Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Семейни отношения
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 32 отговора
Да ви попитам ,смятате ли ,че бабите и дядовците правят разлика между децата на дъщеря си и на снаха си ,не че ги обичат по- малко, а относно привързването ,дъщерите висят нон стоп при родителите си и за това ,а пък ние при нашите си майки, та повече ги опознават , свикват и  някак стават по - близки с тях, а с другите с времето не толкова.Свекър ми го виждам, че се притеснява да прави каквото си иска с нашите деца , а с дъщерята не пита - прост пример де.
У нас  не идват така ,защото се притесняват и чакат ние да молим за помощ ,а там напрекъснато са заедно. Не че това е проблем, просто ми е интересно.
Цитирай

Какво сравнение само, децата на дъщерята и на снахата?! Тези на снахата не са ли децата на сина?  newsm78 Все едно децата принадлежат само на майките. Децата на дъщерята биха могли да се нарекат и децата на зетя.  Laughing

Цитат
дъщерите висят нон стоп при родителите си
Що за обобщение?
Цитирай
не ,смисъл че ние момичетата си обичаме да си стоим при майките си ,няма снахи ,които от скука и хоп при свекървата , а мъжете също ходят повече при родителите на жена си.
Цитирай

Варна

Явно зависи от хората.Моята свекърва определено има афинитет към децата на дъщеря си, към моите/на сина си/ не толкова.Голямата ми дъщеря е кръстена на нея,но не е любимка,любимка и е първата и внучка.Майка ми и тя така,при нея си има любим внук/детето на сестра ми/,втората ми дъщеря е кръстена на нея и много я обичат/за разлика от голямата/.Тежко ми е,ама децата са си мои и си ги обичам много-това е важното според мен.
Цитирай

не ,смисъл че ние момичетата си обичаме да си стоим при майките си ,няма снахи ,които от скука и хоп при свекървата , а мъжете също ходят повече при родителите на жена си.

Ами това не е вярно.  Laughing На каква база обобщаваш? Има си хора и хора, това че явно във вашето семейство е така, защо мислиш, че е така и при всички останали? Зависи от това къде живеят родителите, в какви отношения са децата с тях, от много неща зависи.
Моята майка е на 400 км, как мислиш дали много по често аз и мъжа ми я посещаваме? И отделно от това изобщо не обичам да вися при майка си, дори и да бяхме в един град.
Имам приятелка, която е толкова близка със свекърва си, която на практика почти отгледа детето и, така че само с тези примери искам да ти кажа, че не бива да правиш подобни генерализирани обобщения.
Цитирай

мадрид

испанците имат една поговорка,която в превод гласи
ДЕЦАТА НА ДЪЩЕРЯ МИ СА МОИ ВНУЦИ,НО ДЕЦАТА НА СИНА...НЕ СЕ ЗНАЕ

много съм против,естествено ако вну4ето не прили4а на бивШето гадже на снахата.

това,4е има много баби и дядовци които правят разлика,но не само свекърите.
аз живеех в един град със бивШата ми свекърва,но никога не ми се е меШала и след като сина й не искаШе да излиза с мен и с бебето,ходех загребвах я и се разхождахме,уважавала ме е като дъЩеря и сега ако ми се наложи примерно пълномоЩно за детето,комуникирам с нея.

а за това 4е ние жените висим при майките си,това се отнася за МАМИНОТО ДЕТЕНЦЕ.

майка ми казваШе една поговорка С МАЙКА ДО БРЕГА,А СЪС СЪПРУГА ПРЕЗ МОРЕТО

на мен ми е приятно да дойде майка ми на гости или да се разходим,но всяка жаба да си знае гьола.
а тези които казват 4е висят при майките си и 4е не могат без тях,вярвам 4е не викат майките си когато правят лиубов.

мъжът и жената докато неизядат един 4увал сол сами.....така казват старите хора
Цитирай

София

Много обичам такива обобщения. Ще кажа на снаха ми да не идва често у нас.
А колкото до любовта към внуците - не е истина, че се обичат различно. Това е същото като да твърдите, че хората обичат различно и децата си.
Цитирай

град-държава

Shocked ,опазил ме Бог да изкарам с майка ми повече от времето необходимо за изпиване на едно кафе....и напротив , майката на мъжът ми ми понася в повечето случаи много по-добре... ако ти се имаш за "момиче" неспособно да се пусне от полата на майка си,говори само от твое име,защо трябва да поставяш всички под общ знаменател...
Цитирай

София

Много се надявам да вземе да се отели накрая мойта зълвичка  Mr. Green, тогава ще обърна внимание как е и ще пиша.
Цитирай
Аз мисля,че има такова нещо-предпочитания към определени внуци.Живяхме при моите родители,те помагаха в отглеждането,много са свикнали с нашите деца.Обичат и децата на брат ми,но си личи,просто си личи отношението.Правила съм забележка на майка ми да не говори все за нашите деца-неудобно е от снаха ми.От друга страна свекърва ми гледа децата на девер ми и също явно показва предпочитания.Но не мисля,че е съзнателно.И аз не се дразня.
Цитирай

И на мен са ми странни тези обобщения:
1. с майка ми трудно издържаме повече от 15 мин. насаме, без да има и други хора, а на гости у тях ходя по официални поводи /много мразя да заседна изобщо някъде с часове на клюки и да гледам как мама пърха наоколо, опитвайки се да ме обгрижи/; иначе, наистина се разбираме добре, ама не е здравословно да изкарваме повече от половин час заедно насаме; със свекърва ми също не си "гукаме", но при нея ходя далеч по-спокойно на гости и се чувствам дори по-приятно; като цяло, виждаме се и с двете майки еднакво, като със свекърва ми повече /отчитайки, че свекърва ми живее 6 месеца в България и то обикновено на 35 км. от нас и 6 месеца в САЩ, а майка ми живеят точно през 2 пресечки/;
2. за майка ми няма как да преценя, защото други внуци /освен моите деца няма/, пък и никога не е правила разлика между тях; за свекърва ми мога да кажа, че понякога си дели децата /умира за голямата си дъщеря, после е ред на моята половинка и най-малко внимание обръща на "изтърсачето" - малката ми зълва/, но внуците си никога не е делила - има вече 5 броя и винаги обръща внимание на всички, купува подаръци на всички и т.н.; най-голямо удоволствие й прави, когато всички внуци са с нея през лятото на вилата...
Още повече, че моята свекърва е такъв тип човек, че се държи възпитано и културно със снаха и зетьове, ама никога не би ни приела за родни деца. Ама внуците са си внуци - все са й мили...
Цитирай

София

Според мен си абсолютно права. Не че хората си делят децата, просто фактически в 90% от случаите наистина баби и дядовци прекарват повече време с децата на щерките си отколкото на синовете си, защото последните са по-често с родителите на майките си. Това е, няма що да се лъжем. Ей затова искам момиченце, че да си гледам внуци Mr. Green

Пак казвам - не че хората си делят внуците. Просто едно момиче, ако трябва да избира кого да викне за помощ, в 90% от случаите ще викне майка си, не свекърва си. И така децата свикват повече с едната си баба, по-малко с другата. Е, има изключения, разбира се, но като цяло си е така, да не се правим на ощипани.
Цитирай

...
Пак казвам - не че хората си делят внуците. Просто едно момиче, ако трябва да избира кого да викне за помощ, в 90% от случаите ще викне майка си, не свекърва си. И така децата свикват повече с едната си баба, по-малко с другата. Е, има изключения, разбира се, но като цяло си е така, да не се правим на ощипани.

Това е обикновено до една възраст.
Примерно, като малка ме е отгледала баба ми /мен и братовчед ми - деца на дъщерите й/. Бях свикнала с нея, бях много привързана. Да ми е жива и здрава, защото сега помага и за правнучките, но мислех, че ме обича, а другата баба - не.
Само дето другата баба живее на 350 км. и години наред живееше с чичо ми и неговите деца, които отгледа. В същото време имам още и 2 лели. Всички братовчедки вярвахме, че баба не ни обича толкова, колкото другите братовчедка и братовчед. После пораснахме, започнахме да ходим по-често при баба /ваканции, уикенди/, започнахме да общуваме повече с нея и осъзнахме, че винаги е обичала еднакво всичките си 7 внуци. Просто с 2-ма от тях е делила дълго време своето ежедневие. Но става дума за различни неща...
Цитирай

belinda  не знам от къде я извади тази статистика 90 %. При положение, че има и много семейства, които живеят заедно с родителите на мъжа, няма как да стане. След като в тези случаи свекървата не само, че е винаги под ръка, тя на практика живее с внуците.  Smile
Има хора делят, други не делят и това си е до тях самите, а не дали става дума за децата на сина или дъщерята.
Цитирай

София

belinda, не споря, но ти още от сега приемаш едно клише, че децата на сина ти ще са повече при другата баба. Нещо като свекървата е лоша, просто защото е свекърва, а мама е добра защото ми е майка.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 32 отговора