Внимание АНТЕНА!

  • 11 314
  • 130
  •   1
Отговори
  • Мнения: 203
Здравейте, пиша ви с информация по една тема, която незнайно защо се пренебрегва от повечето майки, под мотото „То така или иначе всичко около нас е вредно....”. Това е темата за антените на мобилните оператори, които всеки ден никнат като гъби по блоковете ни. Информацията за вредите от облъчването на тези антени би трябвало да се предоставя от държавата. Но тъй като такава липсва, искам тук да обърна вниманието ви като майки към няколко неща, важни за здравето на децата ни:
1.   Според всякакви проучвания облъчването на антените е най-силно на разстояние 30-70 м. от тях. Масово антените в България се разположени точно в този диапазон и то без изключение за болници, училища и детски градини, както обикновено се прави в другите държави.
2.   Според все повече световни статии резултатите от продължителното облъчване са най-тежки за децата и могат да бъдат: левкемия, рак, заболявания на централната нервна система и много други. Тези заболявания се появяват най-често не веднага, а след10-15 г.
По темата разполагам с много материал, за съжаление повечето на немски език.
Ето Ви един линк, особено интересни са коментарите най-долу, и най-вече този на инж. Бучков.

http://news.plovdiv24.bg/42159.html

В момента се създава гражданско движение за борба срещу тихия геноцид, на който сме подложени ние и най-вече децата ни. Ще се радвам някой от вас се е сблъсквал вече с този проблем да пише тук или на лично съобщение. Вярвам, че ако сме повече, може и да се чуе и нашият глас. Подкрепете ни!


Последна редакция: сб, 21 мар 2009, 15:48 от LejCherry

# 1
  • София
  • Мнения: 43 903
И - какво??? Да бутнем антените ли ?
А тези които са в самия блок върху който  е антената са в сянка и тях не ги лови облъчването.

# 2
  • Мнения: 9 390
Струва ли ми се или темата наистина не е за тук? Thinking

# 3
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Аз доколкото знам преди да се сложи антена се допитват до целия блок и се предлагат някакви подараци и пари,така че хората сами си избират....

# 4
  • Мнения: 203
Темата може би наистина не е строго към майчинските проблеми, така че се извинявам, че я публикувам тук. Просто аз също съм майка и мисля, че това представлява много сериозна заплаха за моето дете, но всеки сам ще си прецени. Важното е хората да са инфомирани.

За съжаление в България не е необходимо съгласието на 100 процента от блока, достатъчно е само решениео на Общото събрание на етажната собственост. И да, права си, че хората сами са виновни, лощото е, че потърпевши са не тези, върху чийто блок е антената,  а тези от отсрещние, на разстояние 30-70 м. Те и децата им са облъчвани най-силно.

# 5
  • Мнения: 2 197
А всъщност какво предлага гражданското движение, което предстои да се създаде - да се откажем от мобилните комуникации ли? Защото за да имат покритие мобилните оператори трябва да изградят клетките си. И не виждам защо не почнем да протестираме срещу всичко с вредно влияние: електричеството, радиацията от монитори и екрани, вредните частици във въздуха, неясните съставки в храната и мн. др. Еми който не му харесва да отиде да живее в пещера. Аз мисля да продължа да живея точно насред всичките тези вредности. Защото искам когато изляза на улицата да съм в град, а не на върха на Хималаите (там живеят до 120 години).

# 6
  • Мнения: 203
Да, тази тема както писах в началото не е за хора, които мислят, че така или иначе всичко е вредно и по тази логика няма нужда да се прави нищо.

Надявам се да не ме помислите за някаква фанатичка. Аз съм най-обикновена майка, преди 1 г. и половина срещу новия ни апартамент беше сложена антена на 40 м. точно срещу детската стая. Започнах да се интересувам от темата и честно казано ми се изправиха косите.
Идеята е не да се премахнат антените или мобилните комуницации, идеята е да се спазват някакви актуални норми, защото тези по които се работи сега, са от 1991 г и не са обновявани оттогава. Идеята е да има повече института за измерване, защото сега е само 1, т.е. абсолютен монопол.

И не мога да разбера , наистина ли толкова не ви интересува какви могат да са последиците за здравето на децата ни, така че дори да не желаете да се информирате за това? Мисля, че този форум ни събира точно заради това, всички сме заинтересувани за най-доброто за нашите деца.

# 7
  • Мнения: 4 555
Да, тази тема както писах в началото не е за хора, които мислят, че така или иначе всичко е вредно и по тази логика няма нужда да се прави нищо.

