Отговори
# 30
  • Мнения: 284
ок  Peace
 Embarassed Mr. Green

аз както винаги пак не разбрала, не чула, не видяла
абе шматка

# 31
  • Мнения: 1 441
Споко де, нормално е да не ни е ясно нещо - все пак новости са това  Peace

# 32
Сега прочетох в зачатие:

СПИН, Васерман и хепатит, както и свидетелство за брак не ви трябват.  Peace

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=33585.msg561256#new
аз се обадих във фонда и ми казаха, че трябва да ги има. просто някои от момичета са си ги направили този месец и са готови, а тези, които не са или нямат актуални явно ще трябва да направят нови. Както и Весето е споменала в постовете си, направила е нещата предварително и затова е успяла бързо да се организира. все пак има клиники и доктори, които знаят от какво имаме нужда и ще ни помогнат. аз лично нямам актуални и ще си направя, защото какъвто съм карък ще ме върнат затова.
пожелавам успех на всички. Hug

# 33
  • Мнения: 1 441
Линкът, който дадох, препраща към отговор на момиче от форума Зачатие, което днес си е подало документите и пише че не ги искат....
Ха сега де  newsm78

# 34
  • Мнения: 32
i.elena, Фонда няма да преценява кой повече заслужава и кой по-малко. Клиниките са тези, които преценяват кой може да кандидатства по програмата и дават своето становище, диагноза и предложение за финансиране.  Фонда одобрява всички. Друг е въпроса до къде ще стигнат парите. И до колко са наред чисто административните документи(но пак казвам, това е работа на клиниката !!!) Колкото по-рано се класираш с подаването на заявлението, толкова по-бързо ще стигнеш да стимулация.
Аз разсъждавам така: Тй като много се забавиха с правилника, първите одобрени ще са към средата-края на май. Това значи стимулация юни, юли. Август, дори септември, клиниките излизат в отпуск. След лятото най-най-рано стимулациите започват от септември нататък.  Според мен даже няма да смогнат да разходват всички средства и парите ще се натрупат за следващата година.
Тези които, примерно, подадат заявление към края ня април, или май, има вероятност да останат за есентта.
Горе долу така стояха нещата миналата година, когато кандидатствахме към Здравната каса. Тогава пак бях от първите. На първата възможна дата. Одобрението го получих началато на май. Правих стимулация същия месец с отпуснатите лекарства. За лош късмет получих хиперстимулация и така и не се стигна да пункция. Безплатните лекарства отидоха на вятъра.  

# 35
  • Мнения: 284
VeseTo P.   Simple Smile

# 36
Линкът, който дадох, препраща към отговор на момиче от форума Зачатие, което днес си е подало документите и пише че не ги искат....
Ха сега де  newsm78
тя ако ги е имала и са били в досието е друга тема, но все пак незнам. ако сега приемат така, то от утре може да е по-стриктно затова ще рискувам само на сигурно, защото винаги ще има хора с пълен набор документи и такива с непълен.
аз предлагам, който подаде да пише разглеждат ли ги документите или не и може ли без часто от изследванията, въпреки, че се изизсквата и са упоменати в правилника. да не стане после при разглеждането обаждане, че липсват  #2gunfire и айде с песен наесен   #2gunfire или наново  Mr. Green.

# 37
  • Мнения: 1 146
Весето, малко съм очудена от това, което казваш Thinking Аз четох правилника за фонда и там е описано за какво се отпускат пари и в кои случаи, не съм останала с впечатление, че клиниките го решават. Ще чета пак  Hug

# 38
  • София
  • Мнения: 2 908
Копирам си поста от зачатие и тук:

Здравейте момичета!

Вчера Ходих до Силвия(Клиника Малинов) за документите,даде ми заявленията които трябва да попълня и едно листче  със следните неща които трябва да направя(с мъжки фактор кандидатсваме):

При жената:
Хормони-ЛХ,ФСХ,ТСХ,Е2
СПИН,Васерман,Хепатит B и C
Кръвна група

При мъжа:
СПИН,Васерман,Хепатит B и C
Кръвна група
Спермограма /когато двойката кандидатсва по индикация-мъжки фактор,се прилага и втора спермограма от друг инвитро център/

Документи:
6.Експертно становище( изготвено и подписано е от лекуващия лекар и е във папката със заявлението и деклараците които трябва да попълним)
7.Заявление и декларации
8.Копие от удостоверение за граждански брак,ако е приложимо
9.Копие от личните карти
10.Епикризи и/или протоколи от оперативни интервенции,когато са приложими

Готовия набор от документи може да занесете на следните адреси:
пл.Света Неделя 5
бул.Ал.Стамболийски 46
бул.Ак.Иван Гешов 15 -Център по хигиена

И така след като набавя всичко отивам и ги подавам,попитах я за изследванията,каза до 6 месеца назад са валидни,обаче забравих да попитам за Кръвните групи трябва ли да ги правим отново тях,кръвната група нали не се променя та ако някой знае нещо по този въпрос нека пише.

Последна редакция: ср, 01 апр 2009, 09:45 от ninkata80

# 39
ninkata80  това е много полезна информация, но се чудя защо толкова много хормони  newsm78
от правилника мисля, че само ФСХ искат, но аз ще питам в петък, като отида, защото имам час за тогава.

# 40
  • Мнения: 1 441
Момичета, аз на моето голямо тръшкане от вчера, днес малко ме е срам да кажа, че вече подадох документите  Embarassed
Сутринта в 8 ми се обадиха от клиниката, че досието ми е готово, отидох да си го взема сега на обяд и веднага занесох всичко в Център по хигиена. В
Не ми искаха никакви хормони освен ФСХ-то, лично шефът на фонда каза на едно момче след мен, че не им трябват кръвни групи.
Единственото, което е по-странно и го искат, е, ако сте семейни, да им оставите копие от акта за брак. Едно момиче от провинцията вчера го били върнали заради това. Аз, за щастие, го носих.
Нямаше голям наплив - имаше 3 двойки преди мен и 2 след мен - тези преди мин минаха за около 15 минути.

# 41
декларациите сама ли попълни или ти ги дадоха от клиниката?
и друг въпрос  Embarassed на копията на личните карти само вярно с оригинала или и подпис?
и за хормоните само фхс?

# 42
  • София
  • Мнения: 23 162
Голяма загадка са тия хормони, трябват ли не трябват ли  Rolling Eyes
А някой да знае къде скоростно правят спермограми? И дали трябва по Крюгер да е едната, ние само обикновенни имаме?

# 43
  • Мнения: 2 343
трябва да имате поне 1 по Крюгер

# 44
  • Мнения: 1 441
Декларациите ти ги дават от клиниката като бланки, но сам си попълваш данните вътре.
Нещо важно - долу на подписите пише "Име и подпис" - пишете си и името и след това се подписвайте, че правели проблеми (д-р Тачева ми каза).
На копията искат "Вярно с оригинала" и подпис - на картите и на гражданския брак.
Аз имах само ФСХ - не ми казаха нищо. От клиниката бяха приготвили сигурно над 100 досиета - всичките изглеждаха еднакво дебели (т.е. по-скоро тънки), надявам се да си знаят работата. Аз бях решила да пиескам да приложа СПИН и Васерман защото правихме миналия месец ин витро и ги имаме, но в лудницата тотално забравих. Tired
Нашата спермограма беше и с Крюгер - специално докторът каза да направим такава на мъжа ми, а не обикновена, а не сме с мъжки фактор. Пуснали са ни с диагноза неизяснен, че при нас тя се доказва най-лесно ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт