ОДЗ и ЦДГ В СОФИЯ - кандидатстване 2009/2010

  • 73 878
  • 1 512
  •   1
Отговори
# 15
# 16
  • София
  • Мнения: 6 011
Анна, грешиш, без да се заяждам.  Peace
По-късно от ИСОДГ предполагам ще се включат и ще се убедиш.
Големите квартали съвсем лесно се делят на райони след като и в личната карта адреса ти например е Младост-2, бл.222, а не просто Младост, бл.222, разбираш ли?

# 17
  • София
  • Мнения: 8 932
Анна, грешиш, без да се заяждам.  Peace
По-късно от ИСОДГ предполагам ще се включат и ще се убедиш.
Големите квартали съвсем лесно се делят на райони след като и в личната карта адреса ти например е Младост-2, бл.222, а не просто Младост, бл.222, разбираш ли?

Ами те са се включили, веднага след мен, прочети на 1 стр. Peace

# 18
  • Мнения: 326
Ох..ами..явно са се напатили в тази ДГ от това, че родителите късно си прибират децата и се оправдават с трафика..
И..са предпочели да запишат деца с работещи в квартала родители..Така поне са сигурни,че няма да закъсняват много..
 newsm78
Тия родители, които и работят и живеят в квартала ще са най-добре..
Аз до сега този критерий не съм го срещала..Явно в нашия квартал не е популярен..

Ами аз като съм по майчинство и живея в квартала на ЦДГ, водя ли се че работя в квартала (т.е в къщи). Ха ха ха

# 19
  • софия,ст.град
  • Мнения: 36
Значи и преди спорехме по-този въпрос (за районите) и от Сирма казаха, че на срещите с ПС изрично е обсъдено, че предимството е по административни райони, а не квартали. Това, че сега директорките си правят техни интерпретации е друг въпрос. A и след като критерият е записан така:
"Семейството живее на територията на административния район на детската градина" , няма как директорката да ми твърди, че става въпрос за квартал. Пък и това ще са точки, които ще се дават в системата от Сирма, т.е. независимо от личното тълкуване на директорката децата от Младост 1, ще получат подточка в градините в Младост 3.


Да, имаше градини, които бяха заявили квартал като допълнително предимство. В окончателните допълнителни правила, предимството е разширено до административния район на детската градина.

Екип ИСОДГ
ето

# 20
  • sofia
  • Мнения: 8 936
А какво се има предвид под "столично образование"  newsm78 Само ДГ и училищата или и университетите (държавните) са включени  Laughing ....че тогава става страшно.


Не е по темата, ама мойте и двамата сега са болни. За най-елементарни лекарства (без антибиотик) се изръсих 30 кинта........като се сетя че така ще е през седмица две (ако ходи на детска дрбения)......аз за кво изобщо ще ходя на работа (при положение, че ще отсъствам)

# 21
  • София
  • Мнения: 561
Добре де, тези допълнителни критерии не дублират ли основните критерии?  Thinking

# 22
  • София
  • Мнения: 6 011
И на мен отговора им ми е неясен.  Rolling Eyes Laughing

Въпрос към ИСОДГ: Например Младост 1 и Младост 2 като отделни административни райони ли ще се разглеждат или цяла Младост / или Люлин, Обеля, Овча купел и т.н./ ще са един район и подточката ще важи за живеещи в Младост 2 при кандидатстване в Младост 1 например?

# 23
  • София
  • Мнения: 843
А какво се има предвид под "столично образование"  newsm78 Само ДГ и училищата или и университетите (държавните) са включени  Laughing ....че тогава става страшно.
А какво се има предвид под "столично образование"  newsm78 Само ДГ и училищата или и университетите (държавните) са включени  Laughing ....че тогава става страшно.

Предполагам, че е само до средно образование, т.е. без университети. Поне това беше идеята.

# 24
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
А какво се има предвид под "столично образование"  newsm78 Само ДГ и училищата или и университетите (държавните) са включени  Laughing ....че тогава става страшно.
вЕрно става страшно, така както е написано е цялото столично оброзование Sick

# 25
  • софия
  • Мнения: 25 445
А при нас няма допълнителен критерий за район  Confused Но пък имаме "И двамата родители на детето работят (вкл. в отпуск по майчинство) или са редовни студенти", което на първо четене ми стана странно, но след това (и интерпретацията на щурчо) ми звучи горе-долу ОК.

# 26
  • София
  • Мнения: 6 011
Накрая ще си мечтаем приема да беше само по брояч.  Laughing

# 27
  • Мнения: 435
Ами кога се доказва, че отговаряш на критериите? В момента на записването ли? И в такъв случай критерият 6 месеца в чиста ясла до кога се отчита - до записването ли или до момента на тръгване на ясла?

# 28
  • Мнения: 223
А какво се има предвид под "столично образование"  newsm78 Само ДГ и училищата или и университетите (държавните) са включени  Laughing ....че тогава става страшно.
А какво се има предвид под "столично образование"  newsm78 Само ДГ и училищата или и университетите (държавните) са включени  Laughing ....че тогава става страшно.

Предполагам, че е само до средно образование, т.е. без университети. Поне това беше идеята.

Ама не се притеснявайте,то такива деца надали ще има в предвид това колко са мизерни заплатите в образованието.Надали има млади родители,които да работят там.А ако има то те се броят на пръсти. Laughing Laughing Laughing

# 29
  • Мнения: 7 821
Доколкото, аз знам, това са Административните райони в София - Банкя, Витоша, Връбница, Възраждане, Изгрев, Илинден, Искър, Красна Поляна, Красно Село, Кремиковци, Лозенец, Люлин, Младост, Надежда, Нови Искър, Оборище, Овча Купел, Панчарево, Подуяне, Сердика, Слатина, Средец, Студентски, Триадица.

http://lex.bg/laws/ldoc/2133624321

ПП Тук са градините по административни райони. http://kg.sofia.bg/?page=kindergarden

Общи условия

Активация на акаунт