Силните жени - проблем за мъжете???

  • 4 462
  • 52
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 59
В последно време и аз се замислям над подобни въпроси. Оглеждам се и оставам с впечатлението, че мъжете- дори силни, компетентни, финансово стабилни, красиви и т.н.- не са наясно с цялостната концепция за живота. Жените сякаш са в основата на семейството, те мислят за всичко, работят, учат, въртят всичко, предвиждат, палнират, интересуват се за себе си, за мъжа си, за децата, за училищата за всичко, но някакси намират "идеалната" семейна среда само, когато принизят качествата си. Не харесвам и модела, предлаган в много теми, за фино направляване на мъжа, теорията за главата и шията. Благодаря за вица на JFR, но това е самата истина, хората си влиаят и са заедно, за да се ценят. Повечето жени не се надпреварват, те са себе си, но неправилно разбрани от половинките си. Симптомите, които са описани са характерни и за най- оправните и невероятни мъже. Дори в модела жена с главно Ж и мъж с главно М се наблюдават тези симптоми.

Имам един въпрос щом мъжете са толкова умни и т.н.- защо и в гимназиите и в университетите, приема е на половина? Защо им трябват гарантирани места на мъжете за т.н. престижни учебни заведения?

# 31
  • Мнения: 2 175
Мисля, че преди всичко проблемите са в самия избор на партньор..
Когато сме по-млади, избираме повече "визуално" и "сексуално"..Не се задълбаваме много -много в това, какви са амбициите му и дали са реални..
На комплексираните мъже, силните жени им пречат - със сигурност..
В него му е заложено да е по-силен, по-знаещ и по-можещ..Конкуренцията от близкия най-боли..Това за истински силните и влачещи  семейството на раменете си жени..

Има и друга категория - такива, които сме станали "силни" по принуда..
Защото няма как - въпрос на оцеляване е да се справиш сама и да отгледаш добре детето си..Това не е сила по принцип, това е от обстоятелствата..
С голям кеф ще стана слаба и беззащитна..ама няма как.. Laughing

# 32
  • Мнения: X
Жените сякаш са в основата на семейството, те мислят за всичко, работят, учат, въртят всичко, предвиждат, палнират, интересуват се за себе си, за мъжа си, за децата, за училищата за всичко, но някакси намират "идеалната" семейна среда само, когато принизят качествата си. Не харесвам и модела, предлаган в много теми, за фино направляване на мъжа, теорията за главата и шията. Благодаря за вица на JFR, но това е самата истина, хората си влиаят и са заедно, за да се ценят. Повечето жени не се надпреварват, те са себе си, но неправилно разбрани от половинките си.

Не може да се обобщи за мъжете като цяло. Също така, всяка жена си прави избора - като си избереш леке, ще си търпиш леке. Тези мъже не ни ги раздават на лотариен принцип, нито ни задължават да се омъжваме за тях и да им раждаме деца. Ако някоя жена принизява качествата си, само и само да е с даден мъж, проблемът си е неин, не в мъжа. И има една много стара максима, която важи не само за отношенията с мъжете, а за отношенията със света - Ако някой не те разбира, проблемът не е в него, а в твоите изказни средства.

P.S. Мъжът, с който създадох семейство успя да извади наяве най-добрите ми черти - и вкъщи, и в работата. Много често се борим за властта в офиса, нещата между нас са вървяли и добре и зле в някои моменти, но никога не ми е хрумвало, че той  не е наясно с цялостната концепция за живота ни или, че ме дърпа надолу. maragance е обяснила много добре - всичко е в избора.

# 33
  • Мнения: 1 425
... всяка жена си прави избора - като си избереш леке, ще си търпиш леке. Тези мъже не ни ги раздават на лотариен принцип, нито ни задължават да се омъжваме за тях и да им раждаме деца...
Ето това е. Има калпави мъже, има и калпави жени. Човек трябва да си отваря очите като се жени/омъжва/завивява зааедно/прави деца. След това да реве по форумите - файда йок.
ПС: Много ме кефи един човек като пусне тема и после половината мнения го подкрепят, половината са против, но той чете само тези които му харесват и се убеждава "колко бил прав".

# 34
  • Мнения: X
Относно избора на партньор да не забравяме,че той може към датата на избора да ни е удовлетворявал напълно,а в последствие след години да се окаже,че не е баш това,за което сме го мислели.Не всякога лайното си личи от пръв поглед.Хората си разкриват характерите в детайли в продължение на години.Понякога е едно докато си държат ръцете и се гледат влюбено,а съвсем друго като заживеят заедно,създадат семейство,деца и започнат ежедневно да се справят взаимно с проблемите.

# 35
  • Мнения: 1 425
Така или иначе пак ти си го избрал/а и ти ще си носиш последствията на собствения избор. Никой не те е карал насила.
А човек над 20 години ако не може да отличи "лайно" от пръв поглед - проблема е колкото в лайното, толкова и в тоя дето го гледа и не вижда.

# 36
  • Мнения: X
Относно избора на партньор да не забравяме,че той може към датата на избора да ни е удовлетворявал напълно,а в последствие след години да се окаже,че не е баш това,за което сме го мислели.Не всякога лайното си личи от пръв поглед.Хората си разкриват характерите в детайли в продължение на години.Понякога е едно докато си държат ръцете и се гледат влюбено,а съвсем друго като заживеят заедно,създадат семейство,деца и започнат ежедневно да се справят взаимно с проблемите.

Едно време не можеше да се живее с някого - гаджосвате се и се жените. После, и да ти харесва и да те ни харесва - търпиш, щото обществото никак не ги обича тия с разводите. В днешно време имаме предостатъчно време да проверим дали си пасваме с един човек. Това важи особено за ценностната система - можеш бързо да разбереш какво мисли един човек за семейството, децата, лъжите, измамите, работата и т.н. Ако видиш, че на един човек все му е крив света, все нещо не успява, все нещо лъже или смята за нормално да не си изпълнява обещанията, логично е да си направиш сметката това дали го приемаш или не. Колко дълго един човек може да си прикрива недостатъците - месец, два, пет, година? Аз не познавам вече хора, които някой да ги натиска да се женят на втория ден или да е свършил света, ако са живяли заедно и са се разделили. Ама не, жените понякога сме като патки - абе, той ще се промени, от любов към мен ще стане друг човек, едно дете ще го отрезви и ще се промени, няма да е все така, ще се кротне с годините... И така си минава живота в самозаблуди, че някак нещата ще се оправят и после се казва: "Мъжете вече не са мъже, ние жените носим товара на гърба си и бла бла. Е, каквото си направиш...

# 37
# 38
  • София
  • Мнения: 17 277
Мишленце, супер си го казала  Peace

# 39
  • Мнения: 2 175
Мишле,
точно това имах предвид, ама не мога да хубаво да го изкажа..  bouquet

Мисля, че най-лесно и още от началото на връзката може да се определят 2 много важни (за мен) неща : добър ли е (като човек), уверен и инициативен ли е..
Това си личи още от младини..
Другите кусури с времето ги приемаш, ама без тези 2.. newsm78

Послесе чудим защо "аз съм силна, пък той-не".. newsm78

# 40
Напоследък се зачитам в темите за самотните родители, за изневерите, за това как жените се оправяме сами с всичко, а на мъжете ни все нещо им е проблем, все търсят лесното и т.н.
Какво им става на мъжете? Комплекси ли избиват, не могат да се приспособят ли - какво въобще ги кара да унижават, малтретират жените си (и психически и физически), да не се грижат за семейството и децата си?
Възпитала съм се като самостоятелна жена и май това е проблемът на моя мъж. Заедно сме от 7 години, имаме две прекрасни дечица, но .... на моя хубавец все нещо не му е достатъчно добре, все нещо му пречи - я бизнеса му се проваля, я той не може да се справи със ситуацията, я нещо друго - от няколко месеца настъпи страхотна криза в него, започна да пие и когато е пиян ме обвинява, че съм силна и че той искал да се докаже, че е по-добър от мен и разни ей такива глупости.
Не мога да се извинявам че съм "силна" - имам собствен бизнес, живеем в мой апартамент, гледам си децата без чужда помощ, доскоро разчитах на него много, (вече по обясними причини - не) ... просто каквото се налага да се свърши - го правя.
Чудя се само защо това трябва да бъде проблем и защо жените трябва да се оправдават ако са самостоятелни и могат да се справят с трудностите. Явно на днешните мъже им трябват някакви лигави създания, които не могат да преценят кое кремче за лице да си купят, които да изглеждат добре, но ако може да не говорят много и които задължително да се оправят със дома и децата си, но и да не се оплакват и отгоре на всичко да крепят и подхранват самочувствието на мъжа до себе си ... Объркано стана, но наистина започвам да се притеснявам - около нашето семейство доста двойки се разделиха, защото мъжа бяга от отговорност, не иска или не може да се справя с трудностите или пък някаква друга причина, а жената остава и се грижи за децата си и се оправя сама, научава се и се справя (много теми такива изчетох) ....
Е, ако има мъже - споделете, моля какво толкова ви плаши у жените и защо при най-малката трудност вие сте тези, които бягат, скатават се, имат проблеми .....
Споделете и ми обяснете защо трябва да се грижим и за самочувствието на мъжа си така както за детето си.....

Много мъже са така, не е само твоят. Първо ги дундурка мама, после съпругата. Зад всеки успял мъж стои една жена. Малко са изключенията. Повечето винаги са се нуждаели от някакъв вид "побутване". И търсят причините за неуспехите извън себе си. Но ние все пак ги обичаме, нали Simple Smile Те са необходимото зло  Crazy

# 41
  • Мнения: X
Много мъже са така, не е само твоят. Първо ги дундурка мама, после съпругата. Зад всеки успял мъж стои една жена. Малко са изключенията. Повечето винаги са се нуждаели от някакъв вид "побутване". И търсят причините за неуспехите извън себе си. Но ние все пак ги обичаме, нали Simple Smile Те са необходимото зло  Crazy

Ама ти наистина ли си се примирила, че си длъжна да дундуркаш някое мамино синче?! Или децата са ни малко, та и мъжете трябва да носим на гръб? То като чета и форума, е пълно и с жени, които търсят винаги причините извън себе си. Но той Господ събира такива хора, та всичко си е на мястото...

# 42
  • София
  • Мнения: 62 595
КОмбинация от характер и лошо възпитание. Като цяло мъжете в БГ се възпитават да бъдат зависими и обгриждани първо от майките си, а после от жените си. Родителите вечно искат да осигурят всичко за сина и очакват снахата да се грижи за него като за дете. Вярно има и много мъже, които са мъже на място. Преходът също им е оказал влияние и някои трудно са се приспособили. Но като цяло жените си намират точно такива мъже, каквито искат и мъжете си намират точно такива жени, каквито са им нужни.

# 43
  • Мнения: 62
Аз пък не разбирам, защо във всяка една тема се изтъква това, с което дадена личност иска да се докаже пред еди кой си?
Цял живот ли ще се мерите с някой си?
Защо винаги се изтъква това, кой печели повече , в кой апартамент се живее и т.н? Какво значение има това? Какво се показва с това?

Хора, Вие сте семейство.. за мен едно семейство е всичко, а не подразделено на печеливши, по-малко печеливши, слаби и силни....
Не ги разбирам аз такива Отношения...


Ето това е точното мнение.
А питаш защо се изтъкват кой купил едно кило леща, на кой е апартамента, кой завързал обувките на детето и още не знам си какво ли?Ами отговорът  емного прост - те никога не са осъзнали термините ОБИЧ и СЕМЕЙСТВО.
Да не споменавам какво ми е мнението за лицата с фрази: всички мъже са свине, всички жени са курви, всички цигани са крадци и т.н.

# 44
  • Мнения: 800
по повод последния пост, въобще не се бях замисляла, че живеем в моя апартамент, така бяхме решили като се оженихме, замислих се когато започна да ми го навира в очите мъжа ми, докато се оплакваше как съм го потиснала с това, че аз съм силна - та затова ми беше и темата, може ли някой да се оплаква от това?
по повод "избирането" на мъжа - много хубаво сте го казали, но нали се сещате че всеки мисли, поне аз винаги съм мислила за нещата позитивно и съм искала да виждам само доброто; когато съм се женила не съм мерила на кантар положителни и отрицателно качества на мъжа си - за мен бе важно че се обичаме и че искаме семейство ... да ама постепенно се оказа, че аз правя това за което се бяхме разбрали, а той се жалва - е това как да го видиш преди да си създал семейство и преди да те е блъскал живота заедно с този човек?   

Общи условия

Активация на акаунт