Отговори
  • Мнения: 175
Здравейте. Искам да попитам мамите, които си лекуват щитовидната жлеза дали направлението за преглед и за изследване е едно и също. В понеделник имам час, но лекарят ще ме приеме на частен преглед. И въпросът ми е като ми назначи изследвания дали за тях трябва специално направление или просто с направлението за преглед при ендокринолог се пускат и изследванията. Защото аз сега ако отда при личната си лекарка тя може да ми даде само такова направление за преглед, тъй като не знам какви са изследванията точно. А аз прегледа ще си го платя. А имам малко детенце и няма кой да я гледа и всяко ходене по лекари ми коства много предварителни уговорки и сега имам възможност да отида за направление. Та това е въпроса като Ви назначиха изследваня искаха ли Ви направление от личния лекар?

# 1
  • Мнения: 51
Направлението за преглед при ендокринолог е едно, а за изследвания-друго.Защо са ти дали направление за ендокринолог, като ще е си плащаш прегледа?Този ендокринолог има ли договор с НЗОК?Защото GP-то има право да ти даде едно направление за месеца.Ендокринолога обаче може да ти даде направление за изследвания / ако има договор с касата /.Ако това направление няма да ти трябва, GP-то може да го анулира и да ти даде направление за изследвания.
 Надявам се да бях полезна.  bouquet

# 2
  • Мнения: 175
Мерси. Доколкото разбирам мога да отида без направление и когато ендокринологът реши какви изследвания ми трябват да отида при личната си лекарка да ми даде направление за тях така ли? А мисля, че този лекар не работи с касата - той е шеф на ендокринологията в Александровска и мои приятелки ми го препоръчаха и като му се обадих беше зает и говорихме набързо и не го питах за направление, но предполагам че той ще иска да мина на частен преглед, но поне да си спестя изследванията.

# 3
  • Мнения: 8
Ако ще изследваш хормони, така или иначе ще ги платиш. Мисля че те не се поемат от здравната каса. Ако идеш на преглед с направление при лекар, работещ с касата ще платиш само потребителска такса - това за самия преглед. Ендокринолога ще реши какви изследвания да назначи - ехография, ше я платиш, дори да си с направление - 14 лв. А хормоналните - по 15 лв. на хормон.
Успех, дано ти няма нищо Hug

# 4
  • София
  • Мнения: 790
Ако ще изследваш хормони, така или иначе ще ги платиш. Мисля че те не се поемат от здравната каса. Ако идеш на преглед с направление при лекар, работещ с касата ще платиш само потребителска такса - това за самия преглед. Ендокринолога ще реши какви изследвания да назначи - ехография, ше я платиш, дори да си с направление - 14 лв. А хормоналните - по 15 лв. на хормон.
Успех, дано ти няма нищо Hug

И аз знам, че за хормоните с изключение на TSH се плащат (около 19лв). Както и прегледа с ехограф. Така че щом ще ходиш при лекар, който не работи със здравната каса, не вярвам да ти трябва направление за изследвания.
Понеже и аз съм с малко дете и нямам време да ходя при личната и се обаждам, мъжът ми ходи да ми вземе направление и ходя при ендокринолог, който работи със здравната каса, тя ми пуска разните изследвания.
Успех  Hug

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 817
.....Защото GP-то има право да ти даде едно направление за месеца......

Това сериозно ли ....  ooooh! . Нали уж имаше някакви промени и трябваше да няма проблем вече с направленията  Rolling Eyes . Това ако е вярно е направо нахалство, а накараха хората преди години да си плащат ЗО накуп, и за какво? Е*ати и ЗО система дето я имаме  Close

# 6
  • Мнения: 2 821
.....Защото GP-то има право да ти даде едно направление за месеца......

Това сериозно ли ....  ooooh! . Нали уж имаше някакви промени и трябваше да няма проблем вече с направленията  Rolling Eyes . Това ако е вярно е направо нахалство, а накараха хората преди години да си плащат ЗО накуп, и за какво? Е*ати и ЗО система дето я имаме  Close
В рамките на месеца се дава едно за дадено заболяване. Ако в това време имаш нужда от направление за друг проблем - няма право да откаже.

# 7
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Личната ми даде  направление за ендокринолог, отделно ми пусна пълна кръвна картина, урина и още куп изследвания. Ендокриноложката ми пусна изследвания за два хормона, по каса.  Имаш право на едно направление за едно и също заболяване в рамките на месеца. Но за други - няма проблем, както ти е обяснила и МамиБлю Peace

Общи условия

Активация на акаунт