Помагайте - как да сготвя спанак

  • 15 766
  • 13
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 64
Нямам време да търся рецепти със спанак, затова пускам тази темичка. Предварително благодаря

# 1
  • Мнения: 1 898
Най-лесните варианти са супа-спанак,спанак с ориз на фурна,спаначено пюре.Може баница със спанак.Зависи кой ще яде,защото децата са по-капризни.На моите им е любим спанака с ориз.  chefНе на последно място пиле със спанак.

Последна редакция: пн, 23 мар 2009, 09:46 от beniii

# 2
  • Мнения: 2 110
Спанак с месо, спаначено пюре и отгоре яйце на очи,спанак със синьо сирене и картофи на фурна,спанак с ориз и заливка ,като мусака!

# 3
  • Мнения: 52
Аз имам любимо ястие със спанак, което ще ти предложа: Попарвам измития и изчистен спанак, и го нарязвам ситно. В малко мазнина запържвам 2-3 стръкчета пресен лук, прибавям спанака и гьозум /джоджен/. Сместта изсипвам в тавичка. Отделно разбивам 4 бр. яйца, около 250 гр. натрошено сирене и 1 л. прясно мляко, получената смес изсипвам в тавичката при спанака, разбърквам добре и слагам във фурната да се пече. Като се зачерви отгоре е готово. Сервирам го с кисело мляко. Става вкусно.  chef

# 4
  • Мнения: 901
Аз точно днес ще правя Яйца запечени в гнездо от спанак ама с пресен спанак - измива се и се нарязва на ситно след което се задушава до спаружване  Simple Smile

А на Петя супата е много вкусна, лесна и бърза Спаначена супа

а моят син закусваше днес Бъркани яйца със спанак (в купа се смесват яйцата, ситно нарязаният спанак и крема сиренето, сол и се пържи на силен огън като се разбърква често) 

# 5
  • сред люляците
  • Мнения: 767
Вчера и аз правих Спанак с яйца. Получи се много вкусно Peace

# 6
# 7
  • София
  • Мнения: 3 789
Можеш да направиш много вкусна и полезна салатка от пресен спанак, синьо сирене, сирене, маслинки, шунка, домати, дресинг.
А става и на сапучка Peace

# 8
  • Варна
  • Мнения: 64
Момичета, много ви благодаря!!! Наистина сте страхотни   bouquet. Чудесни идеи, довечера ще хапнем вкусен спанак  Laughing

# 9
  • София
  • Мнения: 128
Милената, би ли споделила, как приготвяш спанак, картофи и синьото сирене?   bouquet

# 10
  • Мнения: 3 675
Аз ходя в един ресторант Белвю и там няколко пъти ядох спанак с картофи и домати на фурна, не мога да намеря подобна рецепта, но може да пробвате ето тази тук от Аз жената - http://www.az-jenata.com/index.php?offset=607&page=article&aid=4864

# 11
  • Мнения: 385
Преди доста време правих една импровизация - задушени гъби и спанак със доматен сок. Добре се получи Peace

# 12
  • Варна
  • Мнения: 2 720
Купувам си замразен спанак и си го правя за гарнитура по два-три пъти седмично. В МВ, за няколко минути става.
В подходяща купичка се изсипва желаното количество кубчета и се размразява за две-три минути. След това се поръсва с червен пипер, черен пипер и сол и се добавя мазнина на вкус. Добавя се малко вода, разбърква се всичко и се връща за 3-4 минути в МВ, да заври леко. След това се сервира с голямо количество кисело мляко - е, не мога да се наситя на това чудо.  bowuu

# 13
  • София
  • Мнения: 2 104
Аз имам любимо ястие със спанак, което ще ти предложа: Попарвам измития и изчистен спанак, и го нарязвам ситно. В малко мазнина запържвам 2-3 стръкчета пресен лук, прибавям спанака и гьозум /джоджен/. Сместта изсипвам в тавичка. Отделно разбивам 4 бр. яйца, около 250 гр. натрошено сирене и 1 л. прясно мляко, получената смес изсипвам в тавичката при спанака, разбърквам добре и слагам във фурната да се пече. Като се зачерви отгоре е готово. Сервирам го с кисело мляко. Става вкусно.  chef

Ще пробвам днес твойта рецепта, че детето ме врънка от един месец спанак да му готвя, пък аз щото не обичам и си правя оглушки Embarassed
Ще пиша как е станало Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт