да давам ли антибиотик?

  • 4 565
  • 53
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 44 097
slava73 -  за моя радост моето и с 39,3 не е на парцал, а подскача като кукуряк из къщата...само става малко по-нервен....
37,2 няма и да разбера ако има..... 1 път е бил като парцал - от обезводняване и влязохме в болница, Т нямаше обаче особено и АБ не е пил и тогава, дори лекарства не му даваха.....
Но и за 37 градуса АБ не бих дала, освен ако някой не ми докаже че е бактериална инфекция(уро инфекцията ни беше с такава Т и пи АБ на 4 месеца - лошо няма).
Но ако е вирусно, дори да му е зле на детето, просто няма смисъл, защото АБ, вируси не лекува....

# 46
  • Мнения: 2 237
Явно имате доста нерви да гледате детето си с Т 37,2 на парцал. Моето момче сега е така отпуснат, с кашлица и бистри сополи. В момента го втриса и яде много малко, от три дни сме само по една ябълка.
 И на мен не ми харесва АБ но без него не може. Започна се с кашлица един два пъти през ноща а на другия ден сополи като вода, и висока Т 39,0 а сега постоянно му е студено.
 Нашата ни изписа Амоксиклав, Тусавит за кашлица и витамин С. Сега Т му е 37,2 но е все в леглото, като му дам Нурофен за 6ч е добре малко по-игрив поне ходи из стаята и си играе, после пак на леглото. Така че се налага да се дават АБ.

Slava73,Това ми прилича на чиста настинка. ThinkingМоята дъщеря беше с абсолютно същите симптоми, но се оправи без АБ за няколко дни.Не се притеснявай че не яде,нормално е.Сега организма се бори и не му е до ядене.
За мен т-ра 37,2 не е температура.Не мога да се съглася с теб че не може без АБ.Аз и дъщеря ми сме живото доказателство за това.Всеки път като се разболее веднага и се изписват АБ, без антибиограма, без диагноза, без никакви изследвания.....Никой не може да ме убеди,  че това е нормално.Не и ги давам.Лекувам си я у дома и най-често се оправя за 2 дена.На лекар ходя само за да я преслуша , тъй като аз не мога.С това предписване на АБ за щяло и нещяло скоро няма да действат вече на бактериите....Да видим тогава какво ще предписват на децата ни.

# 47
  • Мнения: 145
Аз не мога да разбера защо водите децата си на лекар, щом изобщо не сте съгласни с мнението му и търсите второ, трето и четвърто мнение, докато то не съвпадне най-накрая с вашата представа за лечение!
Честно - лекувайте си децата сами, не губете времето на докторите.

Извинявай, че ще ти опонирам, но защо трябва да се съглася с мнението на лекаря?
Та той изписва лекарствата наизуст, налучквайки!
Ако освен преглед беше назначил ИЗСЛЕДВАНИЯ, с които да докаже необходимостта от назначеното лекарство - в случая АБ, тогава ДА! ЩЯХ ДА ДАМ АНТИБИОТИК ВЕДНАГА!
Но да се доверявам на лекар, който още на първия ден назначава АБ без доказана бактериална инфекция  #Crazy
И когато водя детето си на лекар, аз го водя защото то има нужда от медицинска помощ и очаквам лекарите също да реагират адекватно, когато имат притеснения за евентуални усложнения - не да изписват АБ наизуст, за да си измият ръцете и да спят спокойно, а да назначат изследвания!
Това е моето дете и не ми е безразлично какво ще приема като лекарства и също така не съм длъжна да се доверявам на всеки за всичко, особено когато става въпрос за здравето на децата ни!

Съжалявам, че стана толкова дълго, но наистина се ядосах!

# 48
  • Мнения: 1 820
Първо моето мнение е че щом сте ходили при друг лекар,защото личния го е нямало е напълно нормално да се застрахова и да изпише АБ.Едно че той не познава детето,не знае как реагира то на едните сополи и червеното гърло и друго че е "чужд"  PeaceЕ,друга тема е като си е личния и пак си изписва АБ по хавата.
Това дали ще дадеш АБ или не си е твое решение.Обаче аз също не разбирам защо щом познавате лекаря си и знаете че изписва АБ за едното нищо,въпреки това си продължавате да ходите при него? baibibi това иска да каже,най вероятно!Не съм привърженик на АБ,против тях съм.За това съм си избрала лекар който да ми допада,харесвам и му вярвам.Не да отида при него,да не ми хареса мнението му,и да хукна на частно по други!
А при Т 37.2 да се дават Панадол и АБ направо ме хвърли в шах! ooooh!Преди седмица дъщеря ми беше с 39,иии...може би трябваше с чаршафа да я увия?Не свалям Т под 39  ooooh!И Аб не пи,но всеки ден бяхме на преглед,да може личния да я следи  Naughty
За какво се ядоса Jil2003 ?Както казах вече всеки сам решава къде да води детето си и на кога да вярва.Обаче извинявай ама не може при всяка Т да ти пускат гърлен и носов секрет,или друго изледване.Има моменти в който 3 дни до като ти станат резултатите,може да е фатално.Един нормален лекар разбира какво е от една проста кривна картина.От там нататък мисля че ако има нещо съмнително,ще пусне и други изследвания  Peace

# 49
  • Мнения: 145
Значи, може за такава Т да изписва АБ, а не може да пусне изследвания? newsm78
Нещо не ми се връзва такава логика на нещата!
Щом е изписал АБ, значи състоянието на детето не е било добро и лекарят смята, че са възможни усложнения (за какво иначе се изписва АБ?), поне такава е логиката, нали???
Аз мисля, че това са достатъчни основания за назначаване на изследване!
Не съм казала никъде, че за всяка хрема се налага пускане на секрет, но и противно на логиката е да се назначава АБ още веднага на първия преглед - нали се чакат поне 3 дни! Значи, или докторът се презастрахова, или предполага влошаване на състоянието - мисля, че първото не подлежи на коментар, а ако е второто - налагат се изследвания!
Вещице, Не че се карам с теб, просто съм изпатила много от лекарите, затова съм толкова ядосана!  Peace

# 50
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
Момичета, малко по принцип и наизуст започнахме да обобщаваме и изместваме основния въпрос-при тези симптоми да даде ли момичето АБ.
Естествено, че има спешни състояния, при които бързото даване на АБ, дори без антибиограма, е животоспасяващо-например малката на кръстниците беше с бактериален менингит и се развиваше в рамките на часове, тогава само настояването на майка и за АБ я спаси от усложнения и днес е живо и здраво детенце без никакви поражения от тази сериозна болест.
Но има и случаи, при които АБ не само не е желателен, а изобщо неприемлив вариант-ами варицелата например също почва с температура и червено гърло, докато избият пъпчиците?
Така че, майчиния инстинкт е най-важното в момента, както и проследяването на детето ежедневно.

# 51
  • София
  • Мнения: 418
Здравейте отново,

Ние се разминахме без АБ. Темепературата спадна и от близо два дни не се е качвала. Сега обаче малката има силна хрема и когато я сложа да легне се дави от стичащите се течности в гърлото и. Тази сутрин пак я водих да я преслушат и ми казаха,че гърдите са чисти. Изписаха ни капки за носа Бивацин и сироп за кашлица Биокс-тими. Това добре,но да давам тези лекарства на детето се оказа почти невъзможно. Тя се дърпа, плаче и ме блъска. В следствие на това повече сироп и капки има по дрехите отколкото в устата и носа  Sad  Не знам какво да правя и се надявам само хремата да се оправи по-скоро.

# 52
  • Мнения: 7 201
marta7,хубаво е,че сте се разминали с АБ. Peace
Сиропчето е много приятно на вкус,чудно защо имате проблем. Rolling Eyes А иначе намери начин да слагаш и к-ките,за да пресушите хремата.И ще те посъветвам често да промиваш нослето с физиологичен разтвор.
Късмет, и ви желая скорошно оздравяване! Hug

# 53
  • София
  • Мнения: 44 097
давай със спринцовка  под езичето, така не може да плюе. или питай дали не можеш да го смениш с друг или с тантум верде....
този сигурно й нагарча.....

Общи условия

Активация на акаунт