Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Някой от вас, мами, ползва ли такава?Трябва ли да се преваря?На етикета пише, че става за приготвяне на храни за кърмачета, но за пиене как се приготвя?
Цитирай

Ползвам,но ние почти не пием вода.Преварявам си я ей така,за спорта. Wink
Цитирай

Mediterraneo

Някъде вече имаше пусната такава тема.Потърси с търсачката.
Иначе,моята беба пие такава вода от 40-я си ден.Не я преварявам.
« Последна редакция: ср, 10 авг 2005, 13:28 от dimana78 »
Цитирай

в гората

Не я преварявам.

Обикновенно това го пишат за да се затраховат ако стане нещо Sick
Цитирай

Не я преварявам, но аз вода й давам от 8мия месец.

Детето, ако е само на кърма, изобщо няма нужда от вода. Прочети - има информация в статиите в темата "Библиотека".
Дори в жегите, просто му давай да суче по-често - ако е жадно - ще изсуче само "предната", по-леката кърма, с по-високо съдържание на вода. Ако е гладно, ще продължи да суче и ще стигне до по-мазното, хранително и калорично мляко. Природата добре го е измислила.

Бебчето ти освен това е още мъничко и няма нужда да му се пълни коремчето с вода, вместо с кърма, която му е единствено нужна на този етап.

Ако обаче все пък решиш да даваш вода - преварявай я, дори тази Девинската - за всеки случай.
Цитирай

Magrathea

Моят съвет е да я преваряваш- много ти е малко бебчето. Дори на брошурата-реклама на розовия Девин изрично си пише- препоръчва се преваряване на водата за кърмачета. Аз не бих рискувала, пък било те да го пишат това само за застраховка.
Цитирай

anywhere

Аз не я преварявам. Кърмене, не-кърмене, вода си предлагам. Като иска - пие, като не иска - не пие! Ама чак пък изобщо да не предлагаш на бебето!  Shocked Малко екстремно ми се вижда... Ами ако му се пие, по какво ще разбереш?! Виж ако не иска - тогава лесно - даваш му да суче и приключваш панаира.  Laughing
Цитирай

София

Не я преварявам.Ама то няма за какво - Ники първо прояде пръст от саксиите и влакна от килима, а после пропи вода.Сигурно му е пресядало на детенцето Mr. Green
Цитирай

САЩ

Аз знам, че до 6 навършени месеца вода и всякаква там посуда, която се ползва, се стерилизира. След 6м. не е нужно, тъй като се смята, че бебето вече е по-голямо и има изградена някаква защита. Аз бих изварявала водата,тя може да е изворна, но не стерилна. Е, най-добре е да не се дава друго освен кърма до 6м, и до голяма степен стерилността се осигурява от това.
Цитирай

вляво от асансьора

Отскоро и аз не преварявам,но ние сме вече на 1год Wink
Цитирай

Sofia

И аз давам от нея - но я преварявам още
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.