Несдъвканата храна

  • 1 389
  • 18
  •   1
Отговори
  • Стара Загора
  • Мнения: 514
Сутринта малката глътна кашкавал колкото лешник. Взе го и го преглътна без даже да се опита да го сдъвче.
 Това много ме стресна и реших да пусна тази тема. Според вас как се отразява това на стомахчето й и как да я уча да дъвче всичко.
Иначе малката е на 1г. и 8м. от около 1 година не пасирам храната, но гледам да е мека и понамачката. Лошото е че първите й зъбки избиха на 1г. и 5м. и сякаш тя е свикната без зъби и направо си гълта. Сега има 8 зъба от който 4 дъвкателни, гризка си, може да се храни сама, но винаги помагам по-малко......

# 1
  • Мнения: 9 814
Какво те притеснява, че е глътнала парче кашкавал или че още не дъвче?
Има стомашни сокове, те ще си разградят кашкавалчето.
А относно дъвкането- сигурно не всичко гълта направо?
Не бой се ще се научи, пази я само да не се задави.

# 2
  • София
  • Мнения: 12 554
Първо спри да пасираш и да мачкаш. Достатъчно е голяма, за да дъвче.
Това, че е глътнала парченце - не е проблем. Франческа е права.

# 3
  • Мнения: 1 877
И моя,че е на 2,6г. още не дъвче добре,пък ти искаш твоето детенце да дъвче.Даже като ядат банан с батко му той вече си го е изял,а баткото още е на средата на банана.Явно това се усъвършенства с времето

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 514
Памперса й винаги е пълен с такива парченца. Аз знам, че гълта, но тя май гълта всичко и не се опитва да дъвче. Така се е научила явно. Аз я оставям да яде всичко от съвсем малка въпреки че нямаше зъби и никога не се давила.

# 5
  • Мнения: 9 814
Памперса й винаги е пълен с такива парченца. Аз знам, че гълта, но тя май гълта всичко и не се опитва да дъвче. Така се е научила явно. Аз я оставям да яде всичко от съвсем малка въпреки че нямаше зъби и никога не се давила.

Koni , и изпражненията на възрастните са пълни с несмляна докрай храна. Wink
Започни да увеличаваш големината на парченцата храна.

# 6
  • Мнения: 1 264
Калоян доскоро гълташе всичко като мисирка. И като не успее да преглътне, повръща.  ooooh!

# 7
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Не се притеснявай специално за кашкавалчето, няма да и създаде проблем.Постепенно ще се научи и да дъвче.Може да е глътнала хапката кашкавал от бързане, а не защото не се е сетила.За да развива дъвкателни умения на мойта Маги и давам да гризе сухар, мотае го в устата, но сдъвкан го гълта.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
и моето дете много късно започна да дъвче...голям ужас беше.така се е давил,че на мен ми се разтреперваше всичко...шок и ужассссссс.посинявал е направо.и диване,точно му мине задавянето и пак почва да гълта като гларус...
много съм я изстрадала тая тема...до утре мога да ти разказвам...
начинът е един:даваш подходяща храна,не я пасираш,за да не го улесняваш,така се забавя процесът на усвояване на дъвкателни навици и способности.обясняваш как се прави,къде разбира ,къде не,но ти си го кажи.и го оставяш да дъвче и да се дави...моят след 2 години мъки,най-накрая реши ,че ще е по-добре да дъвче вместо да се задавя на всяка хапка...

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
и даваш походящи за гризане храни,за да се упражнява.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Ееее ти пък   Laughing нали за това е стомаха. Той ще си свърши възложената задача, спокойно. За дъвкането незнам какво да те посъветвам  newsm78

и даваш походящи за гризане храни,за да се упражнява.

Може би наистина това е решение  Peace

# 11
  • Мнения: 417
Koni След като без затруднение детенцето ти гълта едри хапки внимавай да не глътне някой предмет. На мен на тази възраст това гълтане ми създаде голям проблем,моето момченце глътна предмет .Инъче няма проблем за кашкавалчето, както казват другите.

# 12
  • Мнения: 1 725
И аз мисля, че щом това те притеснява, трябва да поемеш риска да му даваш по-едри парчета. Риск, защото неминуемо ще се дави понякога. Но пробвай, ще видиш дали ще е толкова зле или рядко ще се дави, ако не е толкова зле и имаш търпение. Аз предполагам, е нормално да не може да дъвче още, щом при някои деца това продължава до късно. Настя много се мотае с някои храни. Аз я храня с готова кухня и когато е по-едра храната много време държи хапката в уста, преди да преглътне. Т.е. при нея е друго - пак не умее да дъвче, но не гълта така, а като цяло много внимава, случвало се е и 5 мин. да държи храна в уста, когато е лапнала, улисана във филмчето, което и пускам, а всъщност не и се яде вече, особено мляко с ориз - денят заминава докато го изяде.  ooooh!

# 13
  • Мнения: 1 447
Не мисля,че ще има проблем от парчето кашкавал,но както са те посъветвали другите майки започни да я тренираш с по-големи парченца и по-рядко намачквай храната.На дъщеря ми първите зъбки се показаха на 1,1 месец ,на 1,6 имаше имаше 5 зъба и оттогава спрях да пасирам,за да може да се тренира сама да дъвчи храната.При синът ми беше по различно от 6 месец се показаха първите зъбки и от 9 месец спрях да пасирам.

# 14
  • Мнения: 1 155
След 1 годинка спрях да пасирам храната, а сега вече не я й мачкам. Има си достатъчно зъби и си дъвче с тях.
За кашкавалчето мисля, че няма проблем, само трябва да внимаваш да не се задави. И при дъщеря ми се е случвало, да глътне някакво парче с храна, без да го сдъвче. Споко Peace

Общи условия

Активация на акаунт