Отговори
  • Мнения: 322
Здравейте мами, моля ви за съвет ако някой се е сблъсквал с този проблем, малката от днес трябва да пие АБ Панцеф, който се разрежда в 40 мл вода и се пие. Ние обаче не можем да пием от шише  Cry, а дори и да цедя кърма пак няма да я иска, просто не е свикнала. С лъжичка пък е хептен невъзможно, направо съм в задънена улица, моля дайте ми съвет как да и го дам. Пробвах и със спринцовка, пак ударих на камък  ooooh!, освен цицата друго не признава. Единствено ядем оризова каша, мислех така да се пробвам да и дам, но тя като усети сладкия вкус и се дърпа. Отчаяна съм.

# 1
  • Мнения: 149
Пробвай със спринцовката от Панадола.... newsm78

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Чакай, чакай - обикновено бебешките суспензии се разреждат с вода и после детето трябва да пие само по 1 мерителна лъжичка (колкото е изписала докторката). Нали не се опитваш да й дадеш всичките 40 мл от готовата суспензия?

Вземи детето съвсем кротичко, ако трябва го загърни в одеало, за да не ти пречат ръчичките и го сложи полегнало в скута си. И просто му дай измерената доза с мерителната лъжичка - някои АБ са гадни на вкус, но ако си спокойна и действаш уверено, като изсипваш съдържанието на лъжичката в гърлото, а не го даваш на езика, тогава нещата се получават добре.

Спринцовката от панадол или нурофен е много добро решение и е по-лесно да се даде така.

# 3
  • Мнения: 322
Hedra, благодаря ти много, проблема бе, че педито не ми беше обяснила, а просто го изписа и след като прочетох рецептата разбрах това, което писах по-горе. Добре, че детенцето не иска така или иначе, благодаря ти още веднъж   bouquet.

Общи условия

Активация на акаунт