Тук просто няма други, това е истината. Ще се изредят да ти кажат, че всичко е вредно (поне още 20-30 пъти), че не можем да се върнем в пещерите, да се откажем от това и онова, че не зависи от нас, че някой друг взима решенията, че ние нищо не можем да направим и т.н. Също така може би ще пишат десетина майки, които имат антена срещу детската стая, за да ти кажат, че детето им е много здраво и не се е раболявало от нищо последните години, дори от настинка, така че антените не са вредни. Изумителната логика, която винаги се прилага в такива теми. Ако нещо е вредно, то причинява настинка. Щом детето няма настинки, значи не е вредно, точка.
Ако им повториш, че проблемите не се появяват веднага, а след години, ще ти кажат, че то няма как да се докаже какво е причинило проблема, може да е от мръсния въздух, а и всичко всъщност е божа работа.

За съжаление вредата е факт и е доказана. Аз мога да ти дам статии, от които още повече да ти се изправят косите. И не че майките не ги интересува, но когато нещо е трудно за постигане, много по-практично е просто да откажеш да мислиш за него. И да нападаш тези, които ти го навират в очите и ти развалят спокойствието. Така че не се учудвай на реакциите, които предстоят.

Поздравявам те за инициативата. Препоръчвам ти да напишеш повече за нея и как човек може да се включи, отколкото за самата вреда, защото тук 'вреда' е мръсна дума и ако  намекнеш, че нещо може да е вредно, се налита на бой.

# 8
  • Мнения: 122
Според мен си е права жената да се притеснява. Все пак това са само 40 м. отстояние на антената от детската стая. За съжаление в България цари такъв непукизъм относно това кое е здравословно и кое не, че не знам дали подписки, петиции и т.н. могат да променят нещо.
И все пак поздравления за инициативата.

Последна редакция: сб, 21 мар 2009, 17:09 от Mamche81

# 9
  • Мнения: 662
Такава тема вече имаше, потърси я.

# 10
  • Мнения: 2 978
А общото събрание на етажната собственост, колко % трябва да има, за да се прескочат повечето хора?

Сега попаднах на това:

"Различен е начинът, по който се вземат решения от общото събрание. Досега всеки собственик имаше един глас, а от сега нататък делът му ще се изчислява в проценти от общите части на сградата.

Пример:

Ако в една сграда има 20 собственика, то по стария правилник всеки участва с по един глас или с 1/20 във вземането на решения, а Закона налага това да става на база процент от собствеността му върху общите части. С други думи ако едно лице притежава 11% общи часки, а друго лице 15% то първото участва с 11 %, а второто с 15 % във вземането на решения."


Скоро имаше и по телевизията тема.
Казаха, че ако нещо не е на ред с изискванията, може да се подаде жалба, но не помня къде точно.

# 11
  • Мнения: 36
Вчера четох статия по въпроса с антените.Освен всички страхотии,които изчетох,там се споменаваше, че само в България е разрешено поставянето им в жилищни райони ! Навсякъде другаде е строго забранено !Защо ли  не се учудвам пак ???Най -тъпото е, че наистина се иска съгласието на живушите ,но само на тези живеещи във  входа над който се поставя.Всички знаем какво е растоянието м/у блоковете в нашите градове нали?В болка на майка ми примерно на двата съседни входа -нейния е по средата между тях -са поставени такива антени.Дали някой я е питал дали е съгласна?Дали е получила "подаръци"?А излиза,че на нея облъчването и е двойно!И нищо неможе да направи !Според мен темата си  е точно за тук ,лошото е че само ще си чешем езиците  и нищо няма да се промени !

# 12
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Добре де в другите страни къде ги слагат тези антени  newsm78 и там хора живият ....

# 13
  • Мнения: 36
Добре де в другите страни къде ги слагат тези антени  newsm78 и там хора живият ....
Специално за САЩ пишеше, че ги слагат в покрайнините -ненаселени райони и на много високи скали ,възвишения ит.н.

# 14
  • Мнения: 804
И на нашия блок искаха да слагат антена,но живущите не се съгласиха.Принципно аз съм "за" и ще обясня защо.Знам,че излъчват опасни вълни,но всеки ходи с мобилен и го държи на ухото си или в джоба до сърцето си,така че и това е опасно.Иначе антената я сложиха на съседния блок,така че пак сме "облъчени",само че без пари-а съседния блок си направиха страшен ремонт на входа.Ние хем ни облъчват, хем събираме като луди пари за ремонти.Микровълновата също излъчва вълни-има изследвания,че и тя е опасна.Е какво да правим тогава-да ходим без мобилни,да живеем без екстри от цивилизацията ли?Всеки сам решава.

Общи условия

Активация на акаунт