Прощъпулник

  • 2 438
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 188
Подари играчка, иначе какво ще разбере детето от дрешката? Но по принцип аз не бих отишла с празни ръце! Спри се на нещо според възможностите ти!

# 16
  • Мнения: 2 960
Шоколади и други сладки неща-не се дават на толкова малко бебе.Така ,че не рискувай да носиш.Едно на ръка ,че за ядене не би трябвало да се дават неща,защото не знаеш вижданията на майката относно хранителния режим на детето.
И според мен -играчката ще радва детето.Вземеш ли дрешки -майката само ще е доволна.

# 17
  • Мнения: 666
Според мен за прощъпулник не е необходимо да се купуват подаръци. Аз поканих приятелки уж на кафе за да им спестя именно това купуване на подаръци и като дойдоха чак разбраха че е прощъпулник. При нас обаче прощъпулника беше малко преди рождения ден и ми беше неудобно хората да купуват подаръци два пъти в един месец.

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Подари играчка, иначе какво ще разбере детето от дрешката? Но по принцип аз не бих отишла с празни ръце! Спри се на нещо според възможностите ти!

И аз така те съветвам

# 19
  • Мнения: 2 447
Не смятам че е задължително да носиш подарък.Едва ли дете на годинка разбира,че да те гледа в ръцете дали му носиш нещо(моя поне не гледа) Най-малко пък аз гледам дали някой носи нещо.Когато поканя някой на гости не го каня защото ще донесе нещо на детето. Wink Както си прецениш,ако имаш възможност вземи някоя играчка,поне да се зарадва детето.

# 20
  • Мнения: 566
Аз знам, че на прощъпулник се подаряват обувки или нещо свързано с ходенето.
Аз лично подарявам обувчици или пантофки и играчка за бутане ,от ония с бастунчето дето дрънкат та детето да се радва Peace.

# 21
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Клер, няма някакви традиции или правила, така че каквото ти душа иска. Може да е дрешка или пък играчка като за тази възраст. Ако си по-близка с майката, може да я подпиташ от какво има нужда. Че да не се окаже с поредната блузка все за този ръст. Примерно казвам.

# 22
  • Мнения: 1 354
Според мен играчка ,дрешка... то голям избор няма. По твое желание, избери нещо, важно е да е от сърце Peace

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 588
Не е задължително да се носи подарък, но на прощъпулника на дъщеря ми й подариха играчки. Много добра идея е да се подари играчка за бутане. Има и по-евтини варианти (пластмасови) и по-скъпи (дървени). Подходящо е също да се подари някаква играчка за развитие на детето (12месеца +).

# 24
  • Мнения: 312
игачка или дрешка Peace

# 25
  • София
  • Мнения: 4 294
да може да носиш играчка, дрешка, книжка, според възможноститие ти

# 26
  • Мнения: 222
По принцип в различните градове има различни традиции.Например имам приятелка от Кюстендил,която каза че даже не събират хора в къщи.Викали само децата от улицата ,давали им парче сирене и парче халва и ги карали да се изтичват едно по едно от двора за да е пъргаво детето.В София знам че се подаряват подаръци ,ходила съм на няколко прощапулки.Аз лично не съм очаквала подаръци от гостите си на прощапулника,но свекърва ми гледаше всеки в ръцете кой колко ще подари и кой колко ще даде.Но това е друга тема.Така че каквото и да му купиш ще е от сърце.Няма значение дали дрешка или играчка.По мое мнение днешните деца са толкова презадоволени,че дори играчките са спряли да им привличат вниманието. Wink

# 27
  • Мнения: 128
Аз също знам и съм чела че на прощапулник се носи нещо за крачетата - обувчици, пантовки, чорапки.

# 28
  • Мнения: 1 817
Играчка, може търкало за бутане. Подходящо е за тази възраст, и щом е проходило.
Аз не бих отишла с празни ръце при дете. Даже нещо символично да е.

# 29
  • Мнения: 1 740
Аз лично  не бих отишла без подарък , най-добре вземи играчка-нещо за бутане което ще бъде от полза за тази възраст

Общи условия

Активация на акаунт