Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Сдружение "Настоящи и бъдещи майки"
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.


Мнения: 8
здравейте,
 
надявам се на компетентни потребители, които ще се справят с моя въпрос, благодаря предварително

бебето е родено преди 2009г и 315 дни не са изтекли до момента, т.е. заварено положение сме, хващат ни тези 400 приблизително дни, в които се изплащат 90 % от заплатата
 
та въпросът ми е : за бащата правото да отглежда дете  възниква след навършване на 6 месечна възраст на бебето за него кои 6 месеца (защото сме в заварено положение) са опеделящи за получаване на обезщетението

                                                 - същите като на майката   или
                                                 - 6 месеца преди възникване на неговото право да отглежда

                          надявам се на вашите отговори
 
Цитирай

Пловдив

Мнения: 16 811
В заварено положение си ти.Щом бащата ще ползва отпуска при него ще се изчислява 12 м назад от момента на възникване на отпуска.

Все пак този отпуск е нов и има доста неясноти.Задай въпроса си към НОИ по телефона или маил. Peace
Цитирай


Мнения: 8
много диференциран подход към родителите на едно и също дете
 нямям колебания по въпроса дали и той е в заварено положение
    ако се сетиш за друго - заповядай
Цитирай

София

Мнения: 1 352
Заварено положение е когато едно лице е започнало да ползва даден вид отпуск и по време на този отпуск срока му се удължи. Как той ще е в заварено положение, при положение че въобще не е започнал да ползва такъв вид отпуск.  newsm78 Още повече, че правото на отпуск на бащата по чл. 163 ал.8 от КТ влиза в сила от 01.01.2009. и съответно щом той ще започне да ползва такъв отпуск след 01.01.2009 г. за него ще важат и новите разпоредби на КСО, а именно за да го ползва трябва да е осигурен за риска Общо заболяване и майчинство в момента на започване на отпуска и да има 12 месеца осигурителен стаж като осигурен за този риск.
Съответно според мен обезщетението на бащата ще се изчисли от неговите среднодневен осигурителен доход и среднодневно нетно възнаграждение за 12-те месеца, предхождащи месеца на началото на ползване на отпуска.
Все пак това е лично менение, така че наистина може да се консултираш с НОИ.
Цитирай


Мнения: 8
да му се не види
 и аз си го помислих, че трябва да е осигурен и за отглеждане, но пък това дали не означава, че няма как да се търсят 12 м. назад

                                      просто толкова ми се искаше да чуя аргументи в полза на благоприятния за нас изход

                                                    иначе нямаше да е толкова ужасно важен тоя тъп въпрос

псувам, псувам и изпускам да напиша, това което ми се върти в главата

исках да съм по - подготвена преди да чуя някой счетоводител, защтото те понякога на се особено компетентни, а за съжаление НОИ не го броя за приятел, напротив, човек трябва да знае какво да иска и да знае че е прав преди да си поприказва с него

предположих, че някой го е играл този мач, ако е така - кажете резултата
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.