"За" и "Против" пробиването на уши на бебето.

  • 46 833
  • 343
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 9 814
За мен на 5 месеца е рано.
Оставих изборът на детето си, само поиска миналата година да сложи обеци- заведох я и й пробиха ушите.

Не е плакала.
........и жена без обици виждали ли сте да ви запитам?

Виждали сме, всеки ден се гледам в огледалото вече 28 години.

# 31
  • Мнения: 30
Здравейте, нека ви кажа нещо с риск да ме оплюете Simple Smile, предвид че съм пробила около 300 ако не и повече чифта ушички.
1. В никакъв случай не се пробиват преди годинка, защото още не е е оформило ушето,предвид че са толкова малки, практиката показва, че на първото уше стоят мирнички, но след като щракне пистолета, а той щрака силно(повярвайте ми)., за второто уше трябва силно да стискате главата, за да може да се пробие и второто уше.
2. Едва ли стават равни дупките, при толкова мърдане.
3. Рискувате да намразят белите престилки ако човека които прави процедурата носи такава, а от там после като отидете на лекар, ще берете ядове.
Моят съвет е изчакаите детенцето само да поиска и да разбере значението на това нещо - обиците.
Важно, но не на последно място винаги гледаите медицински обици и дизинфекцията, за тези които незнаят или им предстои да сложат обеци на децата си.
Като се пробият ушите, поне един месец се носят медицинските обици, има си специални кремчета за мазане, ако се подуе ушето махнете ги. Явно не им понася. Първият един два месеца гледаите като сваляте блузата през главата да не закачате ушичките. Това дано съм ви била полезна Simple Smile Laughing

# 32
  • Мнения: 2 471
Темата е обсъждана вече. Аз лично ще оставя този избор на детето си. Не мисля, че с обици на 1-2-3г децата ще станат още по-красиви. Пък и особено в градината при преобличане си е риск. На мен лично не ми харесва бебка с обици. Но по вкус и цвят, приятели няма!

# 33
  • Мнения: 2 471
Здравейте, нека ви кажа нещо с риск да ме оплюете Simple Smile, предвид че съм пробила около 300 ако не и повече чифта ушички.
1. В никакъв случай не се пробиват преди годинка, защото още не е е оформило ушето,предвид че са толкова малки, практиката показва, че на първото уше стоят мирнички, но след като щракне пистолета, а той щрака силно(повярвайте ми)., за второто уше трябва силно да стискате главата, за да може да се пробие и второто уше.
2. Едва ли стават равни дупките, при толкова мърдане.
3. Рискувате да намразят белите престилки ако човека които прави процедурата носи такава, а от там после като отидете на лекар, ще берете ядове.
Моят съвет е изчакаите детенцето само да поиска и да разбере значението на това нещо - обиците.
Важно, но не на последно място винаги гледаите медицински обици и дизинфекцията, за тези които незнаят или им предстои да сложат обеци на децата си.
Като се пробият ушите, поне един месец се носят медицинските обици, има си специални кремчета за мазане, ако се подуе ушето махнете ги. Явно не им понася. Първият един два месеца гледаите като сваляте блузата през главата да не закачате ушичките. Това дано съм ви била полезна Simple Smile Laughing


Нали се сещаш, че на нашите майки и баби не са им ги пробивали с пистолет, мазали с кремове и слагали медицински обеци?
Моите лично са пробити с дезинфекцирана игла за шиене, на терасата в нас и си сложих веднага такива от благороден метал. Не, че е правилно, то на 14-15 едва ли съм го осъзнавала...

# 34
  • Мнения: 934
Обеците за бебета за мен спадат в категория 'безсмислени и излишни'.
Полза не виждам никаква - едно бебе няма да стане по-красиво с обеци.

Ако дъщеря ми поиска да си пробие ушите, ще я заведа веднага - нямам проблем с това!

# 35
  • Мнения: 592
Аз лично не съм против.Днес поставихме обици и на двете ми дъщери.Питах после голямата и тя каза,че въобще не боли.Малката даже и не разбра какво и направиха.

# 36
  • Мнения: 8 999
Първо - болката изобщо не е голяма. Страхът е по-голям. Дъщеря ми дори не трепна, когато й пробиваха ушите, а аз, дърта магарица на 18 г., щях да припадна от ужас. Ама от пуста суета, стегнах се и се справих.
Второ - ако ушите се пробият в добро студио, с пистолет, и после се промиват редовно дупките докато съвсем заздравее и обиците се въртят ежедневно, за да не сраснат с кожата, проблеми няма да има никакви.
Трето - на мен точно от носене на клипсове така ми се бяха възпалили ушите, че виждах звезди посред бял ден! Затова се и навих да си ги продупча.
Четвърто - моята дъщеря ми проби дупка в мозъка да ме моли да й сложа обици. Беше на 4 г. Няма никакви гаранции, че като стане на 20 няма да й дойде друг акъл. Ето - по нейно желание е било, но не мога да се закълна, че това желание ще е вечно.
Пето - аз харесвам жени с обици, харесвам себе си, харесвам и детето си така. Който не обича този накит, нека да не си дупчи ушите. Но и да не обяснява на другите, които го намират за красиво, че не е.

# 37
  • Мнения: 4 555
Много съм против!Винаги ми става някак жал за малки дечица с пробити уши.Първо - защо се причинява болка на толкова малка душица?И второ - със златна висулка няма да стане по-хубаво, бебетата са хубави и без бижута.Като станат големи ги дупчете, оставете натуралната бебешка красота.Не знам, но бебе с гривна, верижка, или обеци за мен е голям кич от страна на родителите.
Да кажа и аз, че съм напълно съгласна. Много ми е грозно бебе с обици, гривни, ланци и от сорта.
Дете на 3-4 години обаче е друго. Аз бях на 4 като ми пробиваха ушите, не ме заболя, не ме е било страх.

# 38
  • Мнения: 299
Нали става въпрос за бебета не за деца. За деца ако те искат , защо не. Но за бебе , което няма и на идея защо са му обеците - съм против , поне моето мнение е такова.

# 39
  • гр.София
  • Мнения: 380
И аз съм против. А след днешното предаване на Гала още повече. Изключително жестоко е да причиш болка на едно малко създание, за да угодиш на собствената си суета да имаш "най-красивото" бебе. Когато дъщеря ми е достатъчно голяма ще може да решава сама. Аз самата имам дупки на ушите от 6-годишна, но не нося обици от години, защото ушите ми се възпаляват.

# 40
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Бебешката ушна мида не е оформена, а по нея има точки, които са свързани с различни органи.
Пробиването на някоя от тези точки може да доведе до хронично възпаление на някой орган.
На голямата дъщеря пробихме ушите на 4г и половина, по нейно настояване  Peace
На малката мисля на същата възраст, ако пожелае.

# 41
  • София
  • Мнения: 6 360
жена без обици виждали ли сте да ви запитам?

ми виждали сме, при това - не става дума за изключения. що се чувстваш длъжна да си пробита тук-там, само защото си жена? сещам се за едно задължително място, но не е на ушите, обикновено  Laughing

# 42
  • София
  • Мнения: 6 360
Аз съм за! Моето момиче е на 11мес и преди около две седмици й пробихме ушите. Нямаше никакви проблеми, нито възпаления. Е малко си порева, но бързо й мина! Сега си е истинско сладурче Grinning

преди това грозно ли беше?

# 43
  • Мнения: 1 896
Не само съм против, а дори смятам, че трябва да е забранено да се извършват каквито и да било не наложителни медицински манипулации на дете по естетически или религиозни причини, щом то е твърде малко да даде своето съгласие.
Телата на децата не могат да се третират като собственост на родителите. Откъде накъде ние ще си позволяваме да ги пробиваме, режем или някакви подобни, защото на нас така ни харесва повече? Когато детето стане на 10 години, неговото мнение по въпроси, които го касят, вече има тежест (според повечето документи за правата на детето). Нека тогава то да реши какво иска.

# 44
  • Мнения: 2 471
Не само съм против, а дори смятам, че трябва да е забранено да се извършват каквито и да било не наложителни медицински манипулации на дете по естетически или религиозни причини, щом то е твърде малко да даде своето съгласие.
Телата на децата не могат да се третират като собственост на родителите. Откъде накъде ние ще си позволяваме да ги пробиваме, режем или някакви подобни, защото на нас така ни харесва повече? Когато детето стане на 10 години, неговото мнение по въпроси, които го касят, вече има тежест (според повечето документи за правата на детето). Нека тогава то да реши какво иска.

Хайде сега и забрани. Всяко крайно мнение е вредно мнение!!!

Общи условия

Активация на акаунт