Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 21 март 2009, 12:11 ч.

ВАКСИНИ - Дискусия за вредата им (част 3).

• 65 744
  • 1 489
  •   1
Отговори
# 1
  • на плажа
 Hug

# 2
Тази седмица майка ми е гледала някакво предаване по Херос ТВ, в което се е говорило за ваксини, олово, живак и аутизъм.... сега ще се опитам да намеря инфо. Най-важното е, че милата се е убедила, че не съм само аз "Тома Неверни" и не мисля само аз, че ваксините вредят  Hug

Последна редакция: сб, 21 мар 2009, 12:40 от irchick

# 3
  • Бургас
irchick, моля те пусни линк, ако намериш! Много ще е полезно за убеждаване на роднини, наистина!
От известно време приятелка ме наведе на съмнението дали има връзка т.нар. физиологична жълтеница при новородените с ваксините, която им бият в болницата, най-вече с/у хепатит Б. Престраших се най-сетне да питам открито тук мамите, чиито деца не са били ваксинирани в Родилното, дали въпреки това са изкарали въпросната жълтеница и как е протекла?
Аз лично не вярвам такова масово явление да остава така потулено през цялото това време. Нямам инфо дали още преди създаването и употребата на тези ваксини, бебетата са страдали от това. Трудно ми е да си представя, че наглостта им може да стигне чак дотам, но все пак се съмнявам и затова реших да попитам.
Само моля, който не може да ми отговори конкретно на въпроса, да не ме съветва да си търся медицински и др. статии, за да се образовам относно що е туй физиологична жълтеница и да си направя сама изводите дали съмненията ми са оправдани.

# 4
Ми намерих програмата на телевизията и явно предаването е било в четвъртък от 18.30. Същото предаване (може би повторение) ще има утре сутрин в 5ч. Ще има и утре в 16.30... но не можах да се свържа с тях, за да ми кажат кога е поторението. Ще опитам и по-късно, а ако не успея да се чуя с хората... ще ставам в 5 часа  Crazy Ако пък разбера нещо със сигурност ще ви кажа  Hug

# 5
desi_sunshine, аз имах други съмнения по въпроса, като например дали се отразява това кога е прерязана пъпната връв и питах съфорумка, която смятам за веща по въпроса. Ако тя самата не се включи и ако няма нищо против, ще я цитирам. При нас твърдяха, че е от кръвно-групова несъвместимост по- продължителното каране на жълтеница. Ваксинирана е с ваксините от родилно.

# 6
  • Бургас
irchick, моля те да го запишеш и пуснеш тук, ако можеш, че вкъщи сме с Булсатком и нямаме този канал.  Praynig
chiges, много ще ми интересно да чуя и други /хипо/тези по въпроса. Дано се включат повече хора.

# 7
drize
Много си бьрза и точна Hug

Нещо за спин и вируса.

http://www.theperthgroup.com/Nobel/MontagnierGenome.pdf
http://www.theperthgroup.com/montagniernobel.html

Последна редакция: сб, 21 мар 2009, 15:14 от Christian

# 8
 Hug drize  Heart Eyes

# 9
Престраших се най-сетне да питам открито тук мамите, чиито деца не са били ваксинирани в Родилното, дали въпреки това са изкарали въпросната жълтеница и как е протекла?
Маги е ваксинирана в родилното, имаше жълтеница, не толкова изразена, мина към 40-я ден. До тогава беше на смесено хранене.
Ясен не е ваксиниран, имаше силно изразена жълтеница, мина към 2-я месец. Беше бая жълт. Изключително кърмен е.
И двамата не са слагани на лампа.
Не мисля, че е от несъвместимост на кръвните групи. При нас няма такова нещо.
По- скоро мисля, че е някакъв конфликт към края на бременността. И при двете ми бремнностти се настояваше за секцио, а аз не бях хич съгласна. В крайна сметка родих със секцио. Нещо в тази връзка мисля, че е.

Последна редакция: сб, 21 мар 2009, 16:06 от Вери

# 10
  • в моя свят
Запис.  bouquet

# 11
  • на плажа
 Деси, ти ме беше питала, но те забравих  Embarassed. Извинявай. Мирко е ваксиниран в родилното, но на 4 ден. Не е имал жълтеница.

# 12
Габи е ваксинирана в родилнто, но изкара много леко жълтеницата. Ако доФторите не ми бяха казали, че има ... не бих разпознала, защото си беше розовка, а другото бебе в стаята беше като китайче...

В крайна сметка се свързах с телевизията.... не се излъчва on-line, предполага се, че последното повторение ще е утре сутрин в 5ч. , а ние също я нямаме и не можах да намеря някой, който да запише предаването... вече не знам към кой да се обърна  newsm78

Направих заявка в замунда-та, ако имате регистрация може да гласувате за тази заявка и да се надяваме, че ще качат предаването...

Последна редакция: сб, 21 мар 2009, 17:24 от irchick

# 13
  • VLC/SP
На дъщеря ми й натряскаха ваксината в родилното,никой не ме информира,попита или каквото и да било.Пък и що да ме питат,нали сме животни!  Sick
До края на вторият месец имаше люта "физиологи4на жълтеница",не искаха да обърнат внимание.
Аз мисля,4е е от ваксината,но след написаното от Вери се замислям дали и конфликта не е бил от зна4ение.Показанията бяха за секцио,но оставиха бебето и аз да се оправяме сами.Пъпната връв я прерязаха ведднага,не ми уважиха искането да си полу4и бебето ми кръвтта от там.Е,как нали я използват след това тази кръв за проу4вания техни,що да я оставят!

# 14
  • Sofia
desi_sunshine, имам мноооого бегъл спомен да съм мяркала подобни изказвания за хеп.Б ваксината, но със сигурност има други, причинени от лекарите фактори,  които влияят на жълтеницата - например окситоцина по време на раждането; кърменето под час първите три дни и даването на вода; стреса, който изживява бебето по време на раждането и след това.
Моите и двамата имаха тежка жълтеница, която се появи преди да ги ваксинират (иначе си отнесоха ваксините в родилното). При сина ми, който имаше ужасно стресово раждане и после беше напълно разделен от мен дни наред, се наложи фотолечение (поне казаха, че се налага, пък аз по онова време още бях вярваща).

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт