ОДЗ и ЦДГ В СОФИЯ - кандидатстване 2009/2010

  • 73 871
  • 1 512
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 326
призовавам ви  да напише всеки какви точки е събрал
от общите : 3 т. за адресна регистрация
                      2 т. за двама работещи родители
                      3 т. за първо желание
                     = 8 т.
От допълнителните критериите на ПС, нищо. Дали ще стигна до теглене на входяш номер?? Кандидатстваме за 1 градинска група, за набор 2006г, някъде около 20 бройки. Май ще е по-добре от сега да приема реалността, няма да ни огрее.    

# 376
  • Мнения: 1 167
С т.4 "Детето има поне един родител или баба/дядо, които работят в детско заведение на територията на Столична община" какво се има предвид училище или детска градина или и двете?

# 377
  • Мнения: 345
Кандидатствам за ОДЗ, мойта дъщеря е 03,2007
от общите : 3 т. за адресна регистрация
                      2 т. за двама работещи родители
                      3 т. за първо желание
                     = 8 т.
От допълнителните критериите
И двамата родители на детето работят (вкл. в отпуск по майчинство) или са редовни студенти 0.1

8.1
Посъветвайте ме , моля ви за ДГ да кандидатствам ли като няма да има навършени 3 г септември месец?

Последна редакция: пт, 27 мар 2009, 09:49 от bibilota

# 378
  • Мнения: 4 465
С т.4 "Детето има поне един родител или баба/дядо, които работят в детско заведение на територията на Столична община" какво се има предвид училище или детска градина или и двете?

Само детските градини (ОДЗ и ЦДГ).

# 379
ффффф За съжаление, май, си права. На мен и през ум не ми е минало, че нечий мозък може да роди подобно безумие и не съм го изчела внимателно. #Cussing out Но трябваше да се досетя. Нали Сирма бяга като дявол от тамян само при споменаването на фактор време, под каквато и да било форма.

Ама нали казаха че ще има разлика дали входящият номер е от понеделника или от някой следващ ден..
идеята беше.. тези които по-късно са се сетили да кандидатстват в някоя ДГ, където е минало вече първо класиране, да са с по-задни входящи номера

как така сега няма да има значение датата... ами тогава всички да си вземаме номер, независимо дали сме в гранични групи или извън всякакви шансове...

така де.. няма всеки ден да следя и да гледам като на борсата колко и какви номера.. точки.. под точки и т.н. 
егати детскоградинските индекси дето ни завофмиха.. това дау джонс направо ряпа да яде

# 380
  • Мнения: 345
Я Джонев обясни в предната тема, че входящия номер се формира от датата и милисекундите, следователно има значение кога си кандидатствал!!!

# 381
  • Мнения: 326
#Crazy   newsm78  Моли Саара Кол е 1ва резерва в ТРИ ОДЗта, може и повече, аз на толкова места я открих. Навсякъде е 1ва резерва с ПРЕДИМСТВО! В друга тема четох, че не се е записвала,когато е била приемана.... Много странна история - 62 ОДЗ, 50 ОДЗ, 120 ОДЗ.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=333947.msg10190129 мнението на blanc
Аз я открих и в 48 ОДЗ - пак с предимство на пър newsm78во място

Ама това дете е първа и в 51 ОДЗ. Как стават тези работи newsm78 newsm78 newsm78 newsm78

# 382
  • София
  • Мнения: 2 437
НЕДОУМЯВАМ аргумента?!... Как така НИЕ правим избор,а ТЕ НЕ.При тях нещата се изписват по каталог от интернет или е доставки по домовете?
Коментирали сме го много пъти. Замисли се малко преди да пишеш и ще се сетиш. Лично аз съм раждала двете деца едно по едно с ясно съзнание и преценка Simple Smile
Пример: на познати с едно дете им се родиха тризнаци...а те просто искаха още едно дете. Финансово са зле...за да отглеждат повече от две деца. Сега имат четири. Объркване в плановете. Е, как да нямат предимства?? Това е социална политика на държавата. Ако не се стремим към това и не го искаме, просто да отидем в джунглата.
Близнаците (две деца накуп) не идват по желание и затова смятам (както повечето майки ), че тези семейства са най-напред от всички останали. И не подкрепям оборването точно на този критерий. Виж, за 'всички служители в Образованието'...там вече скачам на бой  Crazy
Колкото до дискриминацията, не виждам защо родителите с по-големи деца да не заведат дело с/у тези с по-малък брат/сестра в същата ДГ, които ползват предимство?  Wink

# 383
  • Мнения: 345
 Е айде някой да обясни случая Моли Саара Кол , че май тя атакува цяла София  Thinking

# 384
  • Мнения: 326
Посъветвайте ме , моля ви га ДГ да кандидатствам ли като няма да има навършени 3 г септември месец?
Деца родени 2006г кандидатстват за ДГ, без значение кой месец са родени. Тези родени 2007 - ясла.
Твоето като гледам е родено 2007. Явно е за яслена група.

# 385
  • Мнения: 217
Да така е!

КРБ - Чл. 6. (1) Всички хора се раждат свободни и равни по достойнство и права.                                                                                                                                                                                                              (2) Всички граждани са равни пред закона. Не се допускат никакви ограничения на правата или привилегии,основани на ... образование...лично и обществено положение или имуществено състояние.

Закон за защита от дискриминация -   Чл. 4. (1) (Доп. - ДВ, бр. 70 от 2004 г., в сила от 01.01.2005 г.) Забранена е всяка пряка или непряка дискриминация, основана на ... образование... лично или обществено положение..семейно положение, имуществено състояние или на всякакви други признаци...

Добре, ще стопираш класирането..и? Какво предлагаш, каква алтерантива..места няма за всички, това ти е ясно предполагам. Ясно ти е сигурно и че до есента на 2009 няма да има..И? Какво да се бием пред градините на опашка ли? Или какво. След като този регламент не ти изнася, дай алтернатива, хайде да видим какво ще измислиш.

# 386
  • Мнения: 4 465
НЕДОУМЯВАМ аргумента?!... Как така НИЕ правим избор,а ТЕ НЕ.При тях нещата се изписват по каталог от интернет или е доставки по домовете?
Коментирали сме го много пъти. Замисли се малко преди да пишеш и ще се сетиш. Лично аз съм раждала двете деца едно по едно с ясно съзнание и преценка Simple Smile
Пример: на познати с едно дете им се родиха тризнаци...а те просто искаха още едно дете. Финансово са зле...за да отглеждат повече от две деца. Сега имат четири. Объркване в плановете. Е, как да нямат предимства?? Това е социална политика на държавата. Ако не се стремим към това и не го искаме, просто да отидем в джунглата.
Близнаците (две деца накуп) не идват по желание и затова смятам (както повечето майки ), че тези семейства са най-напред от всички останали. И не подкрепям оборването точно на този критерий. Виж, за 'всички служители в Образованието'...там вече скачам на бой  Crazy
Колкото до дискриминацията, не виждам защо родителите с по-големи деца да не заведат дело с/у тези с по-малък брат/сестра в същата ДГ, които ползват предимство?  Wink

По отношение на близнаците - Диана е права. При тях отглеждането допълнително се усложнява и от факта че за едно дете все някак може да се измисли алтернативен вариант за отглеждане, но да се намери детегледачка за близнаци или да се плаща двойна такса в ЧДГ е несравнимо по-трудно.

По отношение на служителите в столичното образование, моля ако има участник в работната група от страна на родителите, с който СО да са го обсъдили поне, да пише. С мен този критерий не са го обсъждали, а преди малко се чух и с Кабо Алма, която е председател на Родители и с нея също не са го обсъждали. Все още ми е трудно да повярвам, че след такава одисея, СО толкова лесно ще дадат такова противоречиво обяснение за критерия.

# 387
  • гр.София
  • Мнения: 199
Може ли някой да ми отговори.
Моя приятелка е записала дъщеря си ,която е родена януари 2006г.
 направила и е профил ,но не е  кандидатствала за градина .Това кога ще може да стане
 след 6април ли  много е объркано всичко.Благодаря ви.

# 388
  • Мнения: 118
Имам въпросче. Точката от чиста ясла важи ли при кандидатстване в яслена група или или само за градинска. Мисля, че четох някъде отговор от екипа, че важало само за градината, но не го намирам.
Ошешавях вече.
Имам приятелка с дететце в чиста ясла.

# 389
  • гр.София
  • Мнения: 4 151
Е айде някой да обясни случая Моли Саара Кол , че май тя атакува цяла София  Thinking
Айде за последно и ще спра да го дъвча момичето-дано предимството му е за сем-во на многодетни, ане на инвалиди.
 По сега действащия регламент може да е първа и на 100 опашки.
 Точки за първо-второ-трето желание няма. Щом има най-силното предимство-ще е първа на всички опашки.

 Недоумението ми се отнасяше до това,че обявиха 1 свободно място в градината,детето се класира, не се записа-а мястото ИЗЧЕЗНА,вместо да се класира там следващото дете. А в следващ момент Моли Саара пак цъфна на първа позиция.
 Дали пък с-мата не е сгрешила?

 И още -вчера ИСОДГ ми отговориха,че 2-те свободни ясленски места в 60 ОДЗ ще се заемат чак след 23.05.
Е,как така ще стоят свободни два месеца?!

 
Може ли някой да ми отговори.
Моя приятелка е записала дъщеря си ,която е родена януари 2006г.
 направила и е профил ,но не е  кандидатствала за градина .Това кога ще може да стане
 след 6април ли  много е объркано всичко.Благодаря ви.
До тази вечер-до 18ч все още може да избере конкретни градини.
 Ако не-след 6 април.
 Ето-Системата ще бъде затворена за актуализация от 18:00 на 27.03.2009 г. до 10:00 на 6.04.2009 г. В този интервал няма да може да правите промени по профилите или кандидатурите, но ще може да виждате информацията.

Общи условия

Активация на акаунт