бебе с 10 дена по-малко

  • 2 450
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 44
Въобще не се притесняваи.До последно ми казваха че бебето изостава с две седици.Роди се 3500кг. което никак не е малко.

# 16
  • Мнения: 7 111
Това изоставане за първи път ли се наблюдава? Един и същи лекар ли те гледа? На един и същи УЗ ли става?
При следващия преглед при същия лекар и същата машина ще се види дали изоставането се запазва в интервала от 10 дни или се е променило нагоре/надолу. Чак тогава лекарят може да ти препоръча нещо.
Все пак, както и другите са ти казали - машинките и хората дават разни отклонения, когато нещата не могат да се пипнат директно.
Успешен остатък от бременността и щастлив финал.   bouquet

# 17
  • Мнения: 262
Ох, олекна ми. И гин. ми каза да не се притеснявам и че има още време, ама като съм свикнала да чувам само добре,добре и сега при тези думи че е по-малко някак ми се сви душата.

# 18
  • Мнения: 262
Това изоставане за първи път ли се наблюдава? Един и същи лекар ли те гледа? На един и същи УЗ ли става?
При следващия преглед при същия лекар и същата машина ще се види дали изоставането се запазва в интервала от 10 дни или се е променило нагоре/надолу. Чак тогава лекарят може да ти препоръча нещо.
Все пак, както и другите са ти казали - машинките и хората дават разни отклонения, когато нещата не могат да се пипнат директно.
Успешен остатък от бременността и щастлив финал.   bouquet
    да един и същ лекар ме преглежда и за първи път ми го каза

# 19
  • София
  • Мнения: 23 093
Моето бебе през цялата бременност ми го изкарваха с 2 седмици по-голямо, накрая казаха, че ще се роди към 4,000 кг. Нищо подобно! Родих здраво момиченце - 3,200 кг! Както са ти казали и другите - не се притеснявай излишно  Peace

# 20
  • Мнения: 7 111
eli_su, помоли го след две седмици пак да те погледне. Междувременно можеш да наблегнеш на по-белтъчно богати храни. Извара, яйце, пилешка пържола ... Но не се поддавай на паника в момента. Може позата на дребосъчето да не е била най-фотогеничната.  Hug

# 21
  • Мнения: 262
на 03 или 06 април ми е следващият преглед. Мисля да си купя витамини матерна, аз пих от тях една опаковка, но още в първото тримесечие. От тогава нищичко не съм пила подхранващо, просто наблягам на разнообразна храна и плодове, както при първата ми бременност.

# 22
  • Мнения: 3 211
щом докторът ти е казал да не се притесняваш и щом няма други отклонения, значи просто си имала по-късна овулация или пък бебчето ще е по-малко.
на контролните прегледи ще се установи дали все още изостава.
на мен ми дава около 10 дни забавяне и се притесняваха докторите, защото съм с високо кръвно и защото първото дете се роди 2кг.
но ме гледаха на доплер и всичко е наред, просто явно раждам малки бебета Mr. Green

на 03 или 06 април ми е следващият преглед. Мисля да си купя витамини матерна, аз пих от тях една опаковка, но още в първото тримесечие. От тогава нищичко не съм пила подхранващо, просто наблягам на разнообразна храна и плодове, както при първата ми бременност.

не е въпроса във витамините, а да приемаш протеини. даже изписват протеини за спористи. както рони те е посъветвала повече извара, пил.месо, яйца.

# 23
  • Мнения: 262
Благодаря на всички, а това доплер какво значи за първи път чувам

# 24
  • София
  • Мнения: 3 789
Не се притенсявай, може би терминът ти да не е определен както трябва, може да ис имала по-късна О-ву....освен това УЗ е игра на сенки, достатъчно е малко да е мръднала ръката на лекаря и снемането на мерките на бебо и ето ти грешката.
Не се притеснявай, ако искаш- иди при др. лекар, за второ мнение

# 25
  • София
  • Мнения: 136
И при мен към 7-ми месец започна да се наблюдава изоставане.
В началото на 9-ти вече беше стигнало две седмици.
Не знам дали гинеколога ми беше по-параноичен,
но ме изпрати за прием. И така ме вкараха в Патология.
2 седмици преди термин родих секцио.
Бебето се роди 2.600 и 47 см.
Мисълта ми е, че някой лекари се престарават.
Двете седмици прекарани в болницата ми бяха кошмарни.
И де факто нямаше никаква полза от този престой.

# 26
  • Мнения: 2 447
Не се притенсявай, може би терминът ти да не е определен както трябва, може да ис имала по-късна О-ву....освен това УЗ е игра на сенки, достатъчно е малко да е мръднала ръката на лекаря и снемането на мерките на бебо и ето ти грешката.
Не се притеснявай, ако искаш- иди при др. лекар, за второ мнение
Peace Не се притеснявай,още повече щом доки ти е казал че няма страшно.

# 27
  • Мнения: 945
"Идеалното" бебе се ражда 3600гр. и има ръст 50 см. То се ражда на последния ден от 40тата седмица, считано от първия ден на послледната менструация, която пък на идеалната жена е преz 28 дена. Айде кажи ми сега кой от нас е идеален и от къде да zнаят бебетата че точно такива раzмери и килограми трябва да се родят.

Едно бебе, което при раждането си ще тежи 3000гр като го мерят преz 30та седмица ще "иzоства" от идеалното бебе с 2 седмици примерно. Но това не zначи че нещо не му е наред. Важно е детето да расте. Ако в 30та седмица бебто "иzостава" с 1 седмица, а в 34та с 4 (т.е. zа 4 седмици е пораснало като zа 1), то тогава има място zа притеснение.

И също така е важно винаги един и същ лекар да мери бебето при това на един и същ уред, zащото всеки от тях си има свой начин на мерене и това може да даде отклонения до няколко седмици.

# 28
  • Мнения: 85
от 7 месец ми казваха че бебето изостава гледаха ме какви ли не доктори то небяха изследвания то небяха прегледи,през ден бях или при доктора или в болницата казваха че всичко е нормално но бебето изостава,бях се побъркала.2 дни преди ражането ме гледаха на 3D заключението беше малко бебе от 2600 до 2900 ,а родих здраво момиченце 3250.Така че цом другите показатели са в норма не се стряскаи техниката не винаги е супер точна.Стискам ти палци и ти пожелавам здраво и хубаво  ylinfant

# 29
  • Калгари, Канада
  • Мнения: 1 384
Майчета и аз съм в това положение.
Първата бременност ме гледаха всеки две седмици на екограф, лекарят твърдеше че бебето не расте. Искаше дори да го вади по рано и доста се разсърди като го питах колко е необходимо това и какво ще стане, ако откажа - дори не ми отговори, намуси се един такъв. Родих нормално в 38 седмица и 2 дни 2600 кг. бебе, предишната седмица го бяха измерили 1900 кг. Не са познали. Вярно бебето беше малко, но все пак всичко си беше ОК.
Сега си мислех, че ще ми се размине. Да, ама не. Пак съм при същия лекар /тук е трудно с намирането на лекари, а този все пак го смятат за добър/. И последният път като ме мери с метъра от пъпа до долу, заяви че няма промяна от последният път и иска пак да ме види след 2 седмици, ако положението било все така - ще ме прати на екограф. ... Очаквам пак 3 месеца разкарване по екографи, прегледи и борба с него да не го вади по рано. 
Иска ми се да вярвам, че така съм устроена, може пък корема ми да расте повече настрани - знам ли, а и го чувствам бебето доста долу. Колкото и да се успокоявам имам още 3 месеца пред мен и си ми е тревожно. Затова и споделям с вас.

Общи условия

Активация на акаунт