Отговори
# 75
  • Мнения: 4 589
Благодаря за отговорите. И аз така мислих, че е по-добре да са с печати.
Довечера ще потърся и спермограмите, понеже последната е от преди 2-3 месеца, тя е с печат.
А ако трябва и от Малинов ще вземем една.

И дано имаме късмет.

А до кога е срока за подаване?

# 76
  • Мнения: 15
Здравейте
на 2 април подадох документи във фонда.
Администраторката провери декларациите, личните карти и т. н., но не обърна внимание на медицинската документация.
Ние сме с мъжки фактор и имаме спермограми от Малинов - няколко от последните 3 години и актуална от този месец, от Технобиос при доц Ватев от 2005 и от обикновена лаборатория.
Прочетох в правилника, че трябва да има и спермограма  с изсл по Крюгер, но ние не сме правили такова.
Да го направим ли това изследване и Технобиос дали й се признават спермограмите?
Достатъчни ли са тези иследвания в този хронологичен ред?
Благодаря предварително.
Желая успех на всички!

# 77
  • Мнения: 4 589
mima_b аз до колкото разбрах изследванията трябва да са не повече от 6 месеца преди подаване на документите. За Крюгер не са ми казали нищо. Казаха една от Малинов и задължително една от друга клиника по стерилитет. Ние имаме актуална от една лаборатория, казаха, че няма да я признаят.
Днес направихме всичко - хормони, васерман, спермограма.

Не знам защо са ти приели спермограма от преди 4 години. Дано не ти ги върнат.

# 78
  • Мнения: 851
mima,  давността на изследванията е 6 месеца, включително на спермограмите, пише го в правилника.
Принципно и към ин витро не е "легално" да се премине ако няма актуални документи, направени не по-рано от последните 6 месеца. След одобрение ако изследванията са ти изтекли е редно да се пуснат нови - нас ни караха преди всяко ин витро да изкарваме такива документи (имам 4 процедури), въпреки че никога не сме кандидатствали по фонда .
Документите ти не са ли преглеждани от лекарски екип?!? Странно да приложат спермограма от преди година, две три, даже от 2005?!?!?! Дано не те върнат заради това

# 79
  • София
  • Мнения: 2 908
Това копирам от Правилника относно изискаванията за спермограмите:

б) за индикации по чл. 26, ал. 1, т. 2 - документи от извършването на два или повече спермални анализа с най-малко един месец между тях в повече от едно лечебно заведение, получило разрешение по чл. 131, ал. 1 от Закона за здравето, последният от които е извършен преди не по-повече една година преди подаване на заявлението; ползват се критериите на Световната здравна организация (СЗО) за нормоспермия, като е желателно поне едно от изследванията да е с морфология, оценена по стриктните критерии на Крюгер

# 80
  • Мнения: 15
Благодаря за отговорите.
В клиниката ми казаха, че мога да ги приложа за да се види че няма промяна през годините, но имам и актуални 2.
Обадих се да питам администраторките на фонда и ми отговориха, че след като са ги приели ако има нужда ще се обадят.
За Крюгер ми казаха, че не е задължително, но смятам да го направим.
Поздрави и успех на всички!

# 81
  • Мнения: 248
Записвам се да следя темата! Пожелавам успех на всички!

# 82
  • Мнения: 4 589
Привет,

искам да питам вярно ли е, че има промяна относно срока на спермограмата? Днес от Малинов казаха, че спермограмата не трябва да бъде с разлика един месец, а най-малко с три. И че отпаднали васерман, СПИН и хепатит B и C.

Ако е вярно, за какво годим и даваме пари?

# 83
  • Мнения: 284
nikolina-pikolina
за спермограмата незнам, мойте имаха разлика 3 месеца
на спин, васерман, хепатит аз не сам давала
но аз не съм и в Малинов

# 84
  • Мнения: 4 589
Ами аз утре ще отида да ги пусна и ако ме върнат, ще оправим нещата.
Но ме е яд, че дадох 150лв за васерман и т.н. и сега се оказва, че не трябва.
Като че ли парите ги намираме на улицата.

# 85
  • Мнения: 392
Ники и аз днес ходих до Малинов и не ми ги искаха, но миналата седмица ми ги искаха и си ги платихме, но в крайна сметка майната му това да е, дано всичко останало се подреди- ДАЙ БОЖЕ!!!

# 86
сега може да не ги искат, имам предвид спин, васерман и хепатита, но при разглеждането на документите от комисията мисля, че ще е добре да ги има, а не да ни връщат. така или иначе е добре да ги има, нали ще правим опити, това е доказателство от вирусологията. Peace

# 87
  • Мнения: 94
Вчера подадох документите във фонда.Аз съм в Малинов и Силвето ми каза,че от предния ден не се искат вече спин,васерман и т.н.Аз си ги бях направила,но като ги занесох във фонда ми ги върнаха.Вземат само лични карти(копията де Wink),хормони,спермограма-нашата е от 09.08,протокола  и епикризата от лапарото,че тръбите ми са прекъснати,решението от клиниката и декларациите.Май това беше.Само за инфо вхд.ми номер е 363.Като бях при Силвето разбрах,че са изготвили документите на близо 240 жени.Успех на всички и дано този път не чака като за здр,каса по 5-6 месеца.Иначе от фонда казаха месец.

# 88
  • Мнения: 248
Цитат на: swoboda li.Иначе от фонда казаха месец.
[/quote
Дай боже да е така! Hug

# 89
  • Мнения: 4 589
И аз днес подадох, минах за час сномер 449. отидох към 10.30ч и бяхме 4-5 души, но след мен дойдоха още около 15.
Успех на всички.

Васерман не искат вече.

Общи условия

Активация на акаунт