За бебетата от 0 до 6 месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 2

  • 10 509
  • 300
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 433
Много е малка за сокче,и аз така слушах...но повечето като чета,да не кажа никой не захранва на 2 месеца Laughing

# 61
  • Мнения: 2 521
А без киселото мляко дали ще стане.На мен ми киселее от него и незнам малкия дали ще го хареса.
Мисля че ще стане и без кисело мляко.А можеш да опиташ с прясно за да не ви киселее.
За соковете-и аз мисля че е рано,особенно при колики Naughty

# 62
  • Мнения: 462
Много е малка за сокче,и аз така слушах...но повечето като чета,да не кажа никой не захранва на 2 месеца Laughing
Ами, има и то много! На три месеца - вече и кисело мляко дават ... Но, аз също съм против даването на сокче, особено ако има колики. Аз давах на моята сокче точно 4 дни и след това ми беше обрината цяла седмица ... Simple Smile Толкоз със сокчетата ... иначе си ги пиеше доста стабилно - кефеше се, но с тази алергия ... няма как ..

# 63
  • Мнения: 4 335
Много е малка за сокче,и аз така слушах...но повечето като чета,да не кажа никой не захранва на 2 месеца Laughing
О,познавам такава дет захрани на 20-ят ден сьс боза Rolling Eyes

# 64
  • Мнения: 462
Много е малка за сокче,и аз така слушах...но повечето като чета,да не кажа никой не захранва на 2 месеца Laughing
О,познавам такава дет захрани на 20-ят ден сьс боза Rolling Eyes
Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Е, как с боза?!?!?!!?!?!? Ама купена????

# 65
  • Мнения: 4 335
Да купена боза и го казвам сьвсем сериозно.

# 66
  • Мнения: 6 441
Е,вие пък се учудвате?
Боза,боб,леща,пържено,прясно и кисело мляко и какво ли още не!
Обяснението-да им свиквали стомахчетата  Thinking

# 67
  • Мнения: 4 433
Много е малка за сокче,и аз така слушах...но повечето като чета,да не кажа никой не захранва на 2 месеца Laughing
О,познавам такава дет захрани на 20-ят ден сьс боза Rolling Eyes
Нищо не ме учудва вече Mr. Green

# 68
Щом има жени които си "мажат" децата със сол,защо да не ги захранят на 20 ден и защо да не е с луканка-така коремчетата ще им свикнат и с твърдата храна!!! Sick

# 69
  • Мнения: 567
Щом има жени които си "мажат" децата със сол,защо да не ги захранят на 20 ден и защо да не е с луканка-така коремчетата ще им свикнат и с твърдата храна!!! Sick

Моя приятелка след 40-я ден даде на бебето си извара, халва и луканка......аз останах като гръмната като ми каза.Не смятам преди 5-я месец да захранвам.

# 70
  • Мнения: 2 447
Лелее,и аз не съм от най-големите привърженици на късното захранване,ама като чета какви случаи има и  Shocked Направо ум не ми стига.

# 71
  • София
  • Мнения: 39 757
Мога ли да прекъсна спама? Simple Smile

# 72
  • Мнения: 4 433
Вече го направи Mr. Green

# 73
  • Мнения: 9 776
Мога ли да прекъсна спама? Simple Smile

Благодаря ти за сетен път, че се намесваш своевременно Peace. Какво толкова се чудите, не мога да разбера? Всеки си има глава на раменете, да прави каквото смята за добре. Дъщеря ми я кърмих два месеца и после - кисело мляко. Няма да се оправдавам - тогава така беше.
 
Днес бяхме на консултация и установихме, че бебето за 1 месец и 20 дни е наддало 700г и е пораснало с 2см. Първите месеци наддаваше по кило, кило и половина. Това не ме притеснява. Пухкав е достатъчно, жизнерадостен, с добър тонус, весел и т.н. Мисля си обаче дали е възможно кърмата да не му стига? Яде на 3 часа. Първото му хранене сутринта е да речем в 9 часа, после в 12, в 1 му давам малко пюре /още сме на етап опитване на вкусове/, и следващото кърмене го измествам с половин час, т.е. в 15.30. После в 18.30 и в 21 или малко по-късно е вечерното хранене. През нощта се събужда в 4-5 чак. Не мрънка излишно, но това дали трябва да ме успокоява? Някои бебета просто не мрънкат. Разбрах го това тук от форума. Възможно ли е, според вас, да не се наяжда добре, но да не плаче? Или да не си го слагам толкова? Бебето само си показва.

# 74
  • Мнения: 2 447
Поли,какво те кара да си мислиш че не му стига кърмата??? Това че е наддал 700гр за месец и половина ли.Според мен щом се храни на 3 часа и не мрънка и след последното ядене се събужда чак 4-5 определено не е останал гладен.Според мен ако е гладен ще си покаже.Не се тревожи излишно.

Общи условия

Активация на акаунт