Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Семейни отношения
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

на тъмно

здравейте,

така се случи, че преди малко повече от 2 години купих жилище с акт 14. 15 и 16 нямаше и все още няка. в момента нещата са на такъв етап, че трябва много спешно да "проимаме" акт16. ще обясня накратко каква е ситуацията:

в сградата са 14 апартамента, около 10 от които са обитаеми. магазините на партера естествено са празни. сградата е завършена, асансьора работи. нямаме гръмоотводна система и някаква външна инсталация, което дори не знам какво е, но за тези 2 неща утре ще идва фирма да ни предостави оферта. предполагам, че ще отнеме известно време да съберем пари и фирмата да завършат въпросните инсталации. защо ние ще събираме парите - защото шефа на фирмата почина преди 2 месеца, а и две години ни мота така или иначе.

въпросът ми е след като завършим тези инсталации, какво трябва да направим и колко най-кратно може да трае подписването на заветния акт 16? ако инма запознати, ще съм благодарна ако помогнат.

ако е нужна още някаква информация, съм готова да отговоря.

благодаря предварително.
Цитирай

Sofia

Ако ' външна инсталация ' означава ' външно електрозахранване ' трябва да имате становище от Електроразпределение , на базата на което да се изготви проект , който се съгласува със съответните инстанции , след което от съответния район на Общината трябва да имате разрешение за строеж / ако не е включено към разрешението за строеж на самия блок / . След това узаконяването става с Електроразпределение / там ще Ви обяснят подробно / , че е много дълго . Но дори и Шефа на въпросната фирма да е починал , всички документи и неща за които ти пиша , трябва да минат през строителната фирма . Успех !
Цитирай

на тъмно

N_VIA, благодаря ти.

що се отнася до външната инсталация, знам  че е свързана с електрозахранването, което значи, че за това именно става дума. зна, че проекта за това електрозахранване е при домоуправителя и той го е депозирал където е нужно. не мисля, че нещо от фирмата можем да очакваме, по принцип ще се опитаме да действаме сами заедно със строителния надзор. това е възможно, нали?
Цитирай

Balchik, Varna, Sofia

Акт 16 се издава когато цялата документация и  изрядно събрана.След това маи минава комисия по всички апартаменти да провери съответства ли плана на това което е всъщност сградата.разрешителни за строеж, ВИк, ел..и ред други подобни....но си е голяма епопея всеки случаи.Някой който е на ясно с нещата трябва да се занимава иначе...
Успех
Цитирай

на тъмно

някой може ли да прогнозира от етапа, на който по-горе описах, колко време би могло да отнеме до акта? или р прекалено относително?
Цитирай

Акт 16 се издава когато цялата документация и  изрядно събрана.След това маи минава комисия по всички апартаменти да провери съответства ли плана на това което е всъщност сградата.разрешителни за строеж, ВИк, ел..и ред други подобни....но си е голяма епопея всеки случаи.Някой който е на ясно с нещата трябва да се занимава иначе...
Успех

Уфф, уж минава комисия, така е на теория, на практика си намираш в съответната община на кой да платиш и да си вземеш акта, ако не искаш да ви мотаят за простотии, така стоят нещата в България. Иначе ние преди 5 години като купихме нашето жилище беше точно на акт 14, но докато направим сделката, след 2 седмици ни излезе и акт 16, много интересна е датата, на която беше подписан акт 16 - 31 декември 2005 г. Кажете ми кой нормален служител в общината ходи по обекти на 31 декември?  newsm78
После въпреки, че си имахме акт 16 и всичко си ни беше изрядно, като си подадох искането да ми пуснат електромера, от енергото ми казаха, че никой от нашата кооперация няма да бъде включен, защото ел.таблото било дефектно! А въпросното ел.табло беше правено от самото енерго срещу скромната сума от 9000 лева, което не пречеше да е дефектно!  #Crazy Въобще нямам думи, сега положението с нищо не е по-различно бюрокрацията и простотията дори са още по-големи. Почнат ли да ви мотаят, директо започвай с жалбите до по-висшите инстанции и се обръщай директно към медиите - вестници, предавания каквото се сетиш, иначе оправия няма. Пожелавам ти безоблачно издаване на акт 16.  Peace
Цитирай

акт 16 и при нас беше една голяма епопея - трябваше да е готово всичко 2006 , края на 2008 стана факт ...
Цитирай

на тъмно

благодаря ви много за помощта, имам още един конструктивен въпрос:

можем ли ние, живъущите в сградата (т.е собствениците) да придвижим нещата заедно с надзорната фирма? защото строителя е обявен или скоро ще бъде обявен в несъстоятелност и не сме виждали никой от фирмата от 2 години? при положение, че имаме съгласието на всички от общото събрание, можем ли сами да си действаме за акт 15/16?
Цитирай

благодаря ви много за помощта, имам още един конструктивен въпрос:

можем ли ние, живъущите в сградата (т.е собствениците) да придвижим нещата заедно с надзорната фирма? защото строителя е обявен или скоро ще бъде обявен в несъстоятелност и не сме виждали никой от фирмата от 2 години? при положение, че имаме съгласието на всички от общото събрание, можем ли сами да си действаме за акт 15/16?

Доколкото знам можете, стига да имате всички необходими документи.
Цитирай

на тъмно

благпдаря ти мама на вале,

ще действаме. ако възникнат неясноти в хода на работата, ще продължа да ползвам темата. благодаря на всички засега!

Цитирай

Balchik, Varna, Sofia

Няма ли да стане по - бързо да упълномощите фирма, да им платите и те да движат нещата.Изберете някоя по - голяма фирма с достатъчно стабилни връзкив общината и навсякъде където е необходимо. Сами незнам.. все си мисля че ще е мн. трудно.
А това, че огледа е на теория - вообще не е вярно, защото на 2 апартамента за акт 16 минаваха на оглед
Цитирай

София

можете!!!
Цитирай

София

Собственика Вихрен Начев ли е? Tired
Цитирай

на тъмно

да Rima, той е. ти да не би също да си имала ядове с тази фирма?
Цитирай

София

да Rima, той е. ти да не би също да си имала ядове с тази фирма?

ами наш много близък беше купил там апартамент, но успя някак си да го продаде, но доста се беше притеснил и споделяше. Беше му го продал един брокер-мошеник-алкохолик - Емил Стоянов и неговата сестра Маргарита Радева  ( живее в САЩ)- нарочно цитирам тези имена, защото искам да предпазя други хора...Доколкото знам, Радева още притежава магазин в сградата! А каква е ситуацията сега след като Вихрен Начев се е споминал - как става номера с тока, доколкото знам се водеше на фирмата и живущите му го плащаха....Да ти кажа, застигна го този човек омразата на много хора... Sick Доколкото си спомням имаше брат...Ееех, герои сте вие! Стискам палци да се отпуши...
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.