Малките ЯНУАРЧЕТА хубавеят, A ЯНУАРСКИТЕ мами слабеят...

  • 14 255
  • 297
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 857
Добро утро.

По едно кафе /мойто изкипя, както в повечето случаи/



Кога успяхте да изпишете предната, че и да почнете нова тема - браво на вас!

Рокси, да се оправяш бързо, че да се радваш на бебчетата.
Стела, много хубави неща. Аз много харесвам подобно творчество, но нямам много търпение да правя подобни работи.
Еспа, Сами наддава идеално. Виж Марти малко надвишава и затова сега сега давам по 3 капки Вигантол.
Кафявата линия почти се е изличила, но още съществува. И аз си мислех че до годинката сигурно ще я гледам.
Аз кърмя нощем. Не ми пречи и друг път съм казвала, защото спим в едно легло. Виж като всеки си отиде в неговото бих предпочела да не се буди. Той даже нощем започва да пъшка и аз му давам да суче, без да е напълно буден, както си лежи. Суче не повече от 10 минути, може и по-малко.
Вчера сок не съм давала и мисля, че овладявам положението. Просто не плаче толкова много. Затова - спирам сока! Не ме интересува какво ще каже педиатърката, защото ще заведа детето да го успокоява тя. Взех да се чудя как са давали/и все още дават/ сок още от 1-я месец  newsm78. Горките дечица!
Ами това е за сега.

Честити месечинки на Цветомира, Гергана и Борис!

# 31
  • Мнения: 56
Добро утро, мамета!!! Hug

честито на днешните Месечинковци!

# 32
  • Мнения: 63
elena_d , благодаря за кафенцето!
Стеле, чудни са яйцата! Мен хич ме няма в ръчния труд, у дома мъжът ми ги рисува с маслени бои, той нали си е художник.
roksi77 , бързо се възстановявай!
И аз мисля, че 900 гр. са си напълно нормално, освен това естествено е с всеки месец бебчето да наддава с по- малко, то не може все с кило.

# 33
  • Мнения: 645
Добро утро мамчета и честита ви пролет!Да се разпиша докато не е свършила темата Mr. Green
Рокси бързо да се оправяш мила Hug
За моите килограми не ми се говори,че имам да свалям бая от  преди бременноста,но сега понеже сме на АМ се оганичавам до колкото мога Blush колкото до килограмите на бебо и той 2-рия месец удвои рожденното си тегло,няма на кай да се метне hahaha hahaha hahaha
За нощното хранене Марио се отказа сам,та вече си спи непробудно от 21 часа до 6 сутринта Heart Eyes
Мини,винаги съм ти симпатизирала и аз,нищо че понякога си лошава Mr. Green(ако това са камъни в мойта градина,ама няма в на кой друг да са Mr. Green) както и да е всеки има право на мнение време отминало и забравено Hug friendship

Последна редакция: нд, 22 мар 2009, 10:21 от desisladka

# 34
  • Мнения: 36
Добро утро!!! Хмм аз отслабвам само умствено  Grinning Влизам си в старите дрешки, но аз качих преди да забременея доста и сега ще ми е трудничко да ги сваля  Sad Ама нещо много не ми е зор де.
Чакам да се затопли, че сега при нас има половин метър сняг...
СИСКААААААА къде изчезна??? Притесних се за теб!!!

# 35
  • София
  • Мнения: 442
Добро утро!

Грабнах компа докато мъжетата гледат Попай моряка  Wink

В голяма чуденка съм относно нощното кърмене  Rolling Eyes Беше спряла да яде през нощта, но и млякото ми доста беше намаляло. Явно вече може да издържа по-дълга нощна пауза. После започна да си яде през нощта на 3часа а и млякото се увеличи.  Много се чудя дали има някаква зависимост. Бих искала да си подремна нощно време, защото през деня не спя, обаче ако това означава млякото да намалее силно, то май по-добре да си кукувам по нощите. Иска ми се поне още месец да е изцяло на кърма. Какво бихте ме посъветали?

# 36
  • Мнения: 2 122
да кърмиш и вечер, още месец ако издържиш кърмата ще се е регулирала и бебето ще е достатъчно порастнало да остане без нощното хранене

# 37
  • Мнения: 52
Стела, много са красиви яйцата! Аз съм от хората с по-бедна фантазия  и винаги съм се възхищавала на такива неща! smile3501
Еспа, Георги този месец качи 500 гр., така че споко - добре качва Сами! И дано ти дойде млякото Praynig!
Рокси, бързо възстановяване ти желая, дано всичко е наред! smile3525
Кафява линия не ми се появи, но стрии - доста Sad
За килограмите просто не ми се говори, че не мърдам от тези +10  tantrum Ама много сладичко ям, бе!  с баткото бях така - 5-6 вафли на ден - ограничавайки се Embarassed. Ама тогава за 8 март бях влязла в панталон от преди да забременея, а сега - тц! Всъщност обувам ги, ама корема ми направо се лее... Shocked

# 38
  • Мнения: 30
Ха, добър ден!
Аз да не пропусна нещо  Laughing Laughing Laughing

При мен също нощното кърмене увеличава млякото. Поне в момента такава е тенденцията. Ама на мен хич не ми пречи щото той хапва нощно време за 10 мин. и заспива като пън, та  и аз съответно. Като направи пауза от 7-8 часа през нощта и на следващия ден гърдите ми просто нещат да се пълнят. Незнам що така, уж кърмата ми се е регулирала, ама...

Еспа, съвсем нормално си наддава човека. Ние само можем да мечтаем за такова наддаване. Доки ни каза, че Никола сумист ще става  Mr. Green. А иначе не изглежда чак толкова дебел, ама тия 7,2 кила са си множко.

Мойта линийка на корема изчезна напълно и то изведнъж някак. Незнам как стана така.  Thinking
Стела, майстор си  Peace

Рокси, да се оправяш мила  Praynig, че тия мъже закъде са без теб.

Мини, кой пък ти каза, че си лошава?

Хайде, че Никола реве, все едно го дерат...

# 39
  • Мнения: 7
мен ме е срам да кажа, ама моя човек си яде нощем  Shocked
снощи например :23.30ч->3.30ч-> 7.30ч...   Whistling Whistling
все се надявам с времето сам да си спре... newsm78

# 40
  • София
  • Мнения: 120
Здравейте пролетянки:)
Roksi, скоро се чудих, къде се губиш Rolling EyesБързо възстановяване и дано всичко лошо е вече за д гърба ти Praynig
За килограмите като гледам нямам шанс да си вляза в старите дрешки-но не знам и дали го искам - бях 46 кг #Crazy Е, няма да е зле да сваля малко, че качих до 62, сега нямам идея колко съм, ама все още не се чувствам във форма. Не си давам зор на тоя етап, че наистина кърменето си изтощава. Чакам сега и да изпече пролетното слънчице и да почваме активно с разходките Hug
Много хубав ден   bouquet

# 41
  • София
  • Мнения: 3 249
Хилоу !!!
Преди малко се върнахме от кафенце и сега се залавям с чистене, че вчера син ми направи хола на таверна - слава Богу не счупи нищо. Но накъса цветовете на един карамфил толкова ситно - поне да знаех коя го обича или не... newsm78
Рокси, да се оправяш, че чуя ли болница и настръхвам.
Пепи, абе напрви ми впечатление, като ти разглеждах снимките, че имате много красиви картини в къщи и дори щях да те питам. А то къде бил ключа към палатката.
Стеле, ти ми "скри топката" Само че дали ще ми остане време за такива творения...
Снощи нали бях сама с двете деца, та взех Хриси да спи при мен, поне заради него да не ставам. Че при нас се получава - Бате буди Бебе. Георги си прави 5-6 часови паузи и си спинка, но батко му не. Става през 2 часа. Е, и той нощес ме съжали, та само веднъж се буди. Ама Чукчи умен - купих му чай на Хип - Лека нощ и почва да дава някакъв ефект.
За качването...Голяма уста сигурно ще ги чукне 7 до консултацията, която е след почти 2 седмици...В момента тежи толкова, колкото е тежал батко му на 5 месеца...Аз затова и спрях да му давам кърма на поискване, че хептен ще стане шопарче...Вчера извадих дрехите на брат му с р-р 6 месеца и ще трябва да купувам и нови...а е само на почти 2 месеца Rolling Eyes
Вчера ходихме до Пигиса да позяпам колички и мисля другия месец да се обзаведем с нова, че този танк няма бутане...Харесах си един модел на Хаук, Арията на Пег Прего и Грако...Но не знам коя да избера от тях. Честно казано хем не ми се дават много пари за количка. Хем пък леките около 5.5-7кг са само скъпи. Единственото Чиполино, което отговаря на изискванията ми го имаме и Хриси го ползва...Да ми има човек проблемите

# 42
  • Мнения: 7
Дони не ме обезкуражавай, как така баткото става нощем, че и на 2 часа.. newsm78 ; говорих с едно семейство, малката е на 2.5 години казаха ,че още си се буди нощем...но става и си иска внимание  Shocked Shocked ужас...а денем ако не легне ставала ужасна...съвсем ме сбъркаха !

# 43
  • Мнения: 36
Аз да се похваля-----моя син сам си направи храненията 5. Заспива към 21:30 и се буди към 5. И сега се чудя по 130 гр дали са му достатъчно???

# 44
  • Мнения: 641
Здравейте, мацки

Честита трета месечинка на Цветомира и втора на Гергана и Борис
Елена, мерси за хубавото кафе
Благодаря на всички за инфото за бебешките грамчета. И аз си мислех, че наддаванто е нормално, обаче се обърках с това удвояване на теглото. Направо съм си за клуб Мисъл
Днес кърмата ми е по-добре, малчо си е изработил след вчерашното висене. Ще трябва пак да почна да навивам часовник и да се цедя нощем, че ме примързяваше напоследък, а ми е невъзможно да го нахраня докато спи
Рокси, бързо възстановяване и дано всичко е добре за напред
Таис, мерси за гимнастиката – много е яка. Много обичам латино танците и комбинацията танци-гимнастика е супер.
Кафявата линия почти ми е изчезнала.
За килограмите съм още +5 - няма мърдане.Забелязвам, че от както съм родила ям много сладко и тестено – неща които по-принцип ям много по малко. Вероятно компенсирам, заради това, че не мога да ям много салати, бобови, зеле и мляко.

Хубав ден от мен, поздрав с един от най-великите, според мен, музиканти изобщо http://www.youtube.com/watch?v=YC9F6-IIf4c - дядо Рей. Enjoy   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт