ОДЗ и ЦДГ В СОФИЯ - кандидатстване 2009/2010

  • 73 878
  • 1 512
  •   2
Отговори
# 180
  • София
  • Мнения: 10 321
Цитат
Работя във столичен ВУЗ. Точка от това ще имам ли?  Thinking
Ще имате точка по Критерий 2, като работещ. Ще получитеи подточка по допълнителен критерий "работещи в системата на образованието", ако сте университетски преподавател.
Екип ИСОДГ

Благодаря Ви, Екип ИСОДГ!
1 подточка - една. Кой ти я дава Mr. Green Вярно не е за едната ДГ, която искаме, ама...
Иначе само със седем...пак нямахме никакъв шанс. 7,1 звучи по-така...

# 181
  • Мнения: 7 384

И други професии са хуманни и ниско платени , но нямат предимства
нищо лично към Дидиа , но аз отдавна разбрах , че тя е честен човек и мисли , че всички са като нея( пиша принципно , не точно по въпроса)
             Никой не отрича хуманността на различните професии,но и никога не съм си позволила да оспорвам предимствата на тези професии.Какво имам в предвид.Стоя пред каблинета на лекар с дете с 39-40 Т и идва друг мед.работник /може и санитарката да е/ и влиза преди мен.Аз не скачам да се карам въпреки,че детето ми изгаря от Т.Чакам си реда с успокоението,че този човек все пак работи там .Влизам му в положението .Докато тук май мога на пръсти да преброя тези , които разбират същността на това "предимство" за персонала.Отгоре на всичкото трябва и да мълча когато същите те вкарват децата си най-безцеремонно без да се съобразяват с елементарните изисквания! Sick Сори,ама не ви ли се струва,че и ние имаме нерви?

# 182
  • Мнения: 1 255
1. Извинете, а княкой знае ли как ще се доказва че "Семейството живее на територията на административния район на детската градина (Люлин)" с адресна регистрация ли? Щото аз може да съм под наем и да живея на тер-ята на Люлин, но да нямам там адресна регистрация.
2. И още едно въпросче: ние сме на 7 м. и все още сме на предварителни класирания, но няма как да си сметна точките или да ги попълня някъде. Как става това попълване на предимства по доп. критерии, защото на мен са ми активни само тези за Родител с увреждания над 90%,   Брат/сестра, посещаващи същата детска градина, Близнаци  и Семейство с 3 или повече деца до 10 г.

Трябва да си направите адресна регистрация (постоянна или настояща) по местоживеене на семейството.

На 6.04.2009 г. системата ще бъде обновена по новия регламент. От тази дата ще може да да допълвате информация за критериите.

Екип ИСОДГ

# 183
  • Мнения: 274



То е ясно, че пак всичко ще става по втория начин, ама какво се ядосвам да се занимавам с глупости.  Twisted Evil
Миналата година от 3 познати деца които кандидатстваха за градина и ОДЗ - е как пък нито едно не влезе по нормалния, а всичките по втория начин. Тази година са създадени перфектните условия тази тенденция да се засили.



                   Без да се обиждате,ама...това са глупости. Sick
                    Първо - нямат абсолютно никаква представа КОЛКО са децата на работещите в просветата за да се изпишат толкова мнения.Още веднъж казвам,че в ОДЗ с над 250 деца в момента такива са точно 6 деца и само 1 кандидат за тази година и то за ясла малка група.
                    Второ - при условията,в които се работи и с мизерното заплащане ЗАЩО работещите в образованието да нямат  поне ЕДНА социална придобивка - място в ДЗ.
                    Трето - както и да го въртите и сучете НЯМА желаещи за работа в ДЗ,особено за яслата.Даже и кандидати учители - НЯМА! Принудени сме да работим по две смени ,когато някой отсъства защото и пенсионерите не искат да заместват .Пък и защо да заместват като квалифицирани кадри гледайки ЕДНО дете взимат заплащане доста над заплатата на квалифициран учител с 30 години стаж.И хич не ми обяснявайте как сте готови да работите ШЕСТ месеца за да ви приемат детето. Sick И ШЕСТ ДЕНА не искат да работят като чуят заплащането и видят обема на работата.Доста по-лесно е да си клатят краката в един офис като чистачки бабите отколкото да сменят памперси,да мият по 60-70 съда на всяко хранене,да дизинфекцират постоянно подове,коридори,да сервират храна и още куп "дребни и лесни" /според някои/ работи!Аз миналата година съм кандидатствала с дете по общия ред въпреки,че имам 35 години стаж и то на едно място.До последно съм треперила дали ще е прието.Сега не ме кесае това предимство,но го признавам на всички,които работят в тази система.Както и не протестирам и не давам акъл на нито една фирма или дължавно предприятие,чийто работници имат социални придобивки - ваучери за храна,безплатен транспорт и т.н.
                     Четвърто - При това допълнителния критерии на ПС се отнася САМО за деца с равен брой точки.Така,че местата може и да не стигнат до "работещите в системата" квотата е 40 % и след това по общия ред САМО С РАВЕН БРОЙ ТОЧКИ се ползват допълнителните критерии.

