Хранене и кърма

  • 1 127
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 513
Може ли да ми кажете колко време след като съм хапнала нещо се отразява в кърмата ( малко тъпичък въпрос май )  Simple Smile Питам защото така ми се е припило кафенце и биричка , а не посмявам и за това си мислех примерно ако я накърмя и след това веднага пина кафето дали ще се отрази на кърменето след 3 часа .

# 1
  • Мнения: 980
Първо да питам аз: какво е това кърмене на 3 часа!? Laughing
Може, може, ако бебока е над 2-3 месеца и кърмата се е регулирала вече. Stop

На въпроса: и аз се чудя!  Thinking

# 2
  • Мнения: 513
Е горе долу на 3 часа  не че не ядем и през 1 час ако решам да неоставяме мама да почива  Grinning но гледам храненето да е поне през 2,5 - 3

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 375
Не искам да ти влияя, всеки сам решава, но виж аз биричка редовно си пия, без значение кога и колко остава до кърмене. Не е вредно. И не съм само аз, имаше такава тема скоро. Кафе не ми се пие и не пия, но и по едно на ден също мисля, че не би било проблем. Обикновено казват, че веднага след кърмене е по-добре, за да се абсорбира от майката до следващото кърмене. Аз така ям шоколад например. Не знам, но съм си внушила, че я превъзбужда и затова.

# 4
  • София
  • Мнения: 748
аз не пия кафе,въпреки,че умирам за едно.моя позната ми сподели,че от една чаша кола бебка яко се е разтресла.така че за сега ще жертвам тези удоволствия.не бих искала да си тровя детето,дори ако вероятноста за това  е малка.

# 5
  • Мнения: 1 722
Пия си кафе когато ми се пие, биричка също, а бебо си е все така прекрасно послушно бебе - пу-пу  Party

# 6
  • Мнения: 2 531
Пия кафе сутрин след кърмене-изобщо не се отразява на бебето!

# 7
  • Мнения: 414
Здравейте! Simple Smile
И аз си пийвам кафенце всяка сутрин и не мисля, че има влияние върху бебето.

Чувала съм обаче, че кофеинът от колата преминава в кърмата повече от кофеина в кафето. Това ми го каза и един доктор. Не знам на какво се дължи.

Аз в началото също се пазех от всичко възможно - шоколад, кайсии, натурални сокове - но педиатърката, при която ходим, ми каза, че ако няма наследствена обремененост с алергии, мога да си хапвам всичко в умерени количества. Посъветва ме също, ако ще прекалявам с нещо, да хапвам веднага след кърмене.

Мисля, че прекаленото ограничаване скапва мотивацията за кърмене, така че ако питаш мен малко биричка и кафенце не вреди на бебето след като мама ще е по-доволна после. Simple Smile

# 8
  • Германия
  • Мнения: 8 092
Аз изхождам от това, че по време на бремеността каквото съм яла е минавало през плацентата, както сега чрез кърмата. Така че моят хищник със сигурност е свикнал с кафето и бирата. По кафе на ден - може, биричка (безалкохолна)и аз си пийвам така че, престраши се, опитай и ако видиш, че не се понася от бебо, не повтаряй.

# 9
  • Мнения: 3 550
Някъде в Библиотеката пишеше, че това, което си яла минава в кърмата в интервал от 2 до 6 часа. Аз пия бира само вечер, след последното кърмене към 20 ч. Разчитам, че до 3-4 ч., когато се буди сутринта, ще е изветряла.

# 10
  • Мнения: 1 107
И аз пия кафе след кърмене - няма ефект върху бебето. Бира понякога вечер след последното кърмене /към 22 часа/ - не съм забелязала промяна.

# 11
  • Мнения: 4 242
Без кафе не мога, с ниско кръвно съм. Сутрин а понякога и следобед си пийвам кафенце, не се е отразило до сега на Ива. Виж за бирата се възпирам, акохол е все пак, но като ми се допие много удрям една чаша Mr. Green
Така е отпускай си чат-пат душата! Wink

# 12
  • Мнения: 1 896
Четох из нета едно изследване за кофеина по време на кърмене. Резултатите сочеха, че той в съвсем незначителна степен преминава в кърмата. Проблем може да има главно при бебета до три месеца, като те много бавно елимират кофеина от организма си (два-три дниса необходими, ако правилно си спомням).
Също там се казваше, че най голяма концентрация на кофеин се постига един час след като майката е пила кафе. Но за по-голямо бебе и две-три чаши кафе на ден не би трябвало да са проблем. Аз за всеки случай пия по едно, макар и голямо кафе сутрин, то мойто дете и без това е лудо, по-лудо не става от кафето.

# 13
  • Мнения: 128
Аз си пия кафенце и биричка и докато бях бременна, че сега ли да спирам! А пък нали четох някъде, че бирата помагала за образуването на кърма hahaha Embarassed Така че бира си пийвам честичко(почти всяка вечер), а кафенце - всяка сутрин. Ами като ми пада кръвното какво да правя.
Моят съвет е - пробвай и виж дали ще се отрази по някакъв начин на бебо. От  кафето може да стане нервен. И ако всичко е наред защо да не си пийваш  beer3 или   food010
Успех   bouquet

# 14
  • София
  • Мнения: 4 381
Не пия кафе. Откакто забременях не ми понася. Виж, биричка си пийвам по няколко глътки. Гледам да не прекалявам.

Общи условия

Активация на акаунт