Внимание АНТЕНА!

  • 11 349
  • 130
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 14 654
А тези които са в самия блок върху който  е антената са в сянка и тях не ги лови облъчването.

Точно те са едни от най-застрашените, тези антени създават торсионни полета, които повреждат човешката ДНК, колкото по-близо си до излъчвателя, толкова повече си застрашен. Аз не бих разрепила да сложат такава антена върху нашия блок. Така или иначе няма смисъл да се води спор по този въпрос, защото съм сигурна, че сега ще наскачат всички с доводите как си има норми и че няма никакви проблеми с антените  Crazy

# 16
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
уф ..добре де

А по ЕврОпата де са ги сложили  newsm78 Била съм в Германия и не ми е направило впечатление да имат такива неща  Thinking  Тук като се загледаш са през блок едва ли не  Crazy

# 17
  • Мнения: 203
Благодаря на всички за отговорите. Утре от 16.45 ще има повторение на предаването АКВЕДУКТ по Евроком България (знака на телевизията е жълта сателитна чиния). В него проф. Бучков, който е може би единственият експерт по темата обяснява на много достъпен език за какво става въпрос, някъде към 17.00-17.15 ч. започва да говори той. Мисля, че всеки може да отдели 15 мин от времето си , поне за да се запознае с темата и после сам да си прецени да се притеснява или не. Аз просто искам да сме достатъчно информирани, оттам нататък всеки сам си решава. По въпроса за микровълновата или мобилния....не е въпроса да се откажеш от тях, а просто ако си достатъчно информиран да вземеш някой прости предохранителни мерки, да не оставяш мирковълновата да работи до главата на детето ти или пък да телефонира часове наред и т.н. За това става въпрос.

Молбата ми е, всеки, който има мнение по въпроса и иска да подкрепи инициативата да ми пише на anti_antena@abv.bg (anti-долна черта-antena). Мисля, че само ако се съберем повече хора и най-вече майки можем да променим нещо, защото пак повтярям децата са най-застрашени.

Последна редакция: сб, 21 мар 2009, 19:31 от LejCherry

# 18
  • Мнения: 203
Да, това е проблемът. Установено е, че обхват има при милиони пъти по-ниски стойности от тези с които ни облъчват в момента, мисля, че тези антени се слагат в такива мащаби заради игрите, интернета през телефона и тези екстри, които изискват по-голяма мощност. Никой не иска да спира прогреса и науката, искаме просто да защитим здравето си.

# 19
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
LejCherry
добре де  Peace в другите страни как е решен проблема ? Трябва да има алтернатива ако ги махнат нали така  Rolling Eyes


# 20
  • Мнения: 203
Пак казвам, че никой не говори за махане, става въпрос за разполагането на антените така и  спазването на актуални стойности така, че да можем да говорим за наякаква защита на населението. Току що гледах интервю в Европейския парламент, според който текат различни студии в момента. Но тъй като резултатите са дългострочни, мин. 5-10 г. трябва да минат, за да се установи със сигурност вредата. Аналогични са случаите с тютюна и азбести, за които години наред се твърдеше от индустрията, че са безвредни. Резултатите от тези статии още не са ясни, но за да не е твърде късно, трябва да се вземат защитни мерки още от сега. Настоява се за понижаване на стойностите и то с много и контрол на европейско ниво.  Ние в момента се борим за създаването на най-малко още една оторизирана инстанция за измерване, защото сега тези които дават разрешенията за антените, са същите които идват да ги контролират. Просто няма други и това не е нормално.

# 21
  • Мнения: 4 585
А тези които са в самия блок върху който  е антената са в сянка и тях не ги лови облъчването.

Точно те са едни от най-застрашените, тези антени създават торсионни полета, които повреждат човешката ДНК, колкото по-близо си до излъчвателя, толкова повече си застрашен. Аз не бих разрепила да сложат такава антена върху нашия блок. Така или иначе няма смисъл да се води спор по този въпрос, защото съм сигурна, че сега ще наскачат всички с доводите как си има норми и че няма никакви проблеми с антените  Crazy
Аз няма да ти скоча, за торсионните полета си права, но за друго не си.
Има такова нещо като насоченост на антената, и антена на твоя блок е много по безопасна за живущите в блока, отколкото за живущите в съседния, към който е насочена.

# 22
  • София
  • Мнения: 44 042
Да, то и аз това исках да кажа....както и да е.....

А аз така и не мога да разбера каква е предлаганата алтернатива.......и изобщо има ли....

И щом сте се захванали с  мобилните -  с уаърлеса какво правим????

# 23
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120

А аз така и не мога да разбера каква е предлаганата алтернатива.......и изобщо има ли....
....да де и аз таковата , това искам да знам  Thinking

# 24
  • Мнения: 4 585
И ако няма алтернатива какво? Да стоим като телета в камиона към Родопа.
Хората са писали назад за алтернативата, ама кой да чете?

# 25
  • Мнения: 203
Wireless както и безжичните DECT телефони облъчват много силно. Мога да дам различни статии, лошото е , че както казах, повечето с които разполагам са на немски, но ако някой има интерес веднага мога да му ги пусна. Въпроса е да разполагаш с достатъчно инфо, какво можеш евентуално да причиниш на детето си, оттам нататък всеки си преценя от какво може да се лиши в името на здравето и от какво не. Лошото при тези мобилни станции или при хората, разрешили да сложат такава на блока им, е че те решават вместо другите, вместо тези, които са срещу тях и точно това трябва да се промени.

# 26
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120

Хората са писали назад за алтернативата, ама кой да чете?
Да ги качат по планините ли  Rolling Eyes


Лошото при тези мобилни станции или при хората, разрешили да сложат такава на блока им, е че те решават вместо другите, вместо тези, които са срещу тях и точно това трябва да се промени.
Това е все едно да си пасивен пушач т.е. нещата са подобни Sunglasses


*образно казано  Wink





# 27
  • Мнения: 2 180
Болна тема ми е това- точно над спалнята ми е тази антена, на последен етаж съм. Вече 3г. минаха, откакто я сложиха, а сме под наем и никой не ни е питал. Доколкото разбрах Глобул плащат 250 лв. на блока и не ни събират такса за чистачка и осветление. Предпочитам да си плащам комуналните, но да не се бях разболяла и да имам проблем, който смятам, че до голяма степен се дължи на облъчването... Tired Сега съм бременна и си умирам от ужас, постоянно я мисля тая антена. След като родя се махаме от тук така или иначе, но не се знае какви ще са последиците. Твърде малко изследвания има в тази посока.
Знам, че на Галата във Варна има сложена антена в двор  Shocked на съвсем равно място, където директно облъчва всички наоколо- не е на някаква височина, която уж е по-безопасна. На моя колежка сина и и семейството му живеят в къща точно срещу тази антена и като са питали в РИОКОЗ за евентуални проблеми, са отговорили, че няма лъчения и т.н.  #Crazy

# 28
  • София
  • Мнения: 44 042
Ами то хубаво аз да кажем ще се лиша от моят уаърлес, ама как да ходя и да искам това от съседа..... а то е все едно дали е у нас или у тях - спасението май е...който го е страх той да ходи в планината или на село да си живее Simple Smile)))

Както и да е, според мен повечето хора са наясно, че вреда има.....

Джини - като си под наем - смени квартирата, за теб е доста  елементарно решение като не си собственик...не че няма да имаш облъчвател пак на близо, но поне няма да ти е върху главата...щом те притеснява и ти е болна тема.

# 29
  • Мнения: 2 022
LejCherry, какво е това движение, което се създава, дай малко повече информация.
Проблемът наистина е сериозен.
Сериозен е защото няма контрол - има една единствена лаборатория сертифицирана да издава експерни оценки и да прави контролни замервания. След пускането в експлоатация на практика никой не контролира съоръжението - въртят си го както искат, подменят части и оборудване без да се издаде допълнително експертно становище. Една голяма част от антените дори нямат такива експертни оценки за пускане в експлоатация и практически освен чрез прокуратурата няма към кого да се обърнеш , а там нещата се влачат с години.
Големите медии мълчат - и печатните и електронните, защото най-големите им рекламодатели са мобилните оператори. Това наистина е геноцид. И на никой не му пука! Не случайно само кабелни телевизии се излъчват такива предавания и то много рядко.
Кажи с какво мога да помогна - насреща съм!

Общи условия

Активация на акаунт