Ница

  • 7 918
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 094
В Ез има и фабрика за парфюми - Фрагонар - друга моя страст................отпред пред фабриката има една колона, по която тече розова вода...това за ценителите! Grinning

# 16
  • Мнения: 7 605
В Ез има и фабрика за парфюми - Фрагонар - друга моя страст................отпред пред фабриката има една колона, по която тече розова вода...това за ценителите! Grinning

Тя е само малък филиал, "истиснката" фабрика е в Грас  Wink

# 17
  • Мнения: 3 094
В Ез има и фабрика за парфюми - Фрагонар - друга моя страст................отпред пред фабриката има една колона, по която тече розова вода...това за ценителите! Grinning

Тя е само малък филиал, "истиснката" фабрика е в Грас  Wink

Да, защото в цеха в Ез има и екскурзовод да ти обясни цикъла, вложиените суровини, процесите и прочие тънкости на занаята. Simple Smile Иначе в Грас е самата индустрия.
Апропо из прованс има доста малки парфюмерийни къщи, които пускат само ограничени бройки.

# 18
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Аз не съм сигурна, че кола под наем ще ви е необходима - французите имат толкова уреден обществен транспорт, че са се погрижили да направят възможно достигането до всяка една точка. А Ница се обхожда на крак (+трамвай), поне за нас не беше проблем  Peace
Автобусите са на всеки един час, като помня за Сен Пол, че последният беше към 7 вечерта, на нас първоначално ни се струваше рано, но след целодневно ходене разбираш, че това си е съвсем приличен час  Grinning снимка на разписанието на рейсовете от Ница Simple Smile Самата Ница вечер е много романтична и "будна" до късно  Wink

За Сен Пол ще допълня, при възможност минете през La Colombe d'Or - там са отсядали Пикасо, Матис, Шагал и са заплащали за обяда си с картини. В целия Прованс може да видите как играят Pétanque - на мен ми беше много интересно (мн. автентично някак)! И провансалската кухня е неповторима - заслужава си да проучите предварително местните специалитети и там на място да опитате каквото и колкото може  Grinning Аз си донесох и прилично количество Herbes de Provence вместо сувенир (в куфара ми всичките ми дрехи миришеха на провансалска подправка и мъжът ми и до ден днешен, като му готвя, ми казва "ммммм, ароматът на жена ми от медения ни месец"  Mr. Green)


За парфюмите - Грас - Grasse наистина e известен като тяхна столица (но самият град не е нещо особено) Hug Ох, 4 дни са малко... за Ница са ОК, но за обиколка около нея  no Ще се зарибите за още едно пътуване и ние само се чудим кога ще се върнем да наваксаме изпуснатото  Mr. Green На Tatjana мога само да завиждам, че е живяла в този край  Hug
Докато пиша, има публикувани отговори, съжалявам, ако дублирам информация  Peace

П.П. А за пазара на цветята в Ница стана ли дума? Още една атракция  Peace

# 19
  • Мнения: 605

П.П. А за пазара на цветята в Ница стана ли дума? Още една атракция  Peace

Не  Simple Smile, но звучи интригуващо. Обичам цветя. Снимките ми от Лондон през август са основно на цветя  Simple Smile

# 20
  • у дома
  • Мнения: 258
момичета, чудесна темичка. Добре че я открих.
Ние както мислехме да караме медения си месец в Анталия...така и зарязахме идеята.
Сега вече всичко е резервирано за Милано (1 нощ) и 6 дни в Сен Тропе.
Определено ми се иска да посетя каквото мога, докато сме там и още мислим варианта дали да наемаме кола или не.
И като прочета всичко (че сега нямам време и тръгвам от работа), ще ви питам. Имам време до средата на май все още.

# 21
  • Мнения: 3 094
И за нещо не толкова популярно се сетих - между Тулон и Ница (на десетина километра от Тулон) има едно градче - Ийер (Hyere). От него тръгва кораб (тип комета) и за 15 минути сте на остров Поркрол (Porquerolles). На този острав (и на останалите три от групата) не се позволява на туристите (а и няма възможност техническа - няма ферибот) да преминат с коли. така че всичко на гръб и в ръце и на острова( Историята му е следната - преди 50-тина години белгиец открива златни залежи в Бразилия и ги индустриализира. Купува острова и го подарява на годеницата си и бъдеща жена холандка. Всичко екстра, но наследниците им не могат да платят заем наследство и го даряват на френската държака като запазват няколко мънички терена. Чрез този акт острова се запазва такъв какъвто е бил и е забранено да се строи. Даже местните нямат право да променят къщите - могат да ги ремонтират или да построят същите. Всичко е прекрасно - диви плажове, уютни фамилни хотелчета и ресторанти - най-популярният е Ле Глисин . малко е тъпа директорката му, ама карай Grinning. Има залив със страхотни яхти. Единствената особа с по-голямо имение е френската актриса Милен Демонжо (от времето на майка ми, на повечето от вас от времето на бабите ви , вероятно), която е била снаха на френския автор на криминални романи Жорж Сименон.

# 22
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
За транспорта не помня как беше. Мисля, че имаше автобуси. Таксита също, но цени не знам.

Цените на такситата във Франция са високи (в сравнение с други европейски градове де) - в Марсилия например от летището до центъра е 60 евро, в Париж - може и повече.

# 23
  • T"A
  • Мнения: 2 515
За транспорта не помня как беше. Мисля, че имаше автобуси. Таксита също, но цени не знам.

Цените на такситата във Франция са високи (в сравнение с други европейски градове де) - в Марсилия например от летището до центъра е 60 евро, в Париж - може и повече.

Изобщо не са необходими таксита при наличието на такъв обществен транспорт  Peace От Ница до близките градчета и курорти има и влак, и автобус, автобусите са начесто.

Ние във Франция пътувахме само с обществен транспорт, едва в Италия си взехме рент-а-кар, "границата" преминахме с влак.

# 24
  • Мнения: 605
И за нещо не толкова популярно се сетих - между Тулон и Ница (на десетина километра от Тулон) има едно градче - Ийер (Hyere). От него тръгва кораб (тип комета) и за 15 минути сте на остров Поркрол (Porquerolles).

Купих си карта на Франция  Simple Smile и с голямо съжаление видях, че този остров е твърде далеч от Ница с оглед на 4-те дни, с които разполагаме   Sad


П.П. А за пазара на цветята в Ница стана ли дума? Още една атракция  Peace

  Simple SmileА нещо повече за пазара на цветята? Лесно ли ще го открия, в центъра ли е?

# 25
  • T"A
  • Мнения: 2 515
  Simple SmileА нещо повече за пазара на цветята? Лесно ли ще го открия, в центъра ли е?

Да, лесно ще го откриеш, не давам обяснения, защото не се знае от къде точно ще стигнете до там (т.е. където ви е хотела). Иначе е популярно за посещения място - Cours Saleya, и местните също ще ви помогнат (в този край има повече англоговорящи, отколкото в Париж - с такова впечатление останах  Grinning)
Най-хубаво е сутрин рано да минете от там, съвсем друга е атмосферата от Лондонския, в Ница на пазара все едно си в миналия век, има и сергии за антики в стария град, още повече подсилват това чувство  Grinning В Google напиши Nice flower market - ще ти излезе доста инфо   Peace

# 26
  • Мнения: 605
В Google напиши Nice flower market - ще ти излезе доста инфо   Peace

Благодаря, незнам защо съм решила, че няма да намеря нищо френско на английски  Grinning.

Хотелът ни е Massena, така че явно е доста близо. Ще разгледам пазара рано сутринта  Grinning

# 27
  • Мнения: 339
Благодаря и аз за темичката! Ще сме в Монако и района от 27/04 до 2/05 и много се вълнувам Simple Smile На 28 и 29 ще сме изцяло заети с едни семинари, но после планирам хубава разходка. Ходи ми се на всички места, за които сте писали! Поздрави и чакаме още интересни и любопитни неща за там, ако се сетите Wink
  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт