Филтрирате ли си водата?

  • 38 517
  • 206
  •   1
Отговори
# 60
  • Варна
  • Мнения: 336
Аз търсих в гугъл инфо за родопски камъни /както бяха споменати/ и не намерих нищо.
Кремъчни камъни е съвсем друго  Naughty така вече инфо се намира, за което мерси на Смърфиета Hug
Благодаря на Тането за линковете и на Монда за инфото за магазина

# 61
  • Мнения: 902
rafaela, всъщност кремъчните камъчета не са като родопските, които са подвид на зеолитите Peace Но и те имат свойството да пречистват водата след като постоят известно време в съда Peace
Въобще минералотерапията е доста интересна и полезна

# 62
# 63
  • Мнения: 832
Дами,

страхотна тема!  Hug От около 1,5 година филтрираме с Брита (Макстра), но от тази тема научих страшно полезни неща, а именно - за "родопските камъчета". Много ви благодаря за което!   bouquet И един въпрос - като си купя тези камъчета, наречени клиноптилолит, на самата опаковка пише ли подробности (например на колко време се сменят, как се използват и т.н.) ?

# 64
# 65
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Моята Брита замърсява водата Shocked Сипвам чиста вода в каната да се филтрира, а после като сипя в чаша е мътна. Вадих, филтъра, мих всичко и пак пробвах. Водата в каната си е мътна и има фин пясък по дъното й. Какво е това чудо?!

# 66
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Значи видях- водата от чешмата си е мътна. Ама много мътна! ... Сипвам я в каната и излиза същата мътилка. Не би ли трябвало тази кана да филтрира и механичните замърсявания? То тях ако пропуска какво остава за химичните?!
Много се ядосах newsm61 Първо- че това от чешмата е питейна вода. Аз си знаех, че е мръсна, виждала съм я и друг път, ама сега е отвратителна. И второ- че ни пробутват такива боклуци като тази кана smile3511

# 67
  • Мнения: 1 014
И при мен понякога филтрите на Брита Макстра пропускат по малко въглен (като черни песъчинки), но водата винаги е бистра. Просто като наливам в чаша внимавам да не изсипвам докрай каната и изхвърлям остатъка от водата в каната.

# 68
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Добре де, ама тия черни песъчинки ги има и в нефилтрираната вода... досега се занимавах да разглеждам и да се чудя как да дам тая вода на децата. Не знам дали е безопасна. Преди да купя каната купувах минерална и изворна вода. Не знам дали да зарежа каната и да започна пак да купувам водата Rolling Eyes

# 69
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
РЕНИ Wink

назад в темата бяха коментирани тези точици във филтрираната вода  Wink Това е активен въглен  Peace


Ако все пак водата е тлкова мръсна  Thinking както описваш може би трябва да се направят хим.замервания  Rolling Eyes

# 70
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз отначало мислех, че това замърсяване е от филтъра, но после видях, че такава си е водата от чешмата. Но пък в каната май стават повече тия черни точици и се чудя дали чешмяната вода минава през подобен филтър. Но освен черните точици ми се вижда мътна (пролетно време винаги е такава).
Не знам за химически замервания към кого да се обрна.
А актвния въглен безопасен ли е?

# 71
  • Мнения: 793
А актвния въглен безопасен ли е?
Не съм експерт, но ми се струва по-безопасен от хлора и другите химически агенти с които е обогатена чешмяната вода.

# 72
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120

Не знам за химически замервания към кого да се обрна.
А актвния въглен безопасен ли е?

Нямам идея към кой да се обърнеш  Rolling Eyes може би към местния клон на водоснабдяване  Thinking

Да, въглена е безобиден  Peace

# 73
  • Мнения: 832
Аз ги купувам от един гараж за диетични храни- сигурно всички го знаете, но не му знам адреса.
Намира се до Пазара на Цветята. Завивате покрай Пазара, после пак веднага в дясно и почти в долния край на улицата, от дясната страна.
Говориш за уличката с цветята под пазар Чаталджа ли?
да, за този пазар на цветята

Дами, не го знам този пазар. Sad Някой може ли да ме упъти по-подробно?  Hug

# 74
  • Мнения: 13 512
Аз ги купувам от един гараж за диетични храни- сигурно всички го знаете, но не му знам адреса.
Намира се до Пазара на Цветята. Завивате покрай Пазара, после пак веднага в дясно и почти в долния край на улицата, от дясната страна.
Говориш за уличката с цветята под пазар Чаталджа ли?
да, за този пазар на цветята

Дами, не го знам този пазар. Sad Някой може ли да ме упъти по-подробно?  Hug
Tръгваш от Пазара на Чаталджа в посока към морето- направо надолу. Преди  да стигнеш кръстовището със сладкарница Синчец е пазарът на цветята. Още като застрнеш на светофара, се вижда

Общи условия

Активация на акаунт