Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Училища
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 15 отговора

Sofia

Здравейте мами, искам да помоля за съвет, мнение, коментар за свястна частна английска гимназия в София.

Детето ми е в 7 клас и досега е изучавала интензивно немски в "Ерих Кестнер". Бих искала да ви уверя, че е съм много доволна. Имаха скоро външен изпит в "Гьоте институт" и тя изкара 74 от 80 точки. Не го казвам, за да се хваля, а за да стане ясно, че там наистина учат яко, даже малкото понякога доста врънка, но нивото е наистина високо. И не само по немски - по всички предмети е така. Жени Маринова ги скъсва по математика, но полза има! Останалите изисквания за храна, транспорт, отношение към децата, грижата за тях... спокойна съм, че се прави най-доброто. Нека не ви звучи като поредната евтина реклама, просто споделям собствен опит.

Такааааааааа, е сега, като съм толкова доволна защо ще я местя? Бих искала да и дам малко по-голям избор занапред и да стане и по английски толкова добра, колкото е по немски. Но въпреки всичко изчетено тук и не само тук, обикалянето по училищата, разговори с директори и преподаватели, посещения на изложения по образование, все още не знам накъде да я насоча. Спрели сме се на 3 училища:
1. Софийска английска гимназия / в сградата на 34 ОУ в Красно село/
2. ЧАГ"Иван Апостолов"
3. ЧЕГ"Езиков Свят" - в сградата на техникума срещу големия мол.

Американския колеж отпадна по една или друга причина. Казвам го, защото виждам, че той е най-предпочитаното училище с английски в софия и вероятно ще ми го препоръчате.
За държавните училища също сме умували...; предпочитаме да остане в частно.
И крайният вариант, ако не се спрем на английска гимназия, е да си остане в "Ерих Кестнер", но пък губи високото ниво на английски, което ще и даде само английска гимназия...

И така мили мами, моля помогнете ми с информация, препоръки, мнения, коментари  и съвети. Ще съм  ви много благодарна! Hug
Цитирай

Синът ми е 8ми клас в ЧАГ Проф Иван Апостолов.
Ще пиша кратко, защото мъжът ми ходи на родителските срещи и аз преразказвам неговите впечатления.
Малко училище с приятна атмосфера, загрижени учители, успяват да наблюдават децата от близо и комуникират с родителите, ако възникне проблем. Проблемите се обсъждат конструктивно, без натягане на ситуацията и излишно напрежение. Всички учители са добронамерени към децата. Има и слаби ученици, има и отличници. С една дума, който иска учи и се възползва от това, което предлага училището. Който не иска не учи. При срочен успех по-нисък от 4,50 (или 4,00, не помня точно) ученикът трябва да напусне. Не знам доколко се спазва това.
В 8ми клас се учи по програмата на езиковите гимназии. Съпругът ми изказа впечатления от 2те учителки по английски, учителката по математика, учителят по български и класната. Всички тези учители са му направили добро впечатление - хора, които си обичат работата и не са случайни в учителската професия.
На последната родителска среща мъжът ми беше малко учуден, че децата са много хвалени. В нашето семейство не сме свикнали на такова нещо, защото през предишните две години учителите само са се оплаквали от децата и в частност от нашия син също.
Има електронен дневник.
Учителите ако предценят, че има нужда се обаждат на родителите и търсят съдействие по възникнал проблем. Нашият син няма проблеми с дисциплината. Търсили са ни само поради занижаване на вниманието в час и недостатъчно добро усвояване на материала, т.е. спад в нивото.
В момента училището се помещава в 19 СОУ.
Цитирай

Sofia

Благодаря Галя за подробната и изчерпателна информация.   bouquet Пожелавам успех на сина ти!
Цитирай

Sofia

Други впечатления? Никой ли няма ученик в някоя от посочените гимназии?... Sad
Цитирай
Ако зададеш въпроса си тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=373299.0 в КЛУБ ЧАСТНО ОБРАЗОВАНИЕ мисля, че има доста хора, които ще се отзоват. Успех, но за частните английски не мога да ти помогна. За държавната и за ААУ мога - в едното съм бил, а в другото съм. За колежа само от приятели и познати. Успех в избора.  Peace
Цитирай

Там, където ме обичат

Ако зададеш въпроса си тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=373299.0 в КЛУБ ЧАСТНО ОБРАЗОВАНИЕ мисля, че има доста хора, които ще се отзоват. Успех, но за частните английски не мога да ти помогна. За държавната и за ААУ мога - в едното съм бил, а в другото съм. За колежа само от приятели и познати. Успех в избора.  Peace

А какво е ААУ?
Може ли малко повече подробности за държавната и защо не си вече там?
Понеже синът ми кандидатства в колежа, ще се радвам да споделиш дори и чуждите впечатления за него. Praynig
Цитирай
ААУ е Англо-Американското училище в България. Или по точно казано училището на Американското и Английското посолоство. Българите не са кой знае колко много - 30 % някъде. Другото са само чужденци. Български НЕ се учи и училището НЕ следва програмата на МОН - съответно Българска диплома няма. За сметка на това обаче се получават Английска, Американска, Европейска и IB дипломи. Учи се английски като роден език, което значи, че при влизането ти трябва перфектен английски. И се учи по най-доброто от двете системи - английската и американската, като всички учители са американци предимно, англичани, новозвнландци, австралийци и има няколко българи, които преподават български, но български имат право да учат само тези, на които не им е матерен. Иначе чак в 11 клас може български, но като не го учиш до 11 клас, после ми се струва доста трудно да го започнеш.

В 1 АЕГ влязох по мое желание - не на родителите ми, защото преди това бях учил английски 11 години. И имах много големи очаквания, които за съжаление не се оправдаха. Училището се крепи на стари лаври. Госпожата по математика влезна в първия час и ни каза, че тя нямала време да ни учи и да сме си учели сами или от другите, които вече са научили  ooooh! #Crazy , което знчеше частни уроци по математика. В часове са се отваряли бири, идвали са хора пияни на училище и никой нищо не реагира. Единствените читави учители бяха двете госпожи по английски и госпожата по рисуване. А 1 АЕГ напуснах, защото в ААУ ме приеха със пълна стипендия.

За колежа знам, че дисциплината е на много добро ниво. Знам, че също имат и много добри учители. Но за там чувам и, че понеже ги претоварват страшно много, децата понякога изкарват по-ниски оценки. Другото, от което също някои не са доволни е, че има голямо текучество на всякакви учители. Но според мен спрямо държавните училища това са бели кахъри. А и това са мнения на приятели и познати, така че не знам дали са 100% вярни. Не съм бил там, но, ако ви приемат отивайте там, според мен.
Цитирай

Sofia

Мерси за препоръката за пренасочване на темата... Ще пробвам и там. Надявам се да попадна на повече споделени впечатления.
Цитирай

с/у ОколоМръсТното

Синът ми е 8ми клас в ЧАГ Проф Иван Апостолов.

и племенникът ми е там, но подробности не знам.
Желая ти късмет  Peace
Цитирай

sofia

Цитат
Zdraveite na vsichki. Az sam maika na sedmoklasni4ka.Tia ste kandidatstva za 1 AEG,no ako ne vleze  sme reshili da ia zapishem v chastna angliiska gimnazia,zastoto mnogo darzim na angliiskia. Spriali sme se na sofiiska chastna angliiska gimnazia ( v 34 sou).Mnogo molia niakoi ako ima informatsia za tazi gimnazia ,da pishe.Predvaritelno blagodaria!

Здравейте на всички. Аз сам майка на седмокласни4ка.Тя ще кандидатства за 1 АЕГ,но ако не влезе  сме решили да я запишем в частна английска гимназия, защото много държим на английския. Спрели сме се на софийска частна английска гимназия ( в 34 соу).Много моля някой ако има информациа за тази гимназия ,да пише.Предварително благодаря!

-------
Моля, пишете на Кирилица!
« Последна редакция: вт, 14 апр 2009, 17:41 от .Ели. »
Цитирай

Sofia

Здравей diruhi, за софийска английска знам от колежка, която беше пред същата алтернатива - 1-ва английска, ако не влезе там - софийска частна в 34-то. Директорката е бившата на 1-ва английска и казаха, че е събрала доста добър екип от преподаватели. Дъщерята на въпросната колежка ходеше на уроци по математика при учителка от софийска частна и изкара добри оценки - приета е на първо желание. Аз лично ходих до самото училище - нищо особено като база. Размених няколко думи с преподаватели - нормални ми се сториха. Директорката не беше тогава там. Това знам като соделена информация и лични впечатления. Успех!
Цитирай
Здравейте. Новобранец съм тук. Търся информация за частна английска гимназия. Дъщеря ми завършва седми клас. Категорични сме със съпруга ми, че трябва да я запишем в добро частно училище. Попаднах на писаното тук от pomber.
Pomber,  до къде стигна твоето проучване за гимназиите, тъй като и ние сме се ориентирали към Иван Апостолов?

Надявах се във форума да намеря повече информация, но тук май повече споделят родители на Малчугани?
Цитирай
Ние също смятаме синът ни да кандидатства в ЧАГ Проф.Иван Апостолов. Имахме среща с директора на училището и ми направи впечатление на много уравновесен и опитен човек с много контакти. Училищено има традиции, тъй като съществува от 15 години, работят по авторски учебници и собствена учебна програма, гарантират добър преподавателски екип, а и предлагат профилиране от 9 клас. Децата в училището изглеждат интелигентни и спокойни, освободени, но отнасящи се с уважение към директора. Очевидно държат на доброто образование и езикова подготовка. Контролът и дисциплината също са много важни за тийнейджърите и смятам, че те ще бъдат гарантирани в това училище. Приемът на ученици е ограничен, което предполага индивидуален подход.
Цитирай

Здравейте,

И аз съм майка на седмокласничка. Имате ли информация за гимназия Златарски? Дъщеря ми е приета там, но във форумите има много противоречиви отзиви. Благодаря.
Цитирай
За съжаление нямам "информация от първа ръка" за училище "Златарски". Зная, че то е една от първите алтернативи за децата, които не са приети в Американския колеж. От сайта му виждам, че като организация и изисквания доста наподобява колежа. Аз лично се отказах от него, не защото има някаква особена причина, но след няколко срещи виждам, че нещата са много сходни в частните училища, всички родители сме ухажвани като потенциални "клиенти" на техния образователен продукт и няма смисъл синът ми да пътува на другия край на града. При презентацията всичко звучи добре, въпросът е какво се случва по време на реалното обучение. Навсякъде се учи английски, проблемът е къде мотивират децата да учат доброволно, а не с метода пресиране и прекомерна вътрешна конкуренция. Важното е да изберем училище, подходящо за собственото ни дете, а не "престижно" съгласно обществените норми. За всички гимназии има противоречива информация, получена от приятели, колеги, както и от форумите. Синът ми кандидатства тази година в Американския колеж, но не е сред приетите. Обиколих няколко частни училища, сред които "Проф.Иван Апостолов", "Евростандарт", ПЧГ "Образователни технологии" и Първа частна английска гимназия "Уилям шекспир". Може би ще се яви на изпит само в "Проф.Ив.Апостолов" и "Обр.технологии". Последното училище е ново, от 2 години, но е част от школата за подготовка за изпити със същото име, а тя е авторитетна. Интересен и новаторски е подходът към децата, съвременният начин на презентиране на учебния материал с интересен портал за дистанционно обучение и мониторинг. В програмата си имат модул за "социализация" на децата и личностно развитие, което за мен е изключително важно. Времето ще покаже какво ще се случи. Все пак ще се радвам да споделите лично мнение.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 15 отговора