща ти отново ти помага в труден момент, както е правил винаги, нали!. Ето това е това, което ще ти напомня цял живот за него-това, че е бил добър баща и опора за теб в най-трудни моменти. Това е. Не парите са важни, а усещането за близост,с което дори и от оня свят баща ти ти носи бащина ласка.
Желая ти здраве и спокойствие да преодолееш загубата.
P.S Идеята за накоя малка иконка, снимка и нещо дребно, но от голямо значение за теб и семейството ти, което отново да дарява с бащина ласка и спомени, не е за пренебрегване. Ти си голяма и си решаваш.
Баща ти е с теб и се грижи за своето пораснало, "малко" момиче!
 Hug те виртуално

# 32
  • Мнения: 411
Моите съболезнования.На твое място бих си купила нещо съвсем дребно,ей така колкото да не е без хич-кутийка за бижута,вазичка или нещо такова,а другите пари за пазаруване.Защото може веднъж през живота  да ти се прииска да имаш спомен от баща си,а такъв няма да има и ще ти е тежко-повярвай ми.

то4но това исках да напиШа.моя баЩа(вторият,но той ме отгледа и никога не съм се 4увствала като 4ужда) по4ина преди една година,както се казва в ръцете ми,бях сама с него в болницата,4аках да излезе от кома за да му благодаря за вси4ко.той просто не излезе от нея.жсе оЩе като 4уя линейка запо4вам да пла4а.той оби4аШе вино. реШих да си декупажирам една бутилка с неговия образ и да я дам на майка ми да я сложи в техния апартамент.
можеШ да си купиШ неЩо ,което на него му е харесвало.например ако е оби4ал коне,можеШ да си купиШ едно порцеланово кон4е,а останалите пари за нужди.бъди сигурна ,4е ако беШе жив и знае ,4е си в затруднение би ти ги дал за да ти помогне в трудния момент.

истински баЩа е този,който е треперил над теб,а не който е посял една семка за да те има.казвам го с 4иста съвест.

# 33
Много ме разчувствахте Cry Толкова сте прави за всичко, много ви благодаря. Истината е че аз вчера точно това си помислих.....тези пари ги получих точно когато имам нужда от тях. Това не е ли знак, именно за какво да ги използвам...... татко отново ми помага !
Не сме го закъсали финансово чак толкова.....но има неща които отлагам да купя повече от половин година ! А със  затоплянето на времето стават още по-наложащи. Този месец за капак се разболяхме всички и знаете лекарствата и особено антибиотиците какви цени са....
Още веднъж  Hug  bouquet  bouquet  bouquet за подкрепата и съветите !

# 34
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Аз бих купила нещо златно, но не за мен, а за детето си...нека да му е за спомен от дядо му...

# 35
  • София
  • Мнения: 3 064
Моите съболезнования!
В случая май е най-добре да купиш на детето от каквото има нужда. Спомени и други от баща ти ще имаш със сигурност. И повярвай, болката се притъпява с времето. Майка ми почина преди година и вече е различно.  (макар че стаята й си седи както я е оставила, с дрехите в гардероба и очилата на масата...)

# 36
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 559
Моите съболезнования за баща ти.
Похарчи парите за това което ти е необходимо.
От парите, които имаше татко не съм взела нито лев, всичко дадох на майка, защото тя има нужда от тях.
Не са ми нужни специални предмети, за да го помня, винаги ще е в сърцето ми най-прекрасния баща.

# 37
  • София
  • Мнения: 642
Имах едни такива пари и си купих злато.

Същия ден в който почина майка ми ми каза, че са й превели останалата част от заплатата, да й ги изтегля. Не бяха останали много, не знаех какво да ги правя и в един момент реших, че ще купя на децата по един златен пръстен. Докато беше жива, тя много искаше да им купи, но така се случи, че не успя.  Затова реших да имат по нещо от нея за спомен. И не съжалявам. Забелязвам, че с годините започват да я забравят Sad. Надявам се, че някога като пораснат ще се сещат, че това пръстенче е от баба...
Спомените са тежко нещо, но без тях не може.
Вземи нещо на детенце, па макар и символично, но след време на него ще му е приятно, че има "спомени" от дядо си.
С останалите пари помогни на семейния бюджет.

Общи условия

Активация на акаунт