Отговори
# 15
  • Мнения: 301
Помощ и съвети - само при поискване. Така предпочитам и по отношение на мен да се държат приятелите ми. Може би само по отношение на едната си приятелка (другата е по-споделяща) си позволявам да попитам директно какво не е наред, когато виждам, че има проблем. Но тя по принцип не е много споделяща  Mr. Green и предпочита да си страда сама.
По предложените ситуации:
1. Мъжете на приятелките ми също са ми приятели, така че бих предпочела, вместо да сервирам кофти новината на жената, първо да говоря с мъжа й.
2. Ще си кажа каквото имам, съвет никой не е задължен да приема, но пък поне ще съм опитала.
3. Ако ми е близка колежка, ще й предложа да я заместя или поне да и помогна с половината работа.

# 16
  • Мнения: 49
Гласувах с с последната опция.Не обичам да ме съветват ,нито аз да съветвам.Разбира се изслушвам и разговарям за проблемите,но конкретен отговор не давам. Не знам аз в дадена ситуация как бих реагирала.Смятам че всики сам трябва да си стигне до правилното решение.

# 17
  • Мнения: 4 965
1. Няма да се бъркам.
2. Ако имам някакъв вариант за лечение, което родителите не знаят (и изобщо, ако искат да коментираме въпроса) ще го подскажа деликатно. Ако не коментират с мен въпроса, няма дори да го споменавам.
3. Ако ми е от колежките, с които сме в по-близки отношения, ще й предложа да я заместя. Ако нямаме "допирни точки", няма да се меся.

# 18
  • Мнения: 1 477
Помагам и изслушвам,ако ме помолят.Не бих отказала помощ на приятели и близки.Самата аз рядко искам мнение и съвет,но това не значи,че не помагам.

# 19
  • Мнения: 25 568
Ама естествено, че трябва! А ако случайно нямат проблеми, с радост ще им ги създадем!
Че нали затова са приятелите?  Hug

# 20
  • Мнения: 2 127
Да, човек трябва да помогне на приятеля си, да го изслушва винаги и даже понякога да се намесва за негово добро. Понякога хората отстрани по-ясно виждат нещата.

# 21
  • София
  • Мнения: 7 984
Доскоро си мислех, че човек трябва да си казва мнението само, ако му го поискат. След известни размисли по въпроса, стигнах до извода, че може би дори и тогава не е хубаво да го казва, защото някои хора питат, но не са с нагласата да чуят неприятната част на отговора.
По конкретните питания:
1. Не бих казала. Не вярвам, че ще направя някого по-щастлив, ако му кажа, че го лъжат и аз знам. Рано или късно тези неща се разбират, човек сам трябва да открие истината.
2. Бих си казала 1-2 пъти мнението. Ако родителите не отразяват информацията, просто ще престана. Все пак те са хората, които отговарят за собственото си дете.
3. Ако ми е симпатична колежката, бих й предложила да й помогна, за да свърши по-рано. Не бих поела нейната работа на 100% и не бих влизала в ролята на неин адвокат пред шефа.

Общи условия

Активация на акаунт