Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Семейни отношения
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 16 отговора

Здравейте, мили дами и господа!
Кажете, моля ви, какъв съвет бихте дали на една млада жена с две  деца, които са подложени на постоянен стрес? Съпругът непрекъснато я принуждава да "проси" пари от най-близките (родителите им) за издръжката на семейството?
Живеят в жилището на бабата на въпросния съпруг, но младата жена е теглила 8000 лева кредити за ремонт и обзавеждане на жилището преди да се нанесат в него. Сегa тя е в отпуск по майчинство, малкото дете е все още кърмаче. Родителите на млaдата жена са разделени и живеят надалеко от нея.
Мъжът работи, но за семейството си отделя едва 1/5 част от дохода си, т.е. около 150 лева, останалите отиват за негови лични разходи и за т.н.  негова мотофрения, т.е.поддръжката на две стари возила, едното от които само се използва и то не много често.
Мъжът упръжнява не само психически, но и физически тормоз спрямо младата жена...Той не веднъж и е заявявал: "Вземай децата и заминавай, щом не можеш да ме търпиш!" smile3513
Има ли власт, към която тя може да се обърне за помощ?
Как може да се избави от ада, на който е подложена не само тя, но и двете невръстни деца?
Този факт какво ви говори: голямото дете се прибира веднага в стаята си, когато бащата се връща вкъщи...
Благодаря ви предварително за отговорите!
Цитирай
Може ли първо да уточним нещо. За себе си ли говориш или търсиш съвет за някого другиго? Защо постът ти е написан в трето лице?
Цитирай

Zeist, NL

Хваща си децата и си заминава.
Или подава молба за развод и иска съдът да и предостави семейното жилище за ползване.
Или търпи, както до сега.
Няма 100 варианта.
Цитирай

Това съм го преживяла в миналото, само че бях "голямото дете".
Съвет не мога да дам, само мога да кажа, че това доведе до наглaсата като се заженя, то да е надалеко "че да е леко", нали знаеш. Леко за кого, обаче?..
Всичко, което си описала, показва слабостта на жената да се справи сама. Страхът й, че няма да успее. Затова и не се бори, а търпи...че и подлага и децата си на този стрес.
Аз за себе си реших, че няма да бъда такава! Повярвай ми, човек се мобилизира и постига дори неочаквани за него успехи  Wink
Цитирай

NL

Според мен няма значение за кой говори.Истината е,че младата жена се е прецакала яко,и няма много варианти .Но и другата истина е,че младата жена трябва да се вземе в ръце,и да прекъсне този тормоз,а това става само и единствено като si събере багажа и децата и се изнесе....щото и да стои още там,нито мъжът и ще почне да си гледа семейството....нито пък има шанс да събере някой лев за начален старт,като остане сама Tired.Другият вариант е да се обърне за помощ към родителите си(мисля си ,че това първо дори тржабва да направи)... все единият от двамата би и помогнал в случая.Ако и това не става,младата жена не е за завиждане...и да  и  e здраво Д-то,да си бере гайлето.
Цитирай

Не виждам много варианти - освен един - вземаш си децата и се оправяш! Ти или тя - няма значение, според мен - важното е децата ти да не страдат!
Цитирай

София

Не виждам полза от мъжа й - пари не носи, значи не е зависима финансово от него....Жилището съдът ще даде на нея, докато децата й не навършат 18 години....Друг е въпроса ако тя предприеме действие за развод и т.н., дали въпросния няма да я тормози физически.......Може да я е страх....
Тя какво казва по въпроса, иска ли да се отърве, или е поредната "бий ма, обичам та"....
Цитирай

Жилището не е семейно,а на бабата на съпруга,така,че отпада като вариант то да бъде евентуално предоставено на нея до пълнолетието на децата.
Цитирай

София

Не може ли да иде при майка си или при баща си?
Цитирай

RSA

А дали повече не я е страх, че дори след един евентуален развод, мъжът пак ще продължи да я търси, за да я тормози?  newsm78

Жилището не е семейно,а на бабата на съпруга,така,че отпада като вариант то да бъде евентуално предоставено на нея до пълнолетието на децата.

Няма значение - връща се при майка си, с децата. При такива ситуации е важно човек да има покрив над главата си и морална подкрепа, за да преодолее нещата по-бързо. Майка й ще я подкрепи ли?
Цитирай

Майката може да ползва и несобственото семейно жилище след евентуален развод. Под семейно жилище не се разбира наличието на нотариален акт на нейно име, а това, в което семейството живее основно.
Цитирай

София

Най - добрия вариант според мен е да си събере багажчето и да се изнася по най -  бързия начин. За да роди две деца от този изрод сигурно е от жените, които си примиряват с тъпченето им.(силно се надявам да бъркам) Но трябва да помисли за децата си!!! От цялата простотия страдат най - много те! Голямото дете го показва много добре с прибирането си в стаята щом насилника се прибере.
Най - искрено й пожелавам успех.
Цитирай

София

Не мога да повярвам, че е възможно да има такива жени! Shocked

Съпругът на тази жена не вярвам от сега да е такъв. Как е допуснала да му роди 2 деца! По какъв начин съпругът й я принуждава да "проси" от родителите пари? Защо е допуснала ситуацията да бъде такава? От какъв зор ТЯ е теглила пари за ремонт на апартамент и кой й го е отпуснал (при това жилището е на баба му)? Нали няма доходи? Как е успяла? Доколкото разбирам, работещия в тяхното семейство е съпругът! Защо седи и търпи този така наречен "физически и психически" тормоз? Не може да няма къде да отиде! Все пак е живяла някъде, преди да се омъжи. Естествено е да си вземе децата и багажа и да отиде там (при баща/майка). Не може да няма никой, на който да разчита!

Не знам, но всичко звучи като измислица. Ако не е Sad, да бяга от този мъж, да се развежда и съдът ще определи издръжка на децата и поемане на част от задълженията по кредита.

Успех!
Цитирай

София

Не може да няма къде да отиде! Все пак е живяла някъде, преди да се омъжи. Естествено е да си вземе децата и багажа и да отиде там (при баща/майка). Не може да няма никой, на който да разчита!

Успех!

Не знаеш явно какви неща стават по света....
Цитирай

ще се измъкнеш от този ад, като се изнесеш и поемеш живота си в ръце. Не си единствена , нито ще си последна.
Така, че УСПЕХ и по смело. Не позволявай повече да те тъпчат и да тормозят и децата ти.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 16 отговора