Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
  • Мнения: 946
Интересува ме възможно ли е и в какви случаи бабата,а не родителите, да вземе болничен ако детето се разболее?

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 458
Хм!Интересно! Ще чакам отговор и аз!

# 2
да, но ако ме не лъже паметта до 10 дена за една година

# 3
  • СОФИЯ
  • Мнения: 511
И мен това ме интерисува
дано някой компетентен се включи по въпроса и ако може да се цитира закон или какво ще да е да се знае може  или не

# 4
  • Мнения: 946
Побутвам темата напред.Няма ли някоя мама юристка или здравен работник или с такива роднини?

# 5
  • Мнения: 184
Болничен лист за гледане или придружаване на болен член от семейството се издава, при условие че в мястото, където пребивава болният, няма друг незает на работа член от семейството му, годен да гледа или да придружава болния. Това обстоятелство се установява с декларация на осигурения, на когото се издава болничният лист, която се прилага към болничния лист. Лекуващият лекар или ЛКК вписва в личната амбулаторна карта на болния името, на когото е издаден болничният лист за гледането му, името, местоработата, постоянния адрес, родствената връзка с болния, размера на отпуска, номера на болничния лист и обстоятелството, че е приложена декларация към него. Данните от болничния лист - номер, серия, начало и продължителност на отпуска, се нанасят и в ЛАК на лицето, на което е издаден болничният лист.
Това е чл.39 ал.1 от Наредбата за медицинската експертиза на работоспособността.
Декларацията може да се изтегли от тук


# 6
  • близо до София
  • Мнения: 1 986
Може. Току що видях, че бабата е част от семейството според тази наредба.
Членове на семейството" са съпругът, съпругата и техните възходящи и низходящи роднини по права линия.

Последна редакция: нд, 03 май 2009, 20:35 от *silvi*



Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт