Алергия към "Джонсън"?!

  • 1 203
  • 11
  •   1
Отговори
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Неотдавна се наложи да водим беба на дерматолог.В хода на разговорите си с нея разбрах,че напоследък имало много случаи на алергични реакции от доста от продуктите на марката.Същото ми каза и моя позната фамацевтка.
Какви са вашите наблюдения?Аз мислех,че марката е с доста добра репутация,но сега не смея да купя нищо от бебешката козметика Thinking

Последна редакция: ср, 17 авг 2005, 21:14 от dimana78

# 1
Да, и аз съм чувала това. Използвах продуктите на "Бубхен" и на "Мустела" и не съм имала проблем! Grinning Препоръчвам ти да си купиш лосиона за тяло на "Мустела" от серията за атопична кожа - нарича се Стелатопия. Продуктите на Мустела са много качествени и се продават в по-големите аптеки. Има най-различни "мазила" - за тяло, дупе, олио и др. По-скъпи са, но в същност са икономични, защото малко количество се нанася лесно по тялото. Wink

# 2
  • Мнения: 1 077
Тц, Джонсън не са с особено добра репутация. Светлинни години напред са Бюбхен, Мустела, Клоран. Нелоши никак са продуктите на Ален Мак. Да спомена, че и някогашната хубава бебешка козметика Пенатен е вече на Джонсън.  Thinking... Естествено, че и от Джонсън има доволни, просто аз не съм от тях.

# 3
  • Мнения: 423
Аз смятах "Джонсън" за добри продукти, да не кажа най-добрите - ГОЛЯМО ЗАБЛУЖДЕНИЕ... Росито се изрина от бебшкото им олио, а като споделих това с продавачката, от която го бях купила, тя каза, че продуктите с марка "Джонсън", които България внася в момента, са произведени в Румъния и въобще не отговарят на качеството на продуктите от същата марка в другите стратни. Доколко е вярно това обаче, не знам.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 437
Да ти кажа почти 90% от майките са недоволни от Джонсън. Не рискувай.
Има и доволни мами, които са споделяли тук във форума, но определено болшинството са недоволни. Педиатърката също ме предупреди, че на бебоците масово не им понася.
Мажа бебока с преварен зехтин. Според мен няма по- хубаво мазилце от него Hug

# 5
  • Мнения: 1 613
Ние имаме алергия към Джонсън (шампоан, гел-душ, олио-това съм ползвала до сега).
Като си бяхме в БГ ползвах продукти на Бюбхен и бях много доволна.
Сега ползвам продуктите на AVENT.
Джонсън-никога повече!!!!!!!  Twisted Evil

# 6
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
И аз ползвам EVENT и съм доволна(бебешко мляко,олио и пудра).Шампоан и сапун на Нивея. Последните толкова ги и ползвам,де,защото заради кожния проблем ми казаха да я къпя предимно с Триклобактер и бяла хума.Хумата й понася много добре и става една бяла.... Simple Smile

# 7
Първият съвет на педиатърката ни беше - никакъв Johnson. Да се ползват такъв тип продукти било много рисково. Ние използваме подхранващо мляко на Нивея, но сме най-доволни от Клоран, само че е малко скъпичък. Но пък каква кожа!!

# 8
  • Мнения: 1 250
Серията Пенатен също е на Джонсън, обаче по мое мнение е много по-качествена.

# 9
  • Мнения: 35 892
да, имам много познати, изпатили от Джонсън, аз самата не бих го купила

# 10
  • Мнения: 2 807
...че напоследък имало много случаи на алергични реакции от доста от продуктите на марката.

Напоследък, напоследък - ама като че ли за последните 5-6 години става въпрос.

Един професор по кожни болести от МА-София преди всяко начало на лекцията повтаряше, че около 70-80 % от алергичните реакции са в следствие употреба на козметика на Джонсън.

Та сами преценете за какво иде реч  Wink

# 11
  • Мнения: 1 214
Ами,това никак не е от скоро.и наистина процентът на бебетата алерични към козметиката на Джонсън е внушителен.
Вярно е и това,че в чужбина тази козметика е с име и там децата нямат проблеми.При нас естествено внасят някакъв боклук.

Общи условия

Активация на акаунт