Това ми изказване няма нищо общо с работещите в детските заведения и не визирам това предимство - да, съгласна съм, че да работиш в детска градина или ясла за никакви пари и да не можеш да запишеш детето си е грозно, но какво общо имат с това университетските преподаватели, които имат часове по 3 пъти (а някои и по-мако) седмично, че дори и учителите в училищата, а да не говорим за чиновниците в министерството?
Какато някой вече спомена - така ще си влизат поне легално  : Thinking

# 184
  • Мнения: 2 280
Дидиа,отправям ти оферта да ме осиновиш !

 За разлика от нас,майките във Варна отиват на протест.
И мен, и мен...Обещавам да съм на собствена издръжка..Може дори да помагам... Peace

# 185
  • Мнения: 435
Ами кога се доказва, че отговаряш на критериите? В момента на записването ли? И в такъв случай критерият 6 месеца в чиста ясла до кога се отчита - до записването ли или до момента на тръгване на детската градина?
Подбутвам си въпроса, надявам се от ИСОДГ да ми отговорят.
Критериите се доказват на място при директорката при записването на детето. Така поне беше миналата година. Ако не отговаряш, отказват да запишат детето и освобождават мястото.

Така е. 6 месеца се отчитат към момента на записването и се гледат предходните 12 месеца. Т.е. в рамките на предходните 12 месеца, детето трябва да е посещавало яслата за най-малко 6 месеца общо.

Екип ИСОДГ
Т.е. считем че за да имам право да запиша този критерии, детето ми трябва да е ходило 6 месеца на ясла до края на май месец, когато е първото класиране и евентуалното записване. Но какво се случва ако няма необходимите 6 месеца до 23 май, когато е първото класиране, а 6те месеца се навършат в края на юни. Ще мога ли да си променя профила с този критерий на който вече ще отговарям в края на юни?

# 186
  • Мнения: 4 465
Запис.

# 187
  • Мнения: 2 280
Моля, обяснете ми като на малоумна. Детето ми е 2006 набор, неприето, но все пак кандидатствало за ОДЗ чрез системата на ИСОДГ.

Сега да се пререгистрирам ли? Кога?
Важи ли старата регистрация и кандидатстванията? 
Искам да добавя и една детска градина.

Четох, четох, ама много сте писали. Сега се върщам да си допрочета.

Работя във столичен ВУЗ. Точка от това ще имам ли?  Thinking

Предварително благодаря!

Ще имаш и още как  Peace Честито..
Не точка, ама..подточка..т.е.. 0.1т   bouquet
Споко- регистрацията си ти важи..След 06.04.2009 можеш да влезеш в сайта и да си допълваш каквото там ти поискат като информация ..и..каквото ти искаш като ДГ..  Peace
УСПЕХ

# 188
  • Мнения: 2 280


Т.е. считем че за да имам право да запиша този критерии, детето ми трябва да е ходило 6 месеца на ясла до края на май месец, когато е първото класиране и евентуалното записване. Но какво се случва ако няма необходимите 6 месеца до 23 май, когато е първото класиране, а 6те месеца се навършат в края на юни. Ще мога ли да си променя профила с този критерий на който вече ще отговарям в края на юни?

Мисля, че във въпросника БИ ТРЯБВАЛО да има въпрос: ОТ КОГА детето ви посещава ДЯ...
И..като изминат 6м от въпросната дата, системата автоматично да добавя тази точка..
А после, родителя ще трябва да докаже верността...с бележка от завеждащия ясла..

# 189
  • София
  • Мнения: 8 932
Искам да попитам ИСОДГ и въпросната директорка с критериите - инвестиция ( преди време по ТВ) т.е на ДГ "ВЕСЕЛИНА' в Слатина какво предимство дава на едноДетните семейства с тези критерий ??? #Cussing out ние нямаме ли право на шанс ??? дори и райониране няма - т.е и вие от "Надежда" може да кандидатствате тук  Mr. Green - А ДАВА ДВА ПЪТИ ПРЕДИМСТВО НА МНОГОДЕТНИ СЕМЕЙСТВА :
    * Детето има брат/сестра, които са записани в детската градина и не тръгват на училище от септември
    * Детето има поне един родител, който работи в системата на столичното образование
    * Детето има брат/сестра, които са родени с разлика по-малка от 24 месеца

Моля Ви за коментар и няма ли кой да следи тези неща  Thinking
[/color]
                           

ПОВДИГАМ ! да ми се отговори ако може , но въпроса ми не е удобен - може би  newsm78
                   Гост отговорих ти вече!Чети внимателно!
                   Анна, като толкова много се дразниш от "социалната придобивка и мизерното заплащане" хайде идвай има място и ще ползваш "предимството"! Но ако мислиш,че аз ще гледам 30-35 и моето дете ще бъде прехвърляно от майка на баща,от дядо на баба и всеки ще го гледа по половин час също жестоко се лъжеш! Съжалявам,но много добре знам как действат някои родители за да съм напълно обективна.Сори,но и ние сме хора нали?
Тук не говорим за децата на работещите в градината, а за такива, които са в сферата на образованието. Не мога да се съглася, че са чак с такива мизерни заплати. Пък и защо аз да идвам да работя на твоето място, кой за каквото е учил. Аз ако съм лекар, ти дали ще дойдеш да лекуваш пациентите ми?

# 190
  • Мнения: 1 380
Сега прочетох новите критерии.
Имам въпрос:
Един от критериите гласи:Детето има поне един родител, който работи в системата на столичното образование.
Аз работя в МОН, това брои ли се? newsm78

# 191
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Сега прочетох новите критерии.
Имам въпрос:
Един от критериите гласи:Детето има поне един родител, който работи в системата на столичното образование.
Аз работя в МОН, това брои ли се? newsm78
Само ако си преподавател или директор

# 192
  • Мнения: 1 255
Ами кога се доказва, че отговаряш на критериите? В момента на записването ли? И в такъв случай критерият 6 месеца в чиста ясла до кога се отчита - до записването ли или до момента на тръгване на детската градина?
Подбутвам си въпроса, надявам се от ИСОДГ да ми отговорят.
Критериите се доказват на място при директорката при записването на детето. Така поне беше миналата година. Ако не отговаряш, отказват да запишат детето и освобождават мястото.

Така е. 6 месеца се отчитат към момента на записването и се гледат предходните 12 месеца. Т.е. в рамките на предходните 12 месеца, детето трябва да е посещавало яслата за най-малко 6 месеца общо.

Екип ИСОДГ
Т.е. считем че за да имам право да запиша този критерии, детето ми трябва да е ходило 6 месеца на ясла до края на май месец, когато е първото класиране и евентуалното записване. Но какво се случва ако няма необходимите 6 месеца до 23 май, когато е първото класиране, а 6те месеца се навършат в края на юни. Ще мога ли да си променя профила с този критерий на който вече ще отговарям в края на юни?

Да, след края на юни ще може да промените профила си. По при всяка промяна на ситуацията по критериите ще може да променяте профила си. Промяната ще бъде отчетена за следващото ежеседмично класиране.

Екип ИСОДГ

# 193
  • Мнения: 1 380
А допълнителни критерии за прием в яслите, кога ще влязат в сила...когато си направим нови профили ли?
Въобще не ми е ясно.....

# 194
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 372

Разглежда се адресът на местоживеене на семейството - независимо дали има родители, които са извън семейството. По новия регламент само един родител ще може да управлява профилите на децата в едно семейство. Адресът на този родител се приема като адрес на семейството и се прилага за допълнителните критерии. За общите критерии се прилага само регистрирания настоящ и/или постоянен адрес на който и да е родител.

Екип ИСОДГ



Пак да попитам...
Ако адреса на местоживеене ми е различен от този по постоянен и по настоящ адрес...то...като го обявя в системата, ще ми носи ли подточки?
И..ако детето е прието ПОРАДИ тези подточки, и евентуално ми се поиска потвърждение от директорката във въпросната ДГ... винаги мога да се регистрирам по настоящ адрес... newsm78.. Или..нещо греша?
Има срокове, в които трябва да се регистрирате в съответната община, след промяна на местоживеенето. Т. е. ако се местите от Овча купел в Орландовци (примерно), до около месец трябва да регистрирате в общината новия настоящ адрес. Не би трябвало да има разминаване между местоживеенето и (поне) настоящият адрес.

Общи условия

Активация на акаунт