Отговори
# 15
  • sofia
  • Мнения: 73
Алхимиче вземи си от аптеката паилекс,на мен ми помогна за няколко дни .Дано и при теб стане.

# 16
  • Мнения: 360
Толо то не че ще стане кой знае какво ама аз май без една мога ама с една не мога(бях много страсна пушачка преди да  preggo 2 кутии на ден)докато бременеех повече от 2-3 цигари на ден не съм павкала а последните 2 месеца по1цигара.
Бетунга почвам се още сега с локума малко ми е жал че ми е от Турция ама какво да се прави не се търпи Sickнаправо ме е страх до smile3550да отида след това все едно ножчета минават през мен.

# 17
  • София
  • Мнения: 4 866
Не мога да повярвам, че успявам да се включа в началото на темата! Вярно, че пиша през тема, ама чета почти всичко - основно това правя, докато кърмя. Ама много мразя да пиша с една ръка, а слингът ми е обещан, но още не съм си го получила.

Толо в предишната тема е всяла смут с мислите за море и почивка. Айде аз да долея масло в огъня: другата седмица отиваме в Сандански - да разпуснем малко на слънце. Там пролетта отдавна е дошла. Вчера пък си капарирахме морската почивка - от 15 август ще сме в Гърция на място, което обичаме. Естествено, на всички пътувания и почивки сме в пълен комплект Laughing Ако някой се притеснява за почивка с бебе, ще споделя от опит: нашите деца всяко лято са били на море, а девойките са родени през април, т.е. водили сме ги още от 4-месечни и не сме имали проблеми нито с пътуването, нито с плажа. Габа например прекрасно си спеше в количката под чадъра.

Мога да се похваля, че преборваме вече жълтеницата. Общият билирубин е паднал от 157 на 98, а директният - от 90 на 20. Противохепатитната ваксина обаче остава за след десетина дни, така се разбрахме с педиатъра.

Дани вече зае мястото си на задната седалка и напълно се вписа в семейния ритъм - непрекъснато го возя с мен в колата, прибираме сестра му от детска градина и от тренировки. Утре дори ще му бъде бойното кръщене в Зимния дворец. Габа има състезание, а по същото време се открива мото-сезонът. Та бебето трябва да е или с мен на леда, или с татко си на мотора Laughing А как ми се ще да пратя децата на леда, пък аз да отпраша с таткото и мотора.... Wink

Хубав ден и много разходки ви желая! Надявам се отново да се включа в тази тема...

# 18
  • Мнения: 360
ЯНИТА ама ние сме от една порода,утре и аз се глася да ходя с мъжо на откриването на мотосезона.  Hugто може и да сме се срещали някъде преди да напълним тумбаците  Grinning имате ли регистрация в мотозоната и ако да как ви е ника.моя мъж е там алхимика. Grinningтой от сега говори как малката ще я прави кросарка че било малко по безопасно Winkче ние сме с пистак и мъжо вече добре се потъркаля няколко пъти.
СРЕБЪРНА мерси за инфото ще пробвам първо с локума ако не стане тогава че незнам колко са безопасни тези лекарства за кърменето.

# 19
  • София
  • Мнения: 83
Да почерпим днес ставаме на 2месеца!Честитто и на Венци и на Белослава!Да са ни живи и здравички!



# 20
  • София
  • Мнения: 4 866
Съпругът ми пише из мото-форумите, подвизава се като dundee. Аз имам регистрация само в Bikerz и то покрай инициативите за децата от дома в Доганово. Придвижваме се със Сузуки Мародер - бавна и тежка машина, но ние винаги сме били фенове на чопъри и крузери. Eй тук има снимки: http://www.snimka.bg/album.php?album_id=243135&pid=5760786

Аз утре все пак ще пропусна откриването (с много мъка и завист), но трябва да отида на състезанието на Габриела - пропуснах последните й участия, заради раждането, да не говорим, че вече повече от месец не съм я виждала на леда - за последно я водих на тренировка в деня преди раждането. Иска ми се да видя как се развива порасналото ми мъниче, толкова е запленена от спорта, а аз не мога да съм всеки ден до нея.

Честито на празнуващите днес! Два месеца си е една сериозна възраст  Wink

# 21
  • Мнения: 143
Здравейте,
аз малко се поизгъбих от фронта, но сега ще разказвам моите перипетии.

 Аз преживях нещо като лактационна криза и доста се бях сдухала,че спираме с кърменето. Миналата седмица бяхме на пробно кърмене в поликлиниката,но въпреки че Ралица изяде само 70мл. тогава не предприехме никакви мерки.
И в понеделник вечерта това дете яде и се дърпа жестоко първо от едната гърда после от другата, докато не установих ,че е още гладно...но някакси се приспаха с баща й.
Обаче във вторник сутринта започва да яде от едната гърда, и аз си викам,чакай сега аз да цедя другата...само 20мл. изцедих и гърдата ми омекна...леле как се притесних...ами нали трябва да яде по 120-130мл.????
Но милото категорично "НЕ на АМ, ще се кърмите още"..Отидохме в парка и така 2 часа до следващото папкане, което май беше по-успешно, но видимо си беше недоволна и пак в парка ( там забравя и глад и всичко)...
Аз обаче много се притесних да не си държа детето гладно и се обадих на педито и й разказах..след което тя ме посъветва да й давам АМ след кърмене...отидох и й взех НАН на Нестле, защото само такова имаха хипо-алергенно ( а педито настояваше да е такова) и с голямо нежелание й направих. За мое голямо щастие - тук незнам кое е вярно - или се нахрани малката или не го хареса, но не смукна и капчица от шишето.
Така аз реших,че щом произвеждам по-малко-тя трябва да яде по-често - и нещата се понармализираха - ето днес даже изцедих след хранене 30 мл. само от едната.

Другото което много ме беше притеснило е липсата на ако 2 дни, правих какво ли не, дори и с термометър бърках и НЕ...вчера като бяхме на консултация педи каза,че е нормално кърмаче да не ака 10 дни #Crazy направо се втренщих...е как 10 дни бе... слава богу сутринта я свършихме та си отдъхнах.

И третото нещо,което ме побърка е една ужасна болка в коляното ( която още не е минала напълно). Без никаква травма от вторник се започнаха едни болки, едно чудо, не мога да си свивам коляното, не мога да ходя. Вчера беше най-зле и аз съответно реших да отида да си взема от аптеката нещо за мазане, но познайте...не поискаха нищо да ми продадат , защото кърмя...изпратиха ме на лекар, и аз ХОП във втора аптека.. и там като ме стреснаха- имаш някакво възпаление, щом без травма имаш болка, или вода в коляното , тичай на лекар да ти изписва антибиотик...Какъв антибиотик бе, нали кърмя? Върнах се вкъщи и се поразрових в нета- можело все пак да се мажа с Диклак 5%, и сега е доста по-добре.

Извинявам се дългите словоизлияния, но ми липсвахте.

За банята, понеже бяхте коментирали, на нас не ни действа никак приспиващо! Освен това ние не я къпем всеки ден (само да не чуе майка ми).Обикновено е към 8.30-9.00.и ние още се къпем седнали на поставка и с обливане. Само че като я плакнем по гръб започвам много да й се панирам, защото много си движи главата - някой път имам чувството,че ще се удари я в поставката, я в коритото.
За ортопед беше питал някои- Д-р Алексиев за мен лично!
Иначе сме 5 кг. вече и 59 см,бихме Пентаксин и не плакахме изобщо- НА МАМА ГЕРОЙНЯТА...между другото това дете много се радва като ходиме на лекар - май ще я правим докторка Party
Днес се очертава хубаво време и ако не мога много да ходя заради коляното, то поне ще поседна някъде навън.
Слънчев ден и много усмивки от мен!  bouquet

# 22
  • София
  • Мнения: 4 866
В момента в "Часът на мама" темата е водата и бебетата. Докторът в студиото обяснява, че кърмените деца нямат нужда от прием на вода. Браво!

# 23
  • Мнения: 15
Здравейте и от нас. От 2 дни вися във форума и не смогвам да пиша, но поне Ви изчетох.

Толо - благодаря че попита. Да явих се и на устния изпит, имам пълно 6 и там и съответно се класирах първа и спечелих длъжността за новата работа. най - вероятно май- юни ще ме назначат.

Моля, мамите които разбират от счетоводство, къде мога да видя, кой е минималния срок за прекъсване на майчинството. Примерно мога ли да го прекъсна за 3 дни да се върна на работа, зада ме назначат на новата длъжност. При мен работодателят е един и същ орган. Става въпрос за държавна работа.

За спането - ние като че ли вече си поспиваме. Днес ще има луди разходки.
Много обаче хъркаме с нослето, а мърсолки нямаме. Днес ще питаме джипи - защо така, бе Миме?
Гледам ,че нослето не му е запушено, защото като го кърмя си суче нормално и бибата като суче, пак си диша с нослето ,но това хъркане!?

Междудругото може ли да е от сухия въздух в стаята. Ако някой има наблюдения - нека пише. И ако знаете къде се продават иколко струват овлажнители за въздух.

Гледам за моренце си мечтаете -  newsm08. Ние още май месец ще ходим с малчо. Нали има почивни дни от 1 -6 май, та ще ходим на Слънчев бряг. Там имаме приятели, които имат хотел, а и те са с малко дете и ще си ги дундуркаме по морските улички. Иначе сме запланували август месец - цял месец. НИе с таткото така си ходим по 1 месец на море. А аз откакто съм родена до ден днешен нямам пропуск на морето. Токлокова го обичам . Имайте предвид, че съм родена юни месец и моято "луда" майка още септември ме е закарала на море.Така че при нас е наследствено. Иначе за през август ще ходим или на Златните или на Албена и Ривиера комплекса. Трябва хотела да е близо до плажа и да има закуска и вечеря. Аз не съм привърженик на all inclusive. Ние си купуваме резервации от рано и така се настаняваме в 4-5 звездни хотели на супер цени.

Размечтахме се за моренце. За сега Чао от мен. Ние ще се стягаме за разходка.

П.С. Някоя от Пловдивските мами посети ли новия МОЛ? АЗ днес смятам да разведа бебо из него. То вътре ще е топло, има и кафенца и предполагам не се пуши, така че няма да е задимено.


# 24
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Алхимиче, мойто джипи ми изписа за хемороидите проктогливенол, предупредена е, че кърмя (самата тя е привърженик на кърменето, та не вярвам да не става), макар че към тоя момент (вече 4 дена) не виждам драстична разлика. Е, ходя доста по-леко до тоалетна, но си кървя...

Дорабела, въпреки всичко, ако имаш възможност - следи дали наддава. Защото и аз като теб преди 3 седмици мислех, че с честото кърмене нещата ще се оправят, докато не се оказа, че за 10 дни не е наддал нито грам. Един от симптомите, по които доки го хвана, че е гладен, беше именно акото веднъж на два дена.

# 25
  • Мнения: 24
Здравейте момичета  Heart Eyes

Днес и вчера храненето при нас е кошмар Sad слагам я на гърдата-суче 5-6 мин и започва един рев  #Crazy след което не иска да засу4е пак и си реве.... Гледах и в устичката- няма ранички, не и е червено гърлото ... нз какво и ства... ужасно съм притеснена Sad ако някой знае какво се случва да сподели че  Tired

# 26
  • Мнения: 242
Биби,аз живея близо до мол-а.Има интересни магазини,но ,естествено е безбожно скъпо...Цените са толкова изкуствено надути,че освен да зяпаш,друго  няма какво да правиш.Ако питаш мен изчакай още поне седмица,защото все ощее лудница.Иначе има заведения,открити,пуши се,но,естествено,не е задимено.Все па има магазини...Иди,разгледай,има интересни неща  Simple Smile

# 27
  • Мнения: 0
autumnshpere, и ние имаме подобен проблем. В края на храненето обаче. При нас обаче по-скоро при оригването се започва едно бълбукане... чувам как връща храна и се опитва да я преглътне, а когато не успее, тя или излиза или се задавя. Случва се често и ако се налага да я преобуя след ядене. Научих се много да внимавам и да я изправям леко, като стане така.
Докато се храни обаче по някакви причини, какато и преди бях писала, "забравя да диша". Но в същото време не забравя да суче. Познай какъв е резултата - стрес и рев. Нашата докторка каза, като направи тоя номер с дишането или леко да й духна в лицето или да я почукна леко с пръст в основата на нослето - или така позната ни "масльонка" (не знам дали навсякъде така му казват на това действие). Мен духването в лицето ми изглежда доста, как да кажа, кофти идея. Но това с почукването по носа май дава резултат.

Иначе и аз се ужасих като четох разказа ти. Дано всичко вече бъде наред. Иначе за кърменето прав, не знам и аз съм се замисляла да го правя, но ме спира това, че ми изглежда още малка (тук никой да не се бърка със снимката - не я държим така постоянно, беше само за фотото Simple Smile)), че вече ми се скараха, та трябваше да давам обяснения  Mr. Green)

betunga, благодаря. То нали знаеш, що е гардже все е рошаво, ама мойто си е най. Simple Smile

Само не разбирам защо изчезва тая снимка постоянно. Не стига, че се борих няколко дни и на финала мъж ми я качи, а сега пък изчезва ...   Thinking Явно две висшета са малко. Или по-скоро не е до образованието ....  newsm78  Mr. Green

# 28
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 640
Фокси, по принцип теориите са, че докато кърмиш не би трябвало да има цикъл, тъй като високия пролактин го подтиска. Не би трябвало да си бременна Laughing По-скоро очаквай още известно време без цикъл. На мен при предната бременност цикъла ми се възстанови някъде около 6-тия месец, но аз не кърмех напълно.

# 29
  • Мнения: 356
Айде да почерпим,че ставаме на 2 месеца.




Последна редакция: пт, 27 мар 2009, 11:53 от naiema

Общи условия

Активация на акаунт