Кога казаха децата ви МАМА?

  • 3 297
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 784
Сричките - "ма-ма, ба-ба, та-та", които изговаряше около 6-тия месец не ги броя за осъзнато обръщение. На годинка съвсем осънзато и спокойно ми викаше - мамо.

# 16
  • Мнения: 374
На около 11 месеца започна съвсем озсъзнато да казва "мама".

# 17
  • Мнения: 2 110
Мисля, че съвсем съзнато и целенасочено ми каза "Мама" на 8 месеца !

# 18
  • Мнения: 2 090
На 1 годинка и 1 месец.

# 19
  • Мнения: 9 814
Дъщеря ми беше на 9 месеца, когато една сутрин се събудих от настойчивото й подвикване:"Мама, мама!"

# 20
  • Мнения: 1 763
На 1 годинка и 1 месец.

И моят син тогава. Били са с баща си на разходка, по едно време е започнал да вика "мама-мама" и да се оглежда дали не идвам след тях.

# 21
  • Мнения: 6 713
На 11 месеца, преди няколко дена ми каза първо "Ма" и направи пауза и ме гледаше и после каза по-бързо "Ма--ма"! Направо откачих от щастие!  Grinning Heart Eyes

# 22
  • Мнения: 2 478
Интересно ми е как 4-5 месечно бебе казва осъзнато "мама" newsm78
Синът ми каза "мама" на годинка,но осъзнато ми казва така от 2-3 месеца.

# 23
  • Мнения: 1 192
Интересно ми е как 4-5 месечно бебе казва осъзнато "мама" newsm78
Синът ми каза "мама" на годинка,но осъзнато ми казва така от 2-3 месеца.
Аз някъде из темата не прочетох някое бебе осъзнато да го е казало на 4-5 месеца,но защо не-децта са различни,растат в различна среда...Аз на моя откакто се е родил му "мамкам"несъзнателно,няма как да не му влезе в главата.А най-яркият спомен от осъзнатото "Ма-ма"беше много очевиден.На 7 месеца го оставихме на свекърва ми и за половин час отскочихме до близката "Била".Като се върнахме и влязох в стаята той протегна ръчички към мен с радостни възгласи "Ма-ма,ма-ма,ма-ма".Като го взех започна да ме гали и да ме целува по детски.Свекърва ми пак го взе,но той отново протегна ръчички към мен,произнасяйки "Ма-ма" и пак се гушна доволен в мен.Тя изцъка"Брей,брей,брей,тая мама, Grinning бе!"Оттогава си ме вика при нужда редовно wavey

# 24
  • Мнения: 2 478
Аз някъде из темата не прочетох някое бебе осъзнато да го е казало на 4-5 месеца,
върни се назад и ще прочетеш,защото осъзнатото казване на някоя думичка няма нищо общо със случайнотои произнасяне.Твоята ситуация е ярък пример за осъзнатост.

# 25
  • Русе, у дома
  • Мнения: 740
Голямата ми дъщеря каза "мама" на година и половина. И то защото започнахме по-често да играем с едно момченце, с година по-голямо, което постоянно викаше " мамо, мамо". Малката преди годинката, ама тя има предимството, че расте с кака си.  Всяко дете е различно, не е добре да ги сравняваме...

# 26
  • Мнения: 3 634
Синът ми е на 1,5год и казва "благодаря", "нормално", "тъмно", "светло", "още", "пак", "стани", всички роднини - баба, леля, дядо и т.н., но.....не и "мама".  Laughing Понякога когато се опитва да ми привлече вниманието ме нарича "мам", но така както чувам другите деца не ме е наричал.

Да ти кажа ми е много по-забавно когато на въпроса ми "Има ли нещо в памперса?" ми отговаря "Май да!". Теб какво те притеснява?  Peace

# 27
  • Мнения: 4 335
Осьзнато кьм 10-я месец,иньче си браштолевиши ма-ма от 7-я месец.

# 28
  • Мнения: 1 669
Теб какво те притеснява?  Peace

Ами вече е големичка и би трябвало да казва мама... Embarassed Но както виждам от други мнения, явно няма причина за притеснения... Thinking

# 29
  • Мнения: 4 335
Разбира се,че няма място за притеснение.Децата са различни,не ги сравнявай.Едно нещо твоето го прави по кьсно от много други,друго пьк ще започне много по рано.Едно го казах,ама надявам се ме разбра.(аз бях силнно притеснена защо другите сядат стабилно на 6 месеца,а моето на 7 още не стоеше.Е седна си по кьсно,но пьк трьгна по рано от много свои врьстници)

Общи условия

Активация на акаунт