Помогнете ми да науча бебчо да пие кърма от шише !!!

  • 1 263
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 531
Съжалявам че няма да помогна, но моята дъщеря също отказва всякакви шишета и биберони.... още на 3 м. пробвах когато се налага да я оставя да я хрнят, и аз съм пробвала много пъти да и предлагам шише- тц  Naughty Сега е вече на 1 г., научих я да пие вода / сок/ от сламка, чаша, за биби ни е късничко вече. Само дето не мога да я отбия .
В случая бебето не просто яде, то осъществява и физ. контакт и се успокоява и псих. затова е толкова трудно, успех!

# 16
  • Мнения: 1 102
и аз съм със същия проблем.
днес купих 5-тото шише, дано от него прояде.

# 17
  • Мнения: 95
Момичета,много ви благодаря за помощта..значи продължаваме така да се кърмим..и мама само в краен случаи може да мръдне от къщи за 1 час Wink
Кърмя  с удоволствие и искам да кърмя докато имам кърма...но понякога искам да изляза от къщи поне за 2 часа спокойна че ако бебко е гладен ще получи кърма но от шише...е няма как Wink
Аз дори си правех планове да го остава лятото на майка ми като сме си в България  и с мъжа ми да отидем поне за 2 или 3 дни някъде сами Embarassed..но май ще има план Б..т.ст мама,тати и аз Laughing

# 18
  • Мнения: 180
Дъщеря ми по същия начин не искаше да суче от шише,но след дълги опити,сълзи,плюене и т.н. свикна със шишето и биберона.Просто бъди по настоятелна и търпелива,дай малко време на бебчо да свикне със биберона. Успех  Peace

# 19
  • Мнения: 2 837
Момичета,много ви благодаря за помощта..значи продължаваме така да се кърмим..и мама само в краен случаи може да мръдне от къщи за 1 час Wink
Кърмя  с удоволствие и искам да кърмя докато имам кърма...но понякога искам да изляза от къщи поне за 2 часа спокойна че ако бебко е гладен ще получи кърма но от шише...е няма как Wink
Аз дори си правех планове да го остава лятото на майка ми като сме си в България  и с мъжа ми да отидем поне за 2 или 3 дни някъде сами Embarassed..но май ще има план Б..т.ст мама,тати и аз Laughing
Деси, тази пауза ще си дойде от само себе си. По-големите деца не сучат постоянно, изграждат си режим и има възможност да се притича до някъде и да се свърши нещо. Бебо толкова често ли суче винаги, говориш само за час пауза? При Румен например имаше една по-голяма пауза следобед, когато ядеше не по-често от 3ч. и аз използвах това време, ако намерех кой да го пази (което също беше проблем).
Но сега като се замисля, това време, в което се кърми толкова малко бебе и толкова интензивно, е миг, който сега ти изглежда като вечност.
Можеш да опитваш да храниш и със спринцовка или лъжичка, ако се наложи. В крайна сметка бебето няма да стои гладно, ако му се яде, а теб те няма. От друга страна, много по-добре е да не свиква с шишето, защото  може да почне да го предпочита. Много майки имат такъв горчив опит - тогава или се отказват от кърменето и неговите ползи, или са в много по-тежка позиция от теб и мен преди време - постоянно се цедят, за да дават кърма.
Другият вариант е да вземеш един слинг и да се разхождаш навън с бебето. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт