Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 21 отговора

COFIA

Да ви се оплача
Термина ми беше вчера 10
Днес отидох да ми запишат тоновете в "Св. София"(Тина Киркова)
Там ме следи д-р Костова ..потпитва ме къде ще раждам и като и казах , че съм решила в Шейново и ми спря записа, а бяха минали само 10 мин. ( а про принцип се записва 20) и ме накара да платя 10лв.
 smile3511Там си ходя по здравната каса ... та тя ме гледаше 4естичко на видиозон...и нали само 3 пъти са ти безплатни, та естесвено другите си ги плащах ...само че веднъж ми кажат 20лв. веднъж 10лв. ....ама сега това със записа много ме ядоса  smile3515 иде ми да #Sniper #Sniper #Sniper.....поне това не е ли БЕЗПЛАТНО
Като ходих в Шейново при моя д-р си платих 10лв. за запис , но защото не ме следят там ....

А Костова ме успокоява - "Сега 10лв., а утре няма да плащаш" (нали като се пренася и трябва да те слушат всеки ден)
Цитирай

Всичките ми записи на тонове са били платени, докато не ме приеха в болницата. После не съм плащала Confused
Цитирай

София

Не се притиснявай за тоновете! На мен никога преди раждането не са ми правили записи, тъй като моя генеколог ми обясни, че това се прави, само, ако нещо не е е наред. Иначе сърчицето на бебчо се следи с ехографа, като се прави някаква засечка в рамките на 5 минути се  следят ударите и трите пъти трябва да имат различни стойности. Само, че забравих термина на този вид проследяване.
Мисли си само хубави неща защото съвсем скоро ще си имаш бебе   ylinfant
Цитирай

Варна

#Sniper smile3513 bg #2gunfire
можеше поне да попита защо си предпочела  шейново пред св. софия....
Цитирай

Magrathea

... тъй като моя генеколог ми обясни, че това се прави, само, ако нещо не е е наред. ....
Така не мислиш ли, че може да наплашиш много бързо доста бъдещи майки. Wink
Цитирай

... тъй като моя генеколог ми обясни, че това се прави, само, ако нещо не е е наред. ....
Така не мислиш ли, че може да наплашиш много бързо доста бъдещи майки. Wink

На моето нищо му нямаше, но му записваха тоновете през последната седмица на термина, а след като го минах ми казаха, че се ходи задължително всеки ден на тонове!
Цитирай

София

.... и другата причина поради, която правят записи на тонове според моя генеколог е заради парите! И в твоя случай да се надяваме, всъщност е повече от ясно, е заради парите. Не исках да прозвучи тревожно. Съжалявам!  ooooh!
Цитирай

.... и другата причина поради, която правят записи на тонове според моя генеколог е заради парите! И в твоя случай да се надяваме, всъщност е повече от ясно, е заради парите. Не исках да прозвучи тревожно. Съжалявам!  ooooh!

Записа на тоновете показва дали детето се чувства добре или страда, особено след термин е задължително, за да се вземе решение да се извади преди да е станало късно!
Цитирай

София

Не смятам да водя спорове, това обикновено го правим в клюкарника. Не съм капацитет, учила съм за друго. И двете бременности ми бяха безпроблемни, без никакви оплаквания и в 9-тия месец ходех веднъж седмично на ехограф.
В болницата преди раждането ми направиха запис, малко преди да родя, но тъй като хартията свърши и записа беше доста кратък, в крайна сметка никой не го погледна защото имаше опасност да родя на леглото в предродилна зала. От низините на моите знания си мисля, че ако няма кървене, болки и други оплаквания - няма място за притиснение. Успех ти желая, безболезнено и безпроблемно раждане!
Цитирай

РусЙе

Не съм плащала нищо Laughing
Цитирай

COFIA

и аз знам , че се правят записи на преносили мама, за да се види бебето, дали не страда плода за да се предизвика раждане
При мен всичко е наред - бебето е добре, имам достатъчно води ама нямам контракции, нито болки... и се разбрахме с доктора ако не съм родила до неделя да ми даде някаквохапче и да раждам

по темата доколкото разбирам записите си се плащат винаги, така ли ?!?
Цитирай

Abu Dhabi

Записа на тоновете показва дали детето се чувства добре или страда, особено след термин е задължително, за да се вземе решение да се извади преди да е станало късно!

абсолютно, мен от следващата седмица също ме почват на тонове. Нямам нищо против.
Цитирай

Севлиево

По принцип НЗОК плаща 3 видеозона. Мен ме гледаха всеки месец и то без да съм имала проблеми и без да платя и стотинка за гледането. Записите започнаха да миги правят след като преносих и ме взеха в болницата. И за тях не съм плащала.
А за докторката, която е спряла записа #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Такова отношение е подсъдимо. На нищо не прилича! С право си бясна #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out
Цитирай

Свищов

Абсолютно точно! Един ден преди термина ме приеха в родилно и цяла седмица всеки ден на 6 часа проверяваха тоновете на бебчо, защото при преносване трябва да се следи как се чувства бебето. Но това не значи непременно, че има проблем- целта е да се предотврати такъв. А по време на бременността 2 пъти ми записваха тоновете, но не защото нещо не е било наред, ами защото аз се бях панирала нещо и докторът ме прати на запис, за да се успокоя. Беше безплатно!
Цитирай

София

На 26.06 родих в Св. София. Цялата седмица преди термина и деня след него /преносих до следващия ден Laughing/ са ми правили записи всеки ден и никой не ми е искал пари. В 106 к-т при д-р Царичкова - тя ги прави записите.
Единствено ме попита кой лекар ме следи. Щом наблюдаващия лекар е решил, че трябва да се следят тоновете, значи така трябва и никой не ме е разпитвал и нищо не са ми искали. Взимам си номерче от регистратурата и влизам.
При мен проблема беше попрезряла плацента към 32 седмица.
Би трябвало твоя лекар да ти обясни защо е решил всеки ден да те следят. Ако няма медицински причини, значи е просто добър търгаш! Това си е мое мнение, разбира се.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 21 отговора