Бебка падна.....

  • 3 882
  • 82
  •   1
Отговори
  • Мнения: 567
 Cry Cry Мамчета, направо съм се побъркала...Бебка ми падна от спалнята..... Тя плаче и аз с нея....Сега се пооспокоихме и двете... На 29 правим 5 месеца, досега не се беше обръщала...Оставих я ПОСРЕДАТА на спалнята и отидох да се измия, имаше не един , а два пъти място за обръщане- как се е озовала на земята  направо  не знам Cry Cry Cry
Вашите бебчета падали ли са? Да я водя ли на лекар? Сега се смее и си играе, но аз така се изплаших...Бях си казала че ще съм до нея, няма да я оставям сама, а ето какво стана Cry Cry Не мога да си намеря място от притеснение Cry...

# 1
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Падала е и то не веднъж Blush ама те са си такива нямам как очите все да са ти в нея. Наблюдавай я, ако е жизнена, не повръща и няма признаци на сънливост всичко е ок. Ако чак толкова се притесняваш я заведи при педито да я прегледа. надявам се да е минало само с уплаха и за двете ви

# 2
  • София
  • Мнения: 1 391
Оооооооооо, това със спалнята е класика в жанра Wink (това, за да се развеселиш малко), а инач е - ДА, падали са и двете. Това, за което трябва да следиш са внезапни повръщания, нямащи нищо общо с храната и сънливост и отпуснатост на детето. До колкото чета, бебе си е ок, така че на този етап няма за какво да се притесняваш. Peace

# 3
  • Мнения: 2 746
Спокойно, случва се. Grinning

# 4
  • Мнения: 145
Мила не се притеснявай . Когато моето момче неше на 20 дена свекъра и свекървата са го сваляли по стълбите на блока и са наклонили количката и той се е изхлузил и е паднал по стълбите . Прибрах се , казаха ми паникьосах се и веднага на лекар и тя ми каза че нищо му няма и децата имат меки кости и не могат да се наранят до няколко месечна възраст . Сега сме на година и девет и сме идеално здрави . Споко не се притеснявай , слагай на безопастно място шезлонг , количка или кошара докато те няма  Peace

# 5
  • Мнения: 139
Падал е от кошарата ooooh! Беше на 10-11 месеца играеше си в кошарата,аз си имах някаква работа в другата стая и чух зверски рев и като го видях на пода косата ми се изправи,но освен няколко синки нищо му нямаше Mr. Green Няма страшно на бебчето ти му няма нищо,но за твое успокоение можеш да го заведеш при личната му Peace

# 6
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
И моята е падала и то не веднъж.
Знам за какво говориш обаче, аз също много се изплаших, бебенцата са с меки кости и не могат да се обият, обаче сега, като вече знаеш, че става подвижно го наблюдавай повече за да избегнеш или минимизираш поне подобни притеснения за теб    Hug
Щом си играе и е веселко няма му нищо, наблюдавай за повръщане и силен плач, само ако има такива признаци го заведи на лекар   Hug

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 337
спокойно мили4ка Hug Hug Hug Hug


стресът е голям наистина- май пове4е за мам и татко де Mr. Green


щом се е успокоила и сега е свежа- нищо й няма...тази възраст е мн опасна - постоянно шават....а ти не о4акваш такива умения Grinning

не се тревожи- не си лош родител,нито си безотговорна(знам,4е си го мислиш),но не е така Hug

И нашата тупна веднъж- сърцата ни спряха от ужас...след 5 мин тя весело играеше,а ние още се тръшкахме...вси4ко е наред Stop

# 8
  • Мнения: 735
Няма страшно,мамче!Всичко е наред.Моят син като беше около годинката падна от кошарата по гръб и си удари главата,а хем бях до него и чистех килима.Случват се такива неща.Знам, че е много стресиращо.И макар че моя син е вече почти на осем години аз още го изживявам трагично като падне и се удари. Hug

# 9
  • София
  • Мнения: 1 735
И дъщеря ми като падна направо бях ужасена и тя беше на 5-6 мес.Следи да не и се спи,дали следи ръката ти като я движиш.На килим или плочки е паднала?В повечето случаи няма място за притеснения.Бебчетата са като топчици.Ние след нк падания купихме кошара за игра.Тя почна да я прескача и да пада на глава от още по-високо,та я махнахме.Снощи падна от стола на темето си директно,върху плочките.Има ужасна цицина и звука от удара беше ужасен Cry.Просто искам да те успокоя,че това са нормални неща в ежедневието с бебите.

# 10
  • Мнения: 368
Спокойно, няма нищо. Нашето след като проходи стана целия една голяма цицина Simple Smile

Като бебе не ми е падал, защото го бях оставила да живее на пода на един юрган. Препоръчвам ти го, за да си спокойна.

# 11
  • Мнения: 8 999
Моята дъщеря тупна на 4 месеца. Тогава разбрах, че вече може да се върти като пумпал.

# 12
  • Мнения: 1 322
На 8 месеца направихме севтето от спалнята.

# 13
  • Мнения: 2 521
И моето падна от леглото на тази възраст.Какво да се прави-винаги ни изненадват с това обръщане.И аз си мислех че не може,но уменията им се подобряват с всеки изминал ден Simple Smile.Спокойно,вече ще знаеш че може,и ще внимаваш когато е на леглото.Когато имаш да свършиш нещо я оставяй в кошарата Peace

# 14
  • Мнения: 206
И аз се бях панирала, когато падна за пръв път на 6 мес., направо не можех да дишам от уплах, мислех само най-лошото.Но нищо не се случи, само си поплакахме до там.Сега си се удря най-редовно!

# 15
  • Мнения: 188
Ако до 24 часа не повръща и  не вдига температура всичко е на ред. Не се притеснявай - случва се!

# 16
  • Мнения: 567
Благодаря ви за успокоението момичета  bouquet Такъв стрес изивях...Ами тя си поигра и дойде време да яде,а винаги  когато я накърмя заспива...и си мисля дали да не и дам да спи ....Почти 2  часа минаха, тя игра, смя се и сега и е време да спи. Сега пак съм в дилема, а вече почти се наяде...

# 17
  • Мнения: 145
Благодаря ви за успокоението момичета  bouquet Такъв стрес изивях...Ами тя си поигра и дойде време да яде,а винаги  когато я накърмя заспива...и си мисля дали да не и дам да спи ....Почти 2  часа минаха, тя игра, смя се и сега и е време да спи. Сега пак съм в дилема, а вече почти се наяде...

Спазвай си стария режим  Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 537
хахха и ние сефтосахме паркета с глава Simple Smileпреди месец, мнооооого плакахме и двете, но после никакви лоши реакции за щастие.
не се притеснявай всички сме падали (предполагам) тъй, че прави са мамите споко Simple Smile

# 19
  • Мнения: 96
Моята дъщеря падна на 3 месеца от спалнята, влачила се като червеиче назад. Много бях уплашена и озадачена, не знаех как 3 месечно бебе може да пада, ама разбрах после Crazy
Щом детето е жизнено, не се тревожи, ако пък има нещо по притеснително отиди на лекар, там със сигурност ще те успокоят Peace

# 20
  • Мнения: 567
Благодаря ви   bouquet Обадих се на лекарката и тя ми каза каквото и вие ме съветвате. Засега е добре Peace

# 21
  • Мнения: 1 512
Моята падна на 4 месеца от спалнята.От тогава вече не я оставям сама на спалнята без да я наблядавам.Просто трябва да имаш 4 очи и 4 ръце ( това е да се развеселиш)

# 22
  • София
  • Мнения: 23 072
Когато дъщеричката ми падна за пръв път (обърна се с проходилката), аз ревах много повече от нея!
Първо - опипваш навсякъде. После следиш дали няма да започне да повръща (това в случай, че си е ударила главата). Както казва нашата лекарка - спокойно, на бебетата главите им са гумени  Mr. Green
Иначе не се притеснявай - колко още пъти има да пада  Wink

# 23
  • Мнения: 1 726
Успокой се:)
Дори и когато очите ми са били на 4-и пак е падала:)

# 24
  • Мнения: 250
Да, вече имаме 3 падания. Единия път даже беше до мен, за секунда си обърнах главата настрани и тя на земята  Sad. Щом се смее, значи всичко е наред  Peace

# 25
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
Успокой се:)
Дори и когато очите ми са били на 4-и пак е падала:)

Peace От сега нататък започват паданията Mr. Green. Дъщеря ми все още редовно пада отнякъде, нищо, че си ходи съвсем стабилно. А от спалня най-редовно и се случва като в повечето случаи аз съм до нея ooooh!

# 26
  • Мнения: 262
Ами то май почти няма дете да не е падало,моята колко пъти е тупвала на земята, няма как да не отделяш очи от нея особено като си сама с бебка. Единият фотьойл от хола го занесох в спалнята и го ползвах като оградка и пак е падала (от другата страна). А аз съм ревала повече от нея. 

# 27
  • Мнения: 6 713
Мойта бебка също падна на 5 месеца, но понеже сме с плочки дори си дрънна главицата на тях. Много ми беше притеснено, но бебетата не са толкова крехки, тъй че спокойно, едва ли нещо му има на твойто бебче. Peace
Следи да не е поспалива и да не повръща.

# 28
  • Мнения: 295
Преди една седмица и Крисето се пльосна от нашата спалня. Голям рев падна, но беше от шубе. Дебнах го един два дни, слава богу нищо му нямаше.

# 29
  • Мнения: 236
Ами ако не се е ударила сериозно-то всички деца падат.

# 30
  • София
  • Мнения: 10 312
Сокойно, миличка. Всяко бебе пада рано или късно. Чувала съм за майка, паднала заедно с детето си, за бебе, паднало от хладилник (било оставено в кошницата за кола отгоре), сто и едно прехвърляния от спалнята, кошарката, дивана, количката, плота за повиване...и още, и още...Пък и дъщеря ми не ми е спестявала подобни преживелици. Обикновено всичко се разминава без последици, освен дето майчетат си скъсяват живота с по няколко години от притеснение.

# 31
  • Мнения: 4 335
Да и моя беше паднал от спалнята,той реве и аз рева,на него му мина,той играи-аз още рева Mr. Green
Сега ми е смешно,ама тогава ко беше ooooh!

# 32
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Няма страшно,мамче!Всичко е наред.Моят син като беше около годинката падна от кошарата по гръб и си удари главата,а хем бях до него и чистех килима.Случват се такива неща.Знам, че е много стресиращо.И макар че моя син е вече почти на осем години аз още го изживявам трагично като падне и се удари. Hug

Ей, и при нас се случи подобно нещо, само че дъщеря ми беше на 8 месеца. Беше в кошарата, аз до нея - прибирам...И докато се обърна се беше прекатурила и се цопна по гръб.Бая се стреснах да не си е счупила гръбнака.... PraynigСлава Богу, че са жилави!

# 33
  • Мнения: 1 045
аз ще се зачудя ако има бебе което не е падало.Ако няма цицина и зачервяване не го смятам за обезпокоително,но ако има беж при педито.

# 34
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 003
Първото му(и засега единствено) падане  беше преди да направи 4 месеца.Най-гадното беше, че бях до него и не можах да го хвана.Много се уплаших и отидох в другата стая при мъжа ми с ревящо бебе на ръце.Той ни успокои и двамата и малко ми се накара.Мислех да се обадя на педиатърката, но като го видях малчо как след 10 мин. се хили и си играе с баща си се отказах.Сега очите ми са вечно отворени не на 4, ами на 8 да не падне пак.Засега не е успял и се надявам скоро да няма такова преживяване.

# 35
  • Мнения: 3 092
Спокойно де , ще пада , я .
И моята така се срина от спалнята и то не къде да е , а върху плочките ( спалнята ни е с плочки ) и на около 2-3 см .от ръба на едно шкафче .
Знам колко притеснена се чувстваш и аз бях така , но тези неща са неминуеми , случват се даже и да си в стаята .
Първото , което ме попита педиатърката беше - изплака ли веднага и повърна ли .Тя ми каза да се успокоя .
Съветвам те да направиш същото ! Hug

# 36
  • Мнения: 830
Не се тревожи децата на тази възраст са като гумени  Laughing, ако се притесняваш заведи я на лекар, но не и прави ренгенова снимка.

# 37
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Спокойно,на всяко дете се случва да падне.Моята дъщеря пада три пъти от спалнята,
която хич не е ниска.Само я наблюдавай да не е сънлива или да повръща. Peace

# 38
  • Мнения: 179
моя дребосък за пръв път падна на 4 месеца.Уж не можеше да се обръща,а някакси се прекатури на земята.Макар да е второ дете много се шашнах,разтреперах се,огледах го целия на голо за рани- слава богу беше ОК.И сега се случва да се изтръсва,постоянно се изправя и понякога пада и то назад-къде удря къде не главата,притеснявам се ,но как да го предотвратя,не мога.Виждам го,че вече почва да се държи,пази се,но още колко падания ще запишем......
Според мен най-важното е да се реагира адекватно,ако има нещо обезпокоително веднага на лекар

# 39
  • Мнения: 6 441
Спокойно,случва се,а и едва сега се започва.
При нашето първо падане педиатърката ми каза да го наблюдавам дали е сънлив,отпаднал и дали повръща.Ако не,значи всичко е наред.
За да се успокоиш,може да и се обадиш.

# 40
  • София
  • Мнения: 3 099
И аз се чувствах като теб, когато се изръси за първи път. За да е кошмарът ми пълен, се захласна и припадна. Полудях най-буквално. Но се оказа, че те са гумени и ако отсъства повръщане, сънливост, безапетитие, пиеш едно вино и забравяш!

# 41
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 318
Падала е веднъж от спалнята, добре, че по това време матракът беше близо до земята.
Много трябва да се внимава с децата, защото белята бързо и ненадейно става.

Леко падане не е е проблем, ако бебчето след това не е сънливо, не повръща, но разни горещи чаши, ютии, котлони.
Майчета, бдете над дечицата си!

# 42
  • Мнения: 233
Все едно аз съм го разказала. Сложих я посредата на леглото, на 4 месеца не може да се претърколи, но падна. Лекарката ми каза, че бебетата са гумени топки:-))) но трябва да се внимава

# 43
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Случва се , спокойно.
Моята дъщеря на 5 месеца падна от кухненската маса Embarassed , а от спалнята около 4-5 пъти е падала. Слава Богу нищо и няма , но и аз като теб при всяко падане направо откачам.
Звънни на педиатъра , ако си разтревожена много.

# 44
  • Мнения: 9 776
Дъщеря ми е падала два пъти и все от спалнята. Единият път аз бях до нея Shocked, вторият път - баща и. Както виждаш - случва се. Дано отмине по-бързо твоята уплаха, на бебето вече е минала Peace.

# 45
  • Мнения: X
Голямата никога не ми е падала, но малката 3 пъти  Crazy
С това искам да ти кажа, че щом е паднала веднъж, може да пада пак, просто има доста шавливи дечица и трудно ги овардваш.

# 46
  • Мнения: 2 447
Първия път падна от дивана.Така рязко и бързо се извъртя,че баба му която стоеше до него на разбра какво стана.И от спалнята е падал.Щом бебка и бодра,не мисля че има от какво да се притесняваш

# 47
  • Мнения: 1 558
Малката още не е падала,но сина ми....... ooooh!

# 48
  • Мнения: 567
Благодаря на всички   bouquet

# 49
  • София
  • Мнения: 3 064
Добре дошла в клуба! Все по-често ще се случва, бъди нащрек и не подценявай детето - те имат светкавични движения и могат да те изненадат винаги!

# 50
  • Мнения: 1 725
Ох, като ви изчетох, се притесних сега пък - моята доста повече е падала. На 4 месеца, мисля, беше първия път, аз бях в същата стая. Кърмех я на дивана, но на една възглавница, за да ми е по-нависоко и удобно и станах за малко, като я оставих на възглавницата - груба грешка, това я улесни в движенията и и се преобърна като топка  ooooh! И от спалнята е падала. После купих нов матрак, направо на земята, но пък е височък самия матрак и докато свикне да не пада от него, няколко пъти ги направи, като аз не винаги съм била там, естествено, за да видя къде се е наранила. Рядко са се получавали щети - синини и др. В заведение веднъж баща и не успя да я хване като се хлъзна и падна от сепарето и от този удар и остана белег. Но какво да правя като е такава панта!  Sad  Нали я сравнявам с други деца - те стоят кротко разглеждат я, а тя само за малко се спира, през другото време е вечно в движение, често се джаска, като пощурее или и се пританцува. И сега си пада, често се спъва докато ходи. Но поне се е научила да пада! И не плаче, понеже има контрол при падането.

# 51
  • Мнения: 568
Аз не знам пък бебе да не е падало.Май и така разбираме новото упражнение ,което са усвоили.

# 52
  • Мнения: 258
Не се притеснявай Hug, когато малкия падна за първи път (бяхме горе долу на 6-7 месеца) и аз влязох тук да търся има ли други "ужасни" майки като мен, защото се чувствах толкова виновна, но с течение на времето и на разговори с други мами се успокоих. Сега вече сме големи и като падне вече не плача с него, но знам как се чувстваш. Просто не се чувствай виновна, защото тези неща се случват за секунди...

# 53
  • Варна
  • Мнения: 11 340
На 2 месеца и половина изтървах Мони от портбебето - някъде от метър височина. Не знам как се извъртя и измъкна, уж не можеше да мърда много. ooooh! Тупна на главата си върху мозайка. Tired Много сериозно се бях уплашила - ревах 10 пъти повече от нея. Нашата докторка ми каза същото - "главите им са гумени".

Не се притеснявай, тепърва започват паданията... Peace

# 54
  • Мнения: 121
И ние сме падали. Веднъж на шест и веднъж на седем месеца.
И все от спалнята. Втория път аз си бях виновна, бях без батерии от безсъние, направо изключих, че се движи и най-спокойно отидох да му донаправя мляко, когато  smile3511  newsm61
Най-гадното беше, че когато споделих с една "приятелка" тя за успокоение ми каза " ауууу, абе пазете го това дете, че ще ви го вземат социалните".  Rage
Няма да описвам как се почивствах.  newsm45 .Вината ми се утрои!
Та спокойно, случва се. Бъди нащрек и не позволявай да те критикуват.
Никой не е бил на твое място в този момент!  smile3503

# 55
  • Мнения: 1 817
Малкият падна точно на тази възраст /5мес. / И аз много се бях притеснила. То май няма НЕпаднало бебе.
Ако бебка е спокойна и няма промени в навиците, няма нужда да я водиш на лекар.

..........
Най-гадното беше, че когато споделих с една "приятелка" тя за успокоение ми каза " ауууу, абе пазете го това дете, че ще ви го вземат социалните".  Rage
Няма да описвам как се почивствах.  newsm45 .Вината ми се утрои!
  smile3503

Лелее, какви хора има -злобиии  ooooh! УжасТ Confused

# 56
  • Мнения: 2 334
Дъщеря ми не е падала ,но знам че като се случи това трябва да се наблюдава 24 часа дали детето няма да има някакви реакции.

# 57
  • Мнения: 2 960
..........
Най-гадното беше, че когато споделих с една "приятелка" тя за успокоение ми каза " ауууу, абе пазете го това дете, че ще ви го вземат социалните".  Rage




далеч от такива "приятелки".Вярно е ,че трябва очите ни да са на  шест ,ама стават такива неща.Просто трябва да се наблюдава детенцето и да се следи дали всичко е наред !!!

# 58
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 863
Дъщеря ми падна за пръв път на 4 месеца, от повивалника. Това е около метър височина. Аз не бях в стаята, баща й я гледаше уж, ама... Такава цицина имаше на главичката, милата...
Бях чувала, че докато плачат силно е ок, но ако започнат да плачат вяло и да са отпуснати, да ги види лекар. Тя заплака точно така.
Хукнахме ние към Пирогов, но там трябваше да минем през 5-6 кабинета, чакане, преглеждане, бебка се изнерви още повече, че не й давах да спи, докато не приключим с прегледите, абе, ужас!
Измъчих детето в пъти повече, отколкото я е заболяло при падането.  ooooh!
Тогава се зарекох, че каквото ще да става, няма да позволя да падне пак.
Е, след няма и месец падна от спалнята. Този път не се удари, но аз се чувствах толкова виновна.  Sad
Сега започна да се изправя, скоро и ще проходи - още колко падания ще има. Само да сме по-внимателни и да ги предпазим от сериозни наранявания, това е важното според мен.  Peace

# 59
  • Мнения: 660
Ох моя и той гоялм калпазан и дивак,от малко бебе все се въртеше,шаваше,беше на около 5 месеца като падна от дивана в хола и му се наду ушето,голям страх и рев преживях тогава...После е падал сериозно ощ еняколкоп ъти,последният беше скоро,удари се на стъклена холна маса отзад и бягахме в спешнотомнищо сериозно с еоказа,че му нямало,но ранат азарастна бавно.Просто понякога не може да ги опазим на 100 процента,дано Господ ги пази,когато ние  не успеем... Peace

# 60
  • София
  • Мнения: 3 524
хм точно като беше на 5 месеца падна за 1 път, и аз го бях оставила на средата на спалнята, и ужасно се стреснах и притесних (добре че спалянта ни е ниска ooooh!).
слава богу му нямаше нищо но след това внимавах доста повече  Rolling Eyes

# 61
  • pomorie
  • Мнения: 848
няма страшно почти всяко дете е падало...

# 62
  • Мнения: 1 740
И моят калпазанин падна 2 пъти от спалнята. От тогава и за секунда не го оставям сам на спалнята.

# 63
  • Мнения: 58
Не се притеснявай,
тези неща стават и не е толкова страшно-щом се смее вече.
Първия път,когато Вики падна и аз като теб бях мн. притеснена-
дори цицинка му беше излезнала,но нищо не му стана.Като го заведох при доки,
тя каза по-добре на земята да го оставям.И тогава си казах,че нямя повече да го изпускам от очи....
 Embarassed е падна още два пъти

# 64
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Падал е, падал е .....катоповечето деце тук. Не може да я опазиш, още колко падания  ще има.
Сина ми е падал от леглото, от масата, с проходилката по стълбите.....

# 65
  • Мнения: 3
На малкия му ударих гавичката във вратата докато го носих към банята. Сега сме в болница защото има малка вдлъбнатина на черепа, колкото левче и толкова е потънало ... тия доктори ми изкраха акъла - как след време можело да стане нещо и т.н.
На рентген го снимаха , сега чакаме резултати от скенера а е само на 2 месеца а той си се държи съвсем нормално,няма симптоми на сътресение.....
 Дежурния доктор снощи даже ме навиваше операция да му правят.......щели да направят малка дупчица през която да изтикат хлътналото с пълна анестезия - за дете на два месеца !  Не знам , направо сме луднали двамата... а друг лекар казва че няма нужда от такава намеса ...

Последна редакция: вт, 28 апр 2009, 14:02 от n.v

# 66
  • Мнения: 2 521
Милото фъстъче Confusedдано всичко да е наред с него.Излезнаха ли вече резултатите от скенера?Ако те са добри не мисля че ще се стигне до операция.Ако настояват за това обаче,според мен посетете някой добър специалист за още една консултация.Не пишеш във кой град сте?Доста сериозно звучи това което описваш,но щом малкия няма никакви симптоми много се надявам всичко да си е наред Praynig.Ще чакам да пишеш какво е станало.Още вчера прочетох,но не писах и доста ви мислих снощи.
Можеш да пишеш и да зададеш въпрос към д-р Огнян Бранков тукhttp://www.pedsurg.net/forum/

Последна редакция: ср, 29 апр 2009, 13:58 от galina_743

# 67
  • Мнения: 3
резултатите от скенера са ок.  Притесненията бяха напразни, само дежурния дето ни наплаши

# 68
  • Мнения: 1 740
n.v радвам се че всичко е наред с малкия и сте се разминали само с притесненията.
От тук на татък само хубави моменти.

# 69
  • Мнения: 108
Тъкмо се бях похвалила,че съм я опазила до сега и онзи ден -хоп от спалнята на мокета Shocked.Случват се тези неща

# 70
  • Мнения: 51
Не се притеснявай мила.Щом се смее вече значи всичко е наред. Ние още не сме падали, но не се е и обръщала повече от 1 завъртане.

# 71
  • Мнения: 805
Аз не знам бебе да не е падало...

# 72
  • Мнения: 567
И аз си мислех, че ще я опазя, но....
Аз не знам бебе да не е падало...
Peace

# 73
  • Мнения: 1 168
Ако до 24 часа не повръща и  не вдига температура всичко е на ред. Не се притеснявай - случва се!
Признаците за мозъчно сътресение се проявяват в рамките от 24 до 72 часа след падането. Вероятността да се получи такова е ако си е ударило главата, но вероятно не можеш да си сигурна /моята като падна хем бях до нея и пак не бях сигурна ударила ли си е главата или не - толкова бях паникьосана. А, да, и падна от спалнята естествено/. Симптомите обикновено, както са казали момичетата са повръщане /но не еднократно, а по-обилно и по-начесто/ и сънливост. За други не съм сигурна.

Знам, че няма да ти прозвучи успокоително, но тепърва ще се пада ...

# 74
  • София
  • Мнения: 606
ООО да, падали сме и падаме. Хем внимавам, на година и девет месеца сме , махнали сме на леглото пръчки за да си излиза когато иска и да не скочи и вчера малко след слагането за сън е скочил с главата надолу... така и не разбрах през дупката ли е паднал или е скочил над решетката... Разминахме се с цицина на челото... следях за повръщане и сънливост... липсваха и днес пак лудеее....

# 75
  • Мнения: 200
elipepova , споко бе жена! Щом се смее смей се и ти, първия път като падна детето и аз се паникьосах ама сега вече, правя се, че нищо не е станало, защото иначе такъв вой ще нададе, че и у вас ще се чуе  Laughing
Сега вече пада по два пъти на ден, но  с повече финес  Laughing

# 76
  • Мнения: 1 085
И аз първият път като падна много се уплаших. Звънях на всички възможни лекари. И с дни го гледах под лупа.

# 77
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Първото е падане е първо, защото поставя началото на редица падания.Много е притеснително, не че ще свикнеш, но поне ще започнеш да контролираш уплахата. Притеснително е ако бебето започне да повръща, да спи повече от нормалното, ако има следи от кръв...И аз много се шашках, но претръпнах.

# 78
  • Мнения: 1 085
Първото е падане е първо, защото поставя началото на редица падания.

 Joy

Не е възможно да се каже по - точно!

# 79
  • София
  • Мнения: 3 610
Да,наистина неможе да се каже по-точно Mr. Green Аз го изпуснах малкия на 5дена Sad  (заспала съм докато го кърмя)и то от високо и на паркет.Той дори не се събуди,а аз се тресох цяла нощ.

# 80
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Всички падат естествено Wink
Преди да навършат 2 год. едната получи комоцио, а другата си счупи ръчичката. А паданията им са безчет.
С времето се свиква.

# 81
  • Мнения: 998
И нашите падания са доста ,хем не се отделям от него.
Сега новият хит е да се качва по всички видове столо-
ве ,легла ,дивани.
Разхождам се по цял ден на нокти заради това.

# 82
  • Мнения: 149
Ако бебето не падне отнякъде поне 3 пъти докато навърши една годинка, може би е под нон-стоп наблюдение и държане на ръце. Моята падна 2 пъти през 6-ия си месец, размина се с малки цицинки отзад на главата и уплаха. Аз дори бях по-зле от нея когато чух пронизващ рев и я видях на земята, а тя малко си поплака и я гушках. Дано да се разминаваме с удрянията така и занапред Praynig

Общи условия

Активация на акаунт