От кога млечна каша?

  • 1 998
  • 14
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 368
Бебка яде безмлечна каша от две седмици ( Фризокрем ориз и царевица ), едното хранене вече и е само каша.
Чудя се от кога мога да и давам млечна каша и каква?

# 1
  • Мнения: 27 524
Можеш. Ако не си въвела глутена - да е без.

# 2
  • Мнения: 577
Можеш. Ако не си въвела глутена - да е без.

Милупа, Хумана, Хипп има разнообразие. Малко съм резервирана към Слънчо. и на този етап не ти препоръчвам да я даваш.

# 3
  • София
  • Мнения: 15 216
От самото начало дадох млечна каша.
Безмлечната, предполагам, правиш с млякото, което пие бебето ти, а не само с вода, нали?
Безмлечните, по принцип, се дават на бебета, които пият някое специално мляко, за да бъдат приготвени с АМ, което приема бебето.

# 4
  • София
  • Мнения: 368
Да, правя я с нейното мляко, пие Милумил. Педката имаше съмнение за алергия, но ни се размина!

# 5
  • Мнения: 27 524
Безмлечните, по принцип, се дават на бебета, които пият някое специално мляко, за да бъдат приготвени с АМ, което приема бебето.

И оризовата за захранване  Simple Smile

# 6
  • София
  • Мнения: 368
Благодаря ви, значи мога да и дам бананова на Хумана или Милупа!

# 7
  • Мнения: 2 334
Захраних на 6 месеца със безмелчна каша и на 7 месеца вече давах млечна  Peace

# 8
  • Мнения: 1 336
Според мен изчакай да стане на 7 месеца, особено при съмнения за алергия.
Млечните каши са с преходни частично адаптирани млека и аз бих изчакала.
Аз давам оризова на Милупа и елда на Хип, и двете са безмлечни, правя ги с млякото, което пие.
Има голямо разнообразие на безмлечни каши и не виждам смисъл да даваш млечна.

# 9
  • Мнения: 15 379
Благодаря ви, значи мога да и дам бананова на Хумана или Милупа!
По принцип може, но изчакай още малко (например около месец) и дай банановата каша на Милупа, след като пие Милумил не мисля, че ще има проблем.
Каши Фризокрем те съветвам да избягваш, и млечните и безмлечните съдържат хидрогенирани растителни мазнини, което е пълно безумие, но това е съвсем друга тема Wink.

# 10
  • Мнения: 27 524
Според мен изчакай да стане на 7 месеца, особено при съмнения за алергия.

Е, това е малко прекалено вече.  Stop А и за алергия никой нищо не е споменал  Peace

# 11
  • Мнения: 1 336
Да, правя я с нейното мляко, пие Милумил. Педката имаше съмнение за алергия, но ни се размина!
Аз ли грешно чета или нещо ...  newsm78
Според мен изчакай да стане на 7 месеца, особено при съмнения за алергия.

Е, това е малко прекалено вече.  Stop А и за алергия никой нищо не е споменал  Peace
Всеки сам си преценява, аз предпочитам да не рискувам.

Последна редакция: пн, 23 мар 2009, 16:50 от yani_cat

# 12
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 003
Ами аз първо започнах с млечна каша-Първата каша на бебето, която е на Хип.Чак на 7,5 месеца дадох безмлечна-оризова на Хип.

# 13
  • Мнения: 6 713
Аз дадох от 6-ия месец, каша на Хип Peace

# 14
  • Мнения: 18
Започнахме с млечната каша от шестия месец и още на следващата консултация питах дали ще навредим нещо на детето ако я спрем, защото горкото стана двойно. Иначе много и харесваше, но изглеждаше като подута Simple Smile, така че консултирайте си се с педиатъра и той ще прецени най-добре

Общи условия

Активация на акаунт