Как се ... отмирисвате?

  • 16 969
  • 85
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8 999
Ето например, снощи децата поискаха мекици. Запретнах ръкави и нашляпах десетина. Абсорбаторът работи на макс, после проветрих добре, ама аз цялата смърдях на баничарница! Добре, дрехите отидоха тозчас за пране, ама и косата ми вонеше. Отврат. Пък съм си я мила преди два дни. Цяла нощ ме преследваше собственото ми зловоние. Тая сутрин първо се напъхах в банята и неутрализирах неприятната миризма с едно яко къпане. Ама следобяд смятам да готвя пълнени чушки! Пак ли да се къпя? Ами то така ще си унищожа косата за една година. Или трябва да спра да готвя, или да измисля /с ваша помощ/ метод, с който да се защитя от това.
Абсурд е да спра да пържа - вкъщи често ме молят я за палачинки, я за филийки, за мекички, за кюфтенца, за шницели.... Не мога все да отказвам на децата.
Не се омирисвам, само ако готвя в тенджерата под налягане.
Голяма драма.
Споделете вашия опит и изобретения!

# 1
  • Мнения: 646
И аз съм усещала подобно нещо, но разбрах ,че миризмата идва предимно от пръските по плота и филтрите на абсорбатора. Мия след вяко готвене плота и котлоните и гледам по-често да мия филтрите на абсорбатора. У нас например никога не е пържена риба точно защото си представям колко време след това къщата ще мирише на риба.
Решение е ако имаш балкон да сложиш котлон отвън за точно тези миризливи дейности.

# 2
  • Мнения: 4 916
Ами освен за шапка и пържене на открит балкон за друго не се сещам.
Аз си мия косата с вода може би два пъти дневно (след работа задължително, защото само като мина покрай цигара и се вмирисва), не съм забелязала да има проражения, освен, че расте по-бързо, което за мен е доста досадно.

# 3
  • Мнения: 4 965
Когато готвя, абсорбаторът е на макс и косата ми е максимално прибрана (ластици, шноли, диадеми и т.н.). Рядко пържа, но го правя в затворен фритюрник.
Иначе, варианти за отмирисване не се сещам, освен къпането.
За да не ми се изтощава косата (понеже пуша и се налага всяка вечер да я мия - поема цигарения дим като гъба), я мия с бебешки шампоан.
Защо не пробваш по време на готвене да запалваш ароматна пръчица или да оставяш в открит съд ароматни гранули - те поемат миризмата (аз даже правя така, когато пуша в кухнята). Обикновено с тези гранули почти не се усеща.

# 4
  • Мнения: 8 999
Абсорбаторът ми е много мощен и след готвене почти не се усеща миризма в помещението /с няколкоминутно проветряване отново ухае на свежо/, но проблемът е когато съм надвесена над котлона и се въртя около печката - дори да запържа кайма за мусака, косата и дрехите пак поемат от миризмите. Нямам време да си мия косата всеки ден - тя е дълга и е много, за да изсъхне без сешоар са необходими около 3-4 часа, а ако я раздухам, ставам като кошница в главата. Ако пък я правя с четка и сешоар, пак ми е необходим поне един час! Откъде толкова свободно време!

# 5
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
Не съм сама в миризливата драма  hahaha С миризмите в стаята и аз се справям с абсорбатор, проветряване и обезмирисител. Косата си пазя като я връзвам на кок. Можеш да си вземеш шапка на готвач   chef Стига да можеш да я изтраеш на главата си, аз не мога и не ползвам. Косата поема много миризми - готвено, цигари и т.н. като е прибрана поема по-малко. Честото миене не е проблем с мек шампоан. Но ако нямаш време да се сушиш варианта е със сух шампоан, обира мръсотията по косата и миризмите.

# 6
  • Мнения: 8 999
Но ако нямаш време да се сушиш варианта е със сух шампоан, обира мръсотията по косата и миризмите.

Какво е туй??!!

# 7
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
Само тази снимка намерих

Ето инфо за продукта, аз съм много доволна, ползвам като бързам, нямам време или не искам да си мия косата, а вони на цигари или манджа.

Редактирам се, сайта на Клоран е малоумен и е с интро. baibibi , питай в някоя по-голяма аптека за сух шампоан на Клоран 2 вида са - с овес (аз ползвам него) за честа употреба и с коприва при мазен скалп. Представлява спрей с талк, има и много приятен аромат. Недостатък е, че много бързо свършва, а цената му е 15лв все пак  Tired

# 8
  • София
  • Мнения: 6 210
И аз полудявам като пържа нещо, а и като готвя по принцип. Абсорбатора си смуче, отварям прозорец, но въпреки всичко като знам, че съм готвила и косата ми се е осмърдяла ми е неприятно  Crazy. Наистина връзването помага, но аз си внушавам, че вонята ме преследва  Mr. Green. Имам дълга коса и както казваш, ако я издухам, ставам като метла в главата; прецизното сушене с четка, обаче, съм го усъвършенствала до заветните 30-40 минути! Редовно ставам сутрин в рани зори, за да се изкъпя и да имам време да се изсуша ooooh!. В последно време правя и друго нещо - мия косата вечер, преди лягане, а сутрин само взимам бърз душ и суша на сухо, че става по-бързо. Заради фобията ми към миризми /от готвено, от цигари и тем подобни/ я мия често, не съм забелязала да се изтощава или да се омазнява, но предполагам е до коса...

# 9
  • Мнения: 4 380
И аз съм с гъста чуплива коса, като гледам щерка ти, май сме с горе-долу еднакъв тип косъм. Мия я всеки ден.  Без четка и сешуар е просто абсурдно да се вкара в ред. Разбира се със солидна доза балсам+ препарат за разресване. Laughing Дали от препарата или как, но не съм забелязвала да поема миризми от готвене. Държа я и прибрана в кухнята разбира се. Сутрин преди излизане обикновено не пържа, но душът е задължителен.

# 10
  • Мнения: 8 999
Представлява спрей с талк, има и много приятен аромат. Недостатък е, че много бързо свършва, а цената му е 15лв все пак  Tired

Е, аз не готвя всеки ден, я! Ще си правя графика така, че два пъти в седмицата да готвя преди къпане /миене на коса/, а един път - сух шампоан.

Заради фобията ми към миризми /от готвено, от цигари и тем подобни/ я мия често, не съм забелязала да се изтощава или да се омазнява, но предполагам е до коса...

Не миенето ще я съсипе, а сешорът. Все пак си е агресивно въздействие над косъма. А честата му употреба за дълга коса си е направо смърт.

# 11
  • Мнения: 4 380
Цитат
Не миенето ще я съсипе, а сешорът. Все пак си е агресивно въздействие над косъма. А честата му употреба за дълга коса си е направо смърт.

Май се впрягаш излишно. Някои хора ежедневно че и по няколко пъти я изправят с преси. Това е къде по-агресивно. От десетки години я издухвам ежедневно със сешуар, не ъм забелязала да е съсипана.

Разбира се сешуарът е в комплект със спрей.

# 12
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Имам позната аптекарка, която ми даде лекарска шапка за операции/ не знам правилното име Embarassed/незаменима ми е  Peaceготвя само с нея.

# 13
  • София
  • Мнения: 6 210
Не миенето ще я съсипе, а сешорът. Все пак си е агресивно въздействие над косъма. А честата му употреба за дълга коса си е направо смърт.

Зная, че е така и въпреки всичко го ползвам ежедневно, без да преувеличавам, защото понякога през нощта "оформлението" ми отива на кино  Embarassed. Вярно, че само приглаждам набързо това, което се е разрошило, но е факт че сешоара ми е в честа употреба. В интерес на истината много пъти съм се чудила кога ще почне тоя терор да се отразява на косата ми  Embarassed, за сега няма проблеми, но...
Извинявам се, че малко разводних темата!  Сиренце се включи с  интересен практически съвет по въпроса, не познавам този продукт, ще се поинтересувам от него. И идейката на CACHMIR не е лоша, същия ефект може да се постигне и с шапките за баня, които ползваме.

# 14
  • Мнения: 4 380
Имам позната аптекарка, която ми даде лекарска шапка за операции/ не знам правилното име Embarassed/незаменима ми е  Peaceготвя само с нея.

 Mr. Green Представих си картинката. Laughing По-добре с миризлива коса отколкото с домашни шапчици в къщи.  Joy
Омъжена ли си? Пред мъжа си по цял ден в шапчица ли ходиш? Или толкова готвиш...

Общи условия

Активация на акаунт