Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Родители на близнаци и породени
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Тази тема май вече е коментирана доста пъти в другия форум, но аз пак да попитам.
Понеже вече е време да купим памперсите и мокрите кърпички за родилното (а пък и за след прибирането вкъщи), тази събота сме решили да ходим до "Метро", че май там ще излязат по на сметка (само за болницата ще трябват около 100-тина бройки - по 5 броя на ден за всяко бебе). Можете ли да ми препоръчате някоя марка (напоследък чувам не особено ласкави отзиви за "Памперс", а за други просто не се сещам). Кърпичките също "ме хвърлят в музиката" - има какви ли не - с алое, с лайка и т.н.
Цитирай

София

Миличка относно памперсите в началото ние бяхме на Fixies(немски) обаче не знам дали сега ги внасят и Hugis или такива които започват не от 3кг а от 2. Разбираш - заради мерките ни. После за да спестя парикчи през деня им слагах по - евтинки Baby sisters , Happy babies , а за през нощта им слагах Pampers.
Сега ползваме такива без алое защото едното ми  момче се обрива. (bimbo&bimba , Mammia, Fipiи др )
За кърпичките си взехме от МЕТРО - Aro (не са лоши) - сега има голямо разнообразие наистина. Дори наскоро попаднах на Нивея с крем - много за готини .
Цитирай

Теди, много ти благодаря. Да си призная честно - някои от марките, които си изброила не ми говори нищо (ще има да се "зверя" по щандовете  Shocked ). Трябва да си ги запиша преди да тръгнем да купуваме.  Very Happy
А тези кърпички Aro - не са ли същите, като освежаващите кърпичките за възрастни (белички със сини надписи)? Ако са те - сигурно наистина са добри - аз често си купувам такива.
Цитирай

Of the present and into the future

Мила Азаф,от на4алото до сега използвам само ''Хъджис'',пробвала съм  вси4ки марки,които има на на6ия пазар и стигнах до извода,4е те са най-удобни. Laughing
Един ка6он от 164 бр. при нас струва 28$,как е в БГ?
Мокри кърпи4ки си вземам на ''памперс'',сега пуснаха едни с лавандула,страхотни са!
Мися,4е ще трябва да пробва6 от вси4ки марки,за да ре6и6 кои са най-добри,затова като на4ало-не се запасявай с много. Wink

П.С.Защо трябва да си носи6 памперси в родилния дом,те не дават ли оттам? Embarassed
Цитирай

Варна

Ние сме твърдо на Памперс - еднократните пелени и кърпичките. Много съм доволна от тях, но ти сама ще откриеш кои ще са ти на удобни и изгодни. Тези с алое не всички деца ги понасят добре - едната ми дъщеря се изрива от тях.
На Хъджис са също много добри, но са по-скъпи.
Цитирай

twins_mama написа:
"П.С.Защо трябва да си носи6 памперси в родилния дом,те не дават ли оттам? "

В родилното дават всичко (шишета, биберони, дрешки за бебите, нощници и т.н. за майките), с изключение на памперси и дамски превръзки. Твърдят, че идеята била майките сами да си изберат каква марка ще ползват, а аз си мисля, че е заради икономии, но нямам нищо против (и без това от години ползвам само 1 марка превръзки и не бих се навила на други).
Тези "Хъджис" също не съм ги чувала (ама то аз други освен "Памперс" не знам и затова питам). Щом вече 2 мами ги хвалят, може и от тях да пробвам. Сигурно наистина ще взема поне на 2-3 фирми, за да ги пробвам.
А дали няма някакви неароматизирани кърпички (натурални)?
Лошото е, че още нямам никаква ориентация - нито в качество, нито в цени.  Rolling Eyes
Цитирай

Barcelona, Spain

Цитат на: twins_mama
П.С.Защо трябва да си носи6 памперси в родилния дом,те не дават ли оттам? Embarassed

Има места, където и нощница и чаршаф не ти дават, не само памперси, всичко де носи от вкъщи....
Цитирай

vedrra написа:
"Има места, където и нощница и чаршаф не ти дават, не само памперси, всичко де носи от вкъщи...."

Естествено, всичко зависи от болницата. Аз лично не бих отишла в такава.
Цитирай

Шумен

Ох, темата е доста стара, ама мен сега ми дойде до главата и реших да ви разкажа. Ние почнахме на Памперс, нали уж са най добрите, а и само на тях намерихме от 2 до 5 кг., но все сме със изприщени дупета и нищо не помага. Вече не знам какво да правя, а не смея да ги сменя да не стане по-лошо. Дайте съвет моляви.
Цитирай
Ние сме пробвали Pampers, но след като открихме Huggies (имат и размер 2-5) сме само на тях, много добре поемат и не предизвикват никакви възпаления. Ина4е в на4алото трябва да мажете доста дупетата с крем (на цинкова основа), аз използвах на Johnson.
Кърпи4ки също използваме или Huggies или Pampers Sensitive, но винаги ги мия с вода след като сваршат голямата работа.
Успех
Цитирай

Шумен

Благодаря много, наистина ще пробваме с Huggies. А кърпичките ползвам някаква куча марка, може би е от тях. Ще ги сменя. Ох, пазара е пренаситен с хиляди продукти, направо се побърквам какво да избера. Ще послушам съвета ти Vex, благодаря ти още веднъж.
Цитирай

софия

ние сме на Pampers Newborn, имат 2-5 кг 44бр в пакет, нямаме оплаквания. Мокрите кърпи също са на тази марка. Дупетата мием почти при всяка подмяна.
Скоро минахме на другите Памперс-и 3-6 кг Laughing, дано и с тях да сме о.к.
Цитирай

Шумен

Момичета оправихме дупетата newsm44. Намерихме един крем чудо - Baby Tan. Много ефикасен. За няма два дена и дупетата станаха пак белички. Вече не вярвах, че ще ги видя здрави. Ако имате нашият проблем не се чудете.
Цитирай

софия

Baby Tan   е страхотен, бях го похвалила в една друга тема, но явно не си попаднала на нея. Оце едно потвърждение, че не винаги марковите стоки са толкова върховни.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.