Как да го преодолея

  • 8 676
  • 89
  •   1
Отговори
Здравейте , пиша анонимно , защото нямам смелост да го направя от акаунта си. На 27 години съм. Преживях тежка раздяла след 5 годишна връзка пълна с перипети.Живяхме заедно. Той и аз сме трудни характери и не се получи. Но все още ми е криво. Знам отдавна ,че това не е мъжът за мен , правех много грешки , дразнех го , той мен също. Но сякаш ми е влязъл под кожата , манипулира ме и ме наранява още , като всеки път като ме види казва , ти си си виновна . Ти провали всичко. В тази връзка не получавах това което исках , но въпреки това , заради 5-те години и навика май ми е тежко. Живеех в тях , помоли ме да напусна. Вече 2 месеца сме разделени , но на мен ми е болно .... и май става все по.зле , а не знам защо. Знам ,че има друга вече и ми е още по-криво. По цяла нощ не спя и се страхувам , че никога няма да открия моята истинска половинка.

# 1
  • Мнения: 2 798
Защо все още се виждате и му даваш възможност да те обвинява?

И я спокойно - дай си време да си изживееш болката, ще си намериш човека, не се насилвай, че няма да стане. Точно когато не очакваш, ще се случи.
Пренасочи мислите си в друга посока и не се фокусирай в миналото, а още по-малко -да изпитваш вина. Станалото - станало, хората постоянно се събират и разделят. Не сте били един за друг - чак се чудя с трудните си характери как сте се изтърпели толкова време. Но има и навик му казват.

Хайде, усмихни се - пролет е!  bouquet

# 2
не знам защо , може би защото съм страхливка , защото не мога да повярвам ,че нещата между хората не се получават ,защото си задавам хиляди въпроси защо....Яд ме е , че не ме е оценявал и сега сигурно ми се присмива от някъде. Дори понякога се опитвам да го намразя ,за да го забравя . Иска ми се да го заболи , но на него сякаш не му пука

# 3
  • Мнения: 411
"Щастието трябва да се търси,то никога не идвало само"
вси4ко на този свят се проЩава ,но никога не се забравя.
и аз никога не съм вярвала в лиубовта от пръв поглед,докато не среЩнах втория си съпруг.казах си този мъж Ще бъде мой ...и ве4е 16 год.
бях страШно от4аяна от предиШната си връзка и с дете на ръце.
сега съм Щастлива 4е първия път неЩата не се полу4иха ,Щях да продължавам, да страдам убедена съм в това,заЩото настояЩата му съпруга ми сподели 4е тя е в съЩото положение.

успех и просто избягвай да го среЩаШ.в една връзка,когато се скъса конеца дори да го завържеШ отново възелът винаги ли4и.
надявам се да си ме разбрала.изпитана марка

# 4
Лошото е ,че сякаш съм с погубена душа и индивидуалност. Бях много зависима от него , и финансово и емоционално , нямам много познати и приятели , затворих се в себе си и сега ми е много трудно. За мен беше мъж на който да разчитам , но той не ми даваше емоции и ме убеждаваше , че няма такова нещо , че жените са  романтични а мъжете рядко , дори понякога си задавам въпроса как съм издържала . За мен това е първата раздяла след сериозна връзка . Живея сама в град , където съм сама и близките ми са далече ...

# 5
  • Мнения: 28
Знаеш ли времето наистина лекува, колкото и клиширано да ти звучи. Изпитвала съм чувства подобни на твоите - на всичкото отгоре аз го бях помолила да се съберем пак двамата след като аз бях взела решението да се разделим. После мислех че може би ми се е смял на тази моя молба с приятелите си. Но мина време почнах да го забравям постепенно, е не напълно - но вече не ми пука за него и неговия живот. Предпочетох след много безсънни нощи и пролети сълзи да си живея моя живот и да посрещам всичко ново и вълнуващо в него с радост, че съм жива и здрава. Така че ако можеш престани да го виждаш и се опитай наистина да забравяш постепенно всичко.

# 6
  • Мнения: 766
Тъжна, колкото и да не ти се вярва, ще ти мине. Един ден даже ще се чудиш, защо си била толкова глупава да го търпиш и какво толкова си му харесвала. И разбира се, че ще срещнеш човек, с който ще се чувстваш по-добре, просто си отвори съзнанието. А сега, докато страдаш по въпросния господин, започни да се занимаваш с различни неща, радвай се на свободата си и вярвай, че всичко, което ти се случва е за добро.
Убедена съм в това, което говоря, защото такава "любов" са преживели хиляди момичета, включително и аз и после сме се  Joy на наивността си.
Помни, че истинската любов е споделена и те кара да се чувстваш чудесно в кожата си и на мястото си, чувстваш се свободна и т.н. Просто си сигурна, че си обичана и разбирана, а не по цял ден да се чудиш "обича ли ме, или не ме обича  bouquet"

# 7
аз също се унижавах така , молих го , питах го , може би затова и го срещах с тайната мисъл да стане отново , защото все още не мога да отговоря на въпроса ,защо провалихме всичко дотук и защо трябва да търся нов човек  , който отново да не е подходящият и докога и все плача ....По време на връзката ми се надявах или да го променя или някак да срещна внезапно друг и една голяма любов , за да ми е по-лесно.Накрая след като дойде края на края и вече задълбахме дъното , след като месеци се карахме и не правехме секс и търпях обиди се изнесох . И за миг се почустваствах добре , но любовта ми липсва , никога не съм била сама ....

# 8
  • Мнения: 28
Tyjna разбирам те напълно. Това последното което си писала все едно аз съм го писала. И аз не съм била сама преди това и много ми липсваше всичко преживяно с него. Но тогава когато останах сама си направих равносметка сама със себе си и разбрах, че не мога да бъда щастлива с този човек. Не се страхувай да продължиш напред и макар че всичко в момента ти изглежда черно опитай се да гледаш по оптимистично на нещата около теб. Ти имаш право да си щастлива, да имаш мъж до себе си който да те разбира и подкрепя във всичко и някой ден когато най-малко очакваш ще го срещнеш. А сега прави планове за неща които обичаш да правиш и не търси вината в себе си, а разбери че просто наистина не сте били един за друг и сигурно и за двама ви е по-добре че сте се разделили.

# 9
Знам ,че е така че "заслужавам " нещо по-добро , нещо друго. Но този човек ми смаза самочувствието . Никога не ми казваше ,че изглеждам добре , че правя нещо добре ,просто искаше странна форма на свобода в която да се среща и с други жени , уж без секс , да флиртува с тях , а аз не вярвах ,че няма да престане. Дори сега , когато ме среща и аз съм значително в по-добра форма , казва има какво да се желае и някакви такива , просто нямам сили и самочувствие за нищо . Само седя и се ровичкам в миналото и се питам защо да търся нова връзка , като няма да съм сигурна дали няма да се стигне пак дотук  ... и докога

# 10
  • Мнения: 1 817
Щом ти се е струвал неподходящ, значи така е било. Не съжалявай, а се радвай , че си направила правилната крачка на време.
Ти сега се самосъжаляваш, но не трябва. Заеми се със себе си, погрижи се за самочувствието ти и гледай по-позитивно. Аз моята истинска любов срещнах точно на 27г. Толкова дълго я чаках Laughing Не съжалявам за нищо.
Просто вземи лист хартия и си напиши плюсовете и минусите ти от връзката ви, както и неговите. Виж какаво ще се получи. Wink
Успех!

# 11
получи се катастрофа , 2-3 плюса  и всичко минуси , ама аз нали си се привързвам към нещата ....

# 12
  • Мнения: 1 464
Направо не може да бъде ooooh!!!!Тази тема все едно аз съм я писала!!!Към авторката-радвай се,че се е случило сега,а не когато вече имате дете,защото тогава въпросите без отговор стават много повече!В горе долу това положение съм,само дето съм бременна в 5 месец(и съм вече сама).Мисля,че трябва да останеш за известно време сама и да преосмислиш всичко,а така като гледам ти си направила първата крачка-разбрала си,че той НЕ е човека за теб!Има нещо много вярно-по добре сама,отколкото зле придружена!Кураж Hug

# 13
Мили момичета , благодаря Ви за отговорите , ще се опитам да се стегна , защото този човек ме разби и все още тайничко търся неговото одобрение . ирина_85 , CrazyDeina и всички останали знам ,че сте прави и истински ви се възхищавам на смелостта и способността да запазите разсъдъка си , а не като мен да се питате дали един злобен самодоволен човек не прав , че  съм лоша и дебела .... и не зам си още каква  Hug

# 14
  • Мнения: 440
Я се вземи в ръце  - дебела,лоша и т.н.А той да не е Ален Делон?И аз минах по твоя път,писала съм в доста теми,давах съвети.Запомни,чв всеки край е начало не нещо ново,по-хубаво.Добре е че сте се разделили,защото щом те е обиждал,повярвай ми така ще си е цял живот - после ще започне да го прави и пред детето.И мен ме тъпкаха и обиждаха дълго време,каква ли не ме наричаха пред детето,накрая ме зарязаха заради друга жена.Тогава нямаше кой да ми даде акъл да спра да плача ,да гледам положително на нещата,стигнах до психиатър,хапчета.Сега  се радвам че съм се развела и съжелявам исктенно другото момиче,което и дете му роди.Срещнах човек,който ме харесва такава кактаво съм,вече не чувам че съм тъпа,грозна и дебела.
Горе главата,времето ще излекува раните ти.Излизай с приятели,забавлявай се и помни че животът продължава,след лошото идва хубавото.

# 15
  • София
  • Мнения: 1 312
Казват всяко зло за добро! Приеми,че си се освободила от нещо,предпазила си се. Няма нищо случайно,късмет е че сега си свободна,готова за ново начало. ..... Освободи сърцето си,за да можеш да започнеш нещо ново. Явно,не те е заслужавал,явно е - щом минусите са били повече,считай го като спасение. Дъщеря ми страда по една връзка, и мислеше че няма да забрави,плачеше по цял ден,но ето че сега даже отчита грешките си,и се чуди как е търпяла някой неща. И тя написа плюсове и минуси и резултата беше отчайващ.....Сега се смее и даже вижда колко грешен е бил човека... Но трябва време,да го осъзнаеш това. Трябва да се уважаваш и цениш,това е разковничето!!! Радвай се на свободата,че всеки един момент може да срещнеш човека!!!

# 16
  • Мнения: 2 448
Нямаш нужда да преодоляваш никого. Имаш нужда да се опознаеш, да се обикнеш и да имаш нужното самочувствие.
И да спреш да прекарваш живота си чакайки и надявайки се на чудото наречено моята половинка. А всъщност това за теб да е някой, който да ти даде нещо, което зависи изцяло от теб. Искаш някой, който да ти даде самочувствие, да те кара да се чувстваш красива, желана, ценена и т.н., но ако сама не го усещаш никой не може да го направи. Ти не търсиш човек, с когото да споделяш живота си, себе си, любовта си, а някакъв спасител от самата теб и собствената си неувереност. Такова животно няма. Нали дори и да се появи някой такъв в един момент ще му дотегне да те носи на ръце и да се занимава само с "лекуването" на ранената ти и смазана душа.

# 17
  • Мнения: 2 617
Остави времето да свърши своята работа. Не искай веднага промяна. Обърни внимание на себе си и едва, когато се чувстваш добре с твоето "аз", мисли за друг.
За съжаление, много манипулатори създават връзка на зависимост с жертвата си, която развива необходимост да се подлага на унижения, дори и да го съзнава. Заради това, изключи изцяло контактите с този човек.
Успех   bouquet

# 18
знам ,че сте прави , просто се питам защо има такива мъже и хора които не осъзнават какво имат , а все търсят нещо ново и  потискат половинките си . Но това е .... Сега пак ще прочета отговорите вии ще опитам да се стегна ,защото не съм 15 годишна все пак .  Hug

# 19
  • Мнения: 2 617
знам ,че сте прави , просто се питам защо има такива мъже и хора които не осъзнават какво имат , а все търсят нещо ново и  потискат половинките си . Но това е .... Сега пак ще прочета отговорите вии ще опитам да се стегна ,защото не съм 15 годишна все пак .  Hug
Егоизъм прояви.
Възрастта няма значение.
Не забравяй, че такива тирани се хранят от такива като теб, но са слаби - имат нужда от чуждата слабост.

# 20
  • Мнения: 7
знам , че ти е невъобразимо трудно , но поне си се откъснала от този човек.Приеми го като животоспасяваща операция.По лошо би било ако въпреки всичко ти се налага да си със него.При мен е така.Болката която изпитвам е разрушаваща,и незнам как ще продължавам , но безсилието да живееш с човек който не те уважава и обича може да те погуби.Казват , че времето лекувало дано е така.Продължи напред без съжаления.

# 21
Благодаря за подкрепата ! Неслучайно писах с надеждата да чуя и друго мнение. Опитвам се да не го търся у но ми е трудо и всеки път си казвам от утре . И тази вечер е така ....пратих смс , отговор отново няма....много боли ,някъде вътре в мен  Cry

# 22
  • Мнения: 17
tyjna1 , знам че е трудно да забравиш човек с който си споделял живота си. Но си задай върпоса има ли смисъл да се унижаваш заради някой, който не те заслужава. Стисни зъби и продължи напред. Наистина е много турдно, но не е невъзможно. Не се унижавай като го търсиш и падаш в краката му. Любовта не трябва да е страдание. Не знам защо ние жените се измъчваме и отъждествяваме това красиво чуство със страдание. Гледай напред и нагоре. Миналото си е минало. Не може да се живее с него.

# 23
вече половин ден успявам да се удържа и да не пращам смс , да не звъня и да стискам зъби , дано да е за по-дълго . Знам ,че неме заслужава , но защо се чувствам така тъпо и потиснато

# 24
  • Мнения: 1 464
Натисни червеното копченце на телефона си,изтрий му номера,а заедно с това и сълзите си и излезни навън!!!Не си заслужава да се тормозиш за някой,който не го заслужава Crossing Arms  Дано това ти помогне поне малко-"Никой не заслужава да лееш сълзи за него.А този,който заслужава,никога няма да те разплаче!"Хубав ден ти пожелавам  bouquet

# 25
  • Варна
  • Мнения: 2 268
вече половин ден успявам да се удържа и да не пращам смс , да не звъня и да стискам зъби , дано да е за по-дълго . Знам ,че неме заслужава , но защо се чувствам така тъпо и потиснато
Оставам с впечатлението, че все още търсиш и се надяваш на одобрение от него. newsm78 Може би те боли, че връзката ви е прекратена от него, а не по твое желание, т.е. той я е напуснал много преди ти реално да се изнесеш от общото ви жилище.
Има само един лек, според мен: Спираш да се надяваш и приемаш, че нещата са тотално и безвъзвратно приключени, теглиш му една (може и повече, по избор Simple Smile ) майна и си казваш, че ти си най-важната и специална жена на света!
Повечко самочувствие и увереност в себе си ти трябва. Научи се да се обичаш и да се радваш на живота, без  "виновника" за това да е мъж!

# 26
  • Мнения: 36
Представям си какво ти е мила, но погледни го от хубавата страна - вече си свободна да срещнеш човека, който ще те обича и уважава. Тогава ще се радваш, че си приключила с този мъж. Освен това, по-добре е че се е случило сега, защото ако бяхте родили и дете, нещата щяха да станат много по-сложни, като при мен например.
Кураж, и знай че хубавото в живота ти тепърва предстои, просто трябва да се отърсиш от миналото и да го посрещнеш  Hug
Освен това - 27 е страхотна възраст!

# 27
  • Мнения: 7
мила , не позволявай на тая гад да те мачка.Следващия път като ти каже , че има какво да се желае му кажи че това  което си  вече някой друг ще му се радва и него не го интересува.Дори и да нямаш мъж до себе си прави се все едно има.Да видим кой ще се смее последен.Моя ме беше докарал до лудост бях станала 115 кг дебела и грозна така ме харесваше, бях му удобна защото никой не ме искаше и си стоях само в къщи нямах приятели - нямаше грижи с мен.Обаче прогледнах погрижих се за себе си .Само аз си знам какво ми коства но си умирам от кеф когато избеснява.Вече съм 75 кг, ходя редовно на козметик поддържам се флиртувам, въобще решила съм да взема всичко от живота което ми се полага.Излязох от ъгъла в който ме беше наврял.Светът отново съществува.На моменти ми е много трудно защото живеем заедно и честно това не е семеен живот , но за момента нямам избор.Така , че с рогата напред.Пък да видим кой ще се смее последен.

# 28
и аз не знам защо се надявам и на какво понякога си мисля ,че искам да му е болно и да страда за мен ,  а не толкова ,че искам да съм с него. Наистина бях напълняла , той се виждаше и флиртуваше с други жени в продължение на 2 години. Когато поставих условие съм го била потискала и наранявала егото. Искал свобода. После избра уж мен , за 7-8 месеца . Отново разбрах  ,че я търси . Тук за мен беше края. И въпреки това сега ми е мъчно. Заради това , че е бил част от живота ми . Не заслужава ....... пък ще видим кой ще се смее....

# 29
  • София
  • Мнения: 1 839
той не те заслужава!

# 30
  • UK
  • Мнения: 1 351
 Много се извинявам но няма да прочета другите мнения защото бързам да ти отговоря.
 В момента съм в процес на развод. С мъжа ми никога не се разбирахме... при всяка раздяла чувах думите "Ти сама си си виновна", "ти провали всичко", все това чувах и никога не пое отговорност за своите грешки. Крачката за разведа беше моя и не съжалявам... Може би около 2-3 седмици бях много самотна и ми беше криво. Сега съм добре и то не защото го преодолях а защото в живота ми се появи много бързо човек който ми помогна да забравя мъжа ми.
 Събери сили и се отпусни, ще го мислиш но няма да ти пука толкова колкото сега. Излизай и се забавлявай, само това спасява положението. На мен не ми пука дали мъжа ми има друга или не...  Hug  bouquet

# 31
  • Мнения: 10
 Hug на всички , много ми помагате наистина...

# 32
Ето ми е и мен отново , слушам разума , а не сърцето вече ден . И понякога не знам защо си причинявам такива страдания. Не си заслужава знам . Сега съм в търсене на новата Голямата любов , но май ми е иска да е бързо и лесно , а едва ли ще стане така. Чудя се дали да не поработя в чужбина за година две ... не знам

# 33
Ето ме и мен отново. Тъжна и объркана.Не искам да съм сама. На инат си го искам обратно. А той не иска. Не ми отговаря на смс-и те но не отрича , че ако нещата не бяха се сринали щеше да ми отказва.Има друга жена. Нее влюбен в нея и както казва -ще и даде шанс да я опознае. Между нас е свършено , но все пак секса с мен е по- хубав . И всичко това ме побърква...

# 34
  • Мнения: 41
насочи вниманието си встрани, забележи и другите около себе си, дори да искаш в момента на инат да го върнеш обратно....така като го търсиш ще се кефи още повече...покажи му , че има наоколо и други мъже, на които би могла да обърнеш внимание....освен това създай нови приятелства...нали пишеш че се чувстваш самотна....и повече самочувствие

# 35
  • София
  • Мнения: 170
Ето ме и мен отново. Тъжна и объркана.Не искам да съм сама. На инат си го искам обратно. А той не иска. Не ми отговаря на смс-и те но не отрича , че ако нещата не бяха се сринали щеше да ми отказва.Има друга жена. Нее влюбен в нея и както казва -ще и даде шанс да я опознае. Между нас е свършено , но все пак секса с мен е по- хубав . И всичко това ме побърква...

Не се връзвай на подобни приказки. Явно човекът е решил да живее живота си, но без теб.
А за теб ще е по-добре да спреш подобни виждания за секс. Мъже за секс, и то качествен,много Crazy

И аз съм минала по този път, хиляди надежди, терзания, обещания и похвали...повярвай ми, няма смисъл! Обичай себе си повече Simple Smile

# 36
  • Мнения: 3 794
tyjna1, знам, че в момента много те боли. Аз преживях този стрес наскоро, след 3 години и 7 месеца..планове за сватба, деца и семейство...един ден се прибра от работа и не беше същия. След като се изнесох бях направо изгубена. Чудя се как не превъртях...Толкова ме болеше от липсата му, беше ме срам от хората...измъчвах се, безсъние,глад...мисли. Обаждах му се всеки ден почти, въпреки,че обещавах на всички, че няма повече, пишех му...плачех, молех, виках, обвинявах, съжалявах...не ме е срам. Аз съм много емоционална и знам, че го обичах с цялото си сърце.   Той обаче не е изпитвал нищо подобно. Уикендите ми бяха най-тежки. Имало е съботи или недели, в които нямах сили да стана...от всичко ме болеше. От слънцето, от снега...от сутрините и от вечерите. Работата ме спаси, това ,че поне през седмицата не можех да си позволя да плача непрекъснато, макар не веднъж да съм плакала на работа. Моят съвет е да намериш сили и да се занимаваш с нещо...Намери си хоби, излизай с приятели...сега ще става по-топло и приятно. При мен се случи преди Коледа и депресията беше голяма. Съжалявам, че така са те наранили. Имай кураж  Hug  bouquet

# 37
Много сте прави. Аз си тръгнах . Бях категорична , а в момнета в който видях ,че ме желае дори и  само сексуално и дори и да не смее да го  прави се обърках .Не знам защо. Около мен има други мъже- но нито един не е същия или поне малко подходящ.Не знам дали той някога мее обичал . Факт ,че успява да приеграва и пише любовни думи на жена ,за която казва ,че не обича , но ще и "даде шанс "... иска ми снимки понякога ... казава ,че не си играе с мен просто му е било приятно , но знае ,че няма да се получи. Защо на мен и то сега....

# 38
Не знам дали някога би било възможно да се случи голямалюбов и да се съберем и всичко да е наред между нас и да няма недоразумения. Понякога си казвам , ще се отдръпна и той ще се върне - но истината май е друга и трябва да сваля розовите очила. Това нее човека май способен на Голяма любов

# 39
  • Мнения: 431
Абе няма ли някой около теб, който да ти лепне два шамара... Изгонил те е, пуска ти от съжаление, намерил си е друга, но явно думата край нищо не значи за теб. На теб ако някой ти досаждаше така, едва ли щеше да ти е приятно. Ужас. Я го остави на мира. Имала съм лепки като теб, от дума не разбират, любовта им е оправдание за всичко. Каква любов, какви пет лева, ако толкова го обичаш, ще го оставиш да си продължи живота, след като ясно ти е казал, че не те иска, вместо да врещиш мой си, мой си и да си просиш съжаление.

# 40
всеки различно преживява нещата пък и любовта не минава и не идва с магическа пръчка и край не винаги е край.... така лесно

# 41
  • UK
  • Мнения: 1 351
не си намирай оправдания, забрави го. Колкото по- скоро толкова по- добре за теб. Не търси любовта, търси човек който да те разбира и с който да се чувстваш добре. Дай си време след тази връзка да поживееш малко.

# 42
знам че се вкопчвам в химери и какво е разумно ,но щеше да е много по-добре да несе бяхме разделяли или да си го върна някак .... шамари....няма кой пък и всеки има мнение

# 43
  • Мнения: 431
Ами да беше кръстила темата "как да си го върна". Няма някакво желание за преодоляване в писаното от теб. Спри се навреме, преди за него да си станала "побърканата ми бивша", защото с това гонене натам вървиш. Никой мъж няма да привлечеш с тази лабилност. Ако трябва, консултирай се с психолог.

# 44
игурно Лизбет , но то е вътре в мен . Тази несигурност колебание , мечти и объркване. Не знам къде в Пловдив има подходящ специалист и аз не знам как може този човек да ми помогне , като аз все звъня , пиша .... а знам че не трябва. Искма да чуя че имам шанс , че мога да го върна и ще е друго.Искам да знам ,че някога се случват и такива обрати а не само крах и раздели. Обичала ли си някога Лизбет , чувствала ли ис болка

# 45
  • UK
  • Мнения: 1 351
 Явно ти не искаш съвет, само си чешеш езика и намираш оправдание за всяко нещо. Прочети темата от самото и начало и ще намериш отговорите на въпроса ти.

# 46
  • Мнения: 3 794
Явно ти не искаш съвет, само си чешеш езика и намираш оправдание за всяко нещо. Прочети темата от самото и начало и ще намериш отговорите на въпроса ти.
Мегита, не бъди толкова груба. Аз бях в абсолютно същото положение близо 4 месеца...съсипах се от рев. Не го казвам, за да оправдая някого, но аз разбирам каква болка изпитва момичето. Дори и да е най-големия загубеняк...а той може би е! Боли от несбъднати очаквания, от разбити мечти...
tyjna1 голяма част от нещата, които си писала важат за мен...не се предавай. Не се връщай назад, пребори ги тия мисли. Забрави какво е било усещането да си с него, не си го припомняй, защото боли. Аз изпитвах физическа болка от това, че вече никога няма да се прегърнем, че няма и няма да сме заедно...И аз си мислех, че моя е изпаднал във временно умопомрачение и, че скоро ще 'види' какъв човек съм...но, не било писано - вече мога да кажа, че е за по-добро.  Запълни си времето с нещо приятно - помага! И след време ще усетиш как всичко избледнява. Казвам го, защото с мен се случи така...все едно не е било в моя живот. Не искам да се връщам назад, защото много ме нарани. Гледай напред, живота си е твой !  Hug

# 47
  • UK
  • Мнения: 1 351
 Изобщо не съм груба  Naughty, тя иска съвет а само оправдава постъпките си. Докато продължава да намира причина за всичко никога няма да излезе от този случай  #Cussing out.
 И защо си мислите, че аз не съм минала през подобно нещо  newsm78 та аз в момента се развеждам, знаеш ли колко време ми беше нужно за да направя тази крачка. Не защото го обичах или нещо от този сорт, просто сме женени. Тя просто трябва да се стегне и да разбере, че пред нея има хора и личности, не е само един човек за който да си струва да си съсипваш живота. Но преди всичко тя самата трябва да е на ясно какво иска от него, защото само със самосъжаления нищо хубаво не си докарва, самата аз бях така но изплувах... Не искам да бъда груба но аз така се справих, просто се намери човек който да ми каже аджеба какво ми трябва от живота и се справих. Не трябва да се затваря и да се самосъжалява, разбирам, че е младо момиче. Най- вероятно и никъде не излиза което е огромна грешка.
 Момиче хвани си живота в ръце, ние жените сме много по- мъдри в действията си и ни трябва много малко за да си стъпим на краката си, просто трябва да живееш...  Hug

# 48
знам ,че за някои е странно да описвам нещата така.Почнах темата с искреното желание да го забравя, исках дори "омразата" да ме води , така, както в момента в който си тръгнах от тях , без грам колебание. Но с времето/ 2 месеца/ вместо да го забравям се сещам за хубави моменти ,стари приятели и нежни чувства. И понеже 5 години бяхме заедно сега мисля не направихме ли грешка и не трябва ли да я "поправим ", макар той да е един голям инат .Излизам рядко , но пак мисля за него. Срещам нови мъже , но правя паралел с него и той винаги е по-добрия и по- милия. Казвам си 2 месеца са много време , той си намери друга , а аз защо не мога ......Все избирам , но май и свестните мъже са малко и всеки иска само едно и после довиждане. Колебая се , той е бил част от мен ден и нощ хиляди дни . Той ме е подкрепял ,той ме е измъчвал , а сега щтра к и го няма .....липсва ми ....като някаква част от живота ми , макар и да не е подходящия.

# 49
  • Мнения: 2 448
Стига глупости! Ако е бил истинската ти любов нямало от инатлък да се разделите.
Хубаво, че се срещаш с други мъже, но вместо да ги сравняваш просто се остави на това да бъдеш ухажвана. Два месеца са твърде малко време, за да го забравиш. Успокой се и се глези.

# 50
  • Мнения: 1 817
Разбираема е тъгата ти, но ти сама  продължаваш да се потапяш в нея. Rolling Eyes
Отпусни се, разведри се. Нямаш ли приятелки? Излезте по женски. Много добър вариант е 3 жени. Веселете се.
И аз съм изживявала такава мъка, приятелките ми ме измъкнаха от блатото на самосъжалението.
Сега се радвам, че се разделих с неподходящия човек. Намерих това, което търсех. Познатите ми, които направиха компромис със себе си сега вече са разведени.
Знай, че  недостатъците на мъжете след време се задълбочават. Нима искаш да страдаш повече след време... и с деца... Confused

# 51
  • Мнения: 3
На това му се казва  навик-свикнали сте да живеете заедно и най-вече от това те боли,че човека го няма .че няма кой да те укори като направиш грешка,че няма кой да те похвали като заслужаваш.Времето наистина лекува,но и ти направи така,че да се излекуваш-почни първо да се оглеждаш за колежка с която се разбирате  да споделяте,да излезете на заведение или просто на разходка да идете.Огледай се и за съседка -не може да няма сходна душа около теб.Поговорете си  дори за съвсем незначителни неща,не е необходимо да знае всичко около теб,ще видиш как ще се почувстваш след разговора,гледай да не оставаш сама в моментите когато ти стане мъчно-излез -виж хората около теб-всеки има проблем някой дори доста по големи от твоя.

# 52
  • Мнения: 3 794
Мегита, извинявай  Crazy Hug
Пожелавам ти много щастие   bouquet

# 53
  • София
  • Мнения: 421
Tujna, историята ти е като моята. Почти. При мен в рамките на месец се случиха куп неща, които сега като помисля не знам как се справям още. Загубих работата си, бях в сесия, баща ми пострада тежко, майка ми се разболя. Бях си сложила червен буркан на главата, полудявах от случките, които идваха една след друга без да ме питат дали мога да приема още .Упорито търся нова работа, но уви нещо не се получава. Разчитах на Него, за подкрепа - емоционална. Все пак двама души са заедно в добро и зло. И така до преди две седмици.....На петък 13ти, докато аз бях на лекции той е взел решение да се разделим, след почти 3 години връзка ( а от първия ни ден живеехме заедно). Казвам "взел", защото сутринта докато ме целуваше за "чао" ми каза че ме обича. Живеем заедно у нас, но поради стечение на обстоятелства временно бяхме у тях. И така момчето се прибра у тях, но без мен. По телефона ми каза, че приключваме. Мислех си,  че се шегува, но уви....Обяснение за това не ми даде. На другия ден му се обадих, исках да поговорим. Нямал време. След това му писах, за да му се извиня за това което съм казала и че не съм искала да го засегна ( когато се разделяхме по телефона нервите не ми издържаха и казах тежки думи). Той дори не ми отговори. И до ден днешен - втора седмица вече. Но вече, знам - аз бях до тук . Няма да се вкопчвам в него. Останало ми е капка достойнство и няма да се унижавам, да му плача, да го моля. След като той ме остави в толкова тежък за мен момент си задавам въпроса - а дали той заслужава да го искам. Искам да изясня дали този човек е за мен, мога ли да съм сигурна че утре няма да му скимне да си вземе шапката отново....да се погрижа за моето загубено, в грижи за неговото Аз, за моето Аз. То заслужава това. Знам, че ще го видя, още не си е прибрал багажа, но тогава искам с гордо вдигната глава да му покажа, че аз съм добре. Сама, без него, но добре. Липсва ми ужасно. Болката е неописуема, празнотата е пълна. Ако поне имах работа, щях да се разсейвам. Но знам, че никой освен мен (за сега) няма да се погрижи за душата ми. Трябва сама да го пискам и да се постарая, за да се почувствам по-добре, да бъда по-силна, за да се справя с кашите в живота си. Бъди силна и се уважавай сама, за да те уважават и другите! Не се унижавай повече. Все пак два месеца стигат! 

# 54
Tyjna това, което си написала напълно съвпада и с моето положение. Дори възрастта, годините, периода, времето по което се е случило. Разликите са в това че по някое време се случи така, че желанията и целите ни и на двама ни не съвпаднаха, междувременно в живота му се появява друга жена, коята се оказва причината за нашата раздяла. Подчертавам причината, не повода. Трябва обаче да бъдеш силна и да разбереш, че ти си си най-важна. Другата разлика при мен е че за тези два месеца, аз вложих всичко от себе си, за да бъда силна и да не му напиша нито един смс, нито един е-mail, нито веднъж не му се обадих. Мислех си и аз дали не трябва да направя нещо, но после реших, че не е нужно да провокирам някой, който и без друго иска сам да си разкрие истинското лице пред мен. И болката при мен е неописуема. Нямам желание за нищо. Излизам изключително рядко и когато изляза искам час по-скоро да си тръгна.. хващам се че изобщо не слушам човека срещу мен какво говори. Иначе да - силна съм и мога да простя дори и това. И сякаш всичко е било за хубаво. Резултата - получих новини от него - съжалявал, но не виждал как може да се залепи счупеното. Обичал ме /т.е обича ме/ и сега оценил какъв човек имал до себе си. Вичко това е на фона, че те още са заедно.
Ами радвам се, че всичко това ми се случи, от месеци не беше казвал че ме обича, е чух го, макар и по този начин.
Ами казвайте момичета.. ако ви се нищи още тази тема. Действие или отново бездействие да е моят ход. И биха ли могли да значат нещо думите му, какво точно прозира от тях според вас?!

# 55
  • София
  • Мнения: 421
Аман от такива незнаещи какво искат от живота си момченца, макар да определят сами себе си като мъже. Аз съм на 30, бившия на 29, разделени сме от две седмици. Горд е и не мисля, че ще се стигне до там да иска да се събираме. Няма друга жена, явно се е уплашил че не може да справи с мен - изпаднала в депресия, безработна жена.
Казал ти е, че те Обича... а защо се сети сега? А защо е още с нея? Да не остане на сухо, ако не склониш да се съберете ли? Можеш ли да му вярваш, че няма някой ден да стори същото. Аз когато обичам, не търся утеха другаде. Не знам, мила, сърцето какво ти казва, а разума?

# 56
Според теб това означава ли че иска да се събираме??? И моят е много горд, бях убедена че ще съжалява, но да си призная не очаквах да го науча от него, именно защото е горд/елив/ . Wink Какво ми казва сърцето ли.. човек когато действа от сърце, а не от разум често греши. Но разбрах, че не мога да накарам разума си да заповяда на сърцето ми да се влюби, говоря за в друг човек сега.

# 57
  • София
  • Мнения: 421
Би ми се искало да означава, че иска да се съберете. Аз когато го казах на моя, точно това имах предвид - че го обичам и искам пак да сме заедно. Но аз нямам друг мъж до себе си. Да за да оцени че те обича, може би е имал нужда да опита с друга, след като се е съмнявал в теб. Но защо още е с нея? Още е прекалено рано да се влюбиш, мила. Как като на теб, всяка фибра иска Него, онзи бившия. И аз не знам как да си помогна. Опитвам се да не мисля, но е много прясна раната. Само това ли ти каза, че те обича? Ти какво му каза?
Сещам се за една мъдрост ( в такива моменти те бликат): Истински ни обича не този, който ни бърше сълзите, а този който не ни разплаква.

Последна редакция: пт, 27 мар 2009, 21:34 от daredevil

# 58
Не знам какво да кажа . Не знам какви са тези мъже . Къде останаха свестните , тези които знаят какво искат и какви са им ценностите. Мъчно ми е за всички вас момичета , знам колко тъжите . И аз направих един милион глупости , молих го по всякакъв начин , едва ли не на колене падах , защото ... инат и много чувства. Защото не може да си с някой толкова време и на него да не му е пукало и да не е влагал нищо -защо ???? Хиляди пъти защо ??? Още утре отивам на фитнес .... За жалст мъжете около мен са ужасни използвачи и свалячи на звезди , може би като бившия , който аз така издигам в култ. С тази разлика , че тях няма да допусно толкова близо . Дано се оправите скоро , дано всяка от нас намери мъжът с главно М ,който да я уважава и цени ,заради самата нея .... Ако има някоя от вас от Пловдив , ще се радвам да се запознаем. Прегръщам ви всичкии пак ще пиша , дори и някои от вас да ми се "карат " с право   Hug

# 59
  • София
  • Мнения: 421
Не се унижавай за нищо на света! Уважавай се, не се обсебвай от мисълта за него. И моля те - остави го. Всичко възможно, че и в повече си направила. Просто наложи си това да спреш, да го търсиш. Колкото повече му показваш, че още мислиш за него, толкова повече ще бяга от теб. Знаеш това. И аз стискам зъби и тръпна да чуя Неговия звън, но уви. Обърни си внимание и го остави. Не ми е лесно да го кажа, повярвай ми. Но се опитвам да бъда силна и да уважавам първо себе си. Той не заслужава тези унижения, както и моя уж М:)

# 60
  • Мнения: 1 270

Не ми се чатат отговорите.
За това ще ти напиша само - да не ти пука
Аз живея в перипетии 9 години
Дали се получава или не - един Бог знае
Аз инат - той два пъти
Вечер седим и мълчим като пукали
По щастлива ли съм от теб?

# 61
  • Мнения: 2 448

....
По щастлива ли съм от теб?




9 години изпепеляваща, уви за мен любоФ
Дълга история..., мразя го, обичам го...но ДА - на улицата го виждам и започвам да треперя. Единственият е за мен /поне на този етап/



Би трябвало да си по щастлива, щом живееш с изпепеляващата си любов.

# 62
  • Мнения: 1 270
Да, щастлива съм, не бих пожелала друг.
Но боли. Тъжно е да живееш с изпепеляващата си несподелена любов.
Трудно е да обичаш човек, който...вече е обичал.

# 63
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492

....
По щастлива ли съм от теб?




9 години изпепеляваща, уви за мен любоФ
Дълга история..., мразя го, обичам го...но ДА - на улицата го виждам и започвам да треперя. Единственият е за мен /поне на този етап/



Би трябвало да си по щастлива, щом живееш с изпепеляващата си любов.

Ако те присвива стомаха ( в пеперудения смисъл), като го видиш, това си е цяло щастие. Ех, как го искам отново  Heart Eyes Защо тези мигове отминават така непоправимо, или може би аз съм непоправима романтичка.

# 64
  • Бургас
  • Мнения: 2 090
Да, щастлива съм, не бих пожелала друг.
Но боли. Тъжно е да живееш с изпепеляващата си несподелена любов.
Трудно е да обичаш човек, който...вече е обичал.

 Hug

В момента не искам да се включвам в темата, изчетох я цялата, имам какво да пиша, но не ми се споделя...  Rolling Eyes

ТъжнаHug и кураж!

# 65
два дена не пиша , не го търся което за мен си е истински напредък .Вече тормозя и близките си с моите постоянни мрънканици , гледам да не мисля и да не плача... но вървя по улиците и като идея фикс си мисля сега какво е ако го видя .. дано не е скоро и дано нее с друга. А човека си живее щастливо и грам идея си няма за моите мъки ...Но ще се оправя. Hug

# 66
Tyjna.. а досега всеки ден ли му пишеше? Какво толкова му пишеш, след първия, втория, петия смс не се ли изчерпваш?! Ако не беше правила това досега, сега щеше да се наблюдава обратния ефект, той сам щеше да те потърси. Дори и от любопитство, за да разбере как си. А сега просто не си му интересна, защото ти явно го осведомяваш за състоянието си. Все пак никой не обича мрънкащи жени. Не знам дали ти помогнах с това, не целя да те упреквам, просто докажи, че и ти имаш достойнство и нужното самочувствие.

# 67
  • UK
  • Мнения: 1 351
Tyjna.. а досега всеки ден ли му пишеше? Какво толкова му пишеш, след първия, втория, петия смс не се ли изчерпваш?! Ако не беше правила това досега, сега щеше да се наблюдава обратния ефект, той сам щеше да те потърси. Дори и от любопитство, за да разбере как си. А сега просто не си му интересна, защото ти явно го осведомяваш за състоянието си. Все пак никой не обича мрънкащи жени. Не знам дали ти помогнах с това, не целя да те упреквам, просто докажи, че и ти имаш достойнство и нужното самочувствие.

 И аз това се опитах да кажа  Peace

# 68
  • София
  • Мнения: 421
Ето пример и от мен - влача се от болка и мъка, плача, боли ме ... Но не пипам телефона, а как искам да му се обадя. Мисля, че би било по-лошо, ако се обадя. А и като му се обадя какво - може и да не ми вдигне, от което още повече ще ме заболи  ... Все пак при мен раздялата е факт "само" от две седмици.

# 69
  • Мнения: 3 794
daredevil, браво за силите !!! Аз не успявах като теб...и всеки разговор беше ужасен...плачех часове наред след това. И сега понякога се питам 'защо трябваше да стигнем до тук'. Опивам се да не се връщам назад...Моят бивш не ме потърси нито веднъж за 5 месеца. Не съм мислила, че е толкова жесток. Иска ми се да срещна някой, който ще ме цени...Самотно ми е тази вечер - иначе от работа и курсове не ми остава време да тъгувам. Гледам напред... Но, нямаше да е лошо да има едно истинско мъжко рамо, на което да заспя спокойно. В крайна сметка си мисля, че всички ние търсим много простички и обикновени неща, но се оказва трудно да ги намерим. Хората са лицемери и егоисти...
 Hug

# 70
  • UK
  • Мнения: 1 351
 Аз пък колкото и невероятно да звучи се чувствам прекрасно  Laughing но при мен може би е защото аз направих крачката да си отида. Не ми липсват ухажори. Обаждат се постоянно мъже които не са ме виждали с години с думите "Чух, че се развеждаш" и това ми върна самоуважението което бях загубила с бившия ми.

# 71
  • Мнения: 3 794
Мегита, аз вече приех мисълта, че няма да се събрем. Аз такава грешка няма да допусна...не ми липсва той. Може би е навик, може би е, че от много време съм сама...и ми се иска нещо много малко. Даже не искам някой да ме разбира в момента. Може би да се погрижи малко за мен. Аз съм от хората, които се раздават до безкрай. Но сега ми се иска някой да се погрижи за мен (освен аз самата).

# 72
  • UK
  • Мнения: 1 351
Мегита, аз вече приех мисълта, че няма да се събрем. Аз такава грешка няма да допусна...не ми липсва той. Може би е навик, може би е, че от много време съм сама...и ми се иска нещо много малко. Даже не искам някой да ме разбира в момента. Може би да се погрижи малко за мен. Аз съм от хората, които се раздават до безкрай. Но сега ми се иска някой да се погрижи за мен (освен аз самата).

  Hug разбирам те миличка   bouquet дано скоро да се намери мъж който наистина да ви цени и да ви уважава  Hug

# 73
  • София
  • Мнения: 421
echolalia, хубаво е че имаш с какво да се разнообразяваш. При мен така се получи, че ме съкратиха от работа преди месец, преди две седмици и той си тръгна. Втора раздяла ни е това. Миналия път аз го изгоних и имаше защо. Този път той си тръгна, а аз не знам защо. От това ме боли най-много. Но стискам зъби, не ми остава друго. До преди малко пак се сетих, и пак плаках, но не - няма да му се обадя. Помолих го миналата седмица да се видим и да поговорим, каза ми "добре, ще ти звънна тези дни" и така вече 10 дни. Багажа му е тук, у нас .... като гледам нещата все едно никога не си е тръгвал и всеки момент ще се прибере. Нямам сили аз да ги събера. Но полагам адски усилия да не се обадя, място за унижение - няма. Уважавам и себе си. Или поне се опитвам. Hug

# 74
  • Мнения: 3 794
daredevil, ти си на крачка от това да го преодолееш. Аз реших, че ще вярвам, че се случат правилните неща. Ако усещаш болка при някои мисли, значи трябва да спреш да ги мислиш. Опитай се да контролираш мислите си, а не те теб. Фокусирай се върху нещо сигурно, нещо хубаво. Пожелавам ти скоро да намериш нова работа. Вечер, когато се опитваш да заспиш не мисли за миналото...ако ти е трудно не мисли и за бъдещето. Измисли си някакъв сюжет и си го разигравай наум. Мислите са много важни...някъде в други теми съм го цитирала, но тук ще го напиша пак за теб :
"Внимавай за твоите мисли,
защоте те ще бъдат твоите думи.
Внимавай за твоите думи,
защото те ще бъдат твоите действия.
Внимавай за твоите действия,
защото те ще бъдат твоите навици.
Внимавай за твоите навици,
защото те ще бъдат твоя характер.
Внимавай за твоя характер,
защото той ще е твоята СЪДБА!"

 Hug Hug Hug

# 75
  • София
  • Мнения: 421
echolalia, много ти благодаря за подкрепата и куража, който макар и с няколко думи ми даваш. Вечер, когато си лягам мечтая - за почивка, за печалба от тото дори....но той се настанява в съня ми, неканен. Две вечери вече не е "идвал"  Grinning. Ще си запазя това, което си написала - изключително вярно, но никога не съм го виждала в прав текст. Благодаря то от сърце   bouquet Можем и на лични да си пишем. Просто така, за кураж Simple Smile Че то ние, ако не си помогнем да излезем от този ступор, няма кой ... За сега Simple Smile

# 76
Наистина правя глупости... пиша му в  скайп , разказвам му за себе си и наистина на него май му става скучно. Но.... вече не. Втора вечер.... Май първата седмица ще е най-трудна.И може би защото той казва - край ,не те обичам , а ми праща малка целувка понякога.... Нямам нужда от това , от това ме боли , това ме обърква. Живяхме толкова време заедно. Сега излизам на места където съм била преди с него , спомням си, сещам се дори какво сме пили.... Глупаво , но факт и ми е тежко искам да го забравя , защото е човек който не заслужава и една сълза и една мъничка мисъл и един мил смс .....

# 77
  • Мнения: 3 794
tyjna1, опитай се да не му се обаждаш. Знам, че е трудно. За спомените - и аз бях така. Всички улици ми напомняха за нас. Спомнях си разни случки, даже разговорите ни...всичко. Призрака на нашата връзка беше непрекъснато около мен. Колко пъти съм тръгвала за работа и като мина по някоя 'наша' улица ми потичаха сълзите. Ние даже работехме сграда до сграда, но малко преди да се разделим аз го подкрепих да си смени работата, защото не беше доволен. Бях готова да го издържам, ако там не се почувства добре и остане малко без работа. Аз колко писма, съобщения и разговори проведох с него - нищо не помогна. Аз не искам да се съм с него повече. Винаги аз съм се грижила за неговото удоволствие, бях се отдала напълно, безрезервно...аз не бях 'аз', а 'ние'. Всяко мое решение беше съобразено с 'нас'. Много ме нарани факта, че все едно се 'отърва' от мен. Пишеше ми ужасно гадни неща в отговор на моите писма. Спести си болката и не му пиши, не го търси.  Hug

# 78
Как сте мили момичета , пишете понякога .... аз се опитвам да свиквам и да гледам напред

# 79
  • София
  • Мнения: 421
аз съм тук, но ти нямаш лични ... пусни ми как е skype ти може там да си поговорим, ако искаш?

# 80
  • Мнения: 683
Наистина правя глупости... пиша му в  скайп , разказвам му за себе си и наистина на него май му става скучно. Но.... вече не. Втора вечер.... Май първата седмица ще е най-трудна.И може би защото той казва - край ,не те обичам , а ми праща малка целувка понякога.... Нямам нужда от това , от това ме боли , това ме обърква. Живяхме толкова време заедно. Сега излизам на места където съм била преди с него , спомням си, сещам се дори какво сме пили.... Глупаво , но факт и ми е тежко искам да го забравя , защото е човек който не заслужава и една сълза и една мъничка мисъл и един мил смс .....

Вместо да се вайкаш, действай, намери му заместници - двама-трима, не му мисли много, имаш нужда от неангажиращи връзки, за да се отърсиш по-бързо.  Peace

# 81
  • Пловдив
  • Мнения: 110
аз какво да кажа,....вчера ми се случи за пореден път обиди унижение и аккво ли още не.Точно вчера правехме година и 11 месеца /за някои малко за др множко/ какво става разбира ме се в 3 часа еди къде си идва нашия пиян,почва да ме обижда била съм комплексарка,че съм била от село....разплаках се мина една мърда дето мин годи се мъчи да ни раздели аз си плача до него той седи с очилата и тая минава и "оо как е?!" и ми вика "и кво ся пак ли ще ревеш...." аз го питам сериозно ли го мисли това за мен,той ми се хили и ми гледа злобно и ми вика "ами да..и кво гадно ли ти стана а "/с една усмивка такава нагла/....Сега се мъча да съм силна,ама знам какво ще последнва щше ме накара аз да се чувствам виновна и незнам си кво незнам си що.....обадих му се снощи "оф бях бомбок,не ме занимавай"
Аз му казах че ме наранява и че вече го мразя /което не е така ест/,просто исках и него да го заболи,колкото и гадно да е .
Ама много ме нарани и огорчи за пореден път...

# 82
  • София
  • Мнения: 175
Чета и не вярвам на очите си?! Къде ви е самоуважението, момичета? Няма го, а вие искате другите да ви уважават. Няма да стане, гарантирам ви го. Бийте им шутовете на тези мърлячи и престанете да ставате смешни и жалки и да им четкате егото. Завлачили сте се по корем, вместо да си направите калкулацията и да започнете живота си отначало. Здрави сте, сигурна съм, че сте и много хубави и сте получили урок. Време е да направите нещо хубаво за себе си, а не да пропилявате дни и месеци в самоунижения. Никой не заслужава това!   bouquet

# 83
  • Мнения: 251
 Hug  Hug  Hug момичета!
И аз съм от седмица в същото положение, ама горе главата  Hug
Мислиш ли позитивно, нещата ще се оправят  Peace
Весели празници на всички   bouquet
Няма цял живот да сме сами, ще дойде ден и ние да сме обичани и уважавани!
  bouquet    bouquet    bouquet

# 84
Здравейте и от мен. Присъединявам се към отбора на необвързаните. От една седмица сме разделени с моя приятел. Живеехме заедно 2 години и половина. Няма да разказвам причините за раздялата, само искам да ви кажа, въпреки всички проблеми ( останах без работа, тъй като работех в неговата фирма), се опитвам да стискам зъби и да гледам напред, Вярвам, че всичко което се случва е за добре и както гласи една мъдра мисъл " Когато Бог ти отнеме нещо от твоята хватка, той не те наказва, а просто изпразва ръката ти, за да получиш нещо по-добро". Спокойствие и сила мили дами Hug

# 85
  • София
  • Мнения: 421
И аз искам да ви пожелая Весели празници, мили, необвързани, момичета!
Вярвам че и нашето хубаво тепърва предстои. Иска ми се да е така. Тежка е раздялата, най-вече го усещаш по време на празниците, но дано наистина от тук на татък ни предстоят най-хубавите мигове.

За протокола, искам да отбележа, че вече от седмица имам работа. Помага ми да не мисля за това, което ми се случи преди повече от месец.  Hug ви горещо всички!

# 86
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
тъжна как си след като е минало повече време?
Момичета по-добре разделени и сами отколкото непрекъснато да ви унижават. Hug

# 87
Здравейте, отново ! Дълго време , почти месец ,не съм писала ,защото се опитвам да не мисля за раздялата и да гледам напред. Полека лека се получава ,благодарение на грубите му думи, които чух в началото на април... Мислех само за тях и затова ,че аз не губя , а се спасявам, той да се оправя ,както си знае. Вече месец не съм звъняла , писала смс-и и пр . И няма нужда , защото не искам да чувам тъпи обиди от другата страна. Отрязах му пътя към енергията ,която черпеше като виждаше , че му се подчинявам. Уморих се да чувам "ти си виновна" и "само ако направиш това и това ,може да се "познаваме". Е ... дадох си сметка ,че не искам да се познаваме и няма да правя нищо , защото ще дойдат и следващи претенции. Пък всъщност нямам и нужда от енергийни вампири около себе си . Няколко пъти се чувствах ужасно самотна и в "дупка" и заради факта ,че срещам изключително неподходящи за мен мъже. Надявам се да срещна сродна душа скоро или поне свестен приятел ,за да имам надежда ,че има и добри мъже  Simple Smile.Стискам палци и на всички вас и се надявам скоро всяка да се чувства добре , а онези гадните моменти и сълзите да са много много далече зад нас . Hug

# 88
  • Мнения: 2 617
А приятелки имаш ли?
Срещай се с тях. Не дръж да срещнеш точния непременно веднага Simple Smile

# 89
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
Ще го преодолееш. Няма непреодоляна раздяла. По-трудно е да се вземе решението за нея, след това нещата следват естествения си ход. А той е свързан единствено с време. Не зная дали някой по-назад е писал, защото не съм чела всички мнения, но всяка раздяла има етапи през които се преминава. При теб все още е твърде прясно, затова все още си във фазата на депресията, на липсата, когато всичките мисли са насочени към другия.
Спокойно, ако не си позволиш да потънеш в самосъжаление, това скоро ще отмине. А след като отмине, идва времето на приемането и заедно с него, способността да продължиш напред.

Общи условия

Активация на акаунт