ОДЗ и ЦДГ В СОФИЯ - кандидатстване 2009/2010

  • 73 875
  • 1 512
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 2 280
Доколкото, аз знам, това са Административните райони в София - Банкя, Витоша, Връбница, Възраждане, Изгрев, Илинден, Искър, Красна Поляна, Красно Село, Кремиковци, Лозенец, Люлин, Младост, Надежда, Нови Искър, Оборище, Овча Купел, Панчарево, Подуяне, Сердика, Слатина, Средец, Студентски, Триадица.

http://lex.bg/laws/ldoc/2133624321

ПП Тук са градините по административни райони. http://kg.sofia.bg/?page=kindergarden

Аз пък да попитам...АКО родителите имат различни постоянни адреси и настоящи адреси (т.е..не са се регистрирали по настоящ адрес, независимо къде е той - на някой от двата им постоянни, или трети..), тогава..КАКВО? Кой от адресите се взима за постоянен адрес на СЕМЕЙСТВОТО ?
И..ако не са семейство, т.е. нямат брак...чий адрес се взима?
И двата?
Или..на майката?
Или..на който е профила на детето ?
Ииии...изобщо..как се доказва това кой къде живее?
...
Отделно, няма срок,..т.е..мога СЛЕД като приемат детето ми да се регистрирам на адрес в желания административен район и..при записването да имам такъв..
Нещо този критерийй... newsm78

# 151
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 371
Основният проблем тази година ще е жребият, който ще се приложи, след критериите на педагогическите съвети.
Не съм особено изненадана от допълнителните критерии - връщат топката в полето на Общината и Сирма.

Нима мислиш,че ще се стигне до жребий.Защото аз смятам,че бройките които ще бъдат свободни ще са запълнени от социални,общи и на ПС критерии.Може би при прием в ЦДГ ще се наложи жребий,защото там ще има повечко места.


Предполагам, че след социалните критерии, ако има места, то те ще се разпределят с жребия, наречен "брояч", защото почти всички кандидатстващи след тях ще са с еднакъв брой точки от всички критерии.
Критерий за работещ в района не открих за нито една градина в Младост, Овча купел и Надежда.
Колкото по-близо е района до центъра, толкова повече градини са приели критерий работещ наблизо родител.
В 96 ОДЗ в Дружба няма критерий за брат/сестра там.
В 34 ОДЗ в Изгрев има критерий за месторабота, но не и местоживеене в района.

А изобщо може ли да се взезе от два компютъра едновременно в профила на детето? Защото от два различни браузъра, по едно и също време - да. Като не се влияят един от друг колко пъти влизам и излизам от профила.

# 152
  • Мнения: 3 634
Щурчо, предполагам че се има предвид постоянният адрес на детето. Със съпругът ми сме на различни адреси, но с детето сме на един - общината, в която съм данъкоплатец и кандидатсвам за ДГ.

# 153
  • Мнения: 179
"Аз направо искам свестен пищов  :"столично образование" - какво влиза и не само за това.


Влизат преподаватели и директори в столични училища и университети.

Екип ИСОДГ"


Предполагам, че отговорът е ясен, но все пак да попитам - преподавателите на хонорар в университетите ползват ли предимство?



# 154
  • Мнения: 118
Искам да попитам ИСОДГ БАН влиза ли в критерия образование. Академията е към Министерството на образованието и повечето институти са акредитирани?

# 155
  • София
  • Мнения: 316
Детето посещава определени самостоятелни детски ясли най-малко 6 месеца преди записване

Това определени как го разбирате дали се има предвид само някои конкретни ясли или кояти да било  newsm78

# 156
  • Мнения: 7 821
Доколкото, аз знам, това са Административните райони в София - Банкя, Витоша, Връбница, Възраждане, Изгрев, Илинден, Искър, Красна Поляна, Красно Село, Кремиковци, Лозенец, Люлин, Младост, Надежда, Нови Искър, Оборище, Овча Купел, Панчарево, Подуяне, Сердика, Слатина, Средец, Студентски, Триадица.

http://lex.bg/laws/ldoc/2133624321

ПП Тук са градините по административни райони. http://kg.sofia.bg/?page=kindergarden

Аз пък да попитам...АКО родителите имат различни постоянни адреси и настоящи адреси (т.е..не са се регистрирали по настоящ адрес, независимо къде е той - на някой от двата им постоянни, или трети..), тогава..КАКВО? Кой от адресите се взима за постоянен адрес на СЕМЕЙСТВОТО ?
И..ако не са семейство, т.е. нямат брак...чий адрес се взима?
И двата?
Или..на майката?
Или..на който е профила на детето ?
Ииии...изобщо..как се доказва това кой къде живее?
...
Отделно, няма срок,..т.е..мога СЛЕД като приемат детето ми да се регистрирам на адрес в желания административен район и..при записването да имам такъв..
Нещо този критерийй... newsm78
Добър въпрос? Знаеш полицията приема, че детето се води на адреса на майка си по подразбиране и ако не е сменен специално.
А как ще е тук, един Господ знае. Най-вероятно, ако имате повече от един адрес ще се взимат всичките и на много места ще имате предимство, че от общината много ги е страх от "дискриминацията".

# 157
  • Мнения: 435
Ами кога се доказва, че отговаряш на критериите? В момента на записването ли? И в такъв случай критерият 6 месеца в чиста ясла до кога се отчита - до записването ли или до момента на тръгване на детската градина?
Подбутвам си въпроса, надявам се от ИСОДГ да ми отговорят.

# 158
  • Мнения: 7 821
Детето посещава определени самостоятелни детски ясли най-малко 6 месеца преди записване

Това определени как го разбирате дали се има предвид само някои конкретни ясли или кояти да било  newsm78
Най-вероятно конкретни близки ясли. Това е критерии преди популярен в много от ЦДГ, деца от най-близката ясла са се записвали с предимство. Явно и сега ПС са си го върнали. Сигурно на място ще ти кажат кои са точно яслите.

Последна редакция: чт, 26 мар 2009, 13:50 от .Ели.

# 159
  • Мнения: 7 378



То е ясно, че пак всичко ще става по втория начин, ама какво се ядосвам да се занимавам с глупости.  Twisted Evil
Миналата година от 3 познати деца които кандидатстваха за градина и ОДЗ - е как пък нито едно не влезе по нормалния, а всичките по втория начин. Тази година са създадени перфектните условия тази тенденция да се засили.



точно това целят някои с допълнителни критерий - работещи в системата  Mr. Green
                   Без да се обиждате,ама...това са глупости. Sick
                    Първо - нямат абсолютно никаква представа КОЛКО са децата на работещите в просветата за да се изпишат толкова мнения.Още веднъж казвам,че в ОДЗ с над 250 деца в момента такива са точно 6 деца и само 1 кандидат за тази година и то за ясла малка група.
                    Второ - при условията,в които се работи и с мизерното заплащане ЗАЩО работещите в образованието да нямат  поне ЕДНА социална придобивка - място в ДЗ.
                    Трето - както и да го въртите и сучете НЯМА желаещи за работа в ДЗ,особено за яслата.Даже и кандидати учители - НЯМА! Принудени сме да работим по две смени ,когато някой отсъства защото и пенсионерите не искат да заместват .Пък и защо да заместват като квалифицирани кадри гледайки ЕДНО дете взимат заплащане доста над заплатата на квалифициран учител с 30 години стаж.И хич не ми обяснявайте как сте готови да работите ШЕСТ месеца за да ви приемат детето. Sick И ШЕСТ ДЕНА не искат да работят като чуят заплащането и видят обема на работата.Доста по-лесно е да си клатят краката в един офис като чистачки бабите отколкото да сменят памперси,да мият по 60-70 съда на всяко хранене,да дизинфекцират постоянно подове,коридори,да сервират храна и още куп "дребни и лесни" /според някои/ работи!Аз миналата година съм кандидатствала с дете по общия ред въпреки,че имам 35 години стаж и то на едно място.До последно съм треперила дали ще е прието.Сега не ме кесае това предимство,но го признавам на всички,които работят в тази система.Както и не протестирам и не давам акъл на нито една фирма или дължавно предприятие,чийто работници имат социални придобивки - ваучери за храна,безплатен транспорт и т.н.
                     Четвърто - При това допълнителния критерии на ПС се отнася САМО за деца с равен брой точки.Така,че местата може и да не стигнат до "работещите в системата" квотата е 40 % и след това по общия ред САМО С РАВЕН БРОЙ ТОЧКИ се ползват допълнителните критерии.

Последна редакция: чт, 26 мар 2009, 14:01 от Didia

# 160
  • София
  • Мнения: 316
Детето посещава определени самостоятелни детски ясли най-малко 6 месеца преди записване

Това определени как го разбирате дали се има предвид само някои конкретни ясли или кояти да било  newsm78
Най-вероятно конкретни близки ясли. Това е критерии преди спазван в много от ЦДГ, деца от най-близката ясла са се записвали с предимство. Явно и сега ПС са си го върнали. Сигурно на място ще ти кажат кои са точно яслите.

Мерси за ориентира   bouquet

# 161
  • Мнения: 7 821
Ами кога се доказва, че отговаряш на критериите? В момента на записването ли? И в такъв случай критерият 6 месеца в чиста ясла до кога се отчита - до записването ли или до момента на тръгване на детската градина?
Подбутвам си въпроса, надявам се от ИСОДГ да ми отговорят.
Критериите се доказват на място при директорката при записването на детето. Така поне беше миналата година. Ако не отговаряш, отказват да запишат детето и освобождават мястото.

# 162
  • Мнения: 1 255

След консултации с Дирекция „Образование” бе взето следното решение:

Заявки за входящи номера в понеделника след първоначалното класиране да могат да подават само тези родители, чиито кандидатури попадат в гранични групи с равен брой точки и подточки. Така, само около 1000 души ще трябва да подадат заявки в понеделника след първоначалното класиране (вместо 10000 в предишния вариант).

Това решение е взето, за да се избегне масово притеснение на родителите при заявки за входящи номера.

Всички родители, които попадат в гранични групи с еднакъв брой точки ще бъдат информирани по е-поща. Списъците от първоначалното класиране ще съдържат специална секция с граничните групи с равен брой точки, т.е. тези, които трябва да заявят входящ номер в понеделник на 25.05.2009 г.

Останалите родители ще могат да подадат заявка за входящ номер по всяко време след 25.05.2009 г. Заявките за входящ номер за всички кандидатури, съществуващи на 23.05.2009 г. ще бъдат записани към тази дата, за да не зависи точно кой ден е подадена на заявката. Така не се ощетяват родителите, които не попадат в гранични групи с равен брой точки след първоначалното класиране и се избягва масово притеснение.

Допълнителните решения и доуточнения ще бъдат записани и публикувани в Служебните указания за прилагане на Правилата за прием.

Екип ИСОДГ

# 163
  • Мнения: 1 255
Детето посещава определени самостоятелни детски ясли най-малко 6 месеца преди записване

Това определени как го разбирате дали се има предвид само някои конкретни ясли или кояти да било  newsm78
Най-вероятно конкретни близки ясли. Това е критерии преди спазван в много от ЦДГ, деца от най-близката ясла са се записвали с предимство. Явно и сега ПС са си го върнали. Сигурно на място ще ти кажат кои са точно яслите.

Да, конкретни близки ясли. До час ще бъде показано точно кои са те.

Това допълнително предимство е избрано само от 2 градини.

Екип ИСОДГ

# 164
  • Мнения: 1 255
Ами кога се доказва, че отговаряш на критериите? В момента на записването ли? И в такъв случай критерият 6 месеца в чиста ясла до кога се отчита - до записването ли или до момента на тръгване на детската градина?
Подбутвам си въпроса, надявам се от ИСОДГ да ми отговорят.
Критериите се доказват на място при директорката при записването на детето. Така поне беше миналата година. Ако не отговаряш, отказват да запишат детето и освобождават мястото.

Така е. 6 месеца се отчитат към момента на записването и се гледат предходните 12 месеца. Т.е. в рамките на предходните 12 месеца, детето трябва да е посещавало яслата за най-малко 6 месеца общо.

Екип ИСОДГ

Общи условия

Активация на акаунт