Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
Здравейте! Бих искала да попитам ако някой е имал същите проблеми да соделил Предварително искам да направя уговорката, че не пренебрегвам лекарските прегледи, а просто проучвам предварително. Преди един месец ми откриха фиброаденом на дясната гърда с големина 7мм., казаха ми след 6 месеца да отида отново на преглед, за да се наблюдава и ако расте да се махне. Незнам дали от внушение е възможно, но аз започнах за изпитвам бодежи в гърдата и болки при натискане. Знае ли някой дали е нормално за моята диагноза или ми има нещо друго по - лошо. Естествено мисля да отида отново на лекар, но ще имам възможност след две седмици. Малко съм притеснена!

# 1
  • София
Хубаво е да се консултираш с лекар.
Но докато отидеш, ще ти кажа, че онова лошото не боли.

# 2
  • София, център
А дадоха ли ти да се мажеш с нещо?

# 3
А дадоха ли ти да се мажеш с нещо?
Не , нищо не ми предписаха, даже много ме успокояваха, че няма нищо страшно и едва ли това се случва много често. Дори им споделих, че имам намерение да имам скоро второ дете и дали това е проблем, а те ми казаха, че дори може да изчезне. Но тези бодежи и болки ме притесняват, не знам дали има значение, че ме гледаха само на ехограф и дали наистина могат да разберат от това изследване дали и точно фиброаденом.

# 4
  • Пловдив
И  аз ще ти кажа , че онова лошото   наистина не боли ! Не се притеснявай -  всичко  навреме открито е лечимо!  Hug

# 5
  • София, център
Аз бях получила така тяжест и бодежи, но при мен беше мастопатия. Мазах се с ПрогестоГел, облекчи ми оплаквания.

# 6
  • София
Аз имам такава болка и бодежи само в едната гърда обикновено в периода от овулацията до цикъла. Дори в момента съм така и е много неприятно и болезнено. Ходила съм на мамолог, но ми каза, че било хормонално и не е притеснително.

А защо казвате, че лошото не боли  Thinking Имам позната, която е със злокачествен тумор на едната гърда и от нея знам, че е имала болки в бучките, които си е напипала още в самото начало  Rolling Eyes

# 7
  • София
Казвам защото го зная от опит.
Карцинома не боли, болят метастазите.
Добре би било да боли от самото начало, тогава щяха да го откриват навреме и лекуват на 100 %

# 8
  • Видин
Само фиброаденом ли ти казаха,че имаш?Да нямаш някоя киста?
Относно ехографа-бъди спокойна Peace
Аз бях преди една седмица,след прегледа се оказа,че съм с нов фиброаденом/3-ти/и с множество кисти.И аз имам бодежи и болки при опипване на две места...Мазала съм се и с гела и едни билкови таблетки пих за мастопатия,но ефек при мен никакъв.
Между другото и предишните два и сегашния фиброаденом,не са ме боляли Peace
Интересното при мен е,че бях на мамограф началото на есента и не ми излезе на снимката,въпреки,че аз знаех,че имам нов още от началото на годината,защото след 2 операции си се опипвам сама на периоди.

п.п.Имам колежка,която я болеше гърдата и при преглед се оказа,че е точно лошото Confused

# 9
Така е, лошото не боли. Мен ме боляха кистите. Но иначе тумурът не.
Редовно следене на бучки, фиброаденоми, кисти и т.н.
Дори и да е рак на гърдата, "хванат", на време, съвременните онколози, го трерират 99 % лечим.... Hug

# 10
  • София
Добре би било да боли от самото начало, тогава щяха да го откриват навреме и лекуват на 100 %

Това какво значи, че ако си напипам някоя бучка в гърдата и тя не ме боли е по-притеснително, отколкото ако е болезнена ли... Thinking
Може да е малко тъп въпросът ми, но фиброаденом и кисти напипват ли се като бучки?

# 11

Това какво значи, че ако си напипам някоя бучка в гърдата и тя не ме боли е по-притеснително, отколкото ако е болезнена ли... Thinking
Може да е малко тъп въпросът ми, но фиброаденом и кисти напипват ли се като бучки?

Това значи, че каквото и да напипаш в гърдата (бучка) или пък имаш болка, отиваш на лекар и прегледи.

# 12
  • Видин

Да,фиброаденома се напипва при опипване и има очертана форма...

# 13
Само фиброаденом ли ти казаха,че имаш?Да нямаш някоя киста?
Относно ехографа-бъди спокойна Peace
Аз бях преди една седмица,след прегледа се оказа,че съм с нов фиброаденом/3-ти/и с множество кисти.И аз имам бодежи и болки при опипване на две места...Мазала съм се и с гела и едни билкови таблетки пих за мастопатия,но ефек при мен никакъв.
Между другото и предишните два и сегашния фиброаденом,не са ме боляли Peace
Интересното при мен е,че бях на мамограф началото на есента и не ми излезе на снимката,въпреки,че аз знаех,че имам нов още от началото на годината,защото след 2 операции си се опипвам сама на периоди.

п.п.Имам колежка,която я болеше гърдата и при преглед се оказа,че е точно лошото Confused
Здравейте! За кисти не са ми казали за друго освен за фиброаденом. Той не се напипва, защото е вного навътре, видя се сеамо на ехографа.

# 14
  • София
Нали казахме, че лекар трябва да го види това нещо.
Ти колко дни ни пишеш, досега трябваше да си отишла.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт