Моля дайте ми съвет...

  • 2 053
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 253
Здравейте, момичета, ето го и моят проблем - имам 15 дена закъснение на м, ходих на лекар преди 6 дена и след преглед на ехограф каза че няма бременност  Sad та въпроса ми е възможно ли е да не я е видял?? Аз по принцип съм с обърната матка и знам че това затруднява прегледа, но мисля че въпреки това трябва да е видял ако имаше нещо.. Притеснявам се защото никога не ми е закъснявал толкова  Rolling Eyes От друга страна гърдите са ми подути и ме болят /даже открих нещо като бучица в едната от горната страна/ и си мисля че ще ми дойде, но вече от 10-ина дена ми е така и не ми идва...   И нещо друго се сетих-през януари пих Оргаметрил /заради киста, която вече отдавна я няма слава Богу/, знам че по принцип той предизвиква М, но на мен си ми дойде нормално, в смисъл не няколко дена след като го спрях /както знам че трябва да стане/, а след 33 дена от предишният М /за мен 33 дена е нормално/ и се чудя дали това че ми закъснява толкова не е някакво отклонение заради Оргаметрила??
Като ходих при док ми изписа Дуфастон за предизвикване на М , но вече ми омръзна от лекарства...Според вас, като доста по-вещи от мен, има ли смисъл да правя тестове за бременност?? Досега не съм си правила, защото като видя пак 1 чертичка и ми става много тъжно  Sad   Незнам какво да правя /и въобще да правя ли нещо/ , моля ви дайте ми някакъв съвет   bouquet

# 1
  • Мнения: 191
Здрасти, разбира се, че има смисъл от тест при това закъснение. Може и кръвен. А относно това защо докторът не е видял нищо в матката има много варианти - по-късна овулация, специалистът не добър, важно е и какъв ехограф те е гледал. Може закъснението да е и от хапчетата, които си пила в последно време, все пак аз на твое място бих направила тест (кръвен) и ако е положителен бих посетила друг специалист.

Желая ти успех и дано видиш така желаните две чертички и положителен кръвен тест.

# 2
  • Мнения: 943
Мисля,че определено трябва да си направиш тест  Peace

# 3
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 307
Кръвният тест ще даде ясен и точен отговор за това, дали си бременна или не?
Ехографът вагинален ли беше? Ако не е бил, а си имала късна овулация, може наистина още да не се вижда.

Ако пък кръвният покаже, че няма бременност, Дуфастонът ще помогне за идването на МЦ (Дуфастонът няма да навреди и при евентуална бременност, защото той повишава прогестеронът, който е така важен в началото).

Успех ти желая и скорошна бременност!

# 4
  • Мнения: 253
Благодаря на всички за отговорите, а колкото до ехографа - не беше вагинален

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Благодаря на всички за отговорите, а колкото до ехографа - не беше вагинален
9 дни е малко закъснение за преглед с коремен ехограф; направи тест за бременност Peace

# 6
  • Мнения: 191
Е, щом е бил коремен, нормално е да не се види! Направи тест и посети специалист, с вагинален вече се вижда точица! Успех!

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
Чакаме новини от теста!

# 8
  • Мнения: 3 641
Задължително с вагинален ехограф, просто няма как да се види толкова рано през корема. В съчетание с кръвен тест ще даде ясен отговор. Успех от мен Hug

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 27
Миличка, направи си тест. Аз бях като теб този месец със закъснение от 20 дни и много болезнени гърди. Е, оказа се, че наистина няма бременност както ми каза и лекарката. Може и да е от времето аз поне съм така при смяната на сезоните. Но надежда винаги има, докато я няма лелката. Успех ти желая и стискам палци да е бебче.

# 10
# 11
Моля,споделете и с мен моми4ета!
На 9-ят ден от МЦ БТ ми е като константна-36,6???!!!
Два дни(първите дни на М) бе6е 35,5 и след това не мръдна от 36,6 
Правя тестове за ову и (ве4е и аз не знам какво да мисля) и на 8-ят ден (може би) ми от4ете две еднакви 4ерти4ки.
Нормално ли е така да се задържи тази постоянна БТ???


ПП:за бебе работим всеки ден този месец

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 2 491
От друга страна гърдите са ми подути и ме болят /даже открих нещо като бучица в едната от горната страна/ и си мисля че ще ми дойде, но вече от 10-ина дена ми е така и не ми идва... 

Колкото повече закъснява (и при липсата не бременност), толкова повече се подуват гърдите. Лекар ми е казвал, че е нормално, когато при едно 12-дневно закъснение ми се бяха подули гърдите както никога.

А за бучката- прегледай се, пожелавам ти да не е нещо сериозно  bouquet

# 13
  • по света и у нас
  • Мнения: 1 176
Чакаме новини от теста!
Peace

# 14
  • Мнения: 379
Направи ли тестче??? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт