Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 10 авг. 2005, 17:43 ч.

Хранене и кърма

• 893
  • 20
  •   1
Отговори
Може ли да ми кажете колко време след като съм хапнала нещо се отразява в кърмата ( малко тъпичък въпрос май )  Simple Smile Питам защото така ми се е припило кафенце и биричка , а не посмявам и за това си мислех примерно ако я накърмя и след това веднага пина кафето дали ще се отрази на кърменето след 3 часа .

# 1
  • Пловдив
Първо да питам аз: какво е това кърмене на 3 часа!? Laughing
Може, може, ако бебока е над 2-3 месеца и кърмата се е регулирала вече. Stop

На въпроса: и аз се чудя!  Thinking

# 2
Е горе долу на 3 часа  не че не ядем и през 1 час ако решам да неоставяме мама да почива  Grinning но гледам храненето да е поне през 2,5 - 3

# 3
  • Sofia
Не искам да ти влияя, всеки сам решава, но виж аз биричка редовно си пия, без значение кога и колко остава до кърмене. Не е вредно. И не съм само аз, имаше такава тема скоро. Кафе не ми се пие и не пия, но и по едно на ден също мисля, че не би било проблем. Обикновено казват, че веднага след кърмене е по-добре, за да се абсорбира от майката до следващото кърмене. Аз така ям шоколад например. Не знам, но съм си внушила, че я превъзбужда и затова.

# 4
  • София
аз не пия кафе,въпреки,че умирам за едно.моя позната ми сподели,че от една чаша кола бебка яко се е разтресла.така че за сега ще жертвам тези удоволствия.не бих искала да си тровя детето,дори ако вероятноста за това  е малка.

# 5
Пия си кафе когато ми се пие, биричка също, а бебо си е все така прекрасно послушно бебе - пу-пу  Party

# 6
  • гр.Пловдив
Пия кафе сутрин след кърмене-изобщо не се отразява на бебето!

# 7
  • Велико Търново
Здравейте! Simple Smile
И аз си пийвам кафенце всяка сутрин и не мисля, че има влияние върху бебето.

Чувала съм обаче, че кофеинът от колата преминава в кърмата повече от кофеина в кафето. Това ми го каза и един доктор. Не знам на какво се дължи.

Аз в началото също се пазех от всичко възможно - шоколад, кайсии, натурални сокове - но педиатърката, при която ходим, ми каза, че ако няма наследствена обремененост с алергии, мога да си хапвам всичко в умерени количества. Посъветва ме също, ако ще прекалявам с нещо, да хапвам веднага след кърмене.

Мисля, че прекаленото ограничаване скапва мотивацията за кърмене, така че ако питаш мен малко биричка и кафенце не вреди на бебето след като мама ще е по-доволна после. Simple Smile

# 8
  • Германия
Аз изхождам от това, че по време на бремеността каквото съм яла е минавало през плацентата, както сега чрез кърмата. Така че моят хищник със сигурност е свикнал с кафето и бирата. По кафе на ден - може, биричка (безалкохолна)и аз си пийвам така че, престраши се, опитай и ако видиш, че не се понася от бебо, не повтаряй.

# 9
  • София
Някъде в Библиотеката пишеше, че това, което си яла минава в кърмата в интервал от 2 до 6 часа. Аз пия бира само вечер, след последното кърмене към 20 ч. Разчитам, че до 3-4 ч., когато се буди сутринта, ще е изветряла.

# 10
  • София
И аз пия кафе след кърмене - няма ефект върху бебето. Бира понякога вечер след последното кърмене /към 22 часа/ - не съм забелязала промяна.

# 11
  • Айтос
Без кафе не мога, с ниско кръвно съм. Сутрин а понякога и следобед си пийвам кафенце, не се е отразило до сега на Ива. Виж за бирата се възпирам, акохол е все пак, но като ми се допие много удрям една чаша Mr. Green
Така е отпускай си чат-пат душата! Wink

# 12
  • София/Варна/Стокхолм
Четох из нета едно изследване за кофеина по време на кърмене. Резултатите сочеха, че той в съвсем незначителна степен преминава в кърмата. Проблем може да има главно при бебета до три месеца, като те много бавно елимират кофеина от организма си (два-три дниса необходими, ако правилно си спомням).
Също там се казваше, че най голяма концентрация на кофеин се постига един час след като майката е пила кафе. Но за по-голямо бебе и две-три чаши кафе на ден не би трябвало да са проблем. Аз за всеки случай пия по едно, макар и голямо кафе сутрин, то мойто дете и без това е лудо, по-лудо не става от кафето.

# 13
  • Edmonton,AB, Canada
Аз си пия кафенце и биричка и докато бях бременна, че сега ли да спирам! А пък нали четох някъде, че бирата помагала за образуването на кърма hahaha Embarassed Така че бира си пийвам честичко(почти всяка вечер), а кафенце - всяка сутрин. Ами като ми пада кръвното какво да правя.
Моят съвет е - пробвай и виж дали ще се отрази по някакъв начин на бебо. От  кафето може да стане нервен. И ако всичко е наред защо да не си пийваш  beer3 или   food010
Успех   bouquet

# 14
  • София
Не пия кафе. Откакто забременях не ми понася. Виж, биричка си пийвам по няколко глътки. Гледам да не прекалявам.